Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:01 Wto 11 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2205, 2206, 2207 ... 2405, 2406, 2407  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tasin

PostWysłany: 19:15 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym koledzy i koleżanki z branży życzyć wam wszystkiego naj, najlepszego z okazji zbliżających się świąt.
Aby ptactwo nic nie jadło, super rosło, nie zdychało wcale i drogo kosztowało (za kurczaczka tak chociaż z 5 złotych polskich Smile)
Aby bilanse finansowe z rzutów zawsze były na duuużym +
I żebyśmy się w przyszłym roku znów mogli w pełnym składzie trochę poprzekomarzać na forum co lepsze wolny rynek czy solidny kontrakt Laughing
Wszystkiego dobrego Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
METAN

PostWysłany: 18:27 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ja również chciałbym wszystkim forumowiczom życzyć przede wszystkim zdrowych oraz wesołych (mimo wszystko) Świąt , jak również tego abyśmy w przyszłym roku nie dostali takiego prezentu.

jaaaaaaaaa teeeeeeeeż !!!!!!!!!!!!!!!!!

wszystkiego co najlepsze , a zdrowia najbardziej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 17:57 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również chciałbym wszystkim forumowiczom życzyć przede wszystkim zdrowych oraz wesołych (mimo wszystko) Świąt , jak również tego abyśmy w przyszłym roku nie dostali takiego prezentu.
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 17:47 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
Brojler kurzy napisał:
medox napisał:
Taa ,ja bym w ministerstwie zrobił porządek zamknąl bym wam połowe bud z powodu zagrożenia epidemiologicznego z uwagi na zbyt dużą koncentrację (np. co drugą gdzie na placu stoi 10obiektów) i zabronił stawiać nowych, import ograniczył do absolutnie niezbędnego minimum wynikającego z zależności międzynarodowych, a kontraktację prześwietlił tak żeby im w pięty poszło w imię zasady że państwo musi chronić obywateli ktorzy nie są pełnosprawni umysłowo
Ja p.i.e.r.n.i.c.z.ę Medox nareszcie rozsądne słowa . Ja bym jeszcze dołożył weryfikację sanitarną obiektów żeby wyeliminować syfiarzy . Sorry , ale takich jest całe mnóstwa . W temacie ceny - wzrost jest dlatego , że kończy się żywiec. Nie oznacza to , że było go na tyle dużo żeby walnąć ceną na poziom 2 czy 2,5 PLN . To wykorzystanie sytuacji w związku z pg , a ponieważ hodowcy są przyzwyczajeni do kopania w d.u.p.ę przez ubojnie to im te d.u.p.y ubojnie skopały . Masz rację , że należało odmawiać . Zawsze i wszędzie to powatarzam i jak mogę to staram się to robić . Ale te odmowy muszą być masowe , a nie jeden z drugim odmówi , a 10 innych da. Hodowcy to gamonie i to całkiem spora grupa . Znam ciekawe przypadki sprzed 3-4 dni - cena z 2,50 ruszyła się na 2,7-2,8 i zrobiliśmy wśród znajomych hodowców akcje informacyjną , że cena zwyżkuje . To co teraz napiszę dla wielu tak jak i dla mnie była szokiem - odpowiedź hodowcy: " a wiesz ja tam już więcej nie będę dzwonić bo jestem umówiony po 2,50 i głupio mi się targować" . Czy trzeba coś więcej pisać???

mam te same spostrzeżenia
"gamonie"-to zbyt delikatne określenie
a po takich odpowiedziach /o których piszesz/ ręce same lecą do kieszeni- po nóż

Te osły umieją zarobic tylko wtedy, gdy inni wypracują (o! dobre słowo- wypracują, bo czasem trzeba się nieźle nagadać) cene. Nadają się tylko na kontrakty , z pensją 3000 od obiektu.

Najlepsze życzenia Bozonarodzeniowe. Zdrowych i wesołych świąt i urzymania trendu wzrostowego w temacie ceny (to tak branżowo) Laughing Wink , dla wszystkich forumowiczów.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 15:45 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba wszyscy znamy takich matołów bez jaj. Jak ja coś takiego od nich słyszę to zaraz przychodzi mi na myśl jedno pytanie. Jak jego kobieta z nim wytrzymuje? "Twardym trzeba być a nie miętkim" , nawet kosztem kilku groszy , bo ktoś inny oczywiście odda w to miejsce taniej, ale świadomośc kto jakim jest negocjatorem i hodowcą pozostaje i ubojnie później juz nawet nie próbują drenować cen z tym delikwentem, bo znają jego twarde stanowisko. Oczywiście mostów za sobą nie mozna palić. Mówię wam....dobrze jest po kilku miesiącach sobie przypomnieć jak się nie dałem ubojni, przy okazji picia wódki na jakiejś imprezce z hodowcą, który ma ubojnie, razem sie to wspomina....i pije się dalej Very Happy Tak się wypracowuje szacunek do siebie.
To tylko moje skromne zdanie i doświadczenie nabyte przez ostatnie kilkanaście lat.
Powrót do góry
Avilo

PostWysłany: 15:43 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Spokojnie Avilo - Tom już wyjaśnił więc to nic osobistego . Życzę wszystkim spkojnych i zdrowych Świąt . Nie żryjmy się już i nie obżerajmy się bo to grozi niestrawnością :lol: Oby takich sytuacji jak obecnie nigdy więcej nie było . Pzdr.

Masz 100% racji Brojler...
Życzę Wszystkim szczęścia, zdrowia, powodzenia w dniu Bożego Narodzenia. Beczkę piwa, wiadro wódki, by odgonić wszystkie smutki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
METAN

PostWysłany: 15:26 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
medox napisał:
Taa ,ja bym w ministerstwie zrobił porządek zamknąl bym wam połowe bud z powodu zagrożenia epidemiologicznego z uwagi na zbyt dużą koncentrację (np. co drugą gdzie na placu stoi 10obiektów) i zabronił stawiać nowych, import ograniczył do absolutnie niezbędnego minimum wynikającego z zależności międzynarodowych, a kontraktację prześwietlił tak żeby im w pięty poszło w imię zasady że państwo musi chronić obywateli ktorzy nie są pełnosprawni umysłowo
Ja p.i.e.r.n.i.c.z.ę Medox nareszcie rozsądne słowa . Ja bym jeszcze dołożył weryfikację sanitarną obiektów żeby wyeliminować syfiarzy . Sorry , ale takich jest całe mnóstwa . W temacie ceny - wzrost jest dlatego , że kończy się żywiec. Nie oznacza to , że było go na tyle dużo żeby walnąć ceną na poziom 2 czy 2,5 PLN . To wykorzystanie sytuacji w związku z pg , a ponieważ hodowcy są przyzwyczajeni do kopania w d.u.p.ę przez ubojnie to im te d.u.p.y ubojnie skopały . Masz rację , że należało odmawiać . Zawsze i wszędzie to powatarzam i jak mogę to staram się to robić . Ale te odmowy muszą być masowe , a nie jeden z drugim odmówi , a 10 innych da. Hodowcy to gamonie i to całkiem spora grupa . Znam ciekawe przypadki sprzed 3-4 dni - cena z 2,50 ruszyła się na 2,7-2,8 i zrobiliśmy wśród znajomych hodowców akcje informacyjną , że cena zwyżkuje . To co teraz napiszę dla wielu tak jak i dla mnie była szokiem - odpowiedź hodowcy: " a wiesz ja tam już więcej nie będę dzwonić bo jestem umówiony po 2,50 i głupio mi się targować" . Czy trzeba coś więcej pisać???

mam te same spostrzeżenia
"gamonie"-to zbyt delikatne określenie
a po takich odpowiedziach /o których piszesz/ ręce same lecą do kieszeni- po nóż
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 15:25 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AVILO , widzę, że czytasz bardzo nieuważnie-to było do MEDOXA!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 15:24 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spokojnie Avilo - Tom już wyjaśnił więc to nic osobistego . Życzę wszystkim spkojnych i zdrowych Świąt . Nie żryjmy się już i nie obżerajmy się bo to grozi niestrawnością Laughing Oby takich sytuacji jak obecnie nigdy więcej nie było . Pzdr.
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 15:21 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było mnie zaledwie kilka godzin na forum i już sie pogubiłem. Mamy zmianę ministra i jakiś nowy związek między forumowiczami? Wszystkim życzę spokoju i wytrwałości....
Spokojnych świąt i wysokich cen na żywiec po świętach.....i na wieki, wieków....a...n
Powrót do góry
Avilo

PostWysłany: 15:07 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOM-JOK napisał:
Brojler kurzy napisał:
TOM-JOK napisał:
Avilo napisał:
MEDOX kocham Cię !!!!! :D Tylko Ty potrafisz podtrzymać dyskusje i właściwą napięcie na forum. Normalnie I LOVE YOU.
Ja też Cię pokocham jak przestaniesz pisać takie poje...bane teksty, zostań lepiej doradcą ministra rolnictwa i rozwiąrz te problemy :D :D POWODZENIA
Po--any to jesteś Ty palancie , a jak Ci nie podobają się moje teksty to ich po prostu nie czytaj . Masz lepsze rozwiązania , które spowodują poprawę sytuacji w branży to pisz . Jak nie masz nic w tym temacie to zamknij się . Taik na marginesie to jestem hetero więc nie musi czynić mi awansów . Następny nawiedzony d.u.p.e.k - skąd się oni biorą???
TO BYŁO SKIEROWANE NIE DO CIEBIE TYLKO DO MEDOXA. PRZEPRASZAM ZA NIEPOROZUMIENIE.

hm, trochę pogubiłem albo moja przeglądarka się zjeb... ? Brojler nie czyniłem Ci awansów , TOM ja na doradcę ministra ???
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 13:58 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Brojler kurzy"]
TOM-JOK napisał:
Brojler kurzy napisał:
TOM-JOK napisał:
Avilo napisał:
LOVE YOU.
Very Happy
quote]TO BYŁO SKIEROWANE NIE DO CIEBIE TYLKO DO MEDOXA. PRZEPRASZAM ZA NIEPOROZUMIENIE.
O.K. Jak tak to sorry za palanta itd Very Happy Very Happy Very Happy
GRABA I W.ŚWIĄT Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:56 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="TOM-JOK"]
Brojler kurzy napisał:
TOM-JOK napisał:
Avilo napisał:
LOVE YOU.
Very Happy
quote]TO BYŁO SKIEROWANE NIE DO CIEBIE TYLKO DO MEDOXA. PRZEPRASZAM ZA NIEPOROZUMIENIE.
O.K. Jak tak to sorry za palanta itd Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:54 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 13:47 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
TOM-JOK napisał:
Avilo napisał:
MEDOX kocham Cię !!!!! Very Happy Tylko Ty potrafisz podtrzymać dyskusje i właściwą napięcie na forum. Normalnie I LOVE YOU.
Ja też Cię pokocham jak przestaniesz pisać takie poje...bane teksty, zostań lepiej doradcą ministra rolnictwa i rozwiąrz te problemy Very Happy Very Happy POWODZENIA
Po--any to jesteś Ty palancie , a jak Ci nie podobają się moje teksty to ich po prostu nie czytaj . Masz lepsze rozwiązania , które spowodują poprawę sytuacji w branży to pisz . Jak nie masz nic w tym temacie to zamknij się . Taik na marginesie to jestem hetero więc nie musi czynić mi awansów . Następny nawiedzony d.u.p.e.k - skąd się oni biorą???
TO BYŁO SKIEROWANE NIE DO CIEBIE TYLKO DO MEDOXA. PRZEPRASZAM ZA NIEPOROZUMIENIE.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:41 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TOM-JOK napisał:
Avilo napisał:
MEDOX kocham Cię !!!!! Very Happy Tylko Ty potrafisz podtrzymać dyskusje i właściwą napięcie na forum. Normalnie I LOVE YOU.
Ja też Cię pokocham jak przestaniesz pisać takie poje...bane teksty, zostań lepiej doradcą ministra rolnictwa i rozwiąrz te problemy Very Happy Very Happy POWODZENIA
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 13:38 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Możemy se popisać o grupach itp , ja mówiłem co zrobić konkretnie teraz - kto posłuchał ten jest kupę kasy do przodu i tyle.Ktoś z was doradził coś pozostałym użytkownikom forum co wymiernie przełożyło się na kasę?Ktoś zrobił coś pożytecznego oprócz pukania w klawiaturę, jak to jest żle jak jest 2zł? Ale jak było 4 to szukał miejsca na placu gdzie by tu jeszcze zmieścić jeden obiekt
I jak było mało na święta brojler to czemu po świętach, kiedy wszyscy mają pełne gary żarcia i dopiero wtedy nie ma zbytu rośnie cena?Zagranica nadal nie bierze, kolejne ognisko ptasiej grypy jest.Czemu cena rośnie?
Zapamiętajcie pod kurczaka dużo lepsze są Święta Wielkanocne, dużo dużo lepsze a zdecydowana większość ludzi największą wagę przywiązuje do grudnia i co roku to samo.

Ja tu widzę, że tylko Medox jest lekiem na całe te nasze zło
Laughing Apeluję: róbmy wszyscy tak jak Medox, a będziemy dostatnio sobie żyli Shocked Bo z tego co pisze Medox, wnioskuję, że kiedy my sprzedajemy po 2.60, to on po minimum 3,20 Shocked , bo przecież nie odda poniżej kosztów produkcji, no jakby to tak ? Ale jednego nadal nie rozumiem, skoro ten nasz jasnowidz przewidział, że teraz nie będzie ceny to po co sam wstawił Question Exclamation , a innych wyzywa od idiotów, że też wstawili tak, żeby zdać przed świętami. Tak nawiasem to nie wierzę, że sam robi tak jak pisze na tym forum i umoralnia innych.

Najlepszego Smile
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 13:29 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Możemy se popisać o grupach itp , ja mówiłem co zrobić konkretnie teraz - kto posłuchał ten jest kupę kasy do przodu i tyle.Ktoś z was doradził coś pozostałym użytkownikom forum co wymiernie przełożyło się na kasę?Ktoś zrobił coś pożytecznego oprócz pukania w klawiaturę, jak to jest żle jak jest 2zł? Ale jak było 4 to szukał miejsca na placu gdzie by tu jeszcze zmieścić jeden obiekt
I jak było mało na święta brojler to czemu po świętach, kiedy wszyscy mają pełne gary żarcia i dopiero wtedy nie ma zbytu rośnie cena?Zagranica nadal nie bierze, kolejne ognisko ptasiej grypy jest.Czemu cena rośnie?
Zapamiętajcie pod kurczaka dużo lepsze są Święta Wielkanocne, dużo dużo lepsze a zdecydowana większość ludzi największą wagę przywiązuje do grudnia i co roku to samo.
A dlaczego Tobie tak zależy, żeby ludzie słuchali Twoich rad i nabijali sobie kasę, jaki masz w tym interes? I strasznie krytykujesz tych , którzy Cię nie posłuchali i zrobili inaczej , przecierz każdy jest kowalem swojego losu. A może Ty jesteś dobrym aniołem, który ma za zadanie opiekować się drobiarzami????? Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:20 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 13:15 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawell3131 napisał:
witam!!! łódzkie po św. 2.90 -3.00 już umówione ... dla Wszystkich Spokojnych Świąt Życzę !!!!!!!!!!!
Czyli powoli w górę i aby tak dalej Laughing
Powrót do góry
pawell3131

PostWysłany: 13:07 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam!!! łódzkie po św. 2.90 -3.00 już umówione ... dla Wszystkich Spokojnych Świąt Życzę !!!!!!!!!!!
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 12:57 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Avilo napisał:
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:48 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Avilo napisał:
Ja rozumiem tolerancję , ale dlaczego na tym forum.............??? Very Happy
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:45 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox idąc Twoim tokiem rozumowania to w zasadzie może możemy zrobić ze dwa rzuty w roku . No bo przecież jest kilka świąt , są komunie , są okresy kiedy zapotrzebowanie na drób jest mniejsze niż zazwyczaj więc po co wstawiać kiedy wiadomo , że żywca będzie za dużo? A skąd wiadomo? Może ta Twoja "kulka" Very Happy coś tam widzi , a tak poważnie to nigdy nie masz świadomości i wiedzy co będzie w danym okresie . Może drób krajowy tak , ale import mniej cvzy więcej legalny? Rzeczywiście ŚBN są takim okresem kiedy wielu specjalnmie "cyrkluje" bo będzie cena . Ale zauważ , że już w tej chwili nie ma drobiu za dużo więc ja sie pytam: gdzie są świąteczne nadwyżki???? Nie ma ! Czyli drobiu było za dużo czy też nie? Jeżeli jest info o pg , a ludzie drób kupują w miarę normalnie bo w "zwykłych" / czyt. nie obnizonych z powodu pg / cenach i okazuje się na na koniec grudnia początek stycznia ptaka jest zdecydowanie mniej to tylko świadczy o tym , że w przypadku braku importu jeszcze swoim drobiem się nie dusimy . Weź także pod uwagę fakt iż na wschód od nas drobiu nie wozimy , a i w związku z pg zachodni odbiór również został ograniczony . W kraju zostało więc znacznie więcej niż planowano . Gdyby nie było pg odnoszę wrażenie , że na ŚBN cena za żywiec byłaby w okolicach 3,50 -3,60 . Oczywiście jak zawsze byłem i jestem zdecydowanym przeciwnikiem nadmiernej produkcji , nadmiernego budowania i wszystkiego nadmiernego co może pogorszyć koniunkturę w drobiu i spowodować nasze straty . Racjonalne planowanie pod ścisłe umowy odbioru itd,itd / wcześniejsze moje posty / to jest to czego nam potrezba. Do tego pełna integracja środowiaska , monitorowanie importu w ramach UE , odcięcie się od KRD , w której prym wiodą przedstawiciele dużych ubojni i utworzenie organizacjii zrzeszającej TYLKO hodowców brojlera . Nioskarze , indykarze niech utworzą swoją organizację . Dlaczego każdy oddzielnie? Bo każdy ma inny profil produkcji chociaż wspólny cel . Pełna współpraca jak najbardziej wskazana bo tak naprawdę to my nie istniejemy bez nioskarzy , a oni bez nas . Ubojnie i przetwórstwo to już inny temat chociaż cel taki sam . ZAROBIĆ jak najwięcej . Tylko nie może tak być , że naszym kosztem pasą się właśnie ci wielcy , nazywają siebie producentami drobiu i w naszym imieniu się wypowiadają . W zasadzie to długo tak możemy sobie pisać dużo czy nie dużo i tak gó-no z tego wynika . Medox te Twoje poucznia , przekleństwa , mentorski ton i przypominanie " a nie mówiłem" śmieszą , denerwują i wywołują współczucie dla Ciebie . Pompka Ci bracie siądzie jak nie wyluzujesz!!!
Powrót do góry
Avilo

PostWysłany: 11:35 Nie 23 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2205, 2206, 2207 ... 2405, 2406, 2407  Następny
Strona 2206 z 2407

Skocz do: