Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:30 Wto 11 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2205, 2206, 2207 ... 2405, 2406, 2407  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:54 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Taa ,ja bym w ministerstwie zrobił porządek zamknąl bym wam połowe bud z powodu zagrożenia epidemiologicznego z uwagi na zbyt dużą koncentrację (np. co drugą gdzie na placu stoi 10obiektów) i zabronił stawiać nowych, import ograniczył do absolutnie niezbędnego minimum wynikającego z zależności międzynarodowych, a kontraktację prześwietlił tak żeby im w pięty poszło w imię zasady że państwo musi chronić obywateli ktorzy nie są pełnosprawni umysłowo
Ja p.i.e.r.n.i.c.z.ę Medox nareszcie rozsądne słowa . Ja bym jeszcze dołożył weryfikację sanitarną obiektów żeby wyeliminować syfiarzy . Sorry , ale takich jest całe mnóstwa . W temacie ceny - wzrost jest dlatego , że kończy się żywiec. Nie oznacza to , że było go na tyle dużo żeby walnąć ceną na poziom 2 czy 2,5 PLN . To wykorzystanie sytuacji w związku z pg , a ponieważ hodowcy są przyzwyczajeni do kopania w d.u.p.ę przez ubojnie to im te d.u.p.y ubojnie skopały . Masz rację , że należało odmawiać . Zawsze i wszędzie to powatarzam i jak mogę to staram się to robić . Ale te odmowy muszą być masowe , a nie jeden z drugim odmówi , a 10 innych da. Hodowcy to gamonie i to całkiem spora grupa . Znam ciekawe przypadki sprzed 3-4 dni - cena z 2,50 ruszyła się na 2,7-2,8 i zrobiliśmy wśród znajomych hodowców akcje informacyjną , że cena zwyżkuje . To co teraz napiszę dla wielu tak jak i dla mnie była szokiem - odpowiedź hodowcy: " a wiesz ja tam już więcej nie będę dzwonić bo jestem umówiony po 2,50 i głupio mi się targować" . Czy trzeba coś więcej pisać???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TOM-JOK

PostWysłany: 13:47 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
TOM-JOK napisał:
Avilo napisał:
MEDOX kocham Cię !!!!! Very Happy Tylko Ty potrafisz podtrzymać dyskusje i właściwą napięcie na forum. Normalnie I LOVE YOU.
Ja też Cię pokocham jak przestaniesz pisać takie poje...bane teksty, zostań lepiej doradcą ministra rolnictwa i rozwiąrz te problemy Very Happy Very Happy POWODZENIA
Po--any to jesteś Ty palancie , a jak Ci nie podobają się moje teksty to ich po prostu nie czytaj . Masz lepsze rozwiązania , które spowodują poprawę sytuacji w branży to pisz . Jak nie masz nic w tym temacie to zamknij się . Taik na marginesie to jestem hetero więc nie musi czynić mi awansów . Następny nawiedzony d.u.p.e.k - skąd się oni biorą???
TO BYŁO SKIEROWANE NIE DO CIEBIE TYLKO DO MEDOXA. PRZEPRASZAM ZA NIEPOROZUMIENIE.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:41 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOM-JOK napisał:
Avilo napisał:
MEDOX kocham Cię !!!!! Very Happy Tylko Ty potrafisz podtrzymać dyskusje i właściwą napięcie na forum. Normalnie I LOVE YOU.
Ja też Cię pokocham jak przestaniesz pisać takie poje...bane teksty, zostań lepiej doradcą ministra rolnictwa i rozwiąrz te problemy Very Happy Very Happy POWODZENIA
Po--any to jesteś Ty palancie , a jak Ci nie podobają się moje teksty to ich po prostu nie czytaj . Masz lepsze rozwiązania , które spowodują poprawę sytuacji w branży to pisz . Jak nie masz nic w tym temacie to zamknij się . Taik na marginesie to jestem hetero więc nie musi czynić mi awansów . Następny nawiedzony d.u.p.e.k - skąd się oni biorą???
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 13:38 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Możemy se popisać o grupach itp , ja mówiłem co zrobić konkretnie teraz - kto posłuchał ten jest kupę kasy do przodu i tyle.Ktoś z was doradził coś pozostałym użytkownikom forum co wymiernie przełożyło się na kasę?Ktoś zrobił coś pożytecznego oprócz pukania w klawiaturę, jak to jest żle jak jest 2zł? Ale jak było 4 to szukał miejsca na placu gdzie by tu jeszcze zmieścić jeden obiekt
I jak było mało na święta brojler to czemu po świętach, kiedy wszyscy mają pełne gary żarcia i dopiero wtedy nie ma zbytu rośnie cena?Zagranica nadal nie bierze, kolejne ognisko ptasiej grypy jest.Czemu cena rośnie?
Zapamiętajcie pod kurczaka dużo lepsze są Święta Wielkanocne, dużo dużo lepsze a zdecydowana większość ludzi największą wagę przywiązuje do grudnia i co roku to samo.
Taa ,ja bym w ministerstwie zrobił porządek zamknąl bym wam połowe bud z powodu zagrożenia epidemiologicznego z uwagi na zbyt dużą koncentrację (np. co drugą gdzie na placu stoi 10obiektów) i zabronił stawiać nowych, import ograniczył do absolutnie niezbędnego minimum wynikającego z zależności międzynarodowych, a kontraktację prześwietlił tak żeby im w pięty poszło w imię zasady że państwo musi chronić obywateli ktorzy nie są pełnosprawni umysłowo

Ja tu widzę, że tylko Medox jest lekiem na całe te nasze zło
Laughing Apeluję: róbmy wszyscy tak jak Medox, a będziemy dostatnio sobie żyli Shocked Bo z tego co pisze Medox, wnioskuję, że kiedy my sprzedajemy po 2.60, to on po minimum 3,20 Shocked , bo przecież nie odda poniżej kosztów produkcji, no jakby to tak ? Ale jednego nadal nie rozumiem, skoro ten nasz jasnowidz przewidział, że teraz nie będzie ceny to po co sam wstawił Question Exclamation , a innych wyzywa od idiotów, że też wstawili tak, żeby zdać przed świętami. Tak nawiasem to nie wierzę, że sam robi tak jak pisze na tym forum i umoralnia innych.

Najlepszego Smile
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 13:29 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Możemy se popisać o grupach itp , ja mówiłem co zrobić konkretnie teraz - kto posłuchał ten jest kupę kasy do przodu i tyle.Ktoś z was doradził coś pozostałym użytkownikom forum co wymiernie przełożyło się na kasę?Ktoś zrobił coś pożytecznego oprócz pukania w klawiaturę, jak to jest żle jak jest 2zł? Ale jak było 4 to szukał miejsca na placu gdzie by tu jeszcze zmieścić jeden obiekt
I jak było mało na święta brojler to czemu po świętach, kiedy wszyscy mają pełne gary żarcia i dopiero wtedy nie ma zbytu rośnie cena?Zagranica nadal nie bierze, kolejne ognisko ptasiej grypy jest.Czemu cena rośnie?
Zapamiętajcie pod kurczaka dużo lepsze są Święta Wielkanocne, dużo dużo lepsze a zdecydowana większość ludzi największą wagę przywiązuje do grudnia i co roku to samo.
A dlaczego Tobie tak zależy, żeby ludzie słuchali Twoich rad i nabijali sobie kasę, jaki masz w tym interes? I strasznie krytykujesz tych , którzy Cię nie posłuchali i zrobili inaczej , przecierz każdy jest kowalem swojego losu. A może Ty jesteś dobrym aniołem, który ma za zadanie opiekować się drobiarzami????? Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:20 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 13:15 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawell3131 napisał:
witam!!! łódzkie po św. 2.90 -3.00 już umówione ... dla Wszystkich Spokojnych Świąt Życzę !!!!!!!!!!!
Czyli powoli w górę i aby tak dalej Laughing
Powrót do góry
pawell3131

PostWysłany: 13:07 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!!! łódzkie po św. 2.90 -3.00 już umówione ... dla Wszystkich Spokojnych Świąt Życzę !!!!!!!!!!!
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 12:57 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Avilo napisał:
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:48 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Avilo napisał:
Ja rozumiem tolerancję , ale dlaczego na tym forum.............??? Very Happy
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:45 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox idąc Twoim tokiem rozumowania to w zasadzie może możemy zrobić ze dwa rzuty w roku . No bo przecież jest kilka świąt , są komunie , są okresy kiedy zapotrzebowanie na drób jest mniejsze niż zazwyczaj więc po co wstawiać kiedy wiadomo , że żywca będzie za dużo? A skąd wiadomo? Może ta Twoja "kulka" Very Happy coś tam widzi , a tak poważnie to nigdy nie masz świadomości i wiedzy co będzie w danym okresie . Może drób krajowy tak , ale import mniej cvzy więcej legalny? Rzeczywiście ŚBN są takim okresem kiedy wielu specjalnmie "cyrkluje" bo będzie cena . Ale zauważ , że już w tej chwili nie ma drobiu za dużo więc ja sie pytam: gdzie są świąteczne nadwyżki???? Nie ma ! Czyli drobiu było za dużo czy też nie? Jeżeli jest info o pg , a ludzie drób kupują w miarę normalnie bo w "zwykłych" / czyt. nie obnizonych z powodu pg / cenach i okazuje się na na koniec grudnia początek stycznia ptaka jest zdecydowanie mniej to tylko świadczy o tym , że w przypadku braku importu jeszcze swoim drobiem się nie dusimy . Weź także pod uwagę fakt iż na wschód od nas drobiu nie wozimy , a i w związku z pg zachodni odbiór również został ograniczony . W kraju zostało więc znacznie więcej niż planowano . Gdyby nie było pg odnoszę wrażenie , że na ŚBN cena za żywiec byłaby w okolicach 3,50 -3,60 . Oczywiście jak zawsze byłem i jestem zdecydowanym przeciwnikiem nadmiernej produkcji , nadmiernego budowania i wszystkiego nadmiernego co może pogorszyć koniunkturę w drobiu i spowodować nasze straty . Racjonalne planowanie pod ścisłe umowy odbioru itd,itd / wcześniejsze moje posty / to jest to czego nam potrezba. Do tego pełna integracja środowiaska , monitorowanie importu w ramach UE , odcięcie się od KRD , w której prym wiodą przedstawiciele dużych ubojni i utworzenie organizacjii zrzeszającej TYLKO hodowców brojlera . Nioskarze , indykarze niech utworzą swoją organizację . Dlaczego każdy oddzielnie? Bo każdy ma inny profil produkcji chociaż wspólny cel . Pełna współpraca jak najbardziej wskazana bo tak naprawdę to my nie istniejemy bez nioskarzy , a oni bez nas . Ubojnie i przetwórstwo to już inny temat chociaż cel taki sam . ZAROBIĆ jak najwięcej . Tylko nie może tak być , że naszym kosztem pasą się właśnie ci wielcy , nazywają siebie producentami drobiu i w naszym imieniu się wypowiadają . W zasadzie to długo tak możemy sobie pisać dużo czy nie dużo i tak gó-no z tego wynika . Medox te Twoje poucznia , przekleństwa , mentorski ton i przypominanie " a nie mówiłem" śmieszą , denerwują i wywołują współczucie dla Ciebie . Pompka Ci bracie siądzie jak nie wyluzujesz!!!
Powrót do góry
Avilo

PostWysłany: 11:35 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
paktofonikas

PostWysłany: 11:32 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Jasnowidz nie jasnowidz ale mówiłem nie wsadzać w zeszłym roku?Mówiłem nie wsadzać w tym?Lepiej było sprzedać na święta po 2.50 (wynik ptasiej grypy ,ale również masy żywca o czym pisałem 3 miesiące temu) czy lepiej po świętach po 3.20 mądrale k.u.r.w.a wielkie.
Doradzałem garstce ludzi na forum i gdyby posłuchali tej rady to byliby kupę kasy do przodu tak czy nie k.u.r.w.a???I to w zeszłym roku i w tym roku i dodatkowo na Wielkanoc kiedy mówiłem wstrzymać sprzedaz i zacząć po świętach bo cena się podniesie i tak było. A wy co umiecie?Krytykować medoxa? Nie,przepraszam wy umiecie nabudować k.u.r.w.a tych bud i lecieć podpisać kontraktację na 3.10 przy koszcie 3.20.Umiecie jeszcze n.a.j.e.b.a.ć kur bo święta a potem biadolić na forum.Umiecie również jeden przed drugim oddać za darmo bo zbytu ubojnia nie ma jak to powiedziała kilka postów temu kurka.Płakać się chce.Nie dziwię się czytając niektóre posty ,że ubojnie robią co chcą.Ostatni przykład-Cena była 2.85 jak wielu sprzedawalo po 2.50 i to dotyczyło konkretnie ostatniej niedzieli, poniedziałku i wtorku.

Kurka złotopiórka duże kury wybieram po to, żeby to czego nie chce oddać jak k.u.r.w.a frajer do ubojni za darmo bo pan i władca - łaskawca sobie k.u.r.w.a wymyślił 2.50 nie przerosło za bardzo , wybieram same duże 2 -3 samochody resztę zostawiam.Dzięki temu większe są sprzedane a mniejsze mogą dorastać.

Dostalisicie w p.i.z.d.e w zeszym roku na święta, w tym roku i dostaniecie teraz wstawiając w styczniu.

Skonczyles?Nasz problem a nie Twój.Każdy kto czytal te forum napewno zauważył Twoje posty a czy sie tym przejał czy nie to juz inna bajka. I przestań wreszczcie pisać w kółko o tym samym juz dawno stało sie to nudne
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:14 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasnowidz nie jasnowidz ale mówiłem nie wsadzać w zeszłym roku?Mówiłem nie wsadzać w tym?Lepiej było sprzedać na święta po 2.50 (wynik ptasiej grypy ,ale również masy żywca o czym pisałem 3 miesiące temu) czy lepiej po świętach po 3.20 mądrale k.u.r.w.a wielkie.
Doradzałem garstce ludzi na forum i gdyby posłuchali tej rady to byliby kupę kasy do przodu tak czy nie k.u.r.w.a???I to w zeszłym roku i w tym roku i dodatkowo na Wielkanoc kiedy mówiłem wstrzymać sprzedaz i zacząć po świętach bo cena się podniesie i tak było. A wy co umiecie?Krytykować medoxa? Nie,przepraszam wy umiecie nabudować k.u.r.w.a tych bud i lecieć podpisać kontraktację na 3.10 przy koszcie 3.20.Umiecie jeszcze n.a.j.e.b.a.ć kur bo święta a potem biadolić na forum.Umiecie również jeden przed drugim oddać za darmo bo zbytu ubojnia nie ma jak to powiedziała kilka postów temu kurka.Płakać się chce.Nie dziwię się czytając niektóre posty ,że ubojnie robią co chcą.Ostatni przykład-Cena była 2.85 jak wielu sprzedawalo po 2.50 i to dotyczyło konkretnie ostatniej niedzieli, poniedziałku i wtorku.

Kurka złotopiórka duże kury wybieram po to, żeby to czego nie chce oddać jak k.u.r.w.a frajer do ubojni za darmo bo pan i władca - łaskawca sobie k.u.r.w.a wymyślił 2.50 nie przerosło za bardzo , wybieram same duże 2 -3 samochody resztę zostawiam.Dzięki temu większe są sprzedane a mniejsze mogą dorastać.

Dostalisicie w p.i.z.d.e w zeszym roku na święta, w tym roku i dostaniecie teraz wstawiając w styczniu.
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 10:46 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas nie ma tematu pg. ,,nikt o tym nawet nie wspomina
przed swietami realna cena to 2.90 po swietach hodowcy umówieni 3.10 niektórzy 3,15
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tadek

PostWysłany: 10:02 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeep napisał:
dziekuje koledzy, ale wydaje mi sie ze wyrazilem opinie wiekszosci na tym forum,
w swietokrzyskim po swietach 3,10 brutto zywca malo

Drogi kolego Jeep-Starajcie się prosze o wycięganie ceny. Żywca wszędzie nie jest za dużo, a zejście b.dobre. Ludzie jak sobie przypomną p.g to tylko śmieją się z tej całej afery i tych którzy ją nagłaśniają.
Trzymajcie się-tadek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
jeep

PostWysłany: 09:29 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje koledzy, ale wydaje mi sie ze wyrazilem opinie wiekszosci na tym forum,
w swietokrzyskim po swietach 3,10 brutto zywca malo
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 00:49 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hey jeep jaka cena w swietokrzyskim??????????????
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 23:32 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeep! To był "zajeepisty" tekst! Również szacuneczek
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 22:14 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeep napisał:
PANIE MEDOX SZARPIESZ SIE NA TYM FORUM JAK RYBA POZBAWIONA WODY,
NAKAZUJESZ , KRYTYKUJESZ I POUCZASZ , WSZYSTKO WIESZ NAJLEPIEJ
MOZE TROCHE WIECEJ POKORY.
CHCESZ SIE WYKREOWAC NA JAKIEGOS JASNOWIDZA ? , BO JESLI NIM JESTES TO :
PODAJ NUMERY NASTEPNEGO LOSOWANIA LOTTO I JAK TRAFISZ TO POZAMYKAMY KURNIKI I WYBIERZEMY CIE NA KRóLA.
Bardzo mądre spostrzeżenie Laughing Laughing SZACUNECZEK Laughing
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 22:09 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PANIE MEDOX SZARPIESZ SIE NA TYM FORUM JAK RYBA POZBAWIONA WODY,
NAKAZUJESZ , KRYTYKUJESZ I POUCZASZ , WSZYSTKO WIESZ NAJLEPIEJ
MOZE TROCHE WIECEJ POKORY.
CHCESZ SIE WYKREOWAC NA JAKIEGOS JASNOWIDZA ? , BO JESLI NIM JESTES TO :
PODAJ NUMERY NASTEPNEGO LOSOWANIA LOTTO I JAK TRAFISZ TO POZAMYKAMY KURNIKI I WYBIERZEMY CIE NA KRóLA.
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 22:02 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radas napisał:
TOM-JOK skąd jesteś? Z jakiego rejonu Polski? Nie jestem medox-em, ale obstawiałbym dla Ciebie cenę w okolicach 3,20. ( sam mam tydzień do dwóch tygodni młodsze stada i liczę na wyższą cenę, a jak "dowale" to tylko na własne życzenie...taka praca, taki biznes, takie ryzyko )
Jestem z lubuskiego- 3,20 to żadna rewelacja ale zawsze trochę do przodu, mam jednak cichą nadzieję, że będzie trochę lepiej-nawet w to wierzę Very Happy Pozdrawiam
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 21:40 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOM-JOK skąd jesteś? Z jakiego rejonu Polski? Nie jestem medox-em, ale obstawiałbym dla Ciebie cenę w okolicach 3,20. ( sam mam tydzień do dwóch tygodni młodsze stada i liczę na wyższą cenę, a jak "dowale" to tylko na własne życzenie...taka praca, taki biznes, takie ryzyko )
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 21:21 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
An a zauwazyles jaka cena byla od ostatniej niedzieli/poniedzialku 16grudnia a jaka pare dni wczesniej?????Pare dni.Przez pare dni jajek nie zniosa a byly warte 30-40groszy wiecej.
Panie jasnowidzu- mam kurczaki ,które rozpoczęły trzeci tydzień będę zdawał w połowie stycznia- proszę powiedz jaką będę miał cenę??? Very Happy
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 21:15 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox nie pie.......ol jak ubojni spadnie zbyt to one obniżają cene a my chodowcy chcemy się nieraz pozbyc wcześniej ptaki . ciekawe czy ty tak robisz jak piszesz co za idjota wybiera w kurniku ptaki tylko te większe to chyba tylko ty tak robisz i pewnie chodujesz po 2000 lub 2500 szt. jednorazowej obsady na ten twój kurnik. pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2205, 2206, 2207 ... 2405, 2406, 2407  Następny
Strona 2206 z 2407

Skocz do: