Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:22 Wto 26 Maj 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2216, 2217, 2218 ... 2371, 2372, 2373  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 16:48 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to budujcie dalej i płaczcie dalej :lol: :lol:
Jak im braknie na kontrakcie to kupią od ciebie nie kumasz tego?I zapłacą ile trzeba.A jak na chwilę z 200tys zrobisz 100 to na tych 100 zarobisz więcej jak na tych 200 na kontrakcie

Słowem "no to jeszcze po kurniczku" :lol: :lol:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
501

PostWysłany: 16:20 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram cię Tasin.Mam też trochę obiektów i wiem co to znaczy z taką ilością prosić się małym ubojnią w czasie marazmu o zdejmowanie kurczaka.To mogą robić tacy co mają parę kurczaczków i masę gotówki bo wtedy jest łatwiej podejmować ryzyko.
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 16:18 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Polska to ponad 310tys. km2 i ceny w jej różnych regionach będą i są bardzo różne . Na Śląsku jak widzimy nie ma problemu uzyskać 3,50 tylko nie wiem czy netto , czy brutto bo to w tym przypadku róznica około 17groszy czyli bardzo dużo . Póki co na Kaszubach ponoć 3,40 i ani grosza więcej. Możesz sobie W11 walczyć ile chcesz :cry: Odpowiedź jest jedna - nie pasuje trudno nie sprzedawaj . Drobiu do uboju jest sporo i jak nie da ten to da tamten . I dają . Rynek musi być mocno niedotowarowany żeby skutecznie walczyć o cenę . Jak na razie nie ma takiej sytuacji> Ceny w okolicach Słupska w małych sklepach zaczynają sie od 5,40 za tuszkęi i około 14 za fileta . W dużych wczesniej były promocje , ale wczoraj w słupskim Realu tuszka 6,99!!!!!!!!!!!!! Rozbiór oczywiście robią sami . Nigdy nikomu nie liczę ile zarabia , ale jak słyszę , że są podpisoywane umowy na 3,2-3,3 , a cena w sklepie 7 to mnie zaczyna trafiać . Nie wiem po ile np.Drosed oddaje tuszkę do Reala , ale pewnie nie po 4,50 . Gnojki zarabiają krocie i doją hodowców ile się da . No własnie . Ile się da!!!!! Oj głupi hodowcy , niemoty , miernoty matematyczne i ekonomiczne . Dojne krowy :D :(
Szkoda brojlerku miły że twoja wiedza i mądre spostrzeżenia nie idą w parze , z ligą w której grasz!
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 15:46 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola1 napisał:
Nie rozumie dlaczego piszecie że niektórzy muszą być na umowach bo ich sytuacja do tego zmusza. Kompletna BZDURA. Wszystko można skredytować pasze, pisklaka, leki na przykład na 90 dni a na resztę potrzeba ok. 12000 zł. i sprawa jest rozwiązana i nie muszę dawać się w tyłek kopać jakimś cyt.,,łachudrom" Potrzeba tylko trochę chęci i ruszyć tyłek a nie podpisać umowę z ubojnią założyć nogę na nogę, klepać biedę i płakać że ciężko. Jak by nie było tyle umów po 3,20 to i na wolnym rynku byłoby o wiele wiele lepiej.
Pozdrawiam

Nie zgodzę się z Tobą Ola. Gdyby wszyscy kontraktowi hodowcy przeszli na wolny rynek w jeden dzień, to na drugi cena na wolnym rynku myślę że byłaby w granicach 2 zł, jak to już nie raz bywało...
Ja nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale kontraktowi hodowcy nie hodują jednorazowo po 20 000 szt. Dołóżcie do tego jeszcze jedno 0 i wyjdzie wam mniej więcej średnia wielkość produkcji hodowcy kontraktowego. I myślicie wy wszyscy wolnorynkowcy, że taki hodowca przeszedłby ze swoimi kurnikami, nowymi, świetnie wyposażonymi (dodam) na wolny rynek ?? Laughing Zaraz mnie brzuch ze śmiechu rozboli. I co może ten jeden wsad zdejmowały by mu ubojenki które mają mocy 40 000 szt na dobę aaaaaaaaahhhhhhhhhhaaaaaaaaaa Very HappyVery HappyVery Happy. Policzcie sobie ile gościu by się bujał z tymi kurami i jakie by miał przeżarcia Exclamation Do wszystkiego tego dodam jeśzcze, że te 200 000 szt to średnia, a znam kilku takich którzy hodują jednorazowo po 800 000, 700 000 szt. Dużo?? Powoli staje się to normalne.
Powiem wam tylko tyle, że zachodniopomorskie praktycznie nie bawi się w wolny rynek, a lubuskie w dużej wiekszości oddaje kurczaka albo do Drobimexu, Kozich Głów, albo do Stortebom. Nam tutaj wolny rynek już tak dał w kość, że conajwyżej jeśli zadzwonią po kurę możemy im pokazać tyłek Smile

A jeśli komuś w danym momencie nie opłaca się hodować, to nikt go nie zmusza do wstawień. Chcę to hoduję, a jak nie to robię sobie wakacje. Ot co!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ola1

PostWysłany: 14:48 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie rozumie dlaczego piszecie że niektórzy muszą być na umowach bo ich sytuacja do tego zmusza. Kompletna BZDURA. Wszystko można skredytować pasze, pisklaka, leki na przykład na 90 dni a na resztę potrzeba ok. 12000 zł. i sprawa jest rozwiązana i nie muszę dawać się w tyłek kopać jakimś cyt.,,łachudrom" Potrzeba tylko trochę chęci i ruszyć tyłek a nie podpisać umowę z ubojnią założyć nogę na nogę, klepać biedę i płakać że ciężko. Jak by nie było tyle umów po 3,20 to i na wolnym rynku byłoby o wiele wiele lepiej.
Pozdrawiam
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 13:47 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A u nas ponoć 3.60netto.
Rysiu Ochucki ten przykład z dniem bez samochodu istotnie w przypadku "kurzych biznesmenów" trafiony.
Ale nie rozumiem : przecież jak podpisujecie kontrakt na 3.30 i nawet część ludzi wstawi na tym kontrakcie bo będą chcieli być cwansi to co im to da? Cena na wolnym (a wy będziecie na wolnym z częscią obiektów na które macie kase) pójdzie do góry bo duzi nie będą mieli surowca i będą kupować na wolnym po wysokiej cenie żeby mieć surowiec ale na kontrakcie dalej będzie 3.30 to niech sobie wstawiają.Nawet cena na wolnym jeszcze bardziej przez to podskoczy bo zakłady jak kupią część po 3.30 z kontraktu a po np 4zł z wolnego rynku to i tak im średnio wyjdzie 3.65

zgodze soe z Toba i wyobrazam sobie taka scene gdyby tylko byly duze zaklady uboje powyzej 50 000szt dziennie to by kilka zakladow bylo skrzykneliby sien zcena nawet sobie by kurczaki do uboju odsprzedawali a hodowca by za grosze albo na zero wychodzil na umowie...wiec cieszcie sie Ci ktorzy macie umowy z duzymi zakaldami ze nam na wolnym rynku teraz cena ladnie do gory idzie wam i tak nie doloza bo to lachudry
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:09 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polska to ponad 310tys. km2 i ceny w jej różnych regionach będą i są bardzo różne . Na Śląsku jak widzimy nie ma problemu uzyskać 3,50 tylko nie wiem czy netto , czy brutto bo to w tym przypadku róznica około 17groszy czyli bardzo dużo . Póki co na Kaszubach ponoć 3,40 i ani grosza więcej. Możesz sobie W11 walczyć ile chcesz Crying or Very sad Odpowiedź jest jedna - nie pasuje trudno nie sprzedawaj . Drobiu do uboju jest sporo i jak nie da ten to da tamten . I dają . Rynek musi być mocno niedotowarowany żeby skutecznie walczyć o cenę . Jak na razie nie ma takiej sytuacji> Ceny w okolicach Słupska w małych sklepach zaczynają sie od 5,40 za tuszkęi i około 14 za fileta . W dużych wczesniej były promocje , ale wczoraj w słupskim Realu tuszka 6,99!!!!!!!!!!!!! Rozbiór oczywiście robią sami . Nigdy nikomu nie liczę ile zarabia , ale jak słyszę , że są podpisoywane umowy na 3,2-3,3 , a cena w sklepie 7 to mnie zaczyna trafiać . Nie wiem po ile np.Drosed oddaje tuszkę do Reala , ale pewnie nie po 4,50 . Gnojki zarabiają krocie i doją hodowców ile się da . No własnie . Ile się da!!!!! Oj głupi hodowcy , niemoty , miernoty matematyczne i ekonomiczne . Dojne krowy Very Happy Sad
Powrót do góry
StaśStaś

PostWysłany: 12:52 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wczoraj sprzedałem gładko po 3,5. Pzdr
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 11:49 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 napisał:
METAN napisał:
jimbo napisał:
Witam!
Chlebowski i Smolarek 3,2 netto i ni chu.. więcej
Pozdrawiam

wiadomość z ostatniej chwili- niektórzy dostają 3,35 netto
Naprawdę jest mi żal wszystkich którzy są podatni na takie sugestie !?! dzisiaj w nocy wyjechały odemnie trzy duże samochody w cenie 3,80 brutto,w tej samej cenie jestem umówiony z czwartku na piątek! I uwierzcie mi, ci którzy teraz sprzedajecie bo jest taka możliwość.A przyszły tydzień zapowiada się jeszcze lepiej.Wybaczcie że nie mogę bardziej się otworzyć.
Jasne , a na Kaszubach jest już 3,80 netto , a o cenie 3,30 - 3,40 to piszemy tak dla ściemy! Crying or Very sad
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 10:46 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
jimbo napisał:
Witam!
Pozdrawiam

Naprawdę jest mi żal wszystkich którzy są podatni na takie sugestie !?! dzisiaj w nocy wyjechały odemnie trzy duże samochody w cenie 3,80 brutto,w tej samej cenie jestem umówiony z czwartku na piątek! I uwierzcie mi, ci którzy teraz sprzedajecie bo jest taka możliwość.A przyszły tydzień zapowiada się jeszcze lepiej.Wybaczcie że nie mogę bardziej się otworzyć.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:20 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A u nas ponoć 3.60netto.
Rysiu Ochucki ten przykład z dniem bez samochodu istotnie w przypadku "kurzych biznesmenów" trafiony.
Ale nie rozumiem : przecież jak podpisujecie kontrakt na 3.30 i nawet część ludzi wstawi na tym kontrakcie bo będą chcieli być cwansi to co im to da? Cena na wolnym (a wy będziecie na wolnym z częscią obiektów na które macie kase) pójdzie do góry bo duzi nie będą mieli surowca i będą kupować na wolnym po wysokiej cenie żeby mieć surowiec ale na kontrakcie dalej będzie 3.30 to niech sobie wstawiają.Nawet cena na wolnym jeszcze bardziej przez to podskoczy bo zakłady jak kupią część po 3.30 z kontraktu a po np 4zł z wolnego rynku to i tak im średnio wyjdzie 3.65
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 09:45 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jimbo napisał:
Witam!
Pozdrawiam

Powrót do góry
jimbo

PostWysłany: 09:13 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Pozdrawiam
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 09:05 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Jasne! Wiele słów krytyki , gadki , że to nic nie da i tam takie ble, ble, ble. Czekam na konstruktywne propozycje rozwiązania tematu - PŁATNOŚCI - w grupach producenckich czy jak je tam zwał , ale oczywiście temat dotyczy hodowcow zgrupowanych wokół jednej ubojni. Masz lepszą propozycję to wal , jak nie to milcz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

najprostrze rozwiązanie to weksel in blanco i umowa wekslowa , która upoważnia do oprotestowania weksla i przedstawienia go do wykupu z chwilą upływu terminu płatności zobowiązania ze skutkiem natychmiastowym/bez procedury sądowej/ podpisane przez prezesa i gł.księgową-prezesik odpowiada wtedy majątkiem własnym
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 09:03 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Jasne! Wiele słów krytyki , gadki , że to nic nie da i tam takie ble, ble, ble. Czekam na konstruktywne propozycje rozwiązania tematu - PŁATNOŚCI - w grupach producenckich czy jak je tam zwał , ale oczywiście temat dotyczy hodowców zgrupowanych wokół jednej ubojni. Masz lepszą propozycję to wal , jak nie to milcz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

człowiek nie jest taki żeby nie zrozumieć sytuacji w jakiej sie znajduje i potrafi wyciągnąć wnioski i konstruować na tej podstawie nowe pomysły bo z natury jest konstruktywny. Ja się na kurach nie znam bo jestem "młody" natomiast znam sie dość dobrze na biznesie i mam doświadczenie poparte wynikami.Dziwię sie Wam "starym" którzy dużo wiedzą że nic nie robią .Mnie na to stać żeby kurnik stał pusty bo cena słaba ale większości z Was ?(An pisze o kredytach zadłużeniach) -
To co dzieje się z grupami wrzodowymi to tez wcale mnie nie zniechęca.
Z tego co rozumiem to jedyny kłopot to 100% hodowców w 1 grupie . Być może trzeba poczekać 2 lata aż większość z Was zubożeje - "(...)no jest to jakieś koncepcja(...)" jak zdążyłem sie zorientować -to świadomie na to czekamy .To nazywa się masochizm.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 07:39 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Jasne! Wiele słów krytyki , gadki , że to nic nie da i tam takie ble, ble, ble. Czekam na konstruktywne propozycje rozwiązania tematu - PŁATNOŚCI - w grupach producenckich czy jak je tam zwał , ale oczywiście temat dotyczy hodowcow zgrupowanych wokół jednej ubojni. Masz lepszą propozycję to wal , jak nie to milcz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

masz grupy najmocniejsze w trzodzie i co?? od roku maja takie straty na produkcji ze naprawde mozna sie przekrecic.....zebrac sie pojechac do wa-wy bo jak nie zaczniemy krzyczec to zgnoja nas....tuszka 6.50 udka pod 8 zl a zywiec 3.15 w zakladach duzych no (słowo zostało usunięte) pouciekaly relacje cenowe takimi cenami az sie prosi cos sciagnac a potem zganiac ze to cena na wolnym szla do gory i cos przytachali no (słowo zostało usunięte) mac a hodowcy sie placi grosze grosze powaidam
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 01:08 Sro 31 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:16 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zybin napisał:
Proszę o informacje jakie ceny żywca na jutro na dolnym śląsku i wielkopolsce.

ostatnio brak danych z tamtego terenu
wygląda na to , że Konspol , Koziegłowy , Storteboom , Kulus , Chlebowski , Brychcy i inni wstrzymali uboje , albo dali cenę"nie mówić innym" a to oznacza , że r.o.ś.n.i.e
z dzisiejszego dnia praktycznie nie ma poniżej 3,5 /poza kontraktami/
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:56 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rufus
próbowałem zrobić to ,o czym piszesz i wierz mi - nie jest to łatwe
taka grupa potrzebuje "prezesa"/nawet ta bez podstaw prawnych/ ,
który podporządkuje sobie jej uczestników i tu zaczynają się schody ,
bo indywidualizm hodowców niszczy wszystko
ale początki były piękne i dały bardzo dobre efekty w negocjacjach ze wszystkimy ogniwami tej branży
dzięki wspólnym działaniom udało się obniżyć ceny pasz ,piskląt , gazu i uzyskiwać lepsze ceny zbytu żywca/na kontraktach i wolnym rynku/
wstawienia rozplanowane tak by nie kolidowały terminy i nie było nakładek , co dawało ciągłość podaży
i tak było pięknie puki co niektórzy nie zaczęli przesuwać sami wstawień na termin X-a bo poprzednio trafił w cenę , a potem przepychanka kto pierwszy odda do ubojni , bo u każdego się dusiły/nawet kosztem zejścia z ceny/
dalej scenariusz jak z piekła , gdzie polskiego kotła diabeł nie musi pilnować-żaden się nie wychyli , bo inni zaraz sciągną go na dół

ale to było jakiś czas temu , więc może teraz dojrzałość jest większa a nowe pokolenie ma więcej entuzjazmu i wzajemnego zaufania

PRÓBOWAĆ NALEŻY BO WARTO i jest o co walczyć

kiedyś w spisie lektur była pozycja "Timur i jego drużyna"
może warto ją odświeżyć by zrozumieć i nauczyć się solidarego działania w grupie/ bo za komuchów czego jak czego ,ale sobkowstwa nie uczyli/
Powrót do góry
STAF58

PostWysłany: 21:37 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sobie dzisiaj tu piszemy każdy przedstawia swój punkt widzenia i kazdy ma racje ,ale ważniejsze jest to że myślenie nasze idzie w dobrym kierunku, musimy zacząc działac w swoich okolicach są do tego stworzone warunki są pieniądze na to twórzmy grupy dla grup a ubojnie same przyjdą bo jedna czy dwie grupy nic nie zmienią jeżeli tak sie stanie to i kontraktowicze będa mieli alternatywe bo tym co muszą bedzie mozna pomóc. I zjednym się nie zgodze nie musi byc 100%w grupach bo nigdzie tak niema już przy 40%bedą się z nami liczyć a przy 60%bedziemy stawiac warunki
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 21:27 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Piszesz brojler ,że zyskujemy spokój w opisanym przez ciebie układzie i tu przyjacielu ja się z Tobą nie bardzo zgadzam, bo spokój to ja będe miał w grobie ,teraz odrobina adrenaliny nie zaszkodzi, wszak to nie państwowa robótka, a biznes.Spokój kolego to mają na kontraktacji Laughing ale h.u.j z takiego spokoju , że tak powiem brzydko.
A wiecie jakby tak 50% chociaż wycofała się z kontraktacji i wygasiła część bezsensownej nie przynoszącej żadnego zysku produkcji to jakby natychmiast cena poszła w górę.A i pasza i pisklęta by spadły bo za dużo by się zrobiło wszystkiego , w szczególności paszarnie poczułyby konkurencję między sobą i zaczęły walczyć o klienta ceną.
Czyli - kurczak w górę , pasza i pisklęta w dół - wot układ! żadnych grup,problemów itp.Proste jak budowa cepa.Nikt nie traci z hodowców bo ci co wygasili część produkcji odrobią to z nawiązką bo cena pójdzie jak szalona w góre dodatkowo spadnie cena paszy i pisklaka!!.
Po prostu odwróci się układ - problem będą mieć paszarnie,wylęgarnie,ubojnie,hurtownicy,sklepy a nie hodowcy.Dokładnie odwrotnie jak w tej chwili.

A i żeby nie było, nie mam nic przeciwko kontraktacji.Tyle ,że dziś cena mnimalna to 3.80 netto z możliwością jej obniżenia jak spadnie pasza i pisklak- można nawet w umowie dać paragraf taki.Nie podoba się??To wygaszam część kurników a małą część daje na wolny rynek i cześć

Pewnego dnia w pewnym Wielkim Mieście na świecie ogłoszono dzień bez samochodu. Zadęcie, paplanina w telewizji itd. Korki, ruch, łogólny p.i.e.r.d.o.l.n.ik uliczny były większe niż normalnie. Bo sąsiad myślał, że jak sąsiad nie weźmie samochodu(no, bo dzień bez samochodu!!!) to sprawniej dojedzie... Auta wzieli nawet ci, którzy na co dzień poruszali sie metrem, autobusem. Qmasz analogię?
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 21:11 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę o informacje jakie ceny żywca na jutro na dolnym śląsku i wielkopolsce.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 21:03 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
medox napisał:
Piszesz brojler ,że zyskujemy spokój w opisanym przez ciebie układzie i tu przyjacielu ja się z Tobą nie bardzo zgadzam, bo spokój to ja będe miał w grobie ,teraz odrobina adrenaliny nie zaszkodzi, wszak to nie państwowa robótka, a biznes.Spokój kolego to mają na kontraktacji Laughing ale h.u.j z takiego spokoju , że tak powiem brzydko.
A wiecie jakby tak 50% chociaż wycofała się z kontraktacji i wygasiła część bezsensownej nie przynoszącej żadnego zysku produkcji to jakby natychmiast cena poszła w górę.A i pasza i pisklęta by spadły bo za dużo by się zrobiło wszystkiego , w szczególności paszarnie poczułyby konkurencję między sobą i zaczęły walczyć o klienta ceną.
Czyli - kurczak w górę , pasza i pisklęta w dół - wot układ! żadnych grup,problemów itp.Proste jak budowa cepa.Nikt nie traci z hodowców bo ci co wygasili część produkcji odrobią to z nawiązką bo cena pójdzie jak szalona w góre dodatkowo spadnie cena paszy i pisklaka!!.
Po prostu odwróci się układ - problem będą mieć paszarnie,wylęgarnie,ubojnie,hurtownicy,sklepy a nie hodowcy.Dokładnie odwrotnie jak w tej chwili.

A i żeby nie było, nie mam nic przeciwko kontraktacji.Tyle ,że dziś cena mnimalna to 3.80 netto z możliwością jej obniżenia jak spadnie pasza i pisklak- można nawet w umowie dać paragraf taki.Nie podoba się??To wygaszam część kurników a małą część daje na wolny rynek i cześć

czytasz w moich myślach

tylko co zrobić z sąsiadem , który , gdy ja wygaszam , obsadza na full , bo"nie będzie frajer , jak tacy jak ja zmniejszają ,to kurczaka napewno zabraknie i on z pełnymi zrobi kasiorę"
jak nie wypali , to pretensja do mnie , że go podpuściłem

wszystko przez te cholerne cwaniactwo , o które wciąż nawzajem się podejrzewamy zamiast szukać konsolidacji i zaufania we współnym działaniu

tylko tam mozna wygrac te walke...wzajemne zrozumienie a nie cwaniactwo to nas wszystkich zgubi bo ten taki a ten jjeszcze taki pomagac i sie wspierac...ktos kiedys powiedzial ZGODA BUDUJE NIE ZGODA RUJNUJE
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:01 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

czytasz w moich myślach

tylko co zrobić z sąsiadem , który , gdy ja wygaszam , obsadza na full , bo"nie będzie frajer , jak tacy jak ja zmniejszają ,to kurczaka napewno zabraknie i on z pełnymi zrobi kasiorę"
jak nie wypali , to pretensja do mnie , że go podpuściłem

wszystko przez te cholerne cwaniactwo , o które wciąż nawzajem się podejrzewamy zamiast szukać konsolidacji i zaufania we współnym działaniu
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 20:57 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

A i żeby nie było, nie mam nic przeciwko kontraktacji.Tyle ,że dziś cena minimalna to 3.80 netto z możliwością jej obniżenia jak spadnie pasza i pisklak- można nawet w umowie dać paragraf taki.Nie podoba się??To wygaszam część kurników a małą część daje na wolny rynek i cześć

Być może masz rację - jestem mało doświadczony .Tylko tak sie przyglądam sam sobie i towarzyszom w walce o dobry odchów ptaka oraz ubojniom i widzę bezsilność rolników wynikającą ze względu na brak działania ,wizji (plan na przyszłość). Wiadome jest że polska wieś nie miała ochoty wejść do UE ale to już jest faktem .Ogłaszam co niektórym że z rolnika stałeś sie poważnym biznesmenem(obracasz średnim kwotami ).Trochę jestem zły że muszę pokutować razem z Wami(co niektórymi) chociaż bym chciał sie wyrwać z tego polskiego marazmu.Czy i z tej gałęzi gospodarki musi wymrzeć pokolenie pamiętające komunę. Kochani tylko układy rodzinne nie są biznesowe !
Ja niestety nie pamiętam prób stworzenia grup w moich okolicach (nie mówię że takowych nie było).Minęło trochę czasu i jest chyba inaczej niż kilka lat temu.
Oczywiście pozytywnie odczytuję Wasze opinie ,sugestie i doświadczenia bo są szczere i wynikają z DOŚWIADCZEŃ a doświadczenie to nie święta krowa.Nawet zgadzam sie z tym co pisze An czy Medox ale pomimo waszych cennych wypowiedzi wkurzam się że właśnie czyta mnie najemnik szefa ubojni i sie z nas śmieje bo wie że nic nie zrobimy.Ktoś nawet sie pofatygował i zachęcił do tworzenia grup bo sam w takowej funkcjonował.
Zwyczajnie wyobrażam sobie kilkudziesięciu hodowców z promienia 300km (tylko ci reformowalni)bez maruderów ,łosi i innych trudno definicjowalnych) ,którzy cokolwiek zarobią żeby sie połączyć większa całość Smile Trochę bije piane -wiem!sorry ,zawsze miło poczytać bardziej doświadczonych
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2216, 2217, 2218 ... 2371, 2372, 2373  Następny
Strona 2217 z 2373

Skocz do: