Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:12 Pon 10 Sie 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2206, 2207, 2208 ... 2404, 2405, 2406  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:26 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy i ile dostaną to się okaże Przyznam , że jestem ogromnym pesymistą . Absolutnie nie liczę na rekompensaty za sprzedaż drobiu w cenach poniżej kosztów . Kogo to obchodzi? Poprzednio sprzedawałem ptaki też poniżej kosztów , poniosłem straty , a odszkodowanie dostał sąsiad bo nie wstawił więc i nie zarobił! Co za po--ane myslenie . Nie stracił i dostał kasę , a ja straciłem i dostałem gów-o. Teraz jestem już mądrzejszy i w każdej chwili mogę odmówić wstawienia . W każdej chwili to znaczy na 3 dni przed nałożeniem jaj . Poprzednio umowa mówiła o 60-cio dniowym okresie wypowiedzenia . To jest mój post z 9.12 - dzisiaj myślę tak samo - nie liczmy na rekompensaty bo się przeliczymy Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:17 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
k napisał:
niestety, ale sie potwierdzilo nowe ognisko w sadlowie. prawdopodobnie obiekty oddalone o kilkasetmetrow od tych zapowietrzonych
A ja się wcale nie dziwię , że hodowcy robią to co robią . Jak zwykle skończyło się na gadkach o odszkodowaniu , o rzekomej pomocy dla drobiarzy itp. Co mają zrobić hodowcy z terenów zapowietrzonych, ale ze zdrowymi ptakami? Odszkodowania nie bo nie są chore i nikt ich nie zagazuje , kupić nikt nie chce i nawet nie moze więc co? Trzeba sobie przynieść pg to może chociaż odszkodowanie w jakimś procencie dostaną . Polska rzeczywistość!
Nie chodzi tu już nawet o teren zapowietrzony , ale także strefę B czyli te 10km.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:16 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k napisał:
niestety, ale sie potwierdzilo nowe ognisko w sadlowie. prawdopodobnie obiekty oddalone o kilkasetmetrow od tych zapowietrzonych
A ja się wcale nie dziwię , że hodowcy robią to co robią . Jak zwykle skończyło się na gadkach o odszkodowaniu , o rzekomej pomocy dla drobiarzy itp. Co mają zrobić hodowcy z terenów zapowietrzonych, ale ze zdrowymi ptakami? Odszkodowania nie bo nie są chore i nikt ich nie zagazuje , kupić nikt nie chce i nawet nie moze więc co? Trzeba sobie przynieść pg to może chociaż odszkodowanie w jakimś procencie dostaną . Polska rzeczywistość!
Powrót do góry
k

PostWysłany: 09:19 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
k

PostWysłany: 08:18 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cobbross napisał:
z sadłowa poszły kury do badania jutro będzie wynik. Jak będzi pozytywny to ponas Embarassed

najgorsze w tym wszystkim jest to ze w strefie ludzie ktorych nie dotknela pg szczegolnie konsumpcja zrobia wszystko zeby sie u nich znalazla na fermach bo na dzien dzisiejszy sa ugotowani i niektorym naprawde puszczaja nerwy. takze takich prob bedzie coraz wiecej. czasami podobno zdaza sie ze hodowcy rozrzucaja kury po drogach robiac specjalnie zamieszanie. trzeba uzbroic sie w cierpliwosc i sprobowac jakos przetrwac do tego 10.
Powrót do góry
Agrrik

PostWysłany: 01:32 Sob 22 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Tasin napisał:

Jak tak to kontraktacja jest bee, ale jak trwoga to do Boga co nie?? A siedźcie sobie teraz na waszym ukochanym wolnym rynku.
Sory nie chcę być złośliwa, ale jakoś tak sobie nie mogłam odmówić tego tekstu...

No wlasnei. Wszystko ma swoej zalety i wady. Wolny placil wiecej jak bylo ok i ci z wolnego zarobili na np BMW a kontraktowicze na Fiata. Ale teraz wolnorynkowiec zeby sei utrzymac te BMW sprzeda bo jak sprzeda po 2,5 to ladnei ebdzie w plecy. A kontraktowicz dalej sobie bedzie jezdzil fiatem. Powoli do przodu malymi korczkami.

Osobiście co jakiś czas lubię pojeździ BMW. Nienawidzę natomiast gdy ktoś kto żyje z moje pracy i obarcza mnie całym ryzykiem jeździ Bentleyem a co jakiś czas zostawia na paliwowo na mojego rzęcha...
Powrót do góry
cobbross

PostWysłany: 23:37 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z sadłowa poszły kury do badania jutro będzie wynik. Jak będzi pozytywny to ponas Embarassed
Powrót do góry
LESŁAW

PostWysłany: 23:04 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie ! Jest żle. Też mam nadziejęże jest to sytuacja chwilowa. Co do kontraktacji że jest tak wspaniała to bym się nie zgodził. Co z tego że na obecną chwilę niby swoim płacą 3,00 do 3,1, jest to nadal prawie po kosztach. Przez to że tak długo byłem na kontraktacji z 4 kurników zszedłem do 1. Przy koniunkturze jaka była do wywołania ptasiej grypy będąc na wolnym rynku (tylko z 1 kurniczkiem), spłaciłem długi i nawet kupiłem drugi kurnik. Dla porównania z 3 kurników dla D....d z jednego rzutu zostało (3 700), a z jednego na wolny rynek (prawie 30 000). Tak ,że moja rada jak nie musicie to nie chowajcie na kontraktacje. Oni dadzą wam tylko wegetować a nie godnie żyć. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
kurka złotopiórka

PostWysłany: 22:42 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Radas"]hubI wstawiam za godzinę pisklaka (ratuję wylęgarnie z pisklaka przeznaczonego prawdopodobnie do gazowania) po cenie 1,00 netto[/quote witam ratujesz wylęgarnie i tak z ciebie zdarli ja wczoraj wstawiłam z wijewa od sztudera za o.80 netto . pozdrawiam
Powrót do góry
Radas

PostWysłany: 22:16 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hubI wstawiam za godzinę pisklaka (ratuję wylęgarnie z pisklaka przeznaczonego prawdopodobnie do gazowania) po cenie 1,00 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tadek

PostWysłany: 21:45 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Założymy się Tadek o dobrą flachę ,że będzie tyle żywca od połowy lutego ,że nie będzie kto miał go zdjąć?

Flaszkę odpić można zawsze-zakład stoi
Kłaniam się-tadzik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
2R

PostWysłany: 21:43 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Targuj
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 21:41 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
To poradź koledze niech da sobie spokój ze wstawieniem na koniec 12 2007 r i przepłacaniem za piskle 1,20 netto nawet (cena nie do przyjęcia na dzień dzisiejszy) bo akurat może zahaczyć o zwałkę i znów dokładka ,a tuż przed zwałką to duuuuuże ryzyko Smile.
Pisałeś kontrowersyjne, spójne i logiczne posty a nawet edukacyjne(pomijając język, bez urazy) !! a teraz coś ściemniasz medox .

a tak to po ile sa piskleta ?????
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 21:14 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To poradź koledze niech da sobie spokój ze wstawieniem na koniec 12 2007 r i przepłacaniem za piskle 1,20 netto nawet (cena nie do przyjęcia na dzień dzisiejszy) bo akurat może zahaczyć o zwałkę i znów dokładka ,a tuż przed zwałką to duuuuuże ryzyko Smile.
Pisałeś kontrowersyjne, spójne i logiczne posty a nawet edukacyjne(pomijając język, bez urazy) !! a teraz coś ściemniasz medox .
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:59 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Założymy się Tadek o dobrą flachę ,że będzie tyle żywca od połowy lutego ,że nie będzie kto miał go zdjąć?
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 19:08 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby-2.9netto ale były osoby Które otrzymały 3netto.
Koledzy jeżeli nie musicie nie Puszczajcie po niżej 3.3netto.Jeszcze w tym roku podciągnijmy na 3.5netto a można (dobre zejście mała podaż).
Jazda w górę zacznie się w styczniu. Luty, Marzec to tak jak napisałem tydzień temu.
Pozdrawiam-tadek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Brojler kurzy

PostWysłany: 18:38 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Metan za onfo . Rozumiem , że gdyby nie pisklęta to cena byłaby taka jaką płacą mali .
Na Kaszubach cena 2,90 i twierdzą , że więcej nie będzie . Zapominają , że to dalej jest ponizej kosztów więc prędzej czy później / oby predzej / i tak muszą zapłącić więcej . Sadzę , że już na początku stycznia będą musieli zapłącić sporo powyżej 3!!!
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 17:54 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Brojler kurzy napisał:
Powtórzę moje pytanie :czy z terenów zapowietrzonych hodowcy mieli podpisane umowy z duzymi zakładami?
Tyle pisaliście o sytuacji hodowców z terenów gdzie wystąpiła pg , a teraz nikt nie wie czy mieli oni umowy z duzymi ubojniami?

powiaty z woj.mazowieckiego to brojlerzyści związani umowami z "Sadrob" w Płocku/dawniej zakład Poldrobu/ oraz wolnorynkowcy/zwłaszcza rejon Żuromina powiązani w części także umowami /lub "na gębę "/z prywatnymi ubojniami typu Piórkowscy , Zalewo , Ilczak , Piecuch , Górny , Kondratowicz i inne/ o Uniszkach przykro wspominać /
żadne nie gwarantują ceny minimalnej
przy Sadrobie Związek Hodowców blokuje obniżkę cen żywca zdejmowanego w miarę planowo ze względu na terminy wstawień piskląt z własnej wylęgarni
Powrót do góry
T30

PostWysłany: 17:06 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Brojler kurzy"]
Brojler kurzy napisał:
Powtórzę moje pytanie :czy z terenów zapowietrzonych hodowcy mieli podpisane umowy z duzymi zakładami?
Tyle pisaliście o sytuacji hodowców z terenów gdzie wystąpiła pg , a teraz nikt nie wie czy mieli oni umowy z duzymi ubojniami?

jak sytuacja na Kaszubach Question
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 16:52 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 15:43 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

śWIETOKRZYSKIE CENA MIN. 3,10 żYWCA B. MALO PO śWIęTACH
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 14:40 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Medoxa-Jeżeli chodzi o wylęgarnie to z Hama-bis nie miałem doczynienia a jeżeli chodz o Sztudera to biorę od niego już kilka dobrych lat i muszę powiedzieć że ma towar na naprawdę wysokim poziomie.Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 13:51 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Zaś tajemnice, wyślij nazwe i telefon kontaktowy wylęgarni na priv.Co to jakaś szara strefa czy co?

a kolega się wstydzi że wstawia???????
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:16 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaś tajemnice, wyślij nazwe i telefon kontaktowy wylęgarni na priv.Co to jakaś szara strefa czy co?
Powrót do góry
agszwdd

PostWysłany: 09:55 Pią 21 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox: material jest sprawdzony, wylegarnia takze, ale nie bede sie wychylal. Podaj na maila nr telefonu i bede dzwonil i sie osobiscie dogadywal

medox napisał:
agszwdd wyślij mi na priv z jakiej wylęgarni pisklęta, jaka cena i rasa.TYLKO SPRAWDZONY MATERIAL.Wiem ,że kolega przy płatności gotówkowej zawsze zostawia ok 5tys zł i płaci je pożniej jak wszystko ok
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2206, 2207, 2208 ... 2404, 2405, 2406  Następny
Strona 2207 z 2406

Skocz do: