Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:07 Wto 2 Cze 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2216, 2217, 2218 ... 2374, 2375, 2376  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
antoniozoli

PostWysłany: 15:55 Wto 6 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby 3,60. pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ksiaze

PostWysłany: 14:04 Wto 6 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koko27 napisał:
Zdawałem wczoraj 3.60 dzisiaj 3.65 brutto zaimteresowanie duże na koniec tygodnia.Jeszcze większe na przyszły

jak to jest ze dzis mnie straszono ze cena spadnie od przyszlego tygodnia....kurcze nie wiem czy ryzykowac z nimi i zostac na przyszly tydzien....jak cena na kujawach??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
koko27

PostWysłany: 13:25 Wto 6 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdawałem wczoraj 3.60 dzisiaj 3.65 brutto zaimteresowanie duże na koniec tygodnia.Jeszcze większe na przyszły
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barbara

PostWysłany: 08:58 Wto 6 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol u nas wszystkie ubojnie podaja zawsze cene brutto ,a ja juz jestem stara i nie chce mi sie brac okularow i liczyc na kalkulatorz ile to wychodzi netto.Bo mi to jest niepotrzebne.Ale staram sie solidnie informowac innych na forum ocenie,a nie irytowac sie z byle powodu , a nawiasem jak tam cena w Waszym regionie.Bo chyba jest to forum sluzy do podawania cen aktualnych, a nie do wymadrzania ,zwracania uwagi i.t.d
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 08:55 Wto 6 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
Malopolska , oddawalam dzisjaj rano po 3.60 brutto. Kurczaka braki ,ale ubojnie klamia roznie jedne ze towar nie schodzi , inne mowia ze duze zaklady ubojowe wpuszczaja taniego kurczaka.W tamtym tygodniu w rejonie malopolski placono3.70 brutto,pewne wiadomosci a teraz mowia ,ze maksymana cena brutto z tamtego tygodnia to 3.55 brutto.U&bojnie klamia na kazdym kroku.

W naszej okolicy jest ubojnia Konkol , tam jest jeden ze skopujących (prawa ręka bossa) .Jak on kłamie(a robi to non stop) to aż mu się z oczu kurzy -tyle łatwiej mamy.Z tego powodu nie zdaję u nich.Konkurencja oczywiście daje tyle samo kasy, ale za to nie KŁAMIĄ BEZCZELNIE i odbywa sie to w przyjemniejszych warunkach.To takie moje odczucia,które akurat podziela wielu co do tej ubojni.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 08:42 Wto 6 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
malopolska duze braki kurczaka do uboju................propnuja ubojnie cene 3.65 do 3.70 brutto ,ciagnijmy w gore.

Pisz proszę cenę netto. Wszyscy tak piszą tylko Ty...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 07:03 Wto 6 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malopolska , oddawalam dzisjaj rano po 3.60 brutto. Kurczaka braki ,ale ubojnie klamia roznie jedne ze towar nie schodzi , inne mowia ze duze zaklady ubojowe wpuszczaja taniego kurczaka.W tamtym tygodniu w rejonie malopolski placono3.70 brutto,pewne wiadomosci a teraz mowia ,ze maksymana cena brutto z tamtego tygodnia to 3.55 brutto.U&bojnie klamia na kazdym kroku.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 23:42 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w r a c a m y d o CEN ?????????
Powrót do góry
An

PostWysłany: 14:30 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rufus,uwielbiam ludzi którzy kończą spór słowami: OK,masz rację, ale czegoś nie rozumiesz... Nie widzisz , że to twierdzenie sprzeczne? Tak,mam rację bez żadnego Twojego "ale..".
I to jest koniec tego sporu.
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 14:27 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
witam w lubuskim i w wielkopolsce znowu najmniej płacą 3 20 3 30 netto tyle oferują. jak się dzwoni

a ceny tuszek podnieśli w ostatnim tygodniu o około 0,6 zł
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 13:57 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Rufus, kto tu jest obraźliwy i niegrzeczny. Przeczytaj raz jeszcze nasze wypowiedzi. Poza tym mocno się plączesz. Zdecyduj się w końcu czy jesteś na "ryczałcie" czy na księgach. Z Twojego postu wynika bowiem , że jesteś tu i tu. To zdecydowanie jednak Twój gorszy dzień.
Moim celem nie było wskazywanie Twojej niewiedzy w zakresie VAT, a jedynie próba niedopuszczenia do tworzenia mitów w rodzaju : rolnik wystawiający f-ry RR "zgarnia" cały VAT dla siebie, bo to nieprawda.
Powtarzam to raz jeszcze: uiszczamy VAT kupując surowce, odzyskujemy sprzedając żywiec. Zyskiem (lub stratą) używając Twojej nomenklatury jest jedynie powstała różnica, ponieważ nie musimy jej rozliczać w US. Tyle na temat. Na zaczepki w rodzaju "wymądrzania" nie odpowiadam.
Kaszuby dzisiaj - ceny wywoławcze 3,50 zł netto. Hodowcy próbują (z różnym skutkiem) walki o podwyżkę. Wiem od ubojni, że kilka z nich (mniejsze) zapłaciło dzisiaj 3,70 zł netto. Ubojnie mają małe uboje, prawdopodobnie z powodu braków surowcowych.

ok, ustępuję twojej wiedzy i przenikliwości. To kończy wymianę postów na ten temat (muszę bo znowu zaczęłeś nowe wątki gdzie musiałbym Ci sie tłumaczyć bo czegoś znowu nie kumasz) i wracamy do meritum czyli ceny brojlera.Dzięki nie wracamy do tematu.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 12:56 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rufus, kto tu jest obraźliwy i niegrzeczny. Przeczytaj raz jeszcze nasze wypowiedzi. Poza tym mocno się plączesz. Zdecyduj się w końcu czy jesteś na "ryczałcie" czy na księgach. Z Twojego postu wynika bowiem , że jesteś tu i tu. To zdecydowanie jednak Twój gorszy dzień.
Moim celem nie było wskazywanie Twojej niewiedzy w zakresie VAT, a jedynie próba niedopuszczenia do tworzenia mitów w rodzaju : rolnik wystawiający f-ry RR "zgarnia" cały VAT dla siebie, bo to nieprawda.
Powtarzam to raz jeszcze: uiszczamy VAT kupując surowce, odzyskujemy sprzedając żywiec. Zyskiem (lub stratą) używając Twojej nomenklatury jest jedynie powstała różnica, ponieważ nie musimy jej rozliczać w US. Tyle na temat. Na zaczepki w rodzaju "wymądrzania" nie odpowiadam.
Kaszuby dzisiaj - ceny wywoławcze 3,50 zł netto. Hodowcy próbują (z różnym skutkiem) walki o podwyżkę. Wiem od ubojni, że kilka z nich (mniejsze) zapłaciło dzisiaj 3,70 zł netto. Ubojnie mają małe uboje, prawdopodobnie z powodu braków surowcowych.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 11:44 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 napisał:
Śląsk, centrum 3,45-3,70 netto ubojnie cwaniakują ale płacą tą wyższą cenę. Widoczne braki surowca!!!

płacą tylko proszą "żeby nikt się nie dowiedział"

zatem potwierdzenie tych cen będzie dopiero jutro lub pojutrze
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 11:40 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śląsk, centrum 3,45-3,70 netto ubojnie cwaniakują ale płacą tą wyższą cenę. Widoczne braki surowca!!!
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 11:23 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś wywoławcze ceny 3,4-środkowa polska
3,6-np. Kaszuby
transakcyjne można wynegocjować do 20gr więcej
niektóre ubojnie stoją drugi dzień /tłumaczą Świętami ale bezpośrednia przyczyna to niemożność pozyskania żywca w do tej pory proponowanej cenie-te płacą najwięcej/
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 11:11 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam w lubuskim i w wielkopolsce znowu najmniej płacą 3 20 3 30 netto tyle oferują. jak się dzwoni
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 10:39 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
rufus napisał:
An napisał:
Rufus, a VAT w pisklęciu,paszy, oleju opałowym, energii, usługach wet. etc.,etc. to Twoje prezenty czy krasnoludki. Nie pisz chłopie bzdur.

grogi/a An. Proszę czytaj dokładniej posty gdyż pisano(rozpoczynający wątek) o vacie uzyskanym z sprzedaży czyli Vacie który otrzymujemy a nie Vacie który płacimy kupując substraty o których Ty piszesz.
Masz zły dzień ?

I tak "tworzy się" nową ekonomię, jak wielu kolegów zauważyło nieobcą wielu z nas ( szczególnie tym z kontraktów).
Rufus, ja mam całkiem przyzwoity dzień, ale jeżeli pozwolisz to trochę zepsuję Ci Twój. Nie ma czegoś takiego jak VAT który otrzymujemy, czy VAT który płacimy. Podatek VAT jest jeden i stanowi wartość dodaną do ceny netto każdego produktu (towaru czy usługi). Może stanowić 0 %,7 % lub 22%. Różnica między nami a tzw. płatnikami pod.VAT polega jedynie na rozliczaniu podatku tzn. jeżeli w kosztach uzyskania przychodu przedsiębiorca zapłacił wyższy VAT niż przy sprzedaży, to skarbówka zwraca mu nadpłatę lub też jest odwrotnie.
Możesz zatem twierdzić jedynie, że nadwyżka VAT uzyskana ze sprzedaży (o ile taka występuje) stanowi Twój "zysk". Jeżeli dokładnie policzysz VAT poniesiony w kosztach, to raczej niewiele Ci tego zysku zostanie.(wiele nośników kosztów w naszej produkcji: opał, energia,transport, weterynaria,robocizna,telefony ... obciążonych jest wysoką stawką 22 %).
Nie obrażaj się zatem, tylko to przemyśl.

An chyba Cie zdenerwowałem a wcale nie chciałem . Wyrywasz się przed szereg z swoją nieprzepraktykowaną wiedzą (tłumaczysz i rozmydlasz wątek).Ja jestem Vatowcem od czasu kiedy go wprowadzili i wiem co mówię
Warto byłoby czasami sie wstrzymać z postami mającymi na ośmieszaniu innych bo to forum nie do tego tylko po to ,żeby pomagać sobie informując się .
Jakiś forumowicz stwierdził że zanosi Vat (i z tego powodu jest wkurzony). Ja mu odpisałem że może niepotrzebnie ,bo nie ma obowiązku być vatowcem (wystarczy ryczałt -taki sposób księgowania mam ja na kurniku) .An zwróć uwagę ,że "zanosi" się vat tylko ten który sie otrzymuje bo ten który płacisz w energi odnosi za ciebie wystawiający fakturę (tak samo ubojnia) Tylko osoba na ryczałcie (zresztą jest rozliczenie podatku dochodowego tylko) niebędąca vatowcem nie musi oddawać vat do US>.Niepotrzebnie wychodzisz przed szereg i strzelasz tylko dlatego że masz zły dzień- tym samym dołączyłeś/aś się forumowiczów agresywnych.
Ja się wypowiedziałem bo pomyślałem sobie że ktoś jest na vacie i to niepotrzebnie,chyba że robi się duże inwestycje. Gdybym był nerwowy jak Ty to napisałbym " ty łosiu jesteś na Vacie?A ja nie jestem i czuję sie lepszym.itd." Co to ma być ? Jakiś klub snobów?Który z nas jest mądrzejszy?
W takim razie od dzisiaj będę uważać Ciebie z wszechwiedzącego i od razu zapytam :jaka będzie cena na święta BN bo wielu wrzuciło pisklaki?Ktoś Ci już mówił że zadzierasz nosa?Odważasz się pisać "i takt tworzy sie nowa ekonomia"? Po prostu jest wyrocznią! - świetnie, będę obserwować Twoje mądrości i się uczyć .Ja typuje Ciebie na prezesa "grupy"- mądrość ,wiedza na pewno doświadczenie to cechy jaki posiadasz ,tylko pokory Ci brakuje.Pewnie dlatego grupy nie maja racji bytu bo zawsze się ktoś znajdzie "mądrzejszy" szyderca .Fatalnie
pozdrawiam i dobrego dnia mimo wszystko.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 10:26 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
malopolska duze braki kurczaka do uboju................propnuja ubojnie cene 3.65 do 3.70 brutto ,ciagnijmy w gore.

a kujawy 3.40 netto i nic wiecej Sad((
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Barbara

PostWysłany: 10:23 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koko 27 jak cos wiesz na temat cen to odpisz, bo chyba chodzi ci o te same rejony .
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 10:02 Pon 5 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
An

PostWysłany: 23:21 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rufus napisał:
An napisał:
Rufus, a VAT w pisklęciu,paszy, oleju opałowym, energii, usługach wet. etc.,etc. to Twoje prezenty czy krasnoludki. Nie pisz chłopie bzdur.

grogi/a An. Proszę czytaj dokładniej posty gdyż pisano(rozpoczynający wątek) o vacie uzyskanym z sprzedaży czyli Vacie który otrzymujemy a nie Vacie który płacimy kupując substraty o których Ty piszesz.
Masz zły dzień ?

I tak "tworzy się" nową ekonomię, jak wielu kolegów zauważyło nieobcą wielu z nas ( szczególnie tym z kontraktów).
Rufus, ja mam całkiem przyzwoity dzień, ale jeżeli pozwolisz to trochę zepsuję Ci Twój. Nie ma czegoś takiego jak VAT który otrzymujemy, czy VAT który płacimy. Podatek VAT jest jeden i stanowi wartość dodaną do ceny netto każdego produktu (towaru czy usługi). Może stanowić 0 %,7 % lub 22%. Różnica między nami a tzw. płatnikami pod.VAT polega jedynie na rozliczaniu podatku tzn. jeżeli w kosztach uzyskania przychodu przedsiębiorca zapłacił wyższy VAT niż przy sprzedaży, to skarbówka zwraca mu nadpłatę lub też jest odwrotnie.
Możesz zatem twierdzić jedynie, że nadwyżka VAT uzyskana ze sprzedaży (o ile taka wystepuje) stanowi Twój "zysk". Jeżeli dokładnie policzysz VAT poniesiony w kosztach, to raczej niewiele Ci tego zysku zostanie.(wiele nośników kosztów w naszej produkcji: opał, energia,transport, weterynaria,robocizna,telefony ... obciążonych jest wysoką stawką 22 %).
Nie obrażaj się zatem, tylko to przemyśl.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 22:37 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Metana . piszesz kolego że niezdawac przed 6 tygodniem a jak niesą za zdrowe to na co ku.......wa czekac asz zarobi firma utylizacyjna.
Nie czekaj "asz" zarobi firma utylizacyjna tylko weź się do roboty , postaw na dobrego lekarza weterynarii , a nie będziesz mieć problemów , że ptaki w 6 tygodniu są jakieś "maławe" i na dodatek chorują. Zawsze coś tam może się przypałętać , ale w 90% od hodowcy zależy co będzie się działo z ptakami w 6 tygodniu . Nie raz na tym forum słyszałem ,że za dużo liczymy kasy na weta , za dużo dajemy witamin i za dużo szczepimy . Jak nic się nie dzieje to tak można pisać , ale jak coś się przypałęta i narobi nam bałaganu to wtedy myślimy , że byliśmy głupi nie szczepiąc , nie lecząc tak jak trezba nie dając witamin! Chcesz zarabiać to : codzienny monitoring , profilaktyka , odpowiednio szybkie reagowanie na najmniejsze nawet nieprawidłowości . Nawet czasami trzeba być przewrażliwionym i jak to się mówi "chuchać na zimne" . Nie podejmuję teamtu zatruć paszowych bo to już nie zależy od nas . Ale oczywiście szybka reakcja często ratuje sytuację .
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:00 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Metana . piszesz kolego że niezdawac przed 6 tygodniem a jak niesą za zdrowe to na co ku.......wa czekac asz zarobi firma utylizacyjna.

przeczytaj mój post uważnie- ja napisałem o stałej regule , przy dobrym wzroście kurcząt , a nie o sytuacjach wyjątkowych
ponadto , jeśli w takim wieku nie są zdrowe , to oznacza , że MY coś przegapiliśmy we wczesniejszej profilaktyce lub leczeniu czy mamy zbyt krótkie przerwy między wstawieniami i nastąpiło zmęczenie obiektów , a poza tym są antybiotyki o b.krótkiej karencji , które zastosowane po wczesnym ubraniu potrafią podnieść stado
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 21:47 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:25 Nie 4 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Jeśli chodzi o pisklę to niedawno pisałam. Od jakiś 2 tygodni 1,21 zł netto ze szczepieniem na IB - hodowcy z mojego rejonu, znajomi płacą do nawet 1,40 netto (gotówką, ja mam na termin) tylko nie wiem ile szczepień stosują, bo to różnie bywa. Wcześniej przez bardzo długi czas płaciliśmy 1,14 zł netto ze szczepieniem na IB.
A pasza, w zależności od wytwórni od 1150 zl do gdzieś chyba 1190 zł netto. Te ceny są przy terminie 30 dni po uboju kurcząt. Takie ceny mają hodowcy u nas w regionie jeśli płacą gotówką. Jeśli bym chciała płacić gotówką to mam o jakieś do 5% taniej.
Na jakość nie narzekam, oddaję ptaki zawsze przez skończeniem 6 tygodnia życia osiągając wagi około 2-2,10 kg przy spożyciu 1,75-1,90 na 1 kg przyrostu. Nie mam problemu z biegunkami, na kurniku suchutko jak pieprz nawet jak na dworzu mgły i leje deszcz.

mam nadzieję , że porównałaś to z moimi wartościami i szkoda , że nie odniosłaś się do tych porównań w Swoim tekście
dawno temu przedstawiciel Golpaszu uświadomił mi , że ważna jest nie wielkość spożycia , lecz różnica między jego wielkością a wielkością średniej wagi zdanego żywca
jeśli jest mniejsza od 40dkg to o zysku możesz pomarzyć
poza tym nie widzę sensu w zdawaniu kurczaka przed 6 tyg. tzn. w okresie największych dziennych przyrostow/9-12dkg/ chyba , że patrzeć przez pryzmat interesu ubojni , a więc jak najwiecej cykli w roku =więcej sprzedanych piskląt/własnych , zatem umiejętnie przepompowany zysk z zakładu do ryczałtowej własnej wylęgówki/
+ więcej sprzedanych starterów i grower I/wyższa cena/
+kurczak o niższej wadze , zatem mniej zachodu ze sprzedażą pozyskanego mięsa

sumując to wszystko , można puścić tuszkę w głupich/dampingowych/ cenach na markety , bo zarabia się nie na mięsie tylko na sprzedaży tego , co do jego produkcji jest niezbędne

A WY PODPISUJĄC TAKIE UMOWY W>Y>R>Ż>A>C>I>E na to Z>G>O>D>Ę i pozwalacie niszczyć polskie drobiarstwo/ nie ubojnie- hodowców , a więc również SIEBIE /

pozostawiam do przemyślenia
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2216, 2217, 2218 ... 2374, 2375, 2376  Następny
Strona 2217 z 2376

Skocz do: