Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:21 Czw 28 Maj 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2196, 2197, 2198 ... 2371, 2372, 2373  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barbara

PostWysłany: 09:36 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hodowca brojlera powie prawde drugiemu hodowcy jak sie pomyli , a jak sie zorientuje ze tak sie stalo ,to jeszcz bedzi krencil i to jest niestety cala prawda o naszej branzy.Ida trudne czasy ,bo pisklat jest pod dostatkiem ,wiec nie ma ograniczen z tego powodu ,ceny z tego roku sie juz nie powtorza,wedlug mnie z obserwacji 34 letniej naszej branzy,to w niedlugim czasie wytwornie pasz po kilku wpadkach hodowcow zablokuja wstawienia.Komornicy beda mieli co robic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
METAN

PostWysłany: 08:39 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 napisał:
Witajcie!!! Dyrdymaluchy i zajżyjcie na forum '' cena indyka'' od miesiąca na tym forum nie ma żadnego problemu mimo bezpośredniego odziałowywania hp5n1. I myślę Ze ta grupa hodowców ma mniejszy problem z ptasią grypą niż wszyscy filozofowie z branży brojlerowskiej.Aczkolwiek przy drogach o dużym natężeniu ruchu bez problemu można zauważyć ''panny z byłego bloku sowieckiego i nie tylko '' A dlaczego??? bo dymanie stało się nieodzowną częścią ich życia?!?! Mało tego z wywiadów przeprowadzonych poprzez profesjonalistów okazuje się że pokochały swoją pozycję i nie widzą innej alternatywy , krótko mówiąc można pokochać dymanie z dopłacaniem , natomiast w innym zrozumieniu brzmiało by to tak ''wolę dymanie niż planowanie życia''!!!!..............

ta grupa hodowców jest znacznie mniej liczna
poza tym indyk to głównie eksport , a ten idzie normalnie
dla polskiego konsumenta drób to kurczak i ubojnie to wykorzystują , bo jakoś w sklepach nie widać spadku cen/udo 5,99/
panika tylko wśród hodowców
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 08:29 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Zgoda Metan. Masz rację. Co ma zrobić hodowca mający 7 tyg. kurczaka? Moim zdaniem pomyśleć nim wstawi. Ilu z nas prosiło o ograniczenie wstawień w okresie jesienno-zimowym? Z jakim skutkiem? Odpowiedź: co ma zrobić hodowca z 7 tyg. kurczakiem? Powinieneś dodać jeszcze, że przecież musi oddać bo za tydzień ma kolejne wstawienie. Mogę założyć się o duże pieniądze, że poziom produkcji na Mazowszu nie ulegnie zmianie,mimo grypy.
A tak a propos, jeżeli Twoim zdaniem nic nie może zrobić oprócz "błagania", to dajmy sobie spokój z tym forum, czy wszelkimi innymi próbami poprawy sytuacji. Usiądźmy cichutko w kąciku i popłaczmy. Przecież "nic" nie można zrobić. Dobranoc.

rozmawiałes z hodowcami z tych "zadżumionych" powiatów????
bo to o ich sytuacji pisałem
normalnie nie mieliby już kurczaka
wiesz co możesz zrobić , jak wszystkie ubojnie z którymi współpracujesz odmawiają już umówione odbiory "bo powiatowy nie pozwala" a hodowcy z innych terenów przestraszeni sytuacją oddają na wyścigi nie walcząc o cenę

a tak wogóle -- o ile ograniczyłeś swoje wstawienia????
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 00:28 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie!!! Dyrdymaluchy i zajżyjcie na forum '' cena indyka'' od miesiąca na tym forum nie ma żadnego problemu mimo bezpośredniego odziałowywania hp5n1. I myślę Ze ta grupa hodowców ma mniejszy problem z ptasią grypą niż wszyscy filozofowie z branży brojlerowskiej.Aczkolwiek przy drogach o dużym natężeniu ruchu bez problemu można zauważyć ''panny z byłego bloku sowieckiego i nie tylko '' A dlaczego??? bo dymanie stało się nieodzowną częścią ich życia?!?! Mało tego z wywiadów przeprowadzonych poprzez profesjonalistów okazuje się że pokochały swoją pozycję i nie widzą innej alternatywy , krótko mówiąc można pokochać dymanie z dopłacaniem , natomiast w innym zrozumieniu brzmiało by to tak ''wolę dymanie niż planowanie życia''!!!!..............
Powrót do góry
An

PostWysłany: 23:47 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgoda Metan. Masz rację. Co ma zrobić hodowca mający 7 tyg. kurczaka? Moim zdaniem pomyśleć nim wstawi. Ilu z nas prosiło o ograniczenie wstawień w okresie jesienno-zimowym? Z jakim skutkiem? Odpowiedź: co ma zrobić hodowca z 7 tyg. kurczakiem? Powinieneś dodać jeszcze, że przecież musi oddać bo za tydzień ma kolejne wstawienie. Mogę założyć się o duże pieniądze, że poziom produkcji na Mazowszu nie ulegnie zmianie,mimo grypy.
A tak a propos, jeżeli Twoim zdaniem nic nie może zrobić oprócz "błagania", to dajmy sobie spokój z tym forum, czy wszelkimi innymi próbami poprawy sytuacji. Usiądźmy cichutko w kąciku i popłaczmy. Przecież "nic" nie można zrobić. Dobranoc.
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 23:12 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray, kurczę, odważny jesteś ! W Animex Dębica też się hodowcy mieli nie raz skrzyknąć i nic nie wychodziło, gdy tylko cena szła w góre na rynku. Ale tym bardziej powodzenia. Uważaj na prowokacje z ubojni (smsy).
A tak przy okazji ile płaci Adros (w końcu to integracja) na kontrakcie ? Dębica dzisiaj 3,05 netto / wstawienia teraz, na koniec stycznia gwarancja minimum 3,15 netto, pisklę 1,20 netto bez szczepień, pasza 1120 Animex Zamość

Ray napisał:
Dobra zakładam że jednak ktoś to forum czyta z hodowców. Wyciagam pierwszy rękę do hodowców współpracujących z Adrosem. Część fermy mam ustawione pod z nich z resztą jestem na wolnym rynku.
Oto mój telefon: 668 677 069. Spotkajmy się, pogadajmy. Nie na spotkaniu zorganizowanym przez ubojnie za nasze pieniądze. Sami w celu poprawienia swojej sytuacji.
Hodowcy odstawiający do innych ubojni spróbujcie sie porozumiec!!
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 23:01 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Belfer napisał:
cobbross napisał:
Czy to prawda że dziś Ilczak 2.50 netto?

PRAWDA Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Ludzie, czy was pogięło. Co wy robicie. Przy 2 miesięcznych płatnościach , jeszcze rzeźnia wam dyktuje cenę? Przecież to ewidentny plajciarz. Na Kaszubach żadna ubojnia nie przekracza 3, góra 4 tygodni. Są chyba dwie, gdzie termin jest nieco dłuższy, ale cierpią na ciągły brak surowca i muszą płacić o parę groszy więcej. Dobrze Medox napisał. Przestańcie dawać się robić w wała. Pamietajcie, że ta cena "promieniuje" na resztę kraju z wiadomym skutkiem. Oto wam chodzi? Wytrzymajcie trochę, a nie drzwiami i oknami do ubojni. To wygląda, jakbyście bardziej panikowali aniżeli konsumenci. Po raz kolejny odzywa się zasada, tak charakterystyczna dla naszego środowiska : po mnie choćby potop, jak znowu będę sprzedawał to "jakoś to będzie". Jako grupa zawodowa naprawdę mamy IQ na poziomie 70. Skutki widoczne gołym okiem. Płaczemy, biadolimy, wymądrzamy się na forum ...i co? Jestem zniesmaczony naszą postawą.
P.S. Barbara podała ceny z giełdy. Nie są konkurencyjne, nawet przy cenie 3,20 netto za żywiec. Nie tu jest zatem problem.
Cena piskląt w dużych wylęgarniach na wolnym rynku : 1,22 netto bez szczepień. (kosmetyczna korekta - 0,05 zł)
Myślę, że jedyne co możemy zrobić , to żądać podniesienia ceny w rozmowie z ubojniami i zaprzestać wykonywać "błagalne" telefony. Trochę godności dla własnej pracy.

a o co wam chodzi ?
wytrzymajcie trochę , nie oddawajcie po 2,7 , może w ten sposób zmusicie ich do odbioru żywca z rejonów zagrożonych
co ma zrobić hodowca mając 7 tyg. kurczaka i od wszystkich słysząc odmowę odbioru-wykonuje"błagalne telefony"
tak samo jak wy niedawno do pana M. bo pozostali zrobili "przerwę technologiczną" lub jak pan S.kupowali w centralnej Polsce/40-50gr drożej byle powalić was na kolana/
żądać wyższej ceny?- tak
ale trzeba to poprzeć solidarną odmową dostaw przez większość hodowców

są odważni?!/pewnie tylko w gębie/
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 22:55 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra zakładam że jednak ktoś to forum czyta z hodowców. Wyciagam pierwszy rękę do hodowców współpracujących z Adrosem. Część fermy mam ustawione pod z nich z resztą jestem na wolnym rynku.
Oto mój telefon: 668 677 069. Spotkajmy się, pogadajmy. Nie na spotkaniu zorganizowanym przez ubojnie za nasze pieniądze. Sami w celu poprawienia swojej sytuacji.
Hodowcy odstawiający do innych ubojni spróbujcie sie porozumiec!!
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:47 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ray napisał:
Kol, niestety masz dużo racji. Młody jestem żyje nadzieją, że można się dogadać. Cały czas wierzę że hodowcy jednak pojmą, że nie chodzi o właśnie te 5 czy 10 groszy. Że nie zawsze sąsiad chce cie wydymać. Żeby rozmawiać z ubojniami, trzeba żeby przy każdej ubojnie hodowcy się dogadali. Trzeba tylko chcieć. Tylko i aż.

W Was młodych jest nadzieja lecz również widzę, że dla wielu młodych nie jest ważne co jutro, ważna jest bryka i dziś. Bez urazy. Może jesteś z innej półki ale rzeczywistości nie oszukasz. Ja chyba już wątpię w powagę polskiego drobiarstwa.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:30 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeep napisał:
ha -ha działajmy tylko kto kogo posłucha czy wstawiać czy nie , a ilu hodowców czyta to forum 0,5%,może 2% a ilu pisze prawde ? bedzie tak jak było i nic sie nie zmieni bo hodowcy sie organizują tylko jak jest cena do d....y

i znowu po polsku "to się nie uda"
nie potrafimy , nie możemy , nie ufamy
wyjeżdżamy za granicę i wtedy"potrafimy , możemy , ufamy"
co za pie.......na mentalność , która nie pozwala nam współpracować ze sobą , bo a nuż któryś okaże się lepszy lub więcej zarobi

na tym forum pisze niewielu , ale wielu czyta
zobacz ilu nowych pojawiło się w ostatnim czasie
"szklanych domów" nie zbuduję/sam/ ale chciałbym , żebyśmy wylali przynajmniej fundamenty dla kolejnych pokoleń drobiarzy
i bez wstydu i zażenowania mogli opowiadać im"historię przetrwania"
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 21:53 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeep napisał:
ha -ha działajmy tylko kto kogo posłucha czy wstawiać czy nie , a ilu hodowców czyta to forum 0,5%,może 2% a ilu pisze prawde ? bedzie tak jak było i nic sie nie zmieni bo hodowcy sie organizują tylko jak jest cena do d....y

Dzisiaj właśnie o tym pisałem, kiedyś też. Masz rację. 2%? Oj jesteś łaskawy. Więcej ubojowców to czyta niż drobiarzy Sad
Medox tak wyśmiewany ma najwięcej racji.
Popaprany kraj, popaprani ludzie, popaprane drobiarstwo...A Metan. Mądry człowiek tylko sam "szklanych domów" nie zbuduje.
Wiecie co? Ta dyskusja jest bezproduktywna. Polski drobiarz niczego się nie nauczy. Żałosne.
Mówmy o cenach i bez zbędnych dyskusji na swój sposób nie dajmy się robić w wała.
Cześć.
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 21:50 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trafna diagnoza An. Ilczak dzięki takiej cenie może trochę się odbije i będzie szybciej płacił. Pytanie tylko czy doczekają tego samarytanie sprzedający po 2,5.
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 21:50 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytać może czytają, ale nie wypowiadają się w ogóle - chodzi mi o kotraktowiczów dużych zakladów - Drosed, Exdrob Kutno, Drobex, etc.etc. Przecież te zakłady bija 50-120 tys dziennie więc mają od groma hodowców. Duże zakłady wymieniają się informacjami więc dlaczego ich hodowcy nie mogą robić tego samego. Co do ograniczania wstawień na umowach w dużych zakładach - one ubijają z reguły na maksa przez cały rok więc hodowca wstawia 5-6 rzutów w roku i tyle. wolny rynek co innego - wstawia kiedy chce.
dla mnie przy takim rynku jedynym sensownym wyjściem są więc zrzeszenia/grupy hodowców przy zakładach (jak ktoś niżej pisał), które dają siłę w negocjacjach bo np. produkują 50% i więcej uboju danego zakładu. I takie grupy są - np. przy Koziegłowach i Exdrobie/Kutno, ale jak widać boją się dzielić na tym forum doświadczeniami i informacjami o cenach ... taki świat (w Polsce).

jeep napisał:
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 21:29 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
METAN

PostWysłany: 21:04 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie
nie biadolmy i nie wymądrzajmy się , lecz działajmy/w zespole lub solo/
każdy z nas na podstawie wieloletnich doświadczeń wie , że wrz.-luty to okres słabej ceny
więc odpowiedzcie mi/nam/ kto ograniczył wielkość wstawień w tym okresie , a nie liczył , że inni nie wstawią i wstawił normalnie a nawet więcej zaś teraz w płacz "bo go wykiwali i jednak wstawili"

Boże!!!
miej litośc dla tego Kraju i Narodu , bo jedyne co naprawdę potrafią to przelewać krew i to w nie swojej sprawie
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 20:37 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TO NIE BEDZIEMY CZYTAć WIRUALNEJ POLSKI NA ZNAK PROTESTU Evil or Very Mad
Powrót do góry
An

PostWysłany: 20:33 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Belfer napisał:
cobbross napisał:

Ludzie, czy was pogięło. Co wy robicie. Przy 2 miesięcznych płatnościach , jeszcze rzeźnia wam dyktuje cenę? Przecież to ewidentny plajciarz. Na Kaszubach żadna ubojnia nie przekracza 3, góra 4 tygodni. Są chyba dwie, gdzie termin jest nieco dłuższy, ale cierpią na ciągły brak surowca i muszą płacić o parę groszy więcej. Dobrze Medox napisał. Przestańcie dawać się robić w wała. Pamietajcie, że ta cena "promieniuje" na resztę kraju z wiadomym skutkiem. Oto wam chodzi? Wytrzymajcie trochę, a nie drzwiami i oknami do ubojni. To wygląda, jakbyście bardziej panikowali aniżeli konsumenci. Po raz kolejny odzywa się zasada, tak charakterystyczna dla naszego środowiska : po mnie choćby potop, jak znowu będę sprzedawał to "jakoś to będzie". Jako grupa zawodowa naprawdę mamy IQ na poziomie 70. Skutki widoczne gołym okiem. Płaczemy, biadolimy, wymądrzamy się na forum ...i co? Jestem zniesmaczony naszą postawą.
P.S. Barbara podała ceny z giełdy. Nie są konkurencyjne, nawet przy cenie 3,20 netto za żywiec. Nie tu jest zatem problem.
Cena piskląt w dużych wylęgarniach na wolnym rynku : 1,22 netto bez szczepień. (kosmetyczna korekta - 0,05 zł)
Myślę, że jedyne co możemy zrobić , to żądać podniesienia ceny w rozmowie z ubojniami i zaprzestać wykonywać "błagalne" telefony. Trochę godności dla własnej pracy.
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 20:16 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: grypa Odpowiedz z cytatem

komuś zależy, żeby to dalej dołować:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=9469814&rfbawp=1197054756.468

dziwne, że to wirtualna polska cały czas wścibia temat PGrypy, onet dał sobie spokój

jeep napisał:
śWIęTOKRZYSKIE 2,9-3,00 Crying or Very sad
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 20:01 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

śWIęTOKRZYSKIE 2,9-3,00 Crying or Very sad
Powrót do góry
alan

PostWysłany: 19:59 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie jaka jest obecna cena w świętokrzyskim i łódzkim?

czy nikt nie sprzedaje kurczaka
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 19:48 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolpetrol na gieldzie rolnej filet z kurczaka w soli z Brazylii 14.60 zl, cwiartka z kurczaka import Holandia z dostawa 4.65 zl ,rowniez inne gieldy rolne tak samo
Powrót do góry
STAF58

PostWysłany: 19:30 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na warm-maz chyba sie ruszyło ubojnie, z którymi nie handlowałem lub też rzadko chciały brać ptaki inna sprawa że po 2,6 ale w srode nawet nie chcieli słuchać o niekontraktowanym.Chcą sie nachłapać za grosze ,powtórka z przed dwóch lat.
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 19:09 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Brazyliana Odpowiedz z cytatem

No i całe szczęście ! Ciekawe czy Białoruś też zezwoli ? Oby ... Co do wstawień to nie wiem, ale np. Animex Dębica ma duże problemy bo wydzwaniają i dają cenę gwarantowaną na wstawienia teraz 3.15 netto. Co do cen kurczaka w sklepach to faktycznie dzisiaj cwiartka w "promocji" 4,60 zł/kg a Dębica mówi, że zejścia nie ma i oddają za 3 zł i muszą żywiec obniżyć. Skąd wiesz, że do Polski wchodzi Brazyliana ? I pewnie sprzedają jako świeże ...

Barbara napisał:
Ukraina 2 godziny temu zezwolila na wwoz pisklat z Polski ,tylko nie z terenow objetych ptasia grypa i z odpowiednimi zezwoleniami weterynaryjnymi.Jezeli idzie o wstawienia w grudniu wszyscy Ci co nie wstawili na swieta ruszyli pelna para, bo licza pewnie na cene w styczniu,tak jak w tamtym roku.Mysle,ze teraz cena tak niska nie wynika z ogromu produkcji,ani paniki ptasiej grypy, tylko z powodu wielkiego zaopatrzenia hurtowni i ubojni w kurczaka Brazylijskiego,Holenderskiego,Belgijskiego,patrz gieldy rolne.Ktos znowu zrobi na zamieszaniu dobry grosz.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:07 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robią was w wała, wszędzie pisze,że kurczak sprzedaje się dobrze,zahamowało na indyku a wy niedługo po 2zł sprzedacie :lol: :lol: :lol:
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 16:09 Pią 7 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cobbross napisał:

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2196, 2197, 2198 ... 2371, 2372, 2373  Następny
Strona 2197 z 2373

Skocz do: