Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jajcarzy kupie 100 skrzynek używanych w dobrym stanie jajczarek z przykryciem tel 797 570 250 [/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
… zapomniałem dodać baba żaba stałe współprace obiecanki cacanki L 0,34

 

Jeszcze trzymasz? Przecież pisałeś, że sobie spuścisz z kręgosłupa

Lepiej tak zrób bo uszami zaczniesz przeciekać. Podwyżki nie koniec więc możesz nie wytrzymać tych emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MASZ RACJĘ PODWYŻKI NIE KONIEC

 

A z tą całą resztą to nie mam racji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie masz takie ceny ? dawaj namiar na tą L bo ja muszę płacić po 0,30

 

Nie musisz... Płacisz bo chcesz i inni mądrzejsi to wykorzystują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za L dzisiaj płaci się max 0.28. A zejście w tym tygodniu 50% mniejsze w porównaniu do poprzednich 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za L dzisiaj płaci się max 0.28. A zejście w tym tygodniu 50% mniejsze w porównaniu do poprzednich 2.
o proszę, jednak są tutaj normalne osoby.

 

Większość się już rozpędziła w tych swoich teoriach do 0,32 za L, ale prawda że 0,28 plus słaby ruch skutkuje stabilizacja.

0,28 za L to bardzo uczciwa cena dla każdej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,28 za L to bardzo uczciwa cena dla każdej strony.

Serio ?

A czy jesteś wstanie powiedzieć ile przy takiej cenie hodowca ma czystego zarobku ? Wiadomo, że koszty w zależności od fermy mogą się różnić +-2gr., ale chodzi o uśredniony zarobek.

A ile handlarz ma zarobku na takim jajku ?

Bierzesz pod uwagę zaangażowanie kapitału w inwestycję czy chociażby coś takiego jak ryzyko jakie ponosi hodowca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,28 za L to bardzo uczciwa cena dla każdej strony.

Serio ?

A czy jesteś wstanie powiedzieć ile przy takiej cenie hodowca ma czystego zarobku ? Wiadomo, że koszty w zależności od fermy mogą się różnić +-2gr., ale chodzi o uśredniony zarobek.

A ile handlarz ma zarobku na takim jajku ?

Bierzesz pod uwagę zaangażowanie kapitału w inwestycję czy chociażby coś takiego jak ryzyko jakie ponosi hodowca ?

 

Już ci kolego nie raz pisali jak ci tak źłe to zmień biznes albo skoro ci handlarze takie kokosy zbijają to zostaw tą fermę i bierz się za handel

 

 

15 gr zle 28 gr też źle, jak zadowala cię cena podwyżek 30 to likwiduj biznes takiej średniej nie otrzymasz napewno

 

Powiem cię maruda z ciebie jakich mało

 

A co do cen to nie piszcie że L kosztuje 26 bo to kit albo wyjątek, 28-30 gr to jest dzisiaj normalna cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handluje z producentem, od dwóch lat. Nigdy nie płaciłem za L mniej niż 27 gr. A dziś słyszę "takie ceny, wszędzie L 31-32". Wnioski? Jak pójdzie w dół, wyciągnę z Ciebie ile się da i wtedy ja powiem... "L 22-23, wszędzie takie ceny". Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon za telefonem za jajem a tu bajki że nie idzie u ciebie jajkuje 87 może 50% a u innych 150 % Na Obrokach L wciągają po 0,30 oczywiście od stałych i potrafią zarobić .

Ps NADWYŻKI JAKIE MAM SPRZEDAJE PO 0,32 za L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy handlarze, gdyby średnia cena za jajko wychodziła na fermie przez cały rok albo jego większość 28-30 gr nikt z nas producentów by nie narzekał. Zwróćcie też uwagę że, jajko uzyskane na fermie to tylko 25 % L , reszta to ''m'' i ''s'' jest trochę XL ale są też jaja brudne i potłuczone za te jaja cena jest dużo niższa więc nie jest to nasza pazerność , że próbujemy choć tą ''L'' sprzedać trochę drożej, zwłaszcza kiedy przy tak wysokich temperaturach ponosimy straty i w upadkach i w wielkości jajka .Nie chodzi tu o narzekanie czy branie na litość bo mamy swoją godność ale o czystą ekonomię koniec 2018 roku -niska cena spowodowała małe nasadzenia kur .Mimo ,że uraczyliście nas przez ostatnie dwa miesiące na tym forum wszystkimi możliwymi epitetami podkreślając waszą wielkość przy naszej niezaradności sami widzicie że jedziemy na jednym wózku a sytuacja zmienia się niespodziewanie .A to, że detal przystopował w ostatnim tygodniu miesiąca to nic nowego ludzie odbiorą wypłaty ,zrobi się trochę chłodniej i ruszy wszak cena 30 gr.za sztukę była już w 1993 roku i nikogo to nie dziwiło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ci kolego nie raz pisali jak ci tak źłe to zmień biznes albo skoro ci handlarze takie kokosy zbijają to zostaw tą fermę i bierz się za handel

 

 

15 gr zle 28 gr też źle, jak zadowala cię cena podwyżek 30 to likwiduj biznes takiej średniej nie otrzymasz napewno

 

Powiem cię maruda z ciebie jakich mało

 

A co do cen to nie piszcie że L kosztuje 26 bo to kit albo wyjątek, 28-30 gr to jest dzisiaj normalna cena

A ja już Ci handlarzyku pisałem, że nie narzekam, tylko opisuję sytuację.

Gdybyś umiał czytać ze zrozumieniem, to byś wiedział, że od pewnego czasu więcej zarabiam na handlu, niż na produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za L dzisiaj płaci się max 0.28. A zejście w tym tygodniu 50% mniejsze w porównaniu do poprzednich 2.
o proszę, jednak są tutaj normalne osoby.

 

Większość się już rozpędziła w tych swoich teoriach do 0,32 za L, ale prawda że 0,28 plus słaby ruch skutkuje stabilizacja.

0,28 za L to bardzo uczciwa cena dla każdej strony.

 

 

Heheh, ciekawe na jakiej podstawie piszesz, ze jest to uczciwa cena dla producenta??? Ty chcesz zarabiać na jajku 10gr., a producent ponoszący całe ryzyko wyprodukowania towaru, ma zarobić 3gr. ?

 

Człowieku najpierw pomysl przed tym co napiszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym zadzwonił na 100 ferm że kupię od nich w 2019 roku każdego tygodnia Lke po 0,28 to zdecydowana większość by się zgodziła.

To, że jest to uczciwa cena to stwierdzają fermiarze. Wystarcza na opłaty plus zarobek. Ja wiem, że tutaj się niektórym marzą czasy, że w rok zarobi na nowy kurnik, ale te czasy już dawno minęły. I to nie tak, że branża jajczarska ma ciężko, ale jak spytasz w transporcie, gdzie wojna o stawki, albo w budownictwie gdzie cena materiałów szaleje a tu umowy podpisane. Nikt teraz nie ma łatwo. Kapitalizm panie. Ten sam kapitalizm pozwala na modyfikowanie kurników, optymalizację kosztów. Znam ludzi od tyłu lat, że nie musimy się kłamać. Jak mówią że koszt jajka to 0,21 to mu wierzę. Inny powie 0,23. Dlatego cenę 0,28 bierze w ciemno bo to minimum 0,05 zł na jajeczku.

 

A o obrokach to szkoda komentować, bo jestem tam dwa razy w tygodniu i jakbyś komuś powiedział o L po 0,30 to by cię wyśmiali. Widać co wiesz o tych ludziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...