Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:16 Pon 10 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2205, 2206, 2207 ... 2404, 2405, 2406  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TOM-JOK

PostWysłany: 22:14 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeep napisał:
PANIE MEDOX SZARPIESZ SIE NA TYM FORUM JAK RYBA POZBAWIONA WODY,
NAKAZUJESZ , KRYTYKUJESZ I POUCZASZ , WSZYSTKO WIESZ NAJLEPIEJ
MOZE TROCHE WIECEJ POKORY.
CHCESZ SIE WYKREOWAC NA JAKIEGOS JASNOWIDZA ? , BO JESLI NIM JESTES TO :
PODAJ NUMERY NASTEPNEGO LOSOWANIA LOTTO I JAK TRAFISZ TO POZAMYKAMY KURNIKI I WYBIERZEMY CIE NA KRóLA.
Bardzo mądre spostrzeżenie Laughing Laughing SZACUNECZEK Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jeep

PostWysłany: 22:09 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PANIE MEDOX SZARPIESZ SIE NA TYM FORUM JAK RYBA POZBAWIONA WODY,
NAKAZUJESZ , KRYTYKUJESZ I POUCZASZ , WSZYSTKO WIESZ NAJLEPIEJ
MOZE TROCHE WIECEJ POKORY.
CHCESZ SIE WYKREOWAC NA JAKIEGOS JASNOWIDZA ? , BO JESLI NIM JESTES TO :
PODAJ NUMERY NASTEPNEGO LOSOWANIA LOTTO I JAK TRAFISZ TO POZAMYKAMY KURNIKI I WYBIERZEMY CIE NA KRóLA.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
TOM-JOK

PostWysłany: 22:02 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
TOM-JOK skąd jesteś? Z jakiego rejonu Polski? Nie jestem medox-em, ale obstawiałbym dla Ciebie cenę w okolicach 3,20. ( sam mam tydzień do dwóch tygodni młodsze stada i liczę na wyższą cenę, a jak "dowale" to tylko na własne życzenie...taka praca, taki biznes, takie ryzyko )
Jestem z lubuskiego- 3,20 to żadna rewelacja ale zawsze trochę do przodu, mam jednak cichą nadzieję, że będzie trochę lepiej-nawet w to wierzę Very Happy Pozdrawiam
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 21:40 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOM-JOK skąd jesteś? Z jakiego rejonu Polski? Nie jestem medox-em, ale obstawiałbym dla Ciebie cenę w okolicach 3,20. ( sam mam tydzień do dwóch tygodni młodsze stada i liczę na wyższą cenę, a jak "dowale" to tylko na własne życzenie...taka praca, taki biznes, takie ryzyko )
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 21:21 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
An a zauwazyles jaka cena byla od ostatniej niedzieli/poniedzialku 16grudnia a jaka pare dni wczesniej?????Pare dni.Przez pare dni jajek nie zniosa a byly warte 30-40groszy wiecej.
Panie jasnowidzu- mam kurczaki ,które rozpoczęły trzeci tydzień będę zdawał w połowie stycznia- proszę powiedz jaką będę miał cenę??? Very Happy
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 21:15 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox nie pie.......ol jak ubojni spadnie zbyt to one obniżają cene a my chodowcy chcemy się nieraz pozbyc wcześniej ptaki . ciekawe czy ty tak robisz jak piszesz co za idjota wybiera w kurniku ptaki tylko te większe to chyba tylko ty tak robisz i pewnie chodujesz po 2000 lub 2500 szt. jednorazowej obsady na ten twój kurnik. pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:11 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An a zauwazyles jaka cena byla od ostatniej niedzieli/poniedzialku 16grudnia a jaka pare dni wczesniej?????Pare dni.Przez pare dni jajek nie zniosa a byly warte 30-40groszy wiecej.
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 21:11 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do medoxa:

Krótko i na temat: chlopie nie pitol ok? Skoro taki cfaniak jestes i potrafisz dobr acene wynegocjowac to czemu sie boisz tego ze wszyscy wstawiaja na swieta i bedzie duza podaz kurczaka? Skoro "masz jaja zeby odmowic dostawy" to nie rozumiem czego sie martwisz? Swoje i tak wyciagniesz skoro taki kozak jestes w negocjacjach cenowych. A nie uwierze ze to z troski robisz zeby inny hodowcy nie musieli tracic na tym interesie i wysokiej podazy.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:03 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnikiem tak by było, ale ja mówiłem o debilach sprzedających po 2.60 brutto i taniej z innych rejonów Polski.To również przez nich w rejonach zagrożonych płacili 1.50.Powtarzam cioty bez jaj.Mają jaja żeby w.p.i.e.r.d.ol.ić setki tysięcy złotych w fermy , nawstawiać jak teraz w styczniu a nie mają jaj żeby odmówić dostawy.Powybierać duże ptaki i czekać nawet tydzień. a nie dawac za darmo jeden przed drugim , a teraz ubojnicy i hurtownie licza ponadprzecietne zyski i zastanawiaja sie w jakim kraju spedzic sylwestra frajerzy siedza i licza straty
Powrót do góry
An

PostWysłany: 20:57 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, Ty masz chłopie coś nie tak. Znowu wieszczysz jak Smerf Maruda i jednocześnie na gwałt szukasz piskląt?
Po drugie, od kiedy to "wam" a nie "nam" zabrakło jaj, co? Z Twoich wcześniejszych postów wynikało , że masz świąteczne wstawienia. Rozumiem, że Ty się postawiłeś i nie dałeś "krwiopijcom" za 2,60 brutto i twoje brojlery właśnie zaczynają się nieść,tak?
Medox, przestań wreszcie ściemniać i mieszać. Sam się zaczynasz we wszystkim gubić.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:21 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
METAN napisał:
medox napisał:

bałbyś się odlać na dworzu , żeby ci z rozpędu ptaka nie wzięli do badania
Metan nie wyolbrzymiaj Very Happy Od razu ptaka Shocked Ptaszka Mr. Green dobre ha,ha,ha

przepraszam
nie byłem świadom , a sądząc po postach.......wyolbrzymiłem
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 18:58 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
medox napisał:

Metan nie wyolbrzymiaj Very Happy Od razu ptaka Shocked Ptaszka Mr. Green dobre ha,ha,ha
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:53 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Nie mówilem o terenach dotkniętych PG, tam nie wiem jakbym się zachował

miałbyś pełne gacie , jak wszyscy tutaj
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:13 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mówilem o terenach dotkniętych PG, tam nie wiem jakbym się zachował
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 17:45 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox!
Chciałbym widzieć Ciebie jak się stawiasz ubojniom w sytuacji gdy rozdmuchiwana jest sprawa PG-y, a Ty jeden nie oddajesz, tylko utylizujesz własne pieniądze nie zabierając nic, bo udowadniasz własne racje. Każdy w takiej sytuacji próbuje ratować ile się da, a nie czeka aż PG dosięgnie jego fermę, wiedząc że sąsiedzi już mają tragedię. W takim momencie nie wiesz co będzie za 2 tygodnie i opierasz się tylko na suchych faktach z danej chwili i szybko podejmujesz decyzję, najrozsądniejszą z możliwych. I nie wciskaj kitów, że Ty postąpiłbyś inaczej. Obyś nigdy nie musiał doświadczać tego co już niektórzy z naszych kolegów i koleżanek przeżyli.
A tak na marginesie.....Rowex w ostatnie 3 dni sprzedał rekordową ilość drobiu, to co zmagazynował wcześniej (za tanie pieniądze) sprzedaje jak ciepłe bułeczki.Podobno nawet w poniedziałek biją, żeby im nie brakowało na czwartek po świętach. Jestem optymistą od tygodnia, ale wcześniej wcale tak nie było, też miałem pietra.
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 17:29 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wybili by to z tych stref AB wszystko w p.i.z.d.u. bo to bedzie "neverending story" tylko bez muzy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:17 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://l.interia.pl/f77
To jeszcze nie koniec, więc medox radzi kolejny raz ograniczcie wstawienia w styczniu
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:14 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdzie nie ma logiki, wydymali was w d.u.p.e bez mydła dokladnie jak powiedziałem w dniu ogłoszenia ptasiej grypy.Częściowo wielu wydymało się samemu opuszczając jeden przed drugim cenę.Macie jaja żeby teraz wstawiać jak opętani a brakło wam jaj żeby powiedzieć krwiopijcom - nie dam wam po 2.60brutto choćbym miał je w.y.p.i.e.r.d.o.l.i.ć i zutylizować na własny koszt? Oni teraz siedzą przy najdroższym whisky i zastanawiają się na co przeznaczyć ten niespodziewany dodatkowy zarobek, może by tak zabrać rodzinkę wa sylwestra w ciepłe kraje? może czas wymienić autko na nowsze?A wy siedzicie i liczycie ile dołożyliście.

Dobry ten artykuł ,który ktoś wklejał.Ciekawe jest w nim to co pisałem parę dni temu - nadmierna koncentracja powoduje zagrożenia.
Powrót do góry
Sifsoon

PostWysłany: 15:47 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj w lokalnym Tessco o godz 18 zeszły wszystkie kurczaki tuszki, udka, udźce, skrzydełka, podroby. Kurczak na tacce 2kg pakowany Cedrob 6,99zł/kg. w sklepacch innych 7,45 udka i udźce. gdzie tu sens i logika?
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 15:02 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cobbross napisał:
z sadłowa poszły kury do badania jutro będzie wynik. Jak będzi pozytywny to ponas Embarassed

http://www.tvn24.pl/-1,1533198,wiadomosc.html Shocked
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 14:48 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ciekawy artykuł ( z naszego punktu widzenia ) , polecam http://wiadomosci.onet.pl/1457486,2677,kioskart.html
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 13:01 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rufus napisał:
Tadek napisał:
METAN napisał:
jeszcze niech opowie jak parę lat temu/przed wejściem do Uni/ sprzedawali do Cedrobu i żarli się między sobą
gdyby nie "zamordyzm" dwóch braci z zarządu dziś tej grupy by nie było
na szczęście , dzieki kilku myślącym przetrwała i jak słyszymy ma się dobrze

obyśmy potrafili wziąc z nich przykład
/są chyba jakieś ubojnie do kupienia - na Kaszubach podobno dwie/

Skrzyknijmy hodowców o podobnym zdaniu, woli i działajmy. Inni mogą a my nie? Przetwórstwo to ciężka praca ale za bardzo godziwe pieniądze.

Tadek jakby co to ja zawsze chętny do "mieszania "ubojniom(np grupy )

Grupy niezły pomysł ale ludzi o podobnym myśleniu musi być znacznie więcej. Mozna by również na początek pomyśleć o hurtowni(nie łatwy, ale płatny temat). Jeżeli dołączyli by do nas hodowcy o podobnej woli to niema mocnych
,wszystko jest do zrobienia.(zgoda,modraść,pracowitość-efekt)
Jestem do dyspozycji-tadeusz goryszewski Goręczyno 607 237 769
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
rufus

PostWysłany: 12:30 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tadek napisał:
METAN napisał:
jeszcze niech opowie jak parę lat temu/przed wejściem do Uni/ sprzedawali do Cedrobu i żarli się między sobą
gdyby nie "zamordyzm" dwóch braci z zarządu dziś tej grupy by nie było
na szczęście , dzieki kilku myślącym przetrwała i jak słyszymy ma się dobrze

obyśmy potrafili wziąc z nich przykład
/są chyba jakieś ubojnie do kupienia - na Kaszubach podobno dwie/

Skrzyknijmy hodowców o podobnym zdaniu, woli i działajmy. Inni mogą a my nie? Przetwórstwo to ciężka praca ale za bardzo godziwe pieniądze.

Tadek jakby co to ja zawsze chętny do "mieszania "ubojniom(np grupy )
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:37 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
To poradź koledze niech da sobie spokój ze wstawieniem na koniec 12 2007 r i przepłacaniem za piskle 1,20 netto nawet (cena nie do przyjęcia na dzień dzisiejszy) bo akurat może zahaczyć o zwałkę i znów dokładka ,a tuż przed zwałką to duuuuuże ryzyko :).
Pisałeś kontrowersyjne, spójne i logiczne posty a nawet edukacyjne(pomijając język, bez urazy) !! a teraz coś ściemniasz medox .

Radziłem ,ale się uparł.Pisałem też ,że jego sąsiedzi wstawiają to on też bo potem będą się z niego śmiali jak zarobią a jak wtopią to najwyżej sobie wspólnie popłaczą.Tak to rozumiem.
Jak widzicie parę postów poniżej było kilku którzy odmówiło piskląt (pradopodobnie ze stref albo najbliższych okolic) , ale w to miejsce wchodzą inni skuszeni 10 czy 20gr niższą ceną.Od początku stycznia szaleństwo każdy chce wstawić bo liczy ,że parę obiektów stanie to on zarobi.Spróbujcie załatwić taniego pisklaka na styczniowy wsad to się przekonacie, zresztą nawet nie chodzi o taniego,załatwcie w ogóle wsad piskląt na styczeń
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 11:11 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.tvn24.pl/2094107,12690,0,0,1,wideo.html
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2205, 2206, 2207 ... 2404, 2405, 2406  Następny
Strona 2206 z 2406

Skocz do: