Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że wejdzie ''s'' jak zwykle o tej porze ,a w tym czasie obecna ''s'' przejdzie w ,,m'' itd. jakiś procent kur się zestarzeje i trafi do uboju ,te które teraz są w szczycie nieśności zaczną wytracać nieśność to normalna kolej rzeczy więc przestańcie nas straszyć .Nie martwcie się o nasze wstawienie tylko jeśli się macie za takie rekiny handlu zajmijcie się sprzedażą .Nadmiar kur zawsze można ubić lub przepierzyć .Prześcigacie się w mądrowaniu, bajdurzycie o strategiach a żaden z Was koledzy handlarze nie przewidział tej ceny .Cenę trudno w naszych czasach przewidzieć więc nie udawajcie mądrzejszych niż jesteście.I Wam i nam handluje się lepiej kiedy towar jest świeży i schodzi na bieżąco , a zawsze trafi się jakiś nieudacznik któremu z tych lub innych względów nie idzie czy cena jest niska czy wysoka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że wejdzie ''s'' jak zwykle o tej porze ,a w tym czasie obecna ''s'' przejdzie w ,,m'' itd. jakiś procent kur się zestarzeje i trafi do uboju ,te które teraz są w szczycie nieśności zaczną wytracać nieśność to normalna kolej rzeczy więc przestańcie nas straszyć .Nie martwcie się o nasze wstawienie tylko jeśli się macie za takie rekiny handlu zajmijcie się sprzedażą .Nadmiar kur zawsze można ubić lub przepierzyć .Prześcigacie się w mądrowaniu, bajdurzycie o strategiach a żaden z Was koledzy handlarze nie przewidział tej ceny .Cenę trudno w naszych czasach przewidzieć więc nie udawajcie mądrzejszych niż jesteście.I Wam i nam handluje się lepiej kiedy towar jest świeży i schodzi na bieżąco , a zawsze trafi się jakiś nieudacznik któremu z tych lub innych względów nie idzie czy cena jest niska czy wysoka .

 

Skoro tak łatwo pozbyć się nadmiaru kurki, to dlaczego o dwóch lat oddajemy towar dosłownie a za darmo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Misio zgodnie z tym co pisałam nowy miesiąc i ruch wrócił magazyny puste i u nas i u sąsiadów na bieżąco. Jak na tę porę roku i tę temperaturę to naprawdę nie można narzekać . A co będzie jak się zrobi chłodniej i wszyscy wrócą z wakacji ? To może być ciekawy rok .Choć myślę ,że nie takiej odpowiedzi oczekiwałeś . Jeszcze musisz trochę poczekać .

 

Ruch wrócił ? Na detalu ? Koniec świata. Śmiechłem po pachy. Ja odniosłem wrażenie że sprzedaż zapikowała ostro w dół.

To myli się koleżanka- od zawsze powtarzałem, że życzę wszystkim jak najwyższej ceny, bo wtedy się zarabia. Mam przykłady z wymiany klatek i fipronilu. One mi w zupełności wystarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że wejdzie ''s'' jak zwykle o tej porze ,a w tym czasie obecna ''s'' przejdzie w ,,m'' itd. jakiś procent kur się zestarzeje i trafi do uboju ,te które teraz są w szczycie nieśności zaczną wytracać nieśność to normalna kolej rzeczy więc przestańcie nas straszyć .Nie martwcie się o nasze wstawienie tylko jeśli się macie za takie rekiny handlu zajmijcie się sprzedażą .Nadmiar kur zawsze można ubić lub przepierzyć .Prześcigacie się w mądrowaniu, bajdurzycie o strategiach a żaden z Was koledzy handlarze nie przewidział tej ceny .Cenę trudno w naszych czasach przewidzieć więc nie udawajcie mądrzejszych niż jesteście.I Wam i nam handluje się lepiej kiedy towar jest świeży i schodzi na bieżąco , a zawsze trafi się jakiś nieudacznik któremu z tych lub innych względów nie idzie czy cena jest niska czy wysoka .

 

Gdyby nie Belgia cena byłaby znowu dramatyczna. To nie wróżenie z fusów i pobożne życzenia tylko zwykła prosta analiza tego co zawsze się dzieje na wakacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cisza cenowa dlaczego? A no dlatego ze chcieli sie zesr..

Z ceną a teraz detal stoi ,totalny brak zejścia!!!

A jak jako byłoby po 16 gr. to detal by nie stał ? Stalby dokładnie tak jak teraz. Ruch na sklepach nie jest zależny od ceny jajka w hurcie.

 

 

Taaaa w ogóle nie jest ważny. Tak samo nie jest wazny ruch w przetwórstwie, exporcie itd

Yoyo serio może nie pisz nic bo to zakrawa już o komedie.

Co w takim razie hurt robi z jajkiem? Wymienia między sobą aż później wywala palety do lasy jak to ostatnio było tutaj pisane ?

Nie mogę z Ciebie stary.

Właśnie dlatego wyhamowała cena bo Belgia wszystkiego nie wciągnie

1. O ile podniosłeś ceny w detalu odkąd l-ka skoczyla w hurcie z 18 gr. na 28 gr. ? Niech zgadnę- pewnie ze 2gr.

2. Jajko bylo w hurcie po 50 gr. i detal brał jak szalony.

3. Na Broniszach pietruszka kosztuje 14-16 zł (!) i chętnych na nią nie brakuje- detal wciąga wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cisza cenowa dlaczego? A no dlatego ze chcieli sie zesr..

Z ceną a teraz detal stoi ,totalny brak zejścia!!!

A jak jako byłoby po 16 gr. to detal by nie stał ? Stalby dokładnie tak jak teraz. Ruch na sklepach nie jest zależny od ceny jajka w hurcie.

 

 

Taaaa w ogóle nie jest ważny. Tak samo nie jest wazny ruch w przetwórstwie, exporcie itd

Yoyo serio może nie pisz nic bo to zakrawa już o komedie.

Co w takim razie hurt robi z jajkiem? Wymienia między sobą aż później wywala palety do lasy jak to ostatnio było tutaj pisane ?

Nie mogę z Ciebie stary.

Właśnie dlatego wyhamowała cena bo Belgia wszystkiego nie wciągnie

1. O ile podniosłeś ceny w detalu odkąd l-ka skoczyla w hurcie z 18 gr. na 28 gr. ? Niech zgadnę- pewnie ze 2gr.

2. Jajko bylo w hurcie po 50 gr. i detal brał jak szalony.

3. Na Broniszach pietruszka kosztuje 14-16 zł (!) i chętnych na nią nie brakuje- detal wciąga wszystko.

 

Post z d...

Ale odpowiem. Tak podniosłem tylko o 2 i lubie dokładać 8 jak producenci mogą to ja tez. A co!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misio klepałeś że L na całe wakacje po 20 grosików będzie , tak samo jak klepałeś że więcej tu już nie napiszę pa a pierwszy nadajesz wielki pan obrażalski he he teraz klepie ja to wolę jak jest drogo ho ho wtedy to jest handel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cisza cenowa dlaczego? A no dlatego ze chcieli sie zesr..

Z ceną a teraz detal stoi ,totalny brak zejścia!!!

A co Ty byś chcial mieć ruch jak w listopadzie ?

Ceny stabilne.

IIa 0.22

Ib 0.24

Ia 0.28

Duża S 0.34

pzdr

 

M 0,23-0,24 Ib 0,25-0,26 L 0,30-32 XL ( na kartki )

 

Towaru brak.

Pozdrawiam

 

Wiesz co robię jak mi towaru brakuje? Dokupuję !!!

Tego już w przedszkolu uczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cisza cenowa dlaczego? A no dlatego ze chcieli sie zesr..

Z ceną a teraz detal stoi ,totalny brak zejścia!!!

A co Ty byś chcial mieć ruch jak w listopadzie ?

Ceny stabilne.

IIa 0.22

Ib 0.24

Ia 0.28

Duża S 0.34

pzdr

 

M 0,23-0,24 Ib 0,25-0,26 L 0,30-32 XL ( na kartki )

 

Towaru brak.

Pozdrawiam

 

Wiesz co robię jak mi towaru brakuje? Dokupuję !!!

Tego już w przedszkolu uczą.

Dla producenta idealnym stanem jest utrzymywanie lekkiego niedoboru... I kto tu jest niedouczony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post z d...

Ale odpowiem. Tak podniosłem tylko o 2 i lubie dokładać 8 jak producenci mogą to ja tez. A co!

To po ile Ty wstawiałeś L-kę na sklepy ? Po 25 gr ??

 

U nie cena w detalu miesiąc temu była taka sama jak teraz.

 

M-ka 0.29-0.35

L-ka 0.38-0.45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio klepałeś że L na całe wakacje po 20 grosików będzie , tak samo jak klepałeś że więcej tu już nie napiszę pa a pierwszy nadajesz wielki pan obrażalski he he teraz klepie ja to wolę jak jest drogo ho ho wtedy to jest handel

 

gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to doczytałbyś, że gdyby nie Belgia to właśnie taka byłaby cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post z d...

Ale odpowiem. Tak podniosłem tylko o 2 i lubie dokładać 8 jak producenci mogą to ja tez. A co!

To po ile Ty wstawiałeś L-kę na sklepy ? Po 25 gr ??

 

U nie cena w detalu miesiąc temu była taka sama jak teraz.

 

M-ka 0.29-0.35

L-ka 0.38-0.45

 

 

yoyo ty serio jestes jakis zaburzony.

nie wiesz co ja pisze- ok, ale zeby nie wiedziec co samemu sie pisze ?

pisales ze daje towar praktycznie w tej samej cenie co przed podwyzka- ja cie wysmialem (o ile zrozumiales) a sam piszesz ze dawales przed podwyzka i po niej po tyle samo.

dlatego nigdy nie bedziesz mistrzem handlu i podejrzewam produkcji (z takim podejsciem)- cena sie podniosla a ty wozisz tyle samo. mi cena wzrosla srednio o 8 gr w skali miesiaca a podnioslem o 15- czegos cie jeszce nauczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post z d...

Ale odpowiem. Tak podniosłem tylko o 2 i lubie dokładać 8 jak producenci mogą to ja tez. A co!

To po ile Ty wstawiałeś L-kę na sklepy ? Po 25 gr ??

 

U nie cena w detalu miesiąc temu była taka sama jak teraz.

 

M-ka 0.29-0.35

L-ka 0.38-0.45

 

 

yoyo ty serio jestes jakis zaburzony.

nie wiesz co ja pisze- ok, ale zeby nie wiedziec co samemu sie pisze ?

pisales ze daje towar praktycznie w tej samej cenie co przed podwyzka- ja cie wysmialem (o ile zrozumiales) a sam piszesz ze dawales przed podwyzka i po niej po tyle samo.

dlatego nigdy nie bedziesz mistrzem handlu i podejrzewam produkcji (z takim podejsciem)- cena sie podniosla a ty wozisz tyle samo. mi cena wzrosla srednio o 8 gr w skali miesiaca a podnioslem o 15- czegos cie jeszce nauczyc ?

 

dobra zdradze ci wielka tajemnice ekonomii. wiesz dlaczego podnioslem o 15 a nie o tyle o ile mi podniesiono. dlatego ze zaangazowanie kapitalu wzroslo, przeterminowane faktury od odbiorcow maja wieksza wartosc niz przed podwyzka, a zamowienia per punkt zmalały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwaga uwaga uwaga

 

HIT NAD HITY !

 

Cukiernia gdzieś w Polsce- zużycie średnio 90-120 jajek na tydzień czasami na dwa.

Za ile Pan X wozi towar ?

1B- 0,25 netto !!!

A kto jest tym Panem X ? Producent który dyma 200km

 

Świat się kończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uwaga uwaga uwaga

 

HIT NAD HITY !

 

Cukiernia gdzieś w Polsce- zużycie średnio 90-120 jajek na tydzień czasami na dwa.

Za ile Pan X wozi towar ?

1B- 0,25 netto !!!

A kto jest tym Panem X ? Producent który dyma 200km

 

Świat się kończy

Takie sytuacje występują i u mnie.... wożenie na piekarnie 360 jaj po 0.25gr. ale niektórych PRODUCENTÓW stać sprzedawać w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cisza cenowa dlaczego? A no dlatego ze chcieli sie zesr..

Z ceną a teraz detal stoi ,totalny brak zejścia!!!

A co Ty byś chcial mieć ruch jak w listopadzie ?

Ceny stabilne.

IIa 0.22

Ib 0.24

Ia 0.28

Duża S 0.34

pzdr

 

M 0,23-0,24 Ib 0,25-0,26 L 0,30-32 XL ( na kartki )

 

Towaru brak.

Pozdrawiam

 

Wiesz co robię jak mi towaru brakuje? Dokupuję !!!

Tego już w przedszkolu uczą.

Dla producenta idealnym stanem jest utrzymywanie lekkiego niedoboru... I kto tu jest niedouczony?

 

Ktoś lamentuje, że mu brakuje towaru, ja odpowiadam co w takim przypadku należy zrobić. Kto tu jest niedouczony? Nie padło sformułowanie, że "nie chcę towaru" tylko "towaru brak". Na produkcji nie jednokrotnie powtarzałem, że się nie znam aczkolwiek nie ukrywam ogromnego zdziwienia z faktu, że ktoś się cieszy, że nie ma towaru. Ja jak nie mam towaru to nie zarabiam. Ale rolnictwo najprawdopodobniej innymi prawami ekonomii się kieruje więc jest jak jest. Tu chyba chodzi o takie prawo: "Sam nie zjem i drugiemu nie dam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś kolego Geniuszu że większość ferm ma pozwolenie na produkcję i handel jedynie jajami z własnej produkcji ? Może dokupić z innej fermy ale musiałby sprzedać jako własne a to dla producenta jest duże ryzyko nie daj Boże wyjdzie salcia to traci własne kury ,albo odpowie za handel cudzym jajkiem bez pozwolenia.Dobrymi radami piekło wybrukowane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M – średnie: od 53 g do 63 g Najlepiej w przeciętnej wadze 0.59 -0.61

Kupie 540 000 jaj dwa razy w tygodniu płatne gotówką

Proszę dzwonić pod numer 797 570 250 Proszę o cenę z WAT i transportem

Do Ostródy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie pomyślałeś kolego Geniuszu że większość ferm ma pozwolenie na produkcję i handel jedynie jajami z własnej produkcji ? Może dokupić z innej fermy ale musiałby sprzedać jako własne a to dla producenta jest duże ryzyko nie daj Boże wyjdzie salcia to traci własne kury ,albo odpowie za handel cudzym jajkiem bez pozwolenia.Dobrymi radami piekło wybrukowane .

 

To do mnie? Bo jak tak, to poproszę wielkimi literami bo ja prosty człowiek jestem i bełkotu nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra zdradze ci wielka tajemnice ekonomii. wiesz dlaczego podnioslem o 15 a nie o tyle o ile mi podniesiono. dlatego ze zaangazowanie kapitalu wzroslo, przeterminowane faktury od odbiorcow maja wieksza wartosc niz przed podwyzka, a zamowienia per punkt zmalały

 

 

Tak, dla przypomnienia po ile sprzedawałeś w dołku:

 

Wysłany: 11:28 Sro 19 Cze 2019 

no misio napisz po ile oddajesz na sklepy i sieci ???

 

Proszę bardzo:

 

XL luzem- 0,60

L luzem- 0,45

M luzem- 0,38

 

XL paczka- 0,65

L paczka- 0,48-0,50

M paczka- 0,40-0,42

 

na sieci powyżej 6 palet

L paczka- 0,42

M paczka- 0,36-0,38

 

S jak się u kogoś pojawia to tak jak pisałem 2,1-2,5 netto za 10szt.

 

 

 

Dodać do tego dzisiejsze 15 groszy, to wychodzi nam, że L-kę luzem wstawiasz dzisiaj na sklepy po 60 gr., a M-kę w paczce 55 gr.

 

Brawo Miś !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra zdradze ci wielka tajemnice ekonomii. wiesz dlaczego podnioslem o 15 a nie o tyle o ile mi podniesiono. dlatego ze zaangazowanie kapitalu wzroslo, przeterminowane faktury od odbiorcow maja wieksza wartosc niz przed podwyzka, a zamowienia per punkt zmalały

 

 

Tak, dla przypomnienia po ile sprzedawałeś w dołku:

 

Wysłany: 11:28 Sro 19 Cze 2019 

no misio napisz po ile oddajesz na sklepy i sieci ???

 

Proszę bardzo:

 

XL luzem- 0,60

L luzem- 0,45

M luzem- 0,38

 

XL paczka- 0,65

L paczka- 0,48-0,50

M paczka- 0,40-0,42

 

na sieci powyżej 6 palet

L paczka- 0,42

M paczka- 0,36-0,38

 

S jak się u kogoś pojawia to tak jak pisałem 2,1-2,5 netto za 10szt.

 

 

 

Dodać do tego dzisiejsze 15 groszy, to wychodzi nam, że L-kę luzem wstawiasz dzisiaj na sklepy po 60 gr., a M-kę w paczce 55 gr.

 

Brawo Miś !

 

Ten co pisze że ja się czepiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty, dubel. Znowu masz problem z czytaniem ?

Miś wypisuje farmazony przy okazji ubliżając innym od "zaburzonych" to chyba należy na to zareagować.

 

A Ty po ile wstawiasz m-kę na sklepy ? Też po 55 groszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty, dubel. Znowu masz problem z czytaniem ?

Miś wypisuje farmazony przy okazji ubliżając innym od "zaburzonych" to chyba należy na to zareagować.

 

A Ty po ile wstawiasz m-kę na sklepy ? Też po 55 groszy ?

 

Ty mazepa ja nie handluje w detalu to raz a dwa to z ciebie taki szeryf i reagujesz jak ktoś pisze farmazony czy tylko wtedy jak chcesz komuś dokopać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra zdradze ci wielka tajemnice ekonomii. wiesz dlaczego podnioslem o 15 a nie o tyle o ile mi podniesiono. dlatego ze zaangazowanie kapitalu wzroslo, przeterminowane faktury od odbiorcow maja wieksza wartosc niz przed podwyzka, a zamowienia per punkt zmalały

 

 

Tak, dla przypomnienia po ile sprzedawałeś w dołku:

 

Wysłany: 11:28 Sro 19 Cze 2019 

no misio napisz po ile oddajesz na sklepy i sieci ???

 

Proszę bardzo:

 

XL luzem- 0,60

L luzem- 0,45

M luzem- 0,38

 

XL paczka- 0,65

L paczka- 0,48-0,50

M paczka- 0,40-0,42

 

na sieci powyżej 6 palet

L paczka- 0,42

M paczka- 0,36-0,38

 

S jak się u kogoś pojawia to tak jak pisałem 2,1-2,5 netto za 10szt.

 

 

 

Dodać do tego dzisiejsze 15 groszy, to wychodzi nam, że L-kę luzem wstawiasz dzisiaj na sklepy po 60 gr., a M-kę w paczce 55 gr.

 

Brawo Miś !

 

mówiłem akurat o jajkach luzem

na sklepy korekta +10 i tak wożę L po 0,55 a M po 0,50

oczywiście w większości

 

najtaniej w tej chwili oddaję m10 po 0,40 a l10 po 0,45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty, dubel. Znowu masz problem z czytaniem ?

Miś wypisuje farmazony przy okazji ubliżając innym od "zaburzonych" to chyba należy na to zareagować.

 

A Ty po ile wstawiasz m-kę na sklepy ? Też po 55 groszy ?

 

Ty mazepa ja nie handluje w detalu to raz a dwa to z ciebie taki szeryf i reagujesz jak ktoś pisze farmazony czy tylko wtedy jak chcesz komuś dokopać ?

Nie ciołku. Reaguje na posty skierowane personalnie w moją stronę. Gdybyś nie zauważył, to właśnie ja zostalem przez naszego forumowego Pana Profesora Ekonomii nazwany "zaburzonym".

 

Poza tym, nie wiedziałem, że przypomnienie czyjegoś wpisu sprzed 2 miesięcy jest czymś nagannym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...