Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

jest cenaniemaceny

Wysłany: Sob Paź 19 6:08 GMT 2019 Temat postu:

 

UWAGA UWAGA CENY NA PONIEDZIAŁEK :

M -0,28

L -0,32

Ps. Tak zapłaci taki jeden misio z Pomorza

 

i co zapłacił ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów Smile

 

Poszukuję dostawców jaj klatkowych w ilościach hurtowych ( kilkanaście palet tygodniowo), z własnym transportem do woj. Lubelskiego Smile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Forumowiczów Smile

 

Poszukuję dostawców jaj klatkowych w ilościach hurtowych ( kilkanaście palet tygodniowo), z własnym transportem do woj. Lubelskiego Smile

 

Przecież Ryki masz pod nosem, ciężko zadzwonić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Forumowiczów Smile

 

Poszukuję dostawców jaj klatkowych w ilościach hurtowych ( kilkanaście palet tygodniowo), z własnym transportem do woj. Lubelskiego Smile

 

Przecież Ryki masz pod nosem, ciężko zadzwonić??

 

Ryki sami odkupuja od kogoś jajka więc swoje porady możesz schować, dodzwoniłem sporo miejsc w rejonie lubelskiego i mazowieckiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może coś o cenach?

s 0.13

m0,24

l0.31

u pośrednika można kupić m po 0.26 tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może coś o cenach?

s 0.13

m0,24

l0.31

u pośrednika można kupić m po 0.26 tyle w temacie

 

Do tych co dzwoniłem takie ceny:

 

 

M - 0,26-0,28

 

IB - 0,28-0,30

 

L - 0,31-0,34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może coś o cenach?

s 0.13

m0,24

l0.31

u pośrednika można kupić m po 0.26 tyle w temacie

 

Do tych co dzwoniłem takie ceny:

 

 

M - 0,26-0,28

 

IB - 0,28-0,30

 

L - 0,31-0,34

 

 

Demi masz rację.

Ja ten tydzień płacę u dużych:

M- 0,27

L- 0,31

 

ale jajcoo też ma rację, bo u małych płacę

M-0,24

L-0,29

 

Znowu się robi rozjazd cenowy. Ci co mają ilość na przetwórstwo dają wyżej bo już 4,50 pękło za kg, Ci co robią kilka/kilkanaście palet na tydzień oddają taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może coś o cenach?

s 0.13

m0,24

l0.31

u pośrednika można kupić m po 0.26 tyle w temacie

 

Do tych co dzwoniłem takie ceny:

 

 

M - 0,26-0,28

 

IB - 0,28-0,30

 

L - 0,31-0,34

 

 

Demi masz rację.

Ja ten tydzień płacę u dużych:

M- 0,27

L- 0,31

 

ale jajcoo też ma rację, bo u małych płacę

M-0,24

L-0,29

 

Znowu się robi rozjazd cenowy. Ci co mają ilość na przetwórstwo dają wyżej bo już 4,50 pękło za kg, Ci co robią kilka/kilkanaście palet na tydzień oddają taniej

 

teraz powinienem zacytować klasyka Yoyo i przyznać rację- więcej nie znaczy taniej (tak apropos większej produkcji i mniejszych kosztów, a aktualnej różnicy w cenie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiaczku,

Co najmniej kilku takich, ktorzy przy ostanim "piku" cenowym krzyczeli, że "liczy się tylko ilość", dzisiaj wystawia swoje fermy na sprzedaż, a komornik im żyć nie daje.

Efekt skali działa w obydwie strony- jak jest dobrze, to jest dobrze

A jak jest źle, to jest bardzo żle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiaczku,

Co najmniej kilku takich, ktorzy przy ostanim "piku" cenowym krzyczeli, że "liczy się tylko ilość", dzisiaj wystawia swoje fermy na sprzedaż, a komornik im żyć nie daje.

Efekt skali działa w obydwie strony- jak jest dobrze, to jest dobrze

A jak jest źle, to jest bardzo żle.

 

Mazepko co ty piszesz, raczej jak jest dobrze to jest bardzo dobrze, a jak jest źle to jest źle, kto ma dzisiaj lepiej duży czy mały, kto wygeneruje większe zapasy finansowe na czarną godzinę, a co do padających ferm to dotyczy raczej małych niż dużych, jedne padają drugie powstają, a dzieje się tak samo przez ostanie lata, dużej różnicy nie ma, jakaś jest, ale nie duża

 

A co do cen, to ja bym nie czekał na jakieś szybkie spadki, to były słabe dwa lata, fermy nie które bardziej niektóre mniej ale jednak są nadwyrężone, produkcja krajowa może nie jest dużo mniejsza to na pewno nie większa niż ostatni rok, to się musi odbić na cenie zresztą dzisiejsze wartości nie są jakieś wyolbrzymione, są raczej normalne po prostu dawno już takich nie było, według mnie ceny na duży plus od 20 gr będą się długo, także przestańcie lamentować płaćcie i kupujcie koledzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiaczku,

Co najmniej kilku takich, ktorzy przy ostanim "piku" cenowym krzyczeli, że "liczy się tylko ilość", dzisiaj wystawia swoje fermy na sprzedaż, a komornik im żyć nie daje.

Efekt skali działa w obydwie strony- jak jest dobrze, to jest dobrze

A jak jest źle, to jest bardzo żle.

 

Mazepko co ty piszesz, raczej jak jest dobrze to jest bardzo dobrze, a jak jest źle to jest źle, kto ma dzisiaj lepiej duży czy mały, kto wygeneruje większe zapasy finansowe na czarną godzinę, a co do padających ferm to dotyczy raczej małych niż dużych, jedne padają drugie powstają, a dzieje się tak samo przez ostanie lata, dużej różnicy nie ma, jakaś jest, ale nie duża

 

A co do cen, to ja bym nie czekał na jakieś szybkie spadki, to były słabe dwa lata, fermy nie które bardziej niektóre mniej ale jednak są nadwyrężone, produkcja krajowa może nie jest dużo mniejsza to na pewno nie większa niż ostatni rok, to się musi odbić na cenie zresztą dzisiejsze wartości nie są jakieś wyolbrzymione, są raczej normalne po prostu dawno już takich nie było, według mnie ceny na duży plus od 20 gr będą się długo, także przestańcie lamentować płaćcie i kupujcie koledzy

Tak, tak Dubelku..... buduj kurniki, czekaj na kolejny pik cenowy w międzyczasie zaciskając pasa, i módl się o to, żeby Ci salmonella nie wyskoczyła.

Im więcej będzie myślących tak jak Ty, tym ja taniej jajo kupię

 

P.S.

A tą produkcję to będziesz zwiększał za swoje "zarobione", czy pożyczone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny na poniedziałek

M-0.30

L-0.34

 

ja rozumiem, że weekend, ale nie przesadzasz z tym piciem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny na poniedziałek

M-0.30

L-0.34

 

ja rozumiem, że weekend, ale nie przesadzasz z tym piciem ?

 

M- 0.28

L - 0.33

To są realne ceny netto

 

Wybijanie płacą (średnio) za:

m-kę 0.26

l-kę 0.31

 

Jak handlarz nie da więcej- to jajo pojedzie na przemysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny na poniedziałek

M-0.30

L-0.34

 

ja rozumiem, że weekend, ale nie przesadzasz z tym piciem ?

 

 

Niestety, tak to będzie wyglądać. Chodzi pogłoska, że już niektóre pakownie płacą po 5 ziko za niesort.

 

A ceny co podał Yoyo to są na ten tydzień. Dla stałych na przyszły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny na poniedziałek

M-0.30

L-0.34

 

ja rozumiem, że weekend, ale nie przesadzasz z tym piciem ?

 

 

Niestety, tak to będzie wyglądać. Chodzi pogłoska, że już niektóre pakownie płacą po 5 ziko za niesort.

 

A ceny co podał Yoyo to są na ten tydzień. Dla stałych na przyszły...

 

poprawka Demi- póki co max 4,8 za kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny na poniedziałek

M-0.30

L-0.34

 

ja rozumiem, że weekend, ale nie przesadzasz z tym piciem ?

 

 

Niestety, tak to będzie wyglądać. Chodzi pogłoska, że już niektóre pakownie płacą po 5 ziko za niesort.

 

A ceny co podał Yoyo to są na ten tydzień. Dla stałych na przyszły...

 

Dzieje się w każdym razie to, że ruszyło przetwórstwo jak co roku się budzą za 5 piąta. Cena niestety po świętach zdechnie jak zwykle. Myślę, że przed świętami może się skończyć L po 0,4 M po 0,35. Dla mnie super, no może poza tym, że więcej kapitału trzeba zaangażować u przeciągaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny na poniedziałek

M-0.30

L-0.34

 

ja rozumiem, że weekend, ale nie przesadzasz z tym piciem ?

 

 

Niestety, tak to będzie wyglądać. Chodzi pogłoska, że już niektóre pakownie płacą po 5 ziko za niesort.

 

A ceny co podał Yoyo to są na ten tydzień. Dla stałych na przyszły...

 

Dzieje się w każdym razie to, że ruszyło przetwórstwo jak co roku się budzą za 5 piąta. Cena niestety po świętach zdechnie jak zwykle. Myślę, że przed świętami może się skończyć L po 0,4 M po 0,35. Dla mnie super, no może poza tym, że więcej kapitału trzeba zaangażować u przeciągaczy

 

 

P.S. Wszystkim się lepiej handluje jak jest wysoka cena. Producenci nie stoją z towarem, u pośredników też wzmożony ruch, marże można wykręcić jeszcze większe. Klienci bardziej lojalni. Itp itd. Jak cena jest dno tj. poniżej 20gr za M czy L to frustracja słabego handlu, nagminnych podjazdów, zaniżania cen i innych osiąga punkt zenitu. Dla mnie idealna cena od producenta przy przynajmniej 16 paletach to byłoby jakieś 0,35 za L i 0,30 za M. Oczywiście brak nadwyżek towarowych na rynku, czy też brak niedoborów. Ale to naturalnie pobożne życzenia Yoyo a tak z beczki Salci, bo wiem, że monitorujesz temat skrupulatnie. Coś słychać żeby się miało cokolwiek zmienić tak z ciekawości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu, w zasadzie wszystko się zgadza po za jednym: producenci nie stoją z towarem NIE DLATEGO, że jest wysoka cena, lecz odwrotnie- cena jest wysoka dlatego, że producenci nie stoją z towarem !

 

Dużo towaru = niska cena

Malo towaru = wysoka cena

 

Co do programu szerzenia salmonelli i zwalczania krajowych producentów jaj konsumpcyjnych, to niestety nic nie słychać o jakiś zmianach w przepisach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CENY PANOWIE CENY

NA PONIEDZIAŁEK JUŻ POSZŁO KLEPNIĘTE M-0,30 A L-0,34

BYLE BY BYŁO

PS.misio zdziwisz się z cenami , co do picia to nie mam na to czasu dwa stada wchodzą mi w szczyt trzeba pilnować jak oka w głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...