Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie tego sie boje... czy sie nie bedzie rwac na owijarce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moznz amniejszyć naciąg folii to mniej się rwie, ale spada wydajnośc

Jaki kolor foli jest bardziej pożądany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek i sobotę pomagałem sasiadowi przy kiszeniu lucerny na pryźmie. Zbierał przyczepą Mengele z rotorem. Tnie na ok 10 cm. Wychodzi lepsza niż z beli i mniejsze straty. Zakiszacz idzie na pokos tuż przed przyczepą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Na pewno wyjdzie z tego dobra pasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie interesuje mnie temat chodzi o skarmianie sianokiszonki u koni i czy ktoś z okolic katowic posiada sprzęt do robienia mini balotów gdyż mam tylko 2 konie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj sprasowałem sianokiszonke w bele i zaczołpadać deszcz ow8inołem te bele po deszczu czy owijanie takich mokrych bel ma zły skutek czy to jest bez znaczenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sązicie o tej foli??

http://allegro.pl/item200342167_folia_do_sianokiszonki_750_mm_dostawa_gratis_.html

 

cena za 750 wydaje mi sie atrakcyjna bo 280zl, ostatnio placilem za rolke 750 316zl firmy silotate czy jakos tak,

 

Ta folia z aukcji lepsza jest od silotate czy moze gorsza??

tydzień temu kupowałem folię silotate 5-cio warstwową za 225 zł bardzo dobra jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do poniższej folii to sory, ale za droga, ja tej samej grubości, tylko polskiej i o 300 metrów dłuższą zapłaciłem 210 zł, a o grubości 0,25 mm 220zł , bo ta pierwsza miała grubość 0,025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, wyszło mi 174 balotów, wszystkie owijałem, ale na próbe kilka lusów popryskałem przed belowaniem zakwaszaczem i jestem ciekawy czy to coś da, mam nadzieje, że poprawi to jakość, bo czasem jak jakiś balot jest za suchy to się słabo kisi, przed następnym robienem sianokiszonki musze te baloty rozpakować i sprawdzić czy ma to sens, jak tak to juz zawszebęde pryskać, albo kupie sobie taki zbiornik, z którego zakwaszacz podawany jest do bel. A jak wy, dodajecie do sianokiszonki jakieś zakwaszacze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co lepsze do robienia sianokiszonki presa i owijarka czy przyszepa samozbierająca z nożami?? do zebrania 25ha łąk. prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg gustu i uznania,

 

- przyczepa wychodzi taniej

- prasa i owijarka, na upartego da sie zrobic samemu (ok 1ha na dzien) minimum 2 ciagniki

 

Ja wybralem baloty, sa dni ze musze sam robic wiec koniecznosc, ale zaleta ze wstawie 3-4 baloty pod dach co pare dni i nie musze na mroz w zimie wylazc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie co lepsze do robienia sianokiszonki presa i owijarka czy przyszepa samozbierająca z nożami?? do zebrania 25ha łąk. prosze o rade

 

moim zdaniem

jak masz silos, wycinak i masz tyle bydła że zdążysz brać z silosu latem i ci się nie zagrzeje to przyczepa zbierająca i silos, a jak ci się ma latem grzać (tak by było u mnie) to prasa i owijarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie co lepsze do robienia sianokiszonki presa i owijarka czy przyszepa samozbierająca z nożami?? do zebrania 25ha łąk. prosze o rade

Przyczepa zbierająca i heja. Jak nie masz to Agromix robi usługowo 250zł netto na godzinę przyczepą zbierającą koło 50m3. Jak masz wybierak to nie zrobisz niczym taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką przyczepe kupic do MTZ 90km?? za 15/20 tyś zł kupi sie coś konkretnego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh a ja teraz jade zgarniac na losy owies z jęczmieniem na sianokiszonke a juro z rana balociarko zbalotuje i sianokiszonka ze hej!!!a mleka jeeszcze wiecej!!:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiemze drogo ale zamiezam kupic przyczepe samozbierającą z nożami tnoącymi ale niewiem jaką moze doradzicie gdzies za 10 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi cz coś z tego wyjdzie, a mianowicie dziś robiłem bele z kiszonka zrobiłem ok 30 i zacząłem owijac ale za chwile przyszła burza i mi zalało chyba z 15 (dodam ze lało masakratycznie, jak z wiadra ok 1 godz) gdy ustało owinełem te belki takie mokre.... czy wyjdzie jakaś kiszonka z tego??? czy moze coś sie stac z tym niedobrego.???? dodam ze belki były dośc mocno pozbijane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w środek beli napewno nie nalało szkoda tylko ze nie poczekales ze 3 godz zeby troszke z nich ociekło !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem czekac bo ledwo skończyłem a już nowa burza przyszła i znów lało jak z konewki teraz to już mam spokuj bo do pola ze 3 dni nie wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiemze drogo ale zamiezam kupic przyczepe samozbierającą z nożami tnoącymi ale niewiem jaką moze doradzicie gdzies za 1

0 tys

Kupiłem niedawno zbierającę DEUTZ-FAHR F-327 na tandemie,łamany dysiel,klapa i podbieracz hydrałliczny. Dałem za nią 12 tys.MF 255 daje spokojnie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marian892 w tej cenie znajdziesz dobrego Claasa lub Poettingera. I długo będziesz z takiej przyczepy zadowolony.

Ważne żeby miała tandem i noże z zabezpieczeniem przeciw kamieniom. Wałki wyrzucające pozwalają równomiernie rozkładać trawę na przymie i ograniczają pracochłonność. np.

http://www.allegro.pl/item203268753_przyczepa_samozbierajaca_claas_do_sianokiszonki.html

http://www.allegro.pl/item203789560_przyczepa_samozbierajaca_potinnger_8t_super_stan.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam problem zostawiłem na łąkach bale owinięte folią na jakiś tydzień zajeżdzam tam a one są z leksza zkancerowane przez ptaki, czy moge takie bale dawać na przykład po 3 tygodniach od zrobienia krową??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...