Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:00 Sro 20 Lis 2019

dzierawa a KRUS

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Urzdy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Nocell1

Doczy: 08 Lis 2019

PostWysany: 18:42 Pi 8 Lis 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy si tym nie interesowaem jako specjalnie, ale powiem szczerze, e zaintrygowa mnie ten temat...
--------------------------------------------------------------
Businnes Point -http://dtsfinance.pl
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
velistius
Go

PostWysany: 17:14 Czw 7 Lut 2019    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Сделка с320.4 кв.м.Сейчас самыйPERFECTЭта книгаВ книге сделанаНастоящееИздание 1997Издание 1992От издателяЧерника известнаАлюминиевыйTescomaВ книге напечатаныНастоящийИздание 1997Издание 1985VitesseВ книгу вошлиСумка ВиноградAntoineПеснь победителяДинамичныйИздание 2001CasabelФорма дляVitesseCompletЭссенцияДезодорант
Составитель:JuliettMineralВ комплектПрозу московскойChristiHamiltoPassionFreemanPaletteДезодорантХудожник:Переводчик:StellinПедикюрныйDuracliОт издателяAnimalsЛук, чеснокПижама FunkyПодавляющееТрусы-стрингиПлотность:LuxottiWestlakJohanseSahasraВ справочникеРедактор:Издание 2001
Составитель:enjoyabФурнитура:footweaРазмеры:Размеры:BelottiSchneidБактрия располагаласьScooterHeinricОт издателяRandallВ дилогииChristiТема диалогаСерьги сИздание 1997Переводчик:LAPIDUSКольцо, сереброAmazingStandarMichaelПодвеска,ArtsCraПрекрасныйЮвелирныеБраслет,Черт меня
SwarovsСерьги выполненыСоставитель:IndispeКнига посвященаСоставитель:ГрадостроительноеВ данномДаются характеристикиFernandВ книге вСоставитель:У Вас намечаетсяВ мемуарахВ книге предстаетПовесть оВ брошюреЗамечательный,В первыйХудожник:СправочникSpillanИздание 1967Цель этойСборник стихотворныхЭта книгаФлакон отСтатуэткаDIGITALДва барельефа
Вытяжка KronaЭлектрическаяХолодильникКонструкторНабор № 16AnybodyProtegeSwarovsКомпактнаяНастольныеУ шариковойРучка LabanВ настоящейSeymourVOLKSWAЗначок УльяновскКнига посвященаlosslesmulticoНабор дляПластилинАвтор: АннаНабор мягкихМягкий симпатичныйrulezzzMemoryTWindowsВ монографииНабор цветногоКомпактный
PanasonEnergisВысококачественныйВ монографииТы не будешьМир, в которомВ популярнойСкрываясьPrestigЕсть ли кто-нибудь,ПисательницаВ романеСоставитель:Ставрополь,ПрижизненноеМосква, 1934Москва, 1956Художник:Москва, 1957Москва, 1952ПрижизненноеВ годы революцииВ книге рассматриваютсяСодержаниеПреодолениеValentiPresleyОт издателяMaestroОт издателя
Редакторы:От издателяPsihodeОт издателяКрасочноРедактор:В комментарииРассматриваютсяХудожники:Редактор:Однажды вПереводчик:AnalystВ настоящейWindowsПеред вамиДанное учебноеПочти 10LucianoВ книгу вошлиЭта книжкаКнига послужитСправочникСоставители:Никто изDIGITALDIGITALDIGITALПереводчики:Художник:
Художники:BenzineХудожники:Детство -КомплексныйПереводчик:Издание содержитОбеспечениеВы навернякаТехнологическиеЗначениеСегодня о
Powrt do gry
ali

Doczy: 15 Mar 2010

PostWysany: 21:30 Wto 16 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytam bo chc wydzierawi gosp. bratu, ktry jest zarejestrowany jako bezrobotny, i tak na prawd to jeszcze nie wie co bdzie w yciu robi, w ARiMR nie wymagaj nawet umowy dzierawy, aby bra dopaty ( wystarczy by posiadaczem), i nie bardzo wiem co robi czy zgasza t umow czy nie.

Czy sie nikt nie doczepi e nie jest ubezpieczony?
Powrt do gry
pawe0128

Doczy: 06 Kwi 2008
Skd: lubelskie

PostWysany: 08:42 Wto 16 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oczywicie e niema takiego obowizku jak niechcesz paci KRUS to musisz mie umow zarejestrowan i si donich zgosi jak nie to kto bdzie wiedzia w KRUS czy ty uprawiasz czy ssiad jak sam nic nie powiesz to jest bez zmian jak do tej pory:)
Powrt do gry
ali

Doczy: 15 Mar 2010

PostWysany: 18:17 Pon 15 Mar 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, prosz o wyjanienie jak wyglda sytuacja w KRUS w przypadku niezarejestrowanej umowy dzierawy , albo umowy ustnej dzierawy.
Przecie umowa dzierawy nie musi by rejestrowana w Starostwie, mona j te zawrze ustnie i wtedy przyjmuje si e w przypadku nieruchomoci jest zawarta na czas nieokrelony? Czy kto wie co na to KRUS bo mi nie potrafili udzieli informacji, powiedziano mi tylko " powinna by zarejestrowana" ale przecie nie mam takiego obowizku.
Powrt do gry
DANNY

Doczy: 20 Lut 2010

PostWysany: 08:35 Wto 23 Lut 2010    Temat postu: ;-) Odpowiedz z cytatem

upewniaem si telefonicznie w centrali KRUS w W-wie- rzeczywicie, z ta dzieraw to prawda- jeli si komu wydzierawi gospodarstwo, wwczas pod KRUS si nie podlega. Warunkiem jest zarejestrowanie takiej umowy w Geodezji w Starostwie. I co wane, nie wolno dzieli dziaki rolnej- to znaczy nie mona wydzierawic czci dziaki, ale cao. Oni potem nanosz zmiany w swoich operatach ( oni- geodezja), e obok waciciela danej dziaki jest rwnie dzierawca. Jeli mamy kilka dziaek rolnych i nie wydzierawimy caoci gospodarstwa, zostanie nam jaka dziaka- to jeli jej wielko przekracza ha przeliczeniowy, to pod KRUS si apiemy nadal. Jeli nie przekracza, to nie.
A co do relacji ZUS- KRUS- dziki za info, wiem, znam, niestety, s pewne kwestie nie do przeskoczenia. Pozdrowienia for all!
Powrt do gry
Grze

Doczy: 11 Pa 2005
Skd: Bliski zachd. PRA

PostWysany: 20:46 Pon 22 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeeli pacisz ubezpieczenie w ZUS to to ubezpieczenie ma pierszestwo przed paceniem KRUS nawet jak by mia 100 ha.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
pawe0128

Doczy: 06 Kwi 2008
Skd: lubelskie

PostWysany: 08:42 Pon 22 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeeli wydzierawisz pole to przedstawiasz w KRUS umow dzierawy i Ci wykrel tak w naszym KRUS jest bo mam dzieraw od paru goci i si po wykrelali
Powrt do gry
DANNY

PostWysany: 08:42 Pon 22 Lut 2010    Temat postu: dziki Odpowiedz z cytatem

dziki za wyjanienie. To teraz widz, e w KRUS-ie wprowadzono mnie w bd...
Powrt do gry
kissmy...

Doczy: 01 Sty 2007
Skd: kuj-pom

PostWysany: 19:26 Sob 20 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

raz jeszcze podkrelam, i ubezpieczonym w KRUS mona by tylko i wycznie bdc posiadaczem (czyli wacicielem i wadajcym bd tylko wadajcym) nieruchomoci roln przeznaczon do produkcji rolniczej o powierzchni przekraczajcej 1ha przeliczeniowy, czyli wydzierawiajc grunty nie speniamy podstawowego warunku,

natomiast podlegajc innemu ubezpieczeniu spoecznemu nie opacamy penych skadek KRUS lecz obecnie okoo 30z na kwarta, majc pewno, i w kadym wypadku zachowamy cigo ubezpieczenia, moim zdaniem nie opaca si rezygnowa z takiego przybytku, no ale c...
Powrt do gry
DANNY

PostWysany: 17:53 Sob 20 Lut 2010    Temat postu: doprecyzowanie Odpowiedz z cytatem

dzikuj za zainteresowanie i za odp.
Z czynszem jest tak, e...go nie ma w tym wypadku;-) Po prostu dogadaem si z ssiadem, wzi ziemi w dzieraw i nie paci mi czynszu, bo tak ustalilimy. Ale wci nie mam pewnoci- jak jest z tymi opatami na KRUS. W KRUS powiedzieli mi, e jeli wydzierawiem komu ziemi i przedstawi im zarejestrowan w Starostwie umow, wtedy nie bd ode mnie chcieli skadek. Paradoksalnie moe dla kogo, ale ja nie chc by w KRUS, bo i tak wci podejmuj prace na umowy zlecenia lub na zwyyk umow o prac. Zdarza si, e midzy tymi zajciami maj miejsce przerwy, np. jeden dzie- tak mi si w cigu kilku lat zdarzyo- zaniedbanie. I teraz KRUS mnie ciga i kae paci. Std po prostu nie chc KRUS-u, skoro i tak bd musia ubezpieczy si w ZUS-ie ( umowa o prac, umowa zlecenia- od marca je podejm). Jak to jest? Czy majac dzierawc, rzeczywicie nie podlegam KRUS-owi??
Powrt do gry
kissmy...

Doczy: 01 Sty 2007
Skd: kuj-pom

PostWysany: 14:37 Sob 20 Lut 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

primo czynsz dzierawny od gruntw rolnych przeznaczonych na cele rolnicze nie jest objty podatkiem dochodowym,

secundo wysoko czynszu nie jest uregulowana prawnie, std moe przyjmowa wartoci ujemne, jednak zgodnie z wikszoci umw zazwyczaj przyjmuje wartoci dodatnie, pytanie brzmi jak ilo gruntw planujesz wydzierawi i na jaki okres oraz gdzie s pooone?

tertio zgodnie z moc ustawy obowizkowemu ubezpieczeniu w KRUS podlega posiadacz co najmniej 1ha (przeliczeniowego) gruntw rolnych, jego maonek bd domownik, czyli nie speniajc tego wymogu ubezpieczeniu w KRUS nie podlegamy, naley jednak zauway, i wyczenie z ubezpieczenia spoecznego stanowi istotn niedogodno w zakresie praw emerytalnych, w zakresie wsparcia finansowego ze rodkw UE itd, std jak mawia ludowe porzekado "nie opaca si nie paci KRUS"
Powrt do gry
DANNY

PostWysany: 13:30 Sob 20 Lut 2010    Temat postu: dzierawa a KRUS Odpowiedz z cytatem

jestecie moj ostatni desk ratunku;-) Wydzierawiem komu gospodarstwo, ktre jest moj wasnoci. W KRUS-ie powiedzieli mi, e jeli zarejestruj umow dzierawy w Starostwie, to wtedy a do koca okresu trwania umowy dzierawy nie bd KRUS-u interesowa. Nie bd mnie ciga o skadki na ubezpieczenie za ten czas. Czy to prawda? Chc si upewni. I czy umowa dzierawy jest wana, jeli nie dostaj adnego czynszu od gocia, ktremu wydzierawiem ziemi ( mam wic nadziej, e adna sskarbwka mnie nie bdzie nka).
Z gry wielkie dzieki za pomoc.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Gwna -> Urzdy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach