Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 07:06 Nie 12 Lip 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2227, 2228, 2229 ... 2390, 2391, 2392  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
W11

PostWysłany: 21:58 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Tak na koniec polemiki z ....Przepraszam nie będę go nazywał po imieniu.
W11 przejdź do dochodzeniówki i zacznij ścigać kłamców i mącicieli z między innymi PPR. Gwarantuję, że pierwszym będziesz Ty i uważaj, żeby obiadek biznesowy nie stanął Ci w gardle.
Po co to piszę? Rozmowa z du,pkiem to nie rozmowa.
Ty ciągle nie w temacie! I myślałem że stać cię na coś więcej!To że sobie trochę poszczekasz to twoje.A w przeciwieństwie do ciebie, lubię być ofiarny, ale nie ofiarą.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ksiaze

PostWysłany: 21:25 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k2 napisał:
Cena - Kolonia Zawada 3,10 netto, Bogusławski 3,20 netto
Mision 3,20 netto, centrum kraju. Zobaczymy jaka cena będzie w środe.

nie chce nic pisac bo dopiero co sprzedalem po 3.20 ale jest tak podobno zapchane ze jak to nie pojdzie ubojniom z magazynow na weekend to boje sie pomyslec jaka bedzie cena od poniedzialku...wszystkim zycze przynajmniej ceny 3.40....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
METAN

PostWysłany: 21:25 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:

a zatem , drodzy Panie i Panowie , zamiast dywagować nad wątpliwą przyszłością drobiarstwa "weżcie sprawy w swoje ręce" , pomóżcie tę przyszłość rozjaśnić
wystarczy , że zadzwonicie do wylęgarni informując o zmniejszeniu ilości zamówionych piskląt i ewentualnie rozsunięciu terminów wstawień , o tym samym kontraktowi niech poinformują działy surowcowe swoich ubojni
narazie , do końca tygodnia , zadeklarujmy tylko chęć takiego zamiaru , ale zróbmy to masowo
oddżwięk murowany , a krzyk!!!!!! szczególnie kontraktowych wyzyskiwaczy/ czyt. ubojni/
ileż to będzie przekonywania o niezasadności takich decyzji"bo przecież napewno się poprawi"

SPRÓBUJMY
i niech ubojnie , które to czytają, nie myślą , że to tylko urojone fantazje

zwracam się z apelem do HODOWCÓW , którzy nie chcą być niewolnikami

podejmijmy tę próbę
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:18 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bojkot ma sens tylko wtedy ,gdy pozostałe ubojnie będą chciały odebrać powstałą w ten sposób nadwyżkę żywca bez!!!! obniżania ceny

jest to możliwe TYLKO przez ograniczenie wielkości produkcji

trąbię o tym już od jakiegoś czasu , a zachowujecie się jakby nikt nie rozumiał
i jeden chce być "cwańszy " od drugiego- tamten nie wstawił to ja wstawię

pisać się odechciewa , bo to jak walenie głową o mur..z betonowych pustaków
być może dokładka 1zł do kilograma zmusi wasze szare komórki do pracy/oby nie zapóżno/
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 20:28 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
RUFUS
wytłumaczę ci dlaczego 2 nie biją , a jedna bije
one po prostu bojkotują swoich hodowców , chcą ich sprowadzić do pozycji klęczącej i wymusić sprzedaż po niższych cenach
tylko ograniczenie produkcji może odwrócić role i "uczynić im to , co nam było niemiłe"
pamiętajmy , że największy wpływ na rynek mają ubojnie kontraktowe , bowiem to one przede wszystkim decydują o cenie tuszki , zatem pomóżmy swoim kolegom na umowach oderwać się od piersi i działać samodzielnie , przynajmniej z częścią produkcji

czy duże ubojnie gdzieś ogłaszają obecną cenę na jakiejś stronie www czy trzeba dzwonić żeby obserwować ich stawki?
Szmitke i Konkol w takim razie swoich hodowców ładnie załatwili .nie chcieli dawać 3.4 netto przed 11.11 to konkurencja Mielewczyk obniżyła cene na 3.2 .Kto stracił ? na pewno nie te dwie stojące ubojnie bo kupowała gotowy towar paletami i mogła odsprzedać hurtowniom . więc hadel sie odbył. Mielewczyk bardzo zadowolony ( i słusznie bo ciężko się uwijał ) dwie pozostałe lekka ręką zarobiły (chociaż stały -podobny efekt przyniosą bojkoty).
Żeby tak zadziałać trzeba się ZORGANIZOWAĆ. oni to czynią .
dobrych cen powyżej 3,6 netto życzę wszystkim i sobie.
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 20:18 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A śląsk małopolska świętokrzyskie 3.05 netto Shocked

o q.... rzeczywiscie shock
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Gosia1970

PostWysłany: 20:15 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: ^ Odpowiedz z cytatem

Czy ktos moze wie jak płaci Górny i Synowie, lub Ilczak
Powrót do góry
k2

PostWysłany: 20:08 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena - Kolonia Zawada 3,10 netto, Bogusławski 3,20 netto
Mision 3,20 netto, centrum kraju. Zobaczymy jaka cena będzie w środe.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 20:03 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak na koniec polemiki z ....Przepraszam nie będę go nazywał po imieniu.
W11 przejdź do dochodzeniówki i zacznij ścigać kłamców i mącicieli z między innymi PPR. Gwarantuję, że pierwszym będziesz Ty i uważaj, żeby obiadek biznesowy nie stanął Ci w gardle.
Po co to piszę? Rozmowa z du,pkiem to nie rozmowa.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:48 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 napisał:
kol napisał:
W11 napisał:
Barbara napisał:
W 11 pouczajac innych produkuj sie dalej ja wylatuje na wczasy.
Widzę że zpewnych powodów nie mżesz spać! Ja jestem cały czas na wczasach tylko zmieniam miejsca!

Dziwne. Dopiero co sprzedawałeś po 3.7. Sam się gubisz w opowiastkach.
Myślę że to zbyt krótki wątek aby się pogubić.I nie jesteś pierwszym który nie łapie kontekstu.Sprzedając brojlera nie muszę angażować w to mojej osoby. A wiesz dlaczego? Bo cały czas mówię o czymś takim jak rozwój osobisty.A ty będac pod wpływem chwili pokazujesz jak bardzo sie różnimy. Dzisiaj umówiony jestem po 3,70netto, a jutro będę zajadał obiadek biznesowy i słuchał ciekawych opowieści.I oczywiscie dzieki temu że takie obiadki służą bardzo interesujacym celom , to mogę wiedzieć więcej i podejmowac właściwsze decyzje.A przy odrobinie wysiłku każdy z hodowców może myśleć o rentowności!'' No, tylko co mam zrobić?żeby chciało mi się chcieć, tak jak mi sie nie chce?''

Steram się nikomu nie ubliżać ale Ty W11...Spadaj durniu.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:33 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RUFUS
wytłumaczę ci dlaczego 2 nie biją , a jedna bije
one po prostu bojkotują swoich hodowców , chcą ich sprowadzić do pozycji klęczącej i wymusić sprzedaż po niższych cenach
tylko ograniczenie produkcji może odwrócić role i "uczynić im to , co nam było niemiłe"
pamiętajmy , że największy wpływ na rynek mają ubojnie kontraktowe , bowiem to one przede wszystkim decydują o cenie tuszki , zatem pomóżmy swoim kolegom na umowach oderwać się od piersi i działać samodzielnie , przynajmniej z częścią produkcji
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:12 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="zybin"]

... a ja myślę że wystarczy zbojkotować z jedną lub dwie ubojnie w danym rejonie,tak na około 2-3 m-ce( np.te które mają nas hodowców głęboko w d...ie ) tak dla przykładu i postraszenia innych ubojni.Jeśli z tego powodu stracą rynki zbytu i pójdą z TORBAMI, ( wielu hodowców już poszło z torbami przez ubojnie ) to przekonają się wszyscy jak bardzo są uzależnieni od nas - hodowców , może wtedy coś do nich trafi i zaczną nas traktować jak partnerów biznesowych , a niej jak wyrobników ,którzy są niewolnikami.Myślę że to byłoby łatwiejsze niż zatrzymanie produkcji w kurniku na miesiąc lub dwa.[/quote

to zbojkotujmy jakieś od dziś-proszę o propozycje i oczywiście 100% poparcie

nie będzie to łatwe , tak jak niełatwe są decyzje o wstrzymaniu produkcji
o wiele łatwiej byłoby podjąć decyzję /solidarną-obejmującą wolny rynek i kotraktowych/ o ograniczeniu wielkości wstawień o 20-30% i ich ilości do max.5 w roku /o czym wielokrotnie pisałem /
to powinno wymusić na ubojnach , poprzez ograniczenie dostępu do żywca , zabieganie o hodowców , a to z kolei może zaskutkować poprawą rentowności
tylko w takiej sytuacji / niedosyt żywca / bojkot którejkolwiek przyniesie skutek/ chociaż należy pamiętać"nie czyń drugiemu , co tobie niemiłe" /

a zatem , drodzy Panie i Panowie , zamiast dywagować nad wątpliwą przyszłością drobiarstwa "weżcie sprawy w swoje ręce" , pomóżcie tę przyszłość rozjaśnić
wystarczy , że zadzwonicie do wylęgarni informując o zmniejszeniu ilości zamówionych piskląt i ewentualnie rozsunięciu terminów wstawień , o tym samym kontraktowi niech poinformują działy surowcowe swoich ubojni
narazie , do końca tygodnia , zadeklarujmy tylko chęć takiego zamiaru , ale zróbmy to masowo
oddżwięk murowany , a krzyk!!!!!! szczególnie kontraktowych wyzyskiwaczy/ czyt. ubojni/
ileż to będzie przekonywania o niezasadności takich decyzji"bo przecież napewno się poprawi"

SPRÓBUJMY
i niech ubojnie , które to czytają, nie myślą , że to tylko urojone fantazje
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 17:07 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no własnie... piszta chłopy ceny, a nie manifesty. jak zwykle proszę o info jak płacą inne duże zakłady (Drosed, Drobimex, Konspol, Karczew, Sadrob, Drobex, Adros, Hamrol). przecież oni biją od 50 do 120 tys dziennie to chyba na tym forum są kontraktowicze tych zakładów (ale pewnie boją sie wychylić żeby ich nie zidentyfikowali) proszę też o podawanie ceny pisklęcia i paszy, bo np. Karczew płaci w pakiecie 3,35 netto, ale paszę i pisklę trzeba od nich drogo kupować więc naprawdę wychodzi tyle co 3,20 na wolnym rynku

ZD Opole 3.30+vat (3.46 brutto) / piskle 1.18+vat / pasza śr. 1150+vat z Contipaszu Grodków

medox napisał:
A śląsk małopolska świętokrzyskie 3.05 netto :shock:
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 17:03 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zybin napisał:
rufus napisał:
medox napisał:
Dobry pomysł zybin ,to by paru cwaniaków nauczyło rozumu

dobry jeśli realny!a taki nie jest niestety!2-3 miesiące to bardzo długo (niewykonalne z kilku względów).Natomiast upieram sie przy zasadzie starej tzn. kontrolowanie (plan) wstawień itd.-czyli grupa.Na razie nic lepszego nie wymyślono.dzisiaj 3,2 netto i wszyscy chcą zdawać bo kury mają 8 tyg. Rentowność =0 a co niektórzy minus 10 tyś. Liczę że zaczniemy sie organizować. Jestem pierwszy chętny .Proszę pomyślcie o tym poważnie

dlaczego nie realny ? ? ? jeśli masz gdzie sprzedać kurczaka ( myślę tu o innej ubojni ) to tą '' wybraną " ( tak dla przykładu ) ubojnię możesz bojkoptowac nawet dwa lata - nie chodzi mi o wstrzymanie produkcji tylko o wtrzymanie sprzedaży przez wszystkich hodowców ,do wybranej ubojni aby innym ubojnią pokazać jak to boli i jak mogą być potraktowani w przyszłości - myślę że na poprawę traktowania na warunkach partnerskich długo byśmy nie czekali .pozdrawiam.

nierealny nie oznacza zły oczywiście .Na dodatek to tylko moje zdanie-porostu trudno to sobie wyobrazić (tak żeby zadziało) No ale na pewno jest to warte przemyślenia chociażby z tego powodu że należy zrobić COKOLWIEK .
Mi akurat łatwiej przychodzi wiara w to że "grupa" ma sens bo już gdzieś działała i zdaje się że gdzieś jeszcze działa(ktoś się wypowiadał). Przecież teraz w tym tygodniu dymają naszych sąsiadów ,którzy NIE SĄ konkurencją(hodowcy) bo rynek b.b duży (nasz partner -ubojnia robi za konkurencję ,do czego nie powinna mieć prawa) .Mam wrażenie że niektórzy
niestety postrzegają innych hodowców własnie w taki sposób. Jeśłi będziemy grupą z 3 milonami ptaka rocznie(jak pisze kolega) to w ŻADNYM aspekcie nie będziemy konkurencją dla siebie w obrębie działania grupy (w moim przypadku Kaszuby, a jak byśmy dodatkowo gadali między sobą po naszemu to już nikt
nam...).
Może ktoś wyjaśni o co chodzi z tym że 2 dużych nie bije kilka dni a trzeci zaprzyjaźniony sprzedaje im towar .W wszystko to w momencie kiedy hodowcy mają w kurnikach pełno a cena jest 3,2nett? Na zdrowy rozsądek to powinni skupować towar za 3,2 .A tego nie robią .Ja mam najgorsze myśli w takich chwilach o tych 2 niebijących ubojniach.(oczywiście kiedy nie ma kurczaka na rynku to mówią o solidarności itd)Ktoś już pisał o Konspolu i o ich kurnikach.
Jestem wkurzony na hodowców trochę bo nie chcąc sobie pomóc sprawiają innym kłopot i tyle.
Ja produkuje obecnie 85 tyś sztuk rocznie a będę 185. łatwo policzyć że jestem cienias. wielu z Was ma po 2 ,5 ,8 i nawet 20 kurników . Trzeba nas kilkunastu a reszta z dołączy.Nie macie planów na przyszłość ?Ja zawsze przerobie sobie kurnik na hale produkcyjną bo mi akurat przyjdzie to z łatwością i nie będzie stała bezczynie . A wasze w większości sa w szczerych polach bez dróg dojazdowych itd. Nikt tego obiektu normalny nie kupi .A i wariatów w Polsce coraz mniej bo pokupowali role (ja) i udają że chodowla kur w obecnej formie odsprzedawania ich jest opłacalna. Masakra , sorry za wywody ale sie wkurzyłem na te 3.2
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:04 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A śląsk małopolska świętokrzyskie 3.05 netto :shock:
Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 13:40 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rufus napisał:
medox napisał:

dobry jeśli realny!a taki nie jest niestety!2-3 miesiące to bardzo długo (niewykonalne z kilku względów).Natomiast upieram sie przy zasadzie starej tzn. kontrolowanie (plan) wstawień itd.-czyli grupa.Na razie nic lepszego nie wymyślono.dzisiaj 3,2 netto i wszyscy chcą zdawać bo kury mają 8 tyg. Rentowność =0 a co niektórzy minus 10 tyś. Liczę że zaczniemy sie organizować. Jestem pierwszy chętny .Proszę pomyślcie o tym poważnie

dlaczego nie realny ? ? ? jeśli masz gdzie sprzedać kurczaka ( myślę tu o innej ubojni ) to tą '' wybraną " ( tak dla przykładu ) ubojnię możesz bojkoptowac nawet dwa lata - nie chodzi mi o wstrzymanie produkcji tylko o wtrzymanie sprzedaży przez wszystkich hodowców ,do wybranej ubojni aby innym ubojnią pokazać jak to boli i jak mogą być potraktowani w przyszłości - myślę że na poprawę traktowania na warunkach partnerskich długo byśmy nie czekali .pozdrawiam.
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 12:30 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="rufus"]
medox napisał:

dobry jeśli realny!a taki nie jest niestety!2-3 miesiące to bardzo długo (niewykonalne z kilku względów).Natomiast upieram sie przy zasadzie starej tzn. kontrolowanie (plan) wstawień itd.-czyli grupa.Na razie nic lepszego nie wymyślono.dzisiaj 3,2 netto i wszyscy chcą zdawać bo kury mają 8 tyg. Rentowność =0 a co niektórzy minus 10 tyś. Liczę że zaczniemy sie organizować. Jestem pierwszy chętny .Proszę pomyślcie o tym poważnie[/quote
Jestem Z Tobą, czekamy na sprzymierzeńców
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
W11

PostWysłany: 11:45 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to coś już mamy! Teraz trzeba przeprowadzić jakieś głosowanko ile to hodowców jest za, bo chodzi o to czy warto się spotkać I ustalić miejsce spotkania gdzie będzie można ustalić szczeguły.Bo forum nie powinno służyć do tego z oczywistych względów! Ale myślę że sens ma to wtedy kiedy będzie to łączna produkcji ok. 3 000 000 szt.
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 11:43 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 11:37 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

ZD Opole 3.30+vat (3.46 brutto) / piskle 1.18+vat / pasza śr. 1150+vat z Contipaszu Grodków
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:55 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
zybin

PostWysłany: 09:17 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak581 napisał:
Myślę że do chwili kiedy nie dogadamy się wszyscy razem jako hodowcy to rentowności nie będzie.Dlaczego w poniedziałek rano nigdy w ubojni nie znają ceny???bo rano w poniedziałek muszą się wszyskie ubojnie zdzwonić dogadać ile będą płacic,i ile chcą zarobić w danym tygodniu.Może jest kilku bystrych hodowców którzy są w stanie zorganizować spotkanie i namówić innych na zrobienie przerwy w hodowli żeby ubojnie staneły na kilkanaście dni,może to ich czegoś nauczy.Kilka dni beż uboju to dla ubojni katastrofa,tracą rynki zbytu a na ich miejsce wchodzą inne zakłady( bo przerwa w uboju 2-3 dni im nie straszna bo mają taki zapas w magazynach albo kupią od konkurencji i sprzedadzą bez zarobku ale na dłużej to tak nie pojadą)

... a ja myślę że wystarczy zbojkotować z jedną lub dwie ubojnie w danym rejonie,tak na około 2-3 m-ce( np.te które mają nas hodowców głęboko w d...ie ) tak dla przykładu i postraszenia innych ubojni.Jeśli z tego powodu stracą rynki zbytu i pójdą z TORBAMI, ( wielu hodowców już poszło z torbami przez ubojnie ) to przekonają się wszyscy jak bardzo są uzależnieni od nas - hodowców , może wtedy coś do nich trafi i zaczną nas traktować jak partnerów biznesowych , a niej jak wyrobników ,którzy są niewolnikami.Myślę że to byłoby łatwiejsze niż zatrzymanie produkcji w kurniku na miesiąc lub dwa.
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 08:50 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę że do chwili kiedy nie dogadamy się wszyscy razem jako hodowcy to rentowności nie będzie.Dlaczego w poniedziałek rano nigdy w ubojni nie znają ceny???bo rano w poniedziałek muszą się wszyskie ubojnie zdzwonić dogadać ile będą płacic,i ile chcą zarobić w danym tygodniu.Może jest kilku bystrych hodowców którzy są w stanie zorganizować spotkanie i namówić innych na zrobienie przerwy w hodowli żeby ubojnie staneły na kilkanaście dni,może to ich czegoś nauczy.Kilka dni beż uboju to dla ubojni katastrofa,tracą rynki zbytu a na ich miejsce wchodzą inne zakłady( bo przerwa w uboju 2-3 dni im nie straszna bo mają taki zapas w magazynach albo kupią od konkurencji i sprzedadzą bez zarobku ale na dłużej to tak nie pojadą)
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 08:23 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak prognozujecie -kiedy ceny w gorę ,przynajmniej do wysokości rentowności ?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 08:15 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowy32 napisał:
Gosciu broiler kurzy i ty czy taki jegomosc an tez sie ktorys chwalil ze ma spotkania prywatne z wlascicielami ubojni wiec nie szczekac Smile
Kolejny DEBIL - jakiś brat W11 , albo jego klon , albo..... Juz kiedyś ci napisąłem , żebyś spadał tak jak W11 z tego forum bo nie masz nic do powiedzenia tylko mącisz i wypisujesz te swoje głupie tekściki .Pisz o cenie i nie prowokuj żeby inni cię wyzywali i takie tam .
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2227, 2228, 2229 ... 2390, 2391, 2392  Następny
Strona 2228 z 2392

Skocz do: