Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:33 Pią 17 Sty 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2187, 2188, 2189 ... 2244, 2245, 2246  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
R2

PostWysłany: 10:58 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
dzisiaj juz trudno wywalczyc 3,5. Proponuja w wiekszosci 3,3 a i powiem szczerze ze ruchu ani zainteresowania za wielkiego nie ma.Moze ubojnie postanowily wstrzymac troche bo im sie za duzo wydawalo.Ja musze uciekac z kurczakiem.Zobaczymy jak bedzie w przyszly tydzien.

ludzie sie zdziwili po przyjsciu do sklepu ale zaraz piatek 10 , 15 wypłaty ruszy sie tylko nie pękac!! zamówienia są z dnia na dzień a jesli ktos ma mały zapas to się zaraz wychyla duże zaklady nie mają kurczaka bo muszą się wywiązać z umów eksportowych!! ceny w zakładach tuszki 5,80 6,10. Trzymac się!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gigant

PostWysłany: 10:34 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drosed Siedlce daje pisklaka za 1,18 brutto, szczepiony, płatne po zdanym rzucie.
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 10:03 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzisiaj juz trudno wywalczyc 3,5. Proponuja w wiekszosci 3,3 a i powiem szczerze ze ruchu ani zainteresowania za wielkiego nie ma.Moze ubojnie postanowily wstrzymac troche bo im sie za duzo wydawalo.Ja musze uciekac z kurczakiem.Zobaczymy jak bedzie w przyszly tydzien.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:18 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
My mamy dużo niższą cenę paszy. Średnio około 100-150 zł na tonie w porównaniu z "wolnorynkowcami". A cena na pisklę - no cóż fakt że mogłaby być niższa.////// Ja mam stabilizację. ...
Zamiast pisać ogólniki może łaskawie napiszesz po ile faktycznie macie paszę i pisklaka Mad Takie ble , ble , ble niczego nie wnosi. Nie do wszystkich trzeba jeździć z gorylami i wyszarpywać pieniądze tak jak i nie do wszystkich trzeba jeździć i prosić żeby łaskawie wzięli . Zapominasz , że my wolnorynkwcy jak nas nazywacie też planujemy produkcję minimum na rok i zbyt mamy zapewniony niezależnie od sytuacji . Nie mamy tylko zapewnionej ceny minimalnej . I taka jest między nami różnica . Czy Ty korzystniej wychodzisz w rocznym rozliczeniu? Jestem pewien , że nie!!! Po pierwsze to cena mojego pisklaka ze szczepieniami brutto 0.9-o.95 : cena paszy za gotówkę średnio około 840 netto : waga sprzedanego ptaka średnio 2,50-2,60 przy zużyciu paszy średnio ponizej 1,90 kg . Klasyfikacji brak , a straty transportowo-ubojowe około 1,6-1,7% . Co do aktualnej ceny żywca to przy lekko mniejszym zbycie na Kaszubach usiłują płacić poniżej 3,50 chociaż Gosz wczoraj 3,90 , Konkol 3,70 .
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:11 Sro 10 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
Medox i co ty na tą cene mówisz ? ja myśle że to troche potrwa .

Też tak myślę,a dokładniej do pierwszego większego importu który przy tej cenie jest pewny jak mało co na świecie.No ale cóż, niech się cieszą przynajmniej Ci którzy trafili bo należało im się choćby za to że nie poszli za pędem debili i np. nie przyspieszali rzutów w ciągu roku po to żeby wyjść na święta.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 23:06 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Yon za odpowiedź. Wychodzi na to że duże ubojnie trzymają jak na razie sztamę.ale szybko się to zmieni ponieważ już zrzeszenia hodowców przy ubojniach mocno naciskają na podwyżkę. My mamy dużo niższą cenę paszy. Średnio około 100-150 zł na tonie w porównaniu z "wolnorynkowcami". Wytwórni nikt nie narzuca, jest kilka do wyboru. A jak nie chcesz brać paszy z pakietu to sam się męcz z wytwórniami. Pisklęta są dobre, szczepione i wszystko jest ok. A cena na pisklę - no cóż fakt że mogłaby być niższa. Ja mam stabilizację. Przy dobrych wynikach hodowlanych (a ostatnio nie narzekam) wychodzę zawsze na +. I nie martwię się skąd wezmę kasę na to żeby zapłacić za pisklę i paszę. Owszem chciałabym mieć cenę teraz 3,80, bo tylko chory by nie chciał, ale wcale nie uśmiecha mi się wydzwaniać po ubojniach i błagać żeby zabrali mi kurczaczki po 1,90 czy 2 zł, a potem jeździć z duuużymi kolegami odbierać moje własne ciężko zarobione pieniążki. A ostatnio słyszałam o 2 ubojniach które mają poważne kłopoty finansowe...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kurka złotopiórka

PostWysłany: 22:34 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox i co ty na tą cene mówisz ? ja myśle że to troche potrwa .
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 21:35 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dolnośląskie 3,90 netto
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 19:27 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałem,jeszcze dodać że Uniszki proponują tylko 3.20 ani grosza więcej
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 18:52 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie zaczynam sprzedawać-Mazowieckie-ceny 3.40. do 3.60.
Gdzie te ceny 4.00 lub 4.10.Pieprzycie głupoty i stresujecie innych hodowców.Powinna obowiązywać zasada pisania prawdy,bo jeżeli nie to ta cała pisanina nie ma sensu-pozdrawiam Exclamation
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 18:45 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest normalnjavascript:emoticon('Evil or Very Mad')
Evil or Very Madie gra hazardowa
Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
hodowca123

PostWysłany: 15:29 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam to co napisał R2... Jest dokładnie tak!! Dzisiaj sprzedaje nastepna partię po 3.80 netto. Pozdrawiam /Małopolska

R2 napisał:
Schodzi mały kurczak 5-5 i pół tygodnia hodowcy którzy nie mają rozeznania sprzedają po 3,2-3,5 netto dobrze poinformowani dostają 3,5 3,9 netto kurczaka nie będzie jeszcze długo dopiero teraz będą schodzic grudniowe wstawienia których było bardzo mało w moim regione tuszki od 5,50 do 5,80 netto najwyższa cena jaką słyszałem to 6,0 netto. Pzdr. Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:47 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakoś to wszystko nie uważacie dziwne ,że w czwartek przed Nowym Rokiem cena 2.10brutto a już w we wtorek srode po Nowym Roku 2.80 i natychmiast za 2 kolejne dni 3.20 i kolejne 2 dni i 3.60.Ubojnicy z którymi rozmawiałem twierdzą ,że to duże zkłady nagle podniosły z dnia na dzień cene na ubitym o złotówkę,nawet byli zdziwieni oddając towar na hurtownie ci ubojnicy co jest grane.No ale cóż jak się nakupiło towaru po 2zł i zakontraktowało po 2.60 to nie dziwota.
Oj ktoś tu chyba kasę na chłopkach-roztropkach trzaska niesamowitą
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 13:10 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Schodzi mały kurczak 5-5 i pół tygodnia hodowcy którzy nie mają rozeznania sprzedają po 3,2-3,5 netto dobrze poinformowani dostają 3,5 3,9 netto kurczaka nie będzie jeszcze długo dopiero teraz będą schodzic grudniowe wstawienia których było bardzo mało w moim regione tuszki od 5,50 do 5,80 netto najwyższa cena jaką słyszałem to 6,0 netto. Pzdr. Very Happy
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 03:39 Wto 9 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie sprzedaję i cena jest na poziomie 3,5 do nawet 3,90 / małe ubojnie / . Przy aktualnej cenie paszy cena tzw. "zerowa" za żywiec powinna oscylować w granicach 2,70 , a jak pasza jeszcze zdrożeje np. do 1000 za tonę to cena zerowa łapie pułap 2,90-3,0. Ile powinien kosztować żywiec żeby w miarę normalnie zarabiać? Niech kazdy sobie sam odpowie . Średnią cenową za rok 2006 zrobię później ponieważ ostatnie rzuty zostały sprzedane po 2,10 i trochę mi to namieszało w wyliczeniach . Teraz jednak mogę już powiedzieć , że na pewno jest to więcej niż 2,50 . A jak wezmę pod uwagę niższą cenę paszy i pisklaka to dysproporcja cenowa pomiędzy dużą kontraktacją , a wolnym rynkiem robi się znaczna , oczywiście na korzyść wolnego rynku . Ogólnie rok 2006 był taki sobie . Tak naprawdę to dobrej ceny były około 4 miesiące . Reszta albo jakieś śmieszne minimum , albo zero , a ostatnio spore dokładki . To bardzo stresujące . Gdybyście jednak Wy , którzy współpracujecie z ubojowymi molochami nie podpisywali umów na ceny nei gwarantujące zwrotu kosztów produkcji myslę , że pomimo importu sytuacja w drobiarstwie była by znacznie lepsza . A już na pewno nie było by takiego wariactwa cenowego . Pewnie , że cieszę się iż odrobię straty , ale nie o to przecież chodzi żeby raz dokładać , a raz sporo zarabiać . W tej branzy loteria cenowa jest wyjątkowo częsta , a nie powinno być jej wcale . No cóż jest to źle rozumiany wolny rynek.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 23:54 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Żeldrob, wyluzuj. Gratuluję że sprzedajesz żywiec za 3.5 zł (a własnie, zdajesz coś teraz, czy akurat jesteś w trakcie rzutu?). To wolny kraj i każdy robi co chce. Ja stosuję kombinację trochę wolny rynek, trochę kontraktacja. Co do ceny na kontraktacji to mam w umowie 2.4 a płacą na dzisiaj trochę więcej i muszą jeszcze podnieść w tym tygodniu. Fakt, że przy dzisiejszej cenie paszy na minimalną cenę 2.5 nie podpiszę. Przy okazji jestem ciekawy jaka ci wyszła średnia cena za ten rok na wolnym rynku ?

żeldrob napisał:
Gigant napisał:
Witam
Na dzień dzisiejszy cena w Drosed Siedlce 2,50 netto :(
No i gdzie są teraz YON-y i Ci wszyscy , którzy mówili , że chociaż dostaną cenę 2,50 , a nie jak w mneijszych ubojniach 2,10 - 2,20 ! Pisaliśmy , że podpisywanie umów na cenę 2,50 to samobójstwo . Macie to koleżanki i koledzy drobiarze na własne życzenie .
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 23:49 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na jednym rzucie zarobiłem tyle ile kontraktowicz na 2.5zł nie zarobi za dwa lata Laughing Szkoda tylko że przez takich Arrow syruacja wróci do poziomu z grudnia.
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 23:21 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do ubojn szukacie materialu podobno Tadek ma 3 kurniki moze wam sprzedac po dajmy na to 4 zlote pasuje?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 23:19 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaroslaw1 napisał:
Cześć "kol" jestem stałym dostawcą płaci na jutro 3.60

Masz dobrze. Ja w sobotę dostałem 3,25, ale i tak się cieszę, bo gdybym nie przesunął wstawienia to bym sorzedał po 2,05. Ci co sprzedają po3,8 czy 4 mają jeszcze lepiej ale i tak lepszy wolny rynek niż kontraktacje, bo przedaję gdzie chcę pisklaka kupuję gdzie chcę i pasze też kupuję gdzie chcę. Decyzje należą do mnie. Czasami za nie słono płacę, ale w większości na dobre mi to wychodzi i sznura nie mam zamiaru kupować, żeby się na nim zwiesić. Grunt to spokój i chłodna analiza rynku a nie na żywioł. Jest cena to na wariata wstawy, a za 6-7 tygodni cena walnie i słuchamy na forum płacze. Po malutku pomyśleć troszkę jak inni mogą zareagować na taką czy inną sytuację i oby tak do emerytury bez opłacania psychiatrów. Pozdrówko.
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 23:15 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do wszystkich ubojń "czujecie bluesa"
powiadam wam bez chodowcow drobiu jestescie nikim -nie kupicie ani nie sprzedacie towaru Wink teraz kurniki stoja puste a czym zachecicie do dalszej wspolpracy ?
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 22:43 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigant napisał:
Witam
Na dzień dzisiejszy cena w Drosed Siedlce 2,50 netto Sad
Jeszcze jedno: czy wiecie po ile oni sprzedają tuszkę? Lepiej nie wiedzcie Evil or Very Mad
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 22:42 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigant napisał:
Witam
No i gdzie są teraz YON-y i Ci wszyscy , którzy mówili , że chociaż dostaną cenę 2,50 , a nie jak w mneijszych ubojniach 2,10 - 2,20 ! Pisaliśmy , że podpisywanie umów na cenę 2,50 to samobójstwo . Macie to koleżanki i koledzy drobiarze na własne życzenie .
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 21:56 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Powrót do góry
Wojtii

PostWysłany: 21:28 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agro napisał:
Ten Langer to jakiś DEBIL - płaci 3 zeta jak tuszka jest po 5,6 zł netto i spokojnie wszyscy płacą 3,8 do 4,0 brutto i mają jeszcze furę kasy zarobku!!!

bydle płacił w zeszłym tygodniu 2,2 woził tuszki po 3,7-3,8.szkoda słów Evil or Very Mad
Powrót do góry
hodowca123

PostWysłany: 19:56 Pon 8 Sty 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykro mi ale z wiadomych przyczyn nie podziele się z Tobą tą informacją. Też w tym tygodniu mam do oddania sporo kurczaka i nie chce by ktoś mi popsuł mi cenę Wink Z tego co widzę to są rejony Polski gdzie jest taniej i gdzie drożej. Pewnie uzależnione jest to od gęstości kurników w danych rejonach. Dzisiaj tuszka w zakładach dużych wahała się między ceną 5.40 - a 6.15 za kg. (brutto) przy tej cenie żywiec powinien być w granicach 3.55 a 4.10 (brutto)

joshep napisał:
czesc "hodowca123"
jeżeli mozesz to powiedz która ubojnia płaci 4:10, bo ja w tym tygodniu tez bede zdawał..prosze o odpowiedz!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2187, 2188, 2189 ... 2244, 2245, 2246  Następny
Strona 2188 z 2246

Skocz do: