Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:21 Pon 30 Mar 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2205, 2206, 2207 ... 2295, 2296, 2297  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
An

PostWysłany: 17:59 Pon 23 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, przynudzasz. Cena notuje systematyczny, powolny spadek od Wielkanocy, gdzie cena wynosiła na Kaszubach 3,30 zł netto do dzisiaj - 3,00 zł netto. Minęło zatem 2 tygodnie w których notowaliśmy systematyczny spadek. Jaki związek z tym spadkiem ma według Ciebie "majowy weekend"?
Twoja teoria się sypie. Przestań ludziom ustawiać wstawienia. Jak pisałem wcześniej, większość z nas wstawia według ścisłego harmonogramu. W tym roku w ogóle sytuacja jest wyjatkowa, ponieważ "skoczki" mają poważny problem z zakupem piskląt. Pamietaj także, że reprodukcja niesie się codziennie i nie sposób ciagle w coś celować. W normalnej sytuacji nie przypominam sobie niszczenia jaj wylęgowych , bo nie ma dla kogo nałożyć z uwagi na wyczekiwanie przez hodowców " na święta". Na Kaszubach by Ci powiedzieli: przestań Medox "storzyć". Pozdrowienia.
P.S
Kaszuby dziś - 3,00 zł netto. Poprawa zbytu w miniony weekend. Kończą się przerośnięte (przetrzymane) kurczaki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 16:08 Pon 23 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taa,tylko jakiś dziwnym trafem cena spada na Boże Narodzenie,na Wielkanoc,na weekend majowy.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:06 Pon 23 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Co nikt nic nie pisze,cenka spadła dość ostro nawet do 3.10brutto,ponoć mówią że ruch się poprawia to może urośnie,chociaż jak zjechała tak szybko to teraz będą to wykorzystywać i mimo że drożej sprzedadzą to hodowcy nie zapłacą.
I znowu brawa dla tych co ustawili się na weekend majowy!Teraz proponuje połączyć siły i ci co mieli na Wielkanoc razem z tymi co mają na weekend majowy to razem wszyscy niech połączą siły i już niech się ustawiają na Boże Narodzenie Laughing
Medox ! Zaczynasz mieć chyba jakąś obsesję! W zasadzie mamy mocno zbieżne poglądy na temat hodowli , ale już też zaczynam nie wytrzymaywać tego co czasami piszesz! Odstaw to co bierzesz bo Ci nie służy Very Happy Kiedy tylko cena zaczyna lecieć zaraz ironicznie piszesz , że hodowcy stawiają wstawienia tak , żeby sprzedawać ptaki w "lepszych" okresach . I jeżeli chodzi o święta to masz 100% racji , ale dlaczego teraz się przy-pieprzasz??? Tak mysląc to nie powinniśmy wstawiać w ogóle bo zawsze coś tam jest . Jak nie święta , to długie wekendy , popularne imieniny , komunie itd. Wstawiam wg harmonogramu z października ub. roku na TEN ROK i właśnie w długi, majowy wekend wypada mi sprzedaż . Czy ustawiałem swoje wstawienia? Walnij się czasami w łeb to może głupot nie bedziesz wypisywał . A zastanowiło Cię może to , że zbyt siadł z dnia na dzień i to bez racjonalnych przyczyn? No może ludzie po świętach są bez kasy , ale zejście z ubojni nie powinno być z tego powodu tak małe jakie jest . Mam informacje / w zasadzie plotki / , że coś tam wwieźli do naszego pięknego kraju i stąd taki kiepski zbyt . Czy to prawda? Nie wiem . Kaszuby sobota 3,0 netto .
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 11:54 Pon 23 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i na Wielkanoc Laughing
medox napisał:
Co nikt nic nie pisze,cenka spadła dość ostro nawet do 3.10brutto,ponoć mówią że ruch się poprawia to może urośnie,chociaż jak zjechała tak szybko to teraz będą to wykorzystywać i mimo że drożej sprzedadzą to hodowcy nie zapłacą.
I znowu brawa dla tych co ustawili się na weekend majowy!Teraz proponuje połączyć siły i ci co mieli na Wielkanoc razem z tymi co mają na weekend majowy to razem wszyscy niech połączą siły i już niech się ustawiają na Boże Narodzenie Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:18 Pon 23 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znowu brawa dla tych co ustawili się na weekend majowy!Teraz proponuje połączyć siły i ci co mieli na Wielkanoc razem z tymi co mają na weekend majowy to razem wszyscy niech połączą siły i już niech się ustawiają na Boże Narodzenie :lol:
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:18 Pon 23 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I znowu brawa dla tych co ustawili się na weekend majowy!Teraz proponuje połączyć siły i ci co mieli na Wielkanoc razem z tymi co mają na weekend majowy to razem wszyscy niech połączą siły i już niech się ustawiają na Boże Narodzenie :lol:
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 19:33 Sob 21 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaję w poniedziałek 3.00 plus vat mazowieckie pozdrawiam Crying or Very sad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:31 Sob 21 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czemu mają wyzdychać,wybiera się wszystkie duże do samego końca a te mniejsze zostają i robią potem 3.20 i cześć.Proste
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 22:11 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warm.-maz. 3.0 +vat
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 21:18 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to sporo roboty mają
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
paulo301

PostWysłany: 21:10 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola1 napisał:
Do MEDOXA
Co wy dajecie tym kurom że tak długo je możecie przetrzymać i wam nie wyzdychają. Rolling Eyes
chyba dają jakieś narkotyki dożylnie
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 21:04 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do MEDOXA
Co wy dajecie tym kurom że tak długo je możecie przetrzymać i wam nie wyzdychają. Rolling Eyes
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 20:55 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem na wolnym rynku i miałam zamiar sprzedać kurczaki do Karczewa bo oni czasami kupują z wolnego rynku jak bardzo potrzebują i wtedy płacą lepiej od innych nawet o 20 gr.Dla tego właśnie jest ta cała dyskusja o tej ubojni bo ta strona służy do tego aby sobie wzajemnie pomagać np. dobrą radą ale nie wszyscy hodowcy rozumieją co to znaczy pomoc innej osobie. Serdecznie pozdrawiam.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 20:17 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pasza gmo free kupowana od nich w wysokiej cenie, pisklę też drogie, audyt kurników etc. - więc pytanie jest ile płacą za żywiec ? program "superpartner" tak naprawdę ma na celu, żeby hodowca produkował dla nich kurczaka jak robol za stałą pensję. jak komuś to pasuje to proszę bardzo, ale mam wrażenie, że ta strona dotyczy cen wolnorynkowych ...

tomala1 napisał:
ola1 napisał:
Czy ktoś ustawiał zdawania na przyszły tydzień i w jakiej cenie.Większość ubojni proponuje 2.9 do 3.00 to max.Ja się zaparłam i nie sprzedam poniżej 3zł i wy też nie oddawajcie taniej bo jak się damy to za pare dni będzie 2,50. Czy ktoś kontaktował sie jeszcze z Karczewem bo najpierw wydzwaniali i koniecznie chcieli kupić a potem jak chciałam im sprzedać to sie rozmyślili. Może to pewna ubojnia ale bardzo nie poważna bo jeśli tak terminowo płacą jak niemądrze podchodzą do odbioru kurczaka to czarno to widze.Pozdrawiam.

Potwierdzam Superdrob z Karczewa to solidna firma. Jeśli jednak chcesz znimi wejjjsc w stały kontrakt musisz spełnić bardzo rygorystyczne wymagania tzw. program "Superpartner"
(pasza gmo free, audyt kurników itp).
Powrót do góry
tomala1

PostWysłany: 17:29 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola1 napisał:
Czy ktoś ustawiał zdawania na przyszły tydzień i w jakiej cenie.Większość ubojni proponuje 2.9 do 3.00 to max.Ja się zaparłam i nie sprzedam poniżej 3zł i wy też nie oddawajcie taniej bo jak się damy to za pare dni będzie 2,50. Czy ktoś kontaktował sie jeszcze z Karczewem bo najpierw wydzwaniali i koniecznie chcieli kupić a potem jak chciałam im sprzedać to sie rozmyślili. Może to pewna ubojnia ale bardzo nie poważna bo jeśli tak terminowo płacą jak niemądrze podchodzą do odbioru kurczaka to czarno to widze.Pozdrawiam.

Potwierdzam Superdrob z Karczewa to solidna firma. Jeśli jednak chcesz znimi wejjjsc w stały kontrakt musisz spełnić bardzo rygorystyczne wymagania tzw. program "Superpartner"
(pasza gmo free, audyt kurników itp).
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:41 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bój żaby bamber, biją normalnie u nas oprócz nocy z 2 na 3 maja.Jak co trzymam do 8-9czy 10 i po 4zł sprzedam
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 14:59 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Medoxa i Oli1 zeby wam zwieracze nie poscily od tego zaparcia , a co do ceny nie spodziewalbym sie codow bo przeciez wypadnie pare dni handlowych a ubojnie nie przerobia tego dwukrotnie
medox napisał:
To ja się mocniej zaparłem i poniżej 3.20 brutto nie sprzedaje.Jak co to trzymam 25%stada do po weekendzie i piękne ponad 3kg sprzedam,a po weekendzie (jak po świętach) ptaków nie będzie albo będą przebiórki małych po 2kg to dużego na rozbiór wezmą i to b.chętnie(przynajmniej u nas).
Identytcznie zrobił znajomy na Boże Narodzenie,proponowali mu na końcu cenę 2.20 brutto a on się zaparł zostawił 12 tys sztuk na po świętach i sprzedał (z wagą 3.20) po 3.70PLN i zabijali się bo nikt takiej kury nie miał.
Jak podliczyłem to 12tys w takiej wadze to ponad 38ton mięsa a na kżdym kilogramie 1.50PLN różnicy!! Odrobił straty i jeszcze ciut zostało.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:56 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja się mocniej zaparłem i poniżej 3.20 brutto nie sprzedaje.Jak co to trzymam 25%stada do po weekendzie i piękne ponad 3kg sprzedam,a po weekendzie (jak po świętach) ptaków nie będzie albo będą przebiórki małych po 2kg to dużego na rozbiór wezmą i to b.chętnie(przynajmniej u nas).
Identytcznie zrobił znajomy na Boże Narodzenie,proponowali mu na końcu cenę 2.20 brutto a on się zaparł zostawił 12 tys sztuk na po świętach i sprzedał (z wagą 3.20) po 3.70PLN i zabijali się bo nikt takiej kury nie miał.
Jak podliczyłem to 12tys w takiej wadze to ponad 38ton mięsa a na kżdym kilogramie 1.50PLN różnicy!! Odrobił straty i jeszcze ciut zostało.
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 12:10 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 10:10 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin, jesteś niby z Gorzowa Wielkopolskiego i współpracujesz głównie z Drobimexem a znasz, kurtka na wacie, wszystkie ubojnie w Polsce - Gosz, całe Lubuskie. I teraz jeszcze się wypowiadasz na temat Karczewa, który jest pod Warszawą - do nich też targałaś ptaki aż spod Gorzowa (600 km)? Jak nie, to skąd wiesz, że są wiarygodni ??? Ja słyszę, że im właśnie hodowcy uciekają, bo nie dają swoim hodowcom zarobić a ciągną ptaki po 3,30 netto spoza swojego terenu.
Jak tak się dobrze orientujesz w zakładach w Polsce to co powiesz nt. ZD Opole,Twist z Rybnika oraz Hamrola z Grodziska Wlk. ?

Tasin napisał:
ola1 napisał:
Podobno Karczew to bardzo duża ubojnia ale boję się do niej oddać bo nie znam nikogo kto by do niej oddawał ale cene oferują dobrą . Jeśli znajdzie się ktoś kto wie coś na jej temat to bardzo prosze o odpowiedż.Pozdrawiam.

Zgadza się Karczew to duża ubojnia i pewna finansowo. Można z nimi podpisać kontrakt na dłuższy okres czasu. Ja polecam.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 09:26 Pią 20 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola1 napisał:
Podobno Karczew to bardzo duża ubojnia ale boję się do niej oddać bo nie znam nikogo kto by do niej oddawał ale cene oferują dobrą . Jeśli znajdzie się ktoś kto wie coś na jej temat to bardzo prosze o odpowiedż.Pozdrawiam.

Zgadza się Karczew to duża ubojnia i pewna finansowo. Można z nimi podpisać kontrakt na dłuższy okres czasu. Ja polecam.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 21:50 Czw 19 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaroslaw1 napisał:
DO BROJLERA KURZEGO co to znaczy ;jak będziemy się dawać ??; Jeśli chodzi o spadek ceny żywca to wiem z pewnego żródła ,że dotarł do nas kurczak z Brazyli ,przeznaczony do Ruskich i jakby tego było mało z salmonellą pozostaje nam tylko życzyć smacznego i zdrówka naszym konsumentom . Szkoda tylko, że nam hodowcom to szkodzi Sad pozdrawiam.

Jeżeli masz "pewne" informacje, to powinieneś złożyć doniesienie do prokuratury o przemycie i do służb sanitarnych o salmonellozie. Dziwi mnie, że tylko piszesz o tym na forum. To przecież nie tylko obywatelski obowiązek, ale też Twój osobisty interes. Chyba, że chodzi o kolejną "spiskową teorię dziejów".
Moim zdaniem, przy niewielkiej ale równomiernej podaży żywca i tuszki (brak mrożenia) jest rzeczą zupełnie naturalną, że występują wahania popytu , które wpływają na cenę dnia. Przy takiej samej liczbie kurczat do uboju w tygodniu przedświątecznym i teraz , nie powinna dziwić zmiana ceny. Idiotyczne jest tylko to, iż spadek ceny dotyka tylko żywca, a nie detalu, tym samym nie powoduje zwyżki popytu. Skutek tego jest taki, że to handel znowu ma "lepiej".
Powrót do góry
BRUNO

PostWysłany: 21:46 Czw 19 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jarosławie1 jak coś piszesz to pisz konkretnie! skąd masz takie wiadomości ? nie siej
paniki na rynku ,jaki masz cel pisać takie informacje ! jak dobrze wszyscy wiemy że ludzie z ubojni też czytają te wiadomości i wykorzystują to przy negocjacjach cenowych.Śląsk 3+vat.
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 20:24 Czw 19 Kwi 2007    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

Konspol - Słupca. Biją z 80 tys kurczaka dziennie i mają w większości własne fermy.
www.konspol.pl

ola1 napisał:
Co to za ubojnia KONSPOL podaj jakiś namiary bo musze ubrać jeden samochud a te małe ubojnie płacą słabo Crying or Very sad a Karczew na ten tydzień nie kupuje. Myśle ż w przyszłym tygodniu cena podskoczy bo kurczaka nie ma dużo a popyt będzie większy, także głowa do góry, kto może niech poczeka.Pozdrawiam.
Powrót do góry
jaroslaw1

PostWysłany: 19:57 Czw 19 Kwi 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DO BROJLERA KURZEGO co to znaczy ;jak będziemy się dawać ??; Jeśli chodzi o spadek ceny żywca to wiem z pewnego żródła ,że dotarł do nas kurczak z Brazyli ,przeznaczony do Ruskich i jakby tego było mało z salmonellą pozostaje nam tylko życzyć smacznego i zdrówka naszym konsumentom . Szkoda tylko, że nam hodowcom to szkodzi Sad pozdrawiam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2205, 2206, 2207 ... 2295, 2296, 2297  Następny
Strona 2206 z 2297

Skocz do: