Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:05 Sro 1 Kwi 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2185, 2186, 2187 ... 2297, 2298, 2299  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jimbo

PostWysłany: 18:16 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak płaci wielkopolska? Smolarek, Chlebowski, Hamrol?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yon

PostWysłany: 17:11 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Animex Opole 3,17 netto, pisklę 1,15 netto, pasza 925 netto
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 15:19 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
No wlasnie teraz jedza i teraz najwiecej przyrastaja (pomimo upalow) .A wstawienia mam tyle ze wytrzymam ile sie da, bo dzwonienie po ubojniach w takim okresie daje skutek taki jaki mamy - zejscie z cena bo ubojnie wyczuly moment. Zastanawia mnie czemu jak ktorys z nas nawet w pojedynke chce wedlug wlasnego rozumu sprobowac wywalczyc wyzsza cene to od razu pojawiaja sie glosy; aa lepiej zastanow sie, za duzo zarobisz, za wysoka bedzie cena, sprzedaz stanie itd. A podejrzewam, ze od niedzieli ubojnie zaczna szukac kurczaka bo skonczy sie tani i wpychany na sile do ubojni kurczak. I straszenie ze cena poleci jest wprowadzaniem zamieszania.
Tak trzymac,popieram calkowicie Twoje slowa,czego sie boicie ?sprobowac wywalczyc godziwa cene dla siebie.Nie dzwonic,nie pytac jaka cena tylko czekac.Jesli sa zdrowe(bo jednak takie temperatury mogly je oslabic)to tylko czekac.Wzmocnic preparatami witaminowymi a jak trzeba to antybiotykiem o krotkiej karencji,podawac duzo zakwaszacza ijesli trzeba to robic inhalacje.NIe panikowac .
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 14:50 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymam zazwyczaj okolo 45 dni.Czasem troche dluzej czasem krocej.Srednie wagi 2,5-2,6 kg. Wszystko zalezy od ceny na rynku, klienta jakiego chce kurczaka, jak szybko urosna i kiedy mam nastepne wstawienia. Roznie bywa , jak to w hodowli.
Powrót do góry
jimbo

PostWysłany: 14:28 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
No wlasnie teraz jedza i teraz najwiecej przyrastaja (pomimo upalow) .A wstawienia mam tyle ze wytrzymam ile sie da, bo dzwonienie po ubojniach w takim okresie daje skutek taki jaki mamy - zejscie z cena bo ubojnie wyczuly moment. Zastanawia mnie czemu jak ktorys z nas nawet w pojedynke chce wedlug wlasnego rozumu sprobowac wywalczyc wyzsza cene to od razu pojawiaja sie glosy; aa lepiej zastanow sie, za duzo zarobisz, za wysoka bedzie cena, sprzedaz stanie itd. A podejrzewam, ze od niedzieli ubojnie zaczna szukac kurczaka bo skonczy sie tani i wpychany na sile do ubojni kurczak. I straszenie ze cena poleci jest wprowadzaniem zamieszania.

Z czystej ciekawości, jak długo trzymasz ptaki i jakie osiągasz wyniki tj. śr waga zywca?
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 14:23 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
jimbo

PostWysłany: 14:00 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
Moja kieszen moja strata.Wedlug mnie obnizki sa nieuzasadnione, ubojnie jak zwykle probuja wykorzystac okazje a my jak woly idziemy do nich tak jak oni zagraja. Z tego co widze po sklepach to raczej cena idzie w gore wiec moze ubojnie i handel przestana byc tak zachlanne to przestana odstraszac klientow.NIE DAJCIE SIE PODPUSZCZAC NA DALSZE OBNIZKI I WYHAMUJCIE ODSTAWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak nie wstawiasz za kilka dni to możesz trzymać i 2 tygodnie dłużej ale policz ile zjedzą paszy a ile przyrosną w tym okresie???
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 11:49 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja kieszen moja strata.Wedlug mnie obnizki sa nieuzasadnione, ubojnie jak zwykle probuja wykorzystac okazje a my jak woly idziemy do nich tak jak oni zagraja. Z tego co widze po sklepach to raczej cena idzie w gore wiec moze ubojnie i handel przestana byc tak zachlanne to przestana odstraszac klientow.NIE DAJCIE SIE PODPUSZCZAC NA DALSZE OBNIZKI I WYHAMUJCIE ODSTAWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Sifsoon

PostWysłany: 11:41 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eska napisał:
METAN napisał:
A jaki jest koszt odbioru padłych ptaków przez zakład utylizacyjny?

1.0zl. za kg.-saria malopolska

0,5zł/kg netto z odbiorem, 0,4 netto transport własny - podlaskie.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 11:09 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UPRASZA SIĘ UBOJNIE O ZAŁOŻENIE SWOJEGO TEMATU A NIE WYPISYWANIE GŁUPOT NA TYM FORUM.
Cena tuszki od 5,0 do ok. 5,6 netto zamówienia są bez zmian, większość zdaje sobie sprawę z braku żywca od przyszłego tygodnia i chce zrobić tanie zapasy.
Rozmawiałem z mieszalną , schodzi im bardzo mało finiszera , duże straty na kurnikach i mało żywca!!!!!!
Ruch wróci do normy, spokojnie i nie dać się podpuszczać naganiaczom!!
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 10:58 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
Wstrzymajcie sie z telefonami i odstawami do ubojni!!! Najgorsze upaly za nami te kilka dni jak kazdy wstrzyma sie to kleski nie bedzie. Ja mam ptaki 45 dzien, upadlo mi 2500 sztuk - z 35 000 szt - ale telefonu do ubojni nie wykonam, poczekam na poczatek przyszlego tygodnia.Trudno moje ryzyko jak na tym wyjde sie okaze.

Ray zebys sie nie przeliczyl, od poniedzialku zapowiadaja ostry zjazd cenowy.
cena tuszki na dzisiaj 4,6-4,7 a jeszcze tydzien temu 6,0-6,4 . Mimo spadku cen sprzedaz stoi i nic sie nie zapowiada zeby w przyszlym tygodniu mialo sie co zmienic.
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 10:05 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3.55 do 3.6zł.
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 08:55 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wstrzymajcie sie z telefonami i odstawami do ubojni!!! Najgorsze upaly za nami te kilka dni jak kazdy wstrzyma sie to kleski nie bedzie. Ja mam ptaki 45 dzien, upadlo mi 2500 sztuk - z 35 000 szt - ale telefonu do ubojni nie wykonam, poczekam na poczatek przyszlego tygodnia.Trudno moje ryzyko jak na tym wyjde sie okaze.
Powrót do góry
jimbo

PostWysłany: 08:29 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I to jest właśnie KAPITALIZM(brutalny niestety).
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 07:01 Czw 19 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

więc dla dobijających
IZOLACJA
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 23:54 Sro 18 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warm.-maz. ok. 0,45 gr. za 1 kg. czyli nie tak drogo w porownaniu z 150zl m-c. i z 1 zl. za kg.A wracajac do tego co napisal Metan(3.0 za kg.) to jak widzicie zasada dobic lezacego obowiazuje w wiekszosci ubojni.
Powrót do góry
eska

PostWysłany: 21:49 Sro 18 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:

1.0zl. za kg.-saria malopolska
Powrót do góry
BRUNO

PostWysłany: 21:36 Sro 18 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!Medox z jakiego regionu jesteś ?Że żadna firma nie chce przyjechać Ci poidełek zainstalować,daj namiary to Ci podeślę parę firm.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:34 Sro 18 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki jest koszt odbioru padłych ptaków przez zakład utylizacyjny?[/quote]

mam stałą umowę/ok 150/msc/
jak jest przy większych upadkach- na szczęście nie wiem
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:33 Sro 18 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaki jest koszt odbioru padłych ptaków przez zakład utylizacyjny?[/quote]

mam stałą umowę/ok 150/msc/
jak jest przy większych upadkach- na szczęście nie wiem
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 21:21 Sro 18 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1,4 kg.to waga tuszki po uboju czyli jakieś 1,86 waga dostarczonego żywca.
Chodzi o masę tuszki po uboju a nie o cenę. Smile ptaki w takiej wadze też były zbierane stąd chwilowy zjazd cen.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:11 Sro 18 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="2R"]Na hurtowniach twierdzą że słabszy ruch i dużo ofert kurczaka nawet 1,40 kg tuszka ( nic dziwnego każdy chciał poluzować na kurniku) ale ci bardziej szczerzy sami spodziewają się podwyżek może już na wekend bo wiedzą że kury się udusiły, wszystko teraz zależy od ruchu w sklepach.[/quote

przepraszam , ale skąd cena 1,4 , skoro za żywą nioskę płacą 1zł?????????]
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 21:07 Sro 18 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na hurtowniach twierdzą że słabszy ruch i dużo ofert kurczaka nawet 1,40 kg tuszka ( nic dziwnego każdy chciał poluzować na kurniku) ale ci bardziej szczerzy sami spodziewają się podwyżek może już na wekend bo wiedzą że kury się udusiły, wszystko teraz zależy od ruchu w sklepach.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:06 Sro 18 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eska napisał:
malopolska 3.4-3.55 brutto. Ubojnisci zgodnie twierdza ze na koniec miesiaca bedzie mniej kury i cena pewnie wroci. Tylko po co teraz ten zjazd cen...

ubojniści poraz kolejny udowadniają nam/hodowcom/jak bardzo niezgraną grupą jesteśmy
wystarczy lekka korekta cen w dół /spowodowana zmową ubojni/, a już jeden przez drugiego wydzwaniamy do ubojni , gotowi oddać o5gr taniej niż sąsiad , bo może jeszcze spaść
wystarczy podzwonić po wylęgarniach i paszarniach aby potwierdzić brak żywca po 20 lipca/ jeszcze powiększony przez straty związane z upałami/

więc podziękujmy takim "wybawcom za 3zł" ,niech przez kilka dni nie dostaną od nas żywca , przecież istnieją inne ubojnie , które potrafią więcej zapłacić

niech w ten sposób poczują naszą siłe i możliwość solidarnego działania

pozdrowienia i podziękowanie dla tych ubojni , które aspektu "szoku termicznego" nie wykorzystują i potrafią zapłacić normalną cenę
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:05 Sro 18 Lip 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eska napisał:
malopolska 3.4-3.55 brutto. Ubojnisci zgodnie twierdza ze na koniec miesiaca bedzie mniej kury i cena pewnie wroci. Tylko po co teraz ten zjazd cen...

ubojniści poraz kolejny udowadniają nam/hodowcom/jak bardzo niezgraną grupą jesteśmy
wystarczy lekka korekta cen w dół /spowodowana zmową ubojni/, a już jeden przez drugiego wydzwaniamy do ubojni , gotowi oddać o5gr taniej niż sąsiad , bo może jeszcze spaść
wystarczy podzwonić po wylęgarniach i paszarniach aby potwierdzić brak żywca po 20 lipca/ jeszcze powiększony przez straty związane z upałami/

więc podziękujmy takim "wybawcom za 3zł" ,niech przez kilka dni nie dostaną od nas żywca , przecież istnieją inne ubojnie , które potrafią więcej zapłacić

niech w ten sposób poczują naszą siłe i możliwość solidarnego działania

pozdrowienia i podziękowanie dla tych ubojni , które aspektu "szoku termicznego" nie wykorzystują i potrafią zapłacić normalną cenę
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2185, 2186, 2187 ... 2297, 2298, 2299  Następny
Strona 2186 z 2299

Skocz do: