Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:16 Czw 16 Lip 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2216, 2217, 2218 ... 2393, 2394, 2395  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
k

PostWysłany: 08:14 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie jakis nie kompetentny pismak jest pisze zeby tylko pole zapelnic. dlaczego on miesem straszy ktore trafilo do sklepow i bylo skarzone. przeciez w tej strefie jest sama nioska i nie 200 a ze 2 mln sztuk w klatkach co najmniej, troche sciolki, a brojlera bardzo malo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
iwonarad

PostWysłany: 23:16 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fakty faktami, ok. ok. ale jak te pal.anty dziennikarze o tym piszą to płakać się chce - "służby sanitaryjne" ?! - nikt z nich nigdy nie był na kurniku i nie wie co to nioska a co broiler
Gall napisał:
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ptasiagrypa/article93751/Nowe_ognisko_ptasiej_grypy.html sa tam podane miejscowosci strefy zapowietrznej
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 23:03 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

objetych jest kilka kurnikow jak wynika sciolka choc w tej strefie sa klatki tez okolo 200tys ptakow
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 23:00 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/ptasiagrypa/article93751/Nowe_ognisko_ptasiej_grypy.html sa tam podane miejscowosci strefy zapowietrznej
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 23:00 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Re: żuromin/bieżuń Odpowiedz z cytatem

iwonarad napisał:
niestety to fakt http://wiadomosci.onet.pl/1655206,11,item.html
żuromin-bieżuń to zagłębie - głownie nioska konsumpcyjna i reprodukcja. zobaczcie w każdym supermarkecie są jaja z bieżunia, jadąc trasą przez bieżuń do lubawy faktycznie kurnik na kurniku i nowych ile się buduje... Crying or Very sad

kol napisał:
Żuromin-zagłębie drobiarskie. Dziesiątki tysięcy ptaków pójdzie do gazu. No bo kto zezwolił stawiać kurniki jeden koło drugiego? Gdy jeden kurczak kichnie to wszystkie mają mykoplazmę. Szaleństwo.

tą trasą podobno jechały do utylizacji indyki z fermy k/Brudzenia/tydzień temu
pojazdy normalne /tzn z otwieraną tylną burtą/ , a nie szczelne kontenery
jeśli to prawda to za tydzień mamy to świństwo na Lubawie
zwłaszcza , że teraz to naprawdę będą mieli co wozić/jest tam kurnik przy kurniku /
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:33 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy. Mam pytanie. Uważam, że roznosicielami chorób są lekarze weterynarii. Czy w obecnej sytuacji mam prawo takich wędrów nie wpuścić na fermę? Co z tego, że założą fartuch, buty jak na łapach niosą zarazki.
No to niezła jazda. Współczuję Mazowszu. To może nam wszystkim zagrozić. Zresztą skutki już odczuwamy.
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 22:27 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: żuromin/bieżuń Odpowiedz z cytatem

niestety to fakt http://wiadomosci.onet.pl/1655206,11,item.html
żuromin-bieżuń to zagłębie - głownie nioska konsumpcyjna i reprodukcja. zobaczcie w każdym supermarkecie są jaja z bieżunia, jadąc trasą przez bieżuń do lubawy faktycznie kurnik na kurniku i nowych ile się buduje... Crying or Very sad

kol napisał:
Żuromin-zagłębie drobiarskie. Dziesiątki tysięcy ptaków pójdzie do gazu. No bo kto zezwolił stawiać kurniki jeden koło drugiego? Gdy jeden kurczak kichnie to wszystkie mają mykoplazmę. Szaleństwo.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:22 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 22:03 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ty, cobbross nie szukaj sensacji, tylko zamiast weź się przejdź po kurniku. (słowo zostało usunięte)...

cobbross napisał:
Koledzy krach ratuj się kto może w Bieżuniu ptasia grypa Twisted Evil
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:40 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zacznijcie się ścigać kto sprzeda taniej
Jak myślicie że to poprawi sprzedaż to grubo się mylicie.Jak narobicie w gacie i zaczniecie się wyprzedawać jeden przed drugim to poza olbrzymimi stratami niczego nie osiągniecie a pośrednicy zbiją majdan w krótkim czasie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:40 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zacznijcie się ścigać kto sprzeda taniej
Jak myślicie że to poprawi sprzedaż to grubo się mylicie.Jak narobicie w gacie i zaczniecie się wyprzedawać jeden przed drugim to poza olbrzymimi stratami niczego nie osiągniecie a pośrednicy zbiją majdan w krótkim czasie
Powrót do góry
pawell3131

PostWysłany: 21:27 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajci Embarassed Embarassed Embarassed e !!! kolejne ognisko ptasiej grypy tym razem na ŻUROMINIE !!!
Powrót do góry
cobbross

PostWysłany: 21:18 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy krach ratuj się kto może w Bieżuniu ptasia grypa Twisted Evil
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:15 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klepe to co mówicie od 2lat,wyśmiewają mnie jak jest dobrze, a zaczynają myśleć co tu zrobić jak dostają zdrowo w p.i.z.d.e.Potem jak jest lepiej, znowu zapominają bo się poprawiło i teraz to już pewnie na dłużej ,to mogę budować nowe i wsadzać do bólu i tak w kółko
Ale obecna sytuacja to zdrowe s.k.u..r.w.y.s.y.n.s.t.w.o ubojni i hurtowni przede wszystkim.Zbyt jest normalny, co potwierdziło trzech moich znajomych którzy mają sklepy (w tym dwa duże)Oni mówią to samo co ja twierdze ,że w tej sytuacji nawet jeśli mieliby taniego kurczaka to nie obniżą ceny na sklepie bo tani kurczak może właśnie spowodować u ludzi zapalenie lampki ostrzegawczej co to za towar i skąd pochodzi.
Kurczaka dają im 10gr taniej niż 2 tygodnie temu a u nas zjechało w tym czasie sami wiecie ile, więc niech mi nikt nie p.i.e.rd.o.li że to nie jest zwykłe robienie hodowców w h.u.j.a na całej linii.
Powinno się myśleć nad wyeliminowaniem hurtowni, które nic nie robią i niczym nie ryzykują tylko przerzucają paczki z jednego miejsca w drugie dokładając marże. Ubojnie powinny pomyśleć jak zorganizować dystrybucje towaru na mniejsze sklepy żeby wyeliminować hurtownie.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:15 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol
masz rację , ale świat się zmienia
zresztą pisałem , że mam naiwną wiarę"iż hodowcy..........

a hodowcy to kto ?
TO MY
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:05 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
Kol
też nigdy nie zostawiłem wylęgarni z zamówionymi pisklętami
ale po prostu zamawiam mniej
co do wylęgówki-nie jest powiedziane , że wszystko muszą sprzedać w dobrej cenie, niestety oni też uczestniczą w tym rynku i muszą liczyć się z ewentualnymi stratami , nie zwalajmy całego ryzyka na brojlerzystów-bo muszą zasiedlić , odchować i jakoś sprzedać - inaczej branża się zawali/pozostałe ogniwa tego łańcuszka NIE MOGĄ dokładać ?????

Zamawiam mniej ale ilu jest takich? Inni myślą...rzut zimowy i jak więcej to cieplej, koszty stałe rozłożą się na większą ilość ton i jakoś to będzie. Większość jest takich tylko nie mówią tego otwarcie.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:01 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno. Z terenów zapowietrzonych kurczak 2 zł. Kondratowicz 2.7 netto.
Kicha będzie za kilka dni. Wychodzą "świąteczni" ze swoim ptakiem i to nie będzie tylko problem powiatów mazowieckich.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:00 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol
też nigdy nie zostawiłem wylęgarni z zamówionymi pisklętami
ale po prostu zamawiam mniej
co do wylęgówki-nie jest powiedziane , że wszystko muszą sprzedać w dobrej cenie, niestety oni też uczestniczą w tym rynku i muszą liczyć się z ewentualnymi stratami , nie zwalajmy całego ryzyka na brojlerzystów-bo muszą zasiedlić , odchować i jakoś sprzedać - inaczej branża się zawali/pozostałe ogniwa tego łańcuszka NIE MOGĄ dokładać ?????
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:48 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
ja i optymizm ???
raczej naiwna wiara , że hodowcy , w oparciu o wieloletnie doświadczenie , dostrzegą konieczność ograniczania wstawień jesienno- zimowych , co być może pozwoli uniknąć spadku cen w tym okresie

No dobrze. A skąd wiesz, że za 42 dni plus 21 na wyląg piskląt zrobi się kicha?. Jeszcze nie zostawiłem wylęgarni z moimi pisklętami bo...
Jeden Drobiarz wychował kury i sprzedał jaja czasami z dokładką, wylęgarnia też poniosła koszty i co? Mam ich wpuścić w maliny bo może...? Nie wiem co będzie. Jednego jestem pewien. Nie wstawiam z wyjściem na święta. Tego jestem pewien.. Już pisałem, że jesteś mądry człowiek tylko pomyśl, jeżeli będziemy takimi dupkami jak ubojowcy to co na nasz temat inni z łańcucha drobiarskiego będą mówili. Zatrzymamy produkcję, stada podstawowe szlag trafi i skąd weźmiesz pisklaka jak będzie hossa?
Bez urazy. Z wieloma poglądami z Tobą się zgadzam ale...Zawsze jest jakieś ale.
Miłego wieczoru życzę.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:41 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak wogóle , to pytanie zadawałem w odniesieniu do hodowców z powiatów " wyróżnionych " pt.grypą
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:39 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Barbara napisał:
Dzwonia do mnie chodowcy , jeszcz nie sprzedali ,a biora kury tuz przed switami.

Metan, masz odpowiedź na pytanie:co ma zrobić hodowca jak kury mają 7 tygodni?
Podpowiem Ci- palnąć sobie w łeb. Jednego barana mniej,a branża trochę odetchnie.

po co te inwektywy
lepiej niech w sierpniu pomyśla o wielkości następnych wstawień
a ci , którym myślenie przychodzi z trudnością i tak wcześniej czy póżniej dostaną udaru/ z wysiłku /
Powrót do góry
An

PostWysłany: 18:16 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
Dzwonia do mnie chodowcy , jeszcz nie sprzedali ,a biora kury tuz przed switami.

Metan, masz odpowiedź na pytanie:co ma zrobić hodowca jak kury mają 7 tygodni?
Podpowiem Ci- palnąć sobie w łeb. Jednego barana mniej,a branża trochę odetchnie.
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 17:51 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No , to prez nich ceny dołują , bo "muszą" sprzedać a właściwie oddać. Przez takich hodowców-bezmózgowców mamy to co mamy.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 17:47 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 17:37 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak odnosnie cen , to dzisiaj byłem w sklepach sieciowych (Bomi ,Tesco, Real) w Trójmieście i nie zauważyłem taniego drobiu. Kurczak cały w cenie 5,85-5,99. Czyli żywiec powinien kosztować 3,20 minimum. Nie dajmy sobą manipulować i nie oddawajmy po 2,7 (bo to już nie jest sprzedaż tylko rozdawnictwo). Przeczekajmy tydzień a nawet dwa na ściemnionym świetle a cena wróci.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2216, 2217, 2218 ... 2393, 2394, 2395  Następny
Strona 2217 z 2395

Skocz do: