Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

cała Polska żyje ptasią grypą i kurami do uboju w liczbie 65 tys. na bank cena jajka skoczy o złotówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cała Polska żyje ptasią grypą i kurami do uboju w liczbie 65 tys. na bank cena jajka skoczy o złotówkę

 

Tak cię to śmieszy? Cena nie drgnie ani o grosz, co najwyżej jeszcze spadnie bo nie będzie eksportu.

 

Ceny w porównaniu do poprzednich moich w detalu- bez zmian. Cen nie zmienię pewnie bo z czegoś trzeba żyć, a wszędzie podwyżki. Co najwyżej jeszcze bardziej zoptymalizuję koszty wytworzenia i poszukam nowych rynków... detalicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cała Polska żyje ptasią grypą i kurami do uboju w liczbie 65 tys. na bank cena jajka skoczy o złotówkę

 

Tak cię to śmieszy? Cena nie drgnie ani o grosz, co najwyżej jeszcze spadnie bo nie będzie eksportu.

 

Ceny w porównaniu do poprzednich moich w detalu- bez zmian. Cen nie zmienię pewnie bo z czegoś trzeba żyć, a wszędzie podwyżki. Co najwyżej jeszcze bardziej zoptymalizuję koszty wytworzenia i poszukam nowych rynków... detalicznych.

 

Już dawno pisałem, że mała ferma powinna zajmować się tylko własną dystrybucją. Czasy kiedy przy niewielkiej produkcji opłacała się sprzedaż z rampy raczej już nie wrócą. Jednak dziwi mnie że co poniektórzy tak to głośno o tym mówią. Zachwalając ten sposób prowadzenia biznesu, tylko przyciągniecie sobie niechcianą konkurencje, a to wysokiej cenie na pewno wam nie pomoże, także myśleć panowie i panie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakimi wy ilościami jajka handlujecie?65tyś kur to jest praktycznie nic! Tylko taki Kowalski które nie jest w tym biznesie myśli, że to był kurnik który może rozpatrywał całą Polskę hihi. 65tyś kur to jest kropla w morzu i napewno się nic na obecną chwilę nie zmieni! Pozdrawiam

Ceny L-0,28

M-0,22

S-0,20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy wiecie drobne handlarzyki o produkcji , większość ferm jest przerażona tym co się dzieje z fermą gdy wchodzi wirus kładzie dorobek życia i odbudowę stad do kilkunastu miesięcy . A tu podśmie..ujki oby jednego lub drugiego nie spotkało coś podobnego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak to tylko poloczek handlorzyk potrafi się śmiać z drugiego jak mu się krzywda dzieje taka to zawiść by nie miał lepiej nie misio WSTYD WSTYD

 

PS. no czekam dowal mi do pieca , jeszcze raz WSTYD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tak to tylko poloczek handlorzyk potrafi się śmiać z drugiego jak mu się krzywda dzieje taka to zawiść by nie miał lepiej nie misio WSTYD WSTYD

 

PS. no czekam dowal mi do pieca , jeszcze raz WSTYD

 

naumiej sie czytac ze zrozumieniem. napisalem ze wszyscy sie podniecaja jedna mala ferma snujac juz domysly jaka to wysoka cena bedzie na swiecie bo padlo 65 tys kur. nigdzie nie napisalem ze smieje sie z tego ze ktos ma problem.

 

wlasnie zadna ferma nie powinna zajmowac sie dystrybucja, bo co zrobi jak wjedzie ptasia grypa ? miesza tylko na rynku i ja tez mam klientow ktorych spotkal taki przypadek i zostali bez towaru, bo kowalski nie mogl nawet dokupic jajka.

poza tym zeby sprzedawac towar do detalu trzeba miec zaklad pakowania jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu pisze że jajo będzie drogie i dorobi się na ptasiej , przestań kłamać i popatrz kto wklejał śmichy chichy .

Co do zakładu pakowania mam pakownie sortownię i parę gumiaków by doglądać te kilka kurników bo idiota tylko nie dogląda a i jeszcze mam john deera droższego od twojego merca czy bmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto tu pisze że jajo będzie drogie i dorobi się na ptasiej , przestań kłamać i popatrz kto wklejał śmichy chichy .

Co do zakładu pakowania mam pakownie sortownię i parę gumiaków by doglądać te kilka kurników bo idiota tylko nie dogląda a i jeszcze mam john deera droższego od twojego merca czy bmw

 

 

ty masz jakies uposledzenie rolnicze czy niedojebanie wewnatrzkomorkowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto tu pisze że jajo będzie drogie i dorobi się na ptasiej , przestań kłamać i popatrz kto wklejał śmichy chichy .

Co do zakładu pakowania mam pakownie sortownię i parę gumiaków by doglądać te kilka kurników bo idiota tylko nie dogląda a i jeszcze mam john deera droższego od twojego merca czy bmw

... wszystko oczywiście na kredyt i jak padnie to tylko raz.

 

Panowie i Panie to że jest nieszczęście to nikogo nie powinno cieszyć, nawet jakby to żartem mówił. Cena dla ogółu jeszcze spadnie jak zagranica zamknie rynek, a to co padnie i wyduszą to kropla w produkcji żeby cena podskoczyła, to już salmonelka zbiera większe żniwo.

 

Polskie najwyższe standardy pozwalają aby takie choróbsko zwalczać wywożąc truchło padłych i zagazowanych zwierząt w przypadku wykrytej grypy kur 200km dalej (w stronę morza), a w przypadków z lubelskiego w województwach ościennych tj. mazowieckim i podlaskim (bo akurat teraz się spalarnia w lubelskim zepsuła). Poza tym wg wypowiedzi inspektorów cytowanych w artykule https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/drob-i-jaja/31-ferm-drobiu-zostanie-sprawdzonych-przez-sluzby-weterynaryjne-po-wykryciu-ptasiej-grypy,90932.html cytuję "Służby weterynaryjne wykryły ptasią grypę w Topoli Osiedlu 31 grudnia ub.r. Zarażonych zostało 65 tysięcy kur niosek, jaja i pasza.

 

Dopiero w środę 7 stycznia - jak poinformował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrowie Wlkp. Dariusz Hyhs - pojawią się tablice informujące, że w promieniu 3 kilometrów od ogniska choroby jest teren zapowietrzony, a w promieniu do 10 km - zagrożony. Powodem opóźnienia jest świąteczna przerwa firm produkujących tablice."

 

Znaczy się celowe działanie na szkodę innych gospodarstw również ze strony inspektorów i narażanie zdrowia ogółu. Bo jak wytłumaczyć, że inspektorat nie ma zapasowych doraźnych tablic lub wozi truchło zamiast zutylizować na miejscu (są mobilne spalarnie jakby co), a ptasia ginie podobno wg tych samych specjalistów w temp. 70 stopni i detergentach. Działania dokładnie takie same jak z dzikami i asf, rozwlekli po całej Polsce pod płaszczykiem zwalczania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak weterynaria jakimś cudem nie poroznosi to zrobią to współpracujący przy likwidacji strażacy, policja, pracownicy fizyczni lub Wojska Obrony Terytorialnej Macierewicza bo oni też pomagają w lubelskim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misio8 jakim musisz być imbecylem aby w sytuacji tak duzej straty ,którą ludzie ponoszą, dawać idiotyczne uśmiechy. Kim ty jestes pajacu ? Wiesz ,ze żal mi takich ludzi jak ty, bo przeważnie takie jednostki pochodzą z patologicznych rodzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio8 jakim musisz być imbecylem aby w sytuacji tak duzej straty ,którą ludzie ponoszą, dawać idiotyczne uśmiechy. Kim ty jestes pajacu ? Wiesz ,ze żal mi takich ludzi jak ty, bo przeważnie takie jednostki pochodzą z patologicznych rodzin.

 

z patologicznego miotu pochodzisz najwyzej ty. widze tez niedojebanie mozgowe jak u drugiego malorolnego z kompleksami. czas chyba wybrac sie do szkoly i odrobic zaleglosci czytania ze zrozumieniem. ale ulatwie ci to kretynie, twojemu koledze rowniez- jakbyscie nie zauwazyli to usmiechy dotyczyly ceny ktora juz wszyscy by chcieli bo tak kazdy sie podnieca ze jest ognisko ptasiej grypy, a jak ktos slusznie zauwazyl bedzie to mialo zerowy wplyw. ale dzwonic, pisac i sie podniecac wszyscy juz zaczeli.

nigdy sie nie smialem z cudzego nieszczescia wy baranie jaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tak to tylko poloczek handlorzyk potrafi się śmiać z drugiego jak mu się krzywda dzieje taka to zawiść by nie miał lepiej nie misio WSTYD WSTYD

 

PS. no czekam dowal mi do pieca , jeszcze raz WSTYD

 

A co ty masz do Polaków, że tak ich wyzywasz nie wiesz, że używanie słowa Polak w takiej formie jak ty to zrobiłeś, to obraza dla Polaków. To dopiero jest wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz tak zwany DUBLU bronisz swoich kolegów po fachu , to próba odwrócenia uwagi jak w rządzie .

Ps tej grupy do której ty należysz to nie obraza bo naśmiewanie się z innych to nie normalne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz tak zwany DUBLU bronisz swoich kolegów po fachu , to próba odwrócenia uwagi jak w rządzie .

Ps tej grupy do której ty należysz to nie obraza bo naśmiewanie się z innych to nie normalne .

 

Używanie nazwy Polak w takiej formie jak ty to zrobiłeś jest obraźliwe i tyle, pomysl zanim coś jeszcze napiszesz. I nie wiem kogo bronię bo napisałem tylko o tobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza tuba od świat (trochę późno) wyjechała L29 M25 stały odbiorca, nie jest tak źle, zobaczymy co pokarze najbliższe 5 dni, dużo to powie jak będą się kształtowały następne tygodnie

 

Pytanie ile płaci u was przetwórstwo na ten tydzień??

 

Trochę telefonów na wypytki, jaka cena i ilodniowe. Świadczy to o tym, że za bardzo nikt nie zna ceny, takie macanki

Panie i panowie spokojnie bez paniki w tym tygodniu wszyscy musza już kupować, naprawdę sprzedać po 22 gr M to nie sztuka. Przypomnijcie sobie jak bardzo ciężko było podnieś cenę i jak długo na to czekaliśmy. A co do odbiorców nie żebym bawił się w mazepe, nie mniej naprawdę sporo ferm jest na granicy likwidacji, wy tez z tego żyjecie może nie dorzucajcie pętli od siebie, spokojnie może by tak wzajemny szacunek dla naszej pracy

 

PS ktoś dziwił się dwa miesiące temu że producent wstawia jajo zapakowane w dziesiątki w cenie hurtowej na półkę, takiej jak on musi zapłacić, ale dzięki temu ma tą półkę na kilka miesięcy. Ceny nie opuszcza a klient do produkty się przyzwyczaił i bierze dalej, a tu słychać M 22 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DUBEL coś próbujesz naklepać a i tak się to sprowadza do jednego M 22gr i dalej M 22 człowieku przecież to klepanie handlarza , M sprzedaje się po 0,26 i za 2 tygodnie będzie z nią cieniutko więc przestań klepać próbujesz kupić jak najtaniej więc piszesz o takich cenach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DUBEL coś próbujesz naklepać a i tak się to sprowadza do jednego M 22gr i dalej M 22 człowieku przecież to klepanie handlarza , M sprzedaje się po 0,26 i za 2 tygodnie będzie z nią cieniutko więc przestań klepać próbujesz kupić jak najtaniej więc piszesz o takich cenach .

 

Naucz się czytać ze zrozumieniem to nie boli, ja dzisiaj sprzedaje po M 25 L 29 przy dużym hurcie, ty natomiast podobno całym rokiem sprzedajesz 50 gr już się gubisz w tych kłamstwach. Jak chcesz coś mądrego napisać to napisz po ile sprzedajesz dzisiaj L i M ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...