Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

A jak z terminem płatności?

 

 

Dobry wieczór, nawiąże STAŁĄ współprace tylko i wyłącznie z producentem (sorry koledzy).

Dostawy raz w tygodniu 8-18 palet, waga L/M 50/50%, transport i koszt transportu po stronie producenta, lokalizacja okolice Warszawy nie byliśmy bohaterem programu TV.

Niby to oczywiste ale jednak wole to podkreślić, wytłaczarka nowa, jajo czyste trzymające wagę, cena (nie przepłacamy). Mile widziane fermy posiadające własny zakład pakowania (nie jest to warunek)

Naprawdę szanujmy wzajemnie siebie i swój czas, tylko BEZPOŚREDNIO z fermy, nie szukam strzału na raz, bez kombinowania, handlujemy z producentami naprawdę latami, po prostu mamy zapotrzebowanie na jeszcze jednego dostawcę może dwóch.

Kontakt na mail jajakupiesprzedam@gmail.com poproszę tel i nazwisko jeżeli znajdą się chętni w miarę możliwości oddzwonię

 

P.S. Bardzo proszę poważne oferty, naprawdę moim celem nie jest odblokowanie kogoś, a STAŁA WIELOLETNIA współpraca

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co można się spodziewać po tekście (nie przepłacamy)
czyt. odbierzemy za darmo, może kiedyś zapłacimy...

toi tak jak z ogłoszeniami typu "Kupię każde auto" lub "Nie sprzedawaj żadnej kury, zadzwoń my damy więcej"- co do czego to kupimy każde jeżeli to będzie X i będzie miało Y i Z ofc do 300zł max, lub weźmiemy każdą kurę ale tylko do 50 tygodnia, nieklatkową, waga powyżej 1,8 i tylko do 20km od naszej siedziby no chyba że przywieziesz ale minimum 100k sztuk ;P, a i zapłacimy za 0,5 roku jak nie splajtujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaczynają dzwonić takie właśnie cwaniaczki mydlą oczy stała współpraca

i inne bajery a na koniec to 22 za M zapłacę przywieziesz mi na miejsce na godzinę waga 60 średnia , czyste ani jednej tłuczki poczekasz miesiąc za płatnością no ewentualnie jak będziemy mieli poślizg to po 2 miechach zapłacimy ale jak będę miał zwroty to odliczymy

 

Ps. no i HDI to po dostawie jak będę wywoził na punkty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz zaczynają dzwonić takie właśnie cwaniaczki mydlą oczy stała współpraca

i inne bajery a na koniec to 22 za M zapłacę przywieziesz mi na miejsce na godzinę waga 60 średnia , czyste ani jednej tłuczki poczekasz miesiąc za płatnością no ewentualnie jak będziemy mieli poślizg to po 2 miechach zapłacimy ale jak będę miał zwroty to odliczymy

 

Ps. no i HDI to po dostawie jak będę wywoził na punkty

 

Stek bzdur proszę pisać za siebie i o swoich zasadach handlu

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór, nawiąże STAŁĄ współprace tylko i wyłącznie z producentem (sorry koledzy).

Dostawy raz w tygodniu 8-18 palet, waga L/M 50/50%, transport i koszt transportu po stronie producenta, lokalizacja okolice Warszawy nie byliśmy bohaterem programu TV.

Niby to oczywiste ale jednak wole to podkreślić, wytłaczarka nowa, jajo czyste trzymające wagę, cena (nie przepłacamy). Mile widziane fermy posiadające własny zakład pakowania (nie jest to warunek)

Naprawdę szanujmy wzajemnie siebie i swój czas, tylko BEZPOŚREDNIO z fermy, nie szukam strzału na raz, bez kombinowania, handlujemy z producentami naprawdę latami, po prostu mamy zapotrzebowanie na jeszcze jednego dostawcę może dwóch.

Kontakt na mail jajakupiesprzedam@gmail.com poproszę tel i nazwisko jeżeli znajdą się chętni w miarę możliwości oddzwonię

 

P.S. Bardzo proszę poważne oferty, naprawdę moim celem nie jest odblokowanie kogoś, a STAŁA WIELOLETNIA współpraca

Pozdrawiam

 

Dla zainteresowanych, ceny są ustalane, a nie wymuszane w zależności po której stronie jest piłeczka, dlatego proszę o przemyślane propozycje, celem nawiązania współpracy absolutnie nie jest teraz kogoś odblokować, po czym usłyszę za chwile, że mniej się niesie. Chciał bym rozpocząć mam nadzieje owocną współpracę . Proponuje układ dający korzyści obu stroną, oczywiście nikt z nas nie zapłaci ani nie sprzeda w cenach nie wiadomo jakich.Na to wpływu nie mam, ani nie oczekuje żeby ktoś miał. Ma nas połączyć biznes a nie wzajemne wyniszczenie.Płatność to na początek z dostawy na dostawę

 

A myślałem, że wspominanie o czystym jaju i nowej wytłaczankę może być nad wyraz, no cóż uczymy się całe życie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, ceny są ustalane, a nie wymuszane...

Płatność to na początek z dostawy na dostawę

 

A myślałem, że wspominanie o czystym jaju i nowej wytłaczankę może być nad wyraz, no cóż uczymy się całe życie

Pozdrawiam

Tak jak w 90% zarejestrowanych pakowni (jako firma, a nie gospodarstwo), żadna nowość.

Co do czystego jaja, znaczy jakie- bo od siebie ze ściółki odstawiałem do jednej z większych pakowni w PL i problemu żadnego nie było- a jajo miało czasem "łapki" bo to okres zimowy był. Co do czystych wytłaczanek to raczej już nikt się nie bawi w te brudne, używane w produkcji 2k+ z tego co wiem bo się nie opłaca. Znam cenę używanej i powiem, że szkoda zachodu bo jest to 2/3 ceny nowej, a już jakość i czystość nie ta. Natomiast nigdzie nie ma wymogu NOWEJ wytłaczanki- sam używam wielokrotnie swojej czystej do czasu wydania klientowi, jednak jest to góra 1-krotne użycie i raptem 1% wszystkich w użyciu . Z tymi NOWYMI wytłoczkami też raczej w pakowni gdzie odstawiałem nie było wymogu.

 

Natomiast czym Państwa pakownia się wyróżnia:

- ma własne laboratorium i bada dostawy?

- płaci za sztukę czy kilo, czy jak klient chce?

- płatność 30 dni a może 7 lub do ręki?

- odbiór z gospodarstwa czy wyłącznie to gospodarstwo ma odstawić na miejsce?

- szerokie kontakty z odbiorcami, że jajo nie kiśnie 3 tygodnie na magazynie?

- a może kontakty zagraniczne

 

Nie sztuka odstawić halę i ogłosić że się pakuje, a nic więcej na początku nie zaoferować jak sprawdzone tego typu instytucje. Ja np. nie idę w ilość a jakość i dzięki temu mam odbiorców liczną klientelę w detalu, a Wasza pakownia czym się chce wybić na rynku? Żeby nie było czasem jak z rzeźnią jedną, ogłosili się, nakupili kurczaków, ale kłopot mieli z upłynnieniem i zarządem i po 2 latach ogłosili bankructwo- pinindzy ofc nie wypłacili wszystkim bo pierwsi byli najwięksi.

Bo jakby tak wyliczać to większość dużych pakowni ma również te 4 punkty na korzyść odstawiającego. A może wyższa cena jest lepem do waszej firmy... nie wiem i proszę mnie uświadomić. Bo brak afer czy nowe maszyny są raczej na korzyść Waszą, a nie moją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni jakieś testy wprowadzić bo coraz więcej amatorów się pcha.

 

Kolego wytłaczanka to jednorazowy produkt, a płacić gotówką nawet jakbym chciał to Państwo mi zabrania. Co do terminów to są normą, zwłaszcza że zakładowi sieci też płacą od 60 dni.

Sklepy mają u mnie, ja u ciebie, ty u gościa od paszy, itd. Nie widzę problemów w terminach. Jak producent naciska że chcę płatności z dostawy na dostawę to ok, ale w większości są to fermy mało rentowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinni jakieś testy wprowadzić bo coraz więcej amatorów się pcha.

 

Kolego wytłaczanka to jednorazowy produkt, a płacić gotówką nawet jakbym chciał to Państwo mi zabrania. Co do terminów to są normą, zwłaszcza że zakładowi sieci też płacą od 60 dni.

Sklepy mają u mnie, ja u ciebie, ty u gościa od paszy, itd. Nie widzę problemów w terminach. Jak producent naciska że chcę płatności z dostawy na dostawę to ok, ale w większości są to fermy mało rentowne.

 

dziwne ja "jajkuję" w produkcji od 80' (właściwie już powoli jako 2 pokolenie) a być może że znalazł bym dokumenta że od 75' i jakoś gospodarstwo jest coraz bardziej rentowne, małe bo małe ale brak jakiejkolwiek zastojów lub spadków płynności pomimo corocznych podwyżek i raczej robię po swojemu (tj. termin płatności do 2 tygodni inaczej nie odstawiam, a i nie naciskam poza to co było uzgodnione, to że ktoś się godzi i na 0,5 roku to jego sprawa; norma i nie znaczy że to jest dobre; ja nie muszę odstawiać ani do sieci ani pakowni zewnętrznej i sobie poradzę, gorzej z tymi co opierają biznes tylko na takiej działalności). Państwo zabrania i państwo każe- tak na pewno, szczególnie jak kwota jest do 15k Euro lub jeszcze lepiej Złotych, wszystko rozbija się o chęci bo taką wypłatę w gotówce też można zaksięgować i potem odliczyć, jeszcze.

Wytłaczanka owszem to jednorazowy produkt i niech takim zostanie, jednak jedyne wymagania ustawowe to "czysta, sucha, bez zapachów", zresztą plastiki nie są jednorazowe jak ktoś w to wtopił.

Co do transferów pieniężnych- "Sklepy NIE mają u mnie, ja NIE mam u ciebie i ja NIE mam u gościa od paszy, itd." a coraz częściej to idzie u mnie w drugą stronę bo czasem to gość od paszy mi wisi. To że ktoś powiedział że zatory płatnicze są dobre i muszą istnieć to nie znaczy że tak ma każdy postępować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od przyszłego tygodnia powinna nastąpić Z GRUBSZA STABILIZACJA.

Dalsze obniżki nie pobudzą już bardziej exportu, ruszył i nic nie zapowiada się żeby miało go coś zatrzymać.

Na szczęście AI nie blokuje nam handlu jak niektórzy myśleliby. Przemysł próbuje coś ugrać na jajach z Salką. Uboje idą.

Bilans na ten tydzień dla stanu magazynowego jest ujemny (przynajmniej u mnie)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od przyszłego tygodnia powinna nastąpić Z GRUBSZA STABILIZACJA.

Dalsze obniżki nie pobudzą już bardziej exportu, ruszył i nic nie zapowiada się żeby miało go coś zatrzymać.

Na szczęście AI nie blokuje nam handlu jak niektórzy myśleliby. Przemysł próbuje coś ugrać na jajach z Salką. Uboje idą.

Bilans na ten tydzień dla stanu magazynowego jest ujemny (przynajmniej u mnie)

 

Pozdrawiam

bo póki co to bardziej mięsiwo jest zablokowane niż jaja (zdaje się, żę tylko RPA jaja zablokowało, no ale to chyba mikroskopijny rynek dla jaj był dla nas, co innego dla mięsa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od przyszłego tygodnia powinna nastąpić Z GRUBSZA STABILIZACJA.

Dalsze obniżki nie pobudzą już bardziej exportu, ruszył i nic nie zapowiada się żeby miało go coś zatrzymać.

Na szczęście AI nie blokuje nam handlu jak niektórzy myśleliby. Przemysł próbuje coś ugrać na jajach z Salką. Uboje idą.

Bilans na ten tydzień dla stanu magazynowego jest ujemny (przynajmniej u mnie)

 

Pozdrawiam

bo póki co to bardziej mięsiwo jest zablokowane niż jaja (zdaje się, żę tylko RPA jaja zablokowało, no ale to chyba mikroskopijny rynek dla jaj był dla nas, co innego dla mięsa)

W każdym embargo przy AI masz blokadę produktów drobiowych w tym produktów jajecznych. (proszek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od przyszłego tygodnia powinna nastąpić Z GRUBSZA STABILIZACJA.

Dalsze obniżki nie pobudzą już bardziej exportu, ruszył i nic nie zapowiada się żeby miało go coś zatrzymać.

Na szczęście AI nie blokuje nam handlu jak niektórzy myśleliby. Przemysł próbuje coś ugrać na jajach z Salką. Uboje idą.

Bilans na ten tydzień dla stanu magazynowego jest ujemny (przynajmniej u mnie)

 

Pozdrawiam

bo póki co to bardziej mięsiwo jest zablokowane niż jaja (zdaje się, żę tylko RPA jaja zablokowało, no ale to chyba mikroskopijny rynek dla jaj był dla nas, co innego dla mięsa)

W każdym embargo przy AI masz blokadę produktów drobiowych w tym produktów jajecznych. (proszek)

rzeczywiście, mój błąd

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/ptasia-grypa-pod-mysliborzem-do-wybicia-22-tys-indykow/ tutaj wyszczególnili kraje jakie teraz zablokowały rynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę problemów w terminach. Jak producent naciska że chcę płatności z dostawy na dostawę to ok, ale w większości są to fermy mało rentowne.

 

Bo przecież nic nie podnosi rentowności bardziej, niż wspieranie kogoś darmowym kredytem. Nobel z ekonomii jest już prawie Twój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest na tym forum, jednym zawsze brakuje i drożeje, bo szał za jajem innym tanieje bo nie idzie, a u mnie po szarpnięciu na uzupełnienie towarów lekko zwolniło czyli spokojnie na bieżąco idziemy do przodu. Absolutnie nie nazwał bym tego zastojem

Ceny się zatrzymały nie ma tragedii, a nawet rzekł bym jest dobrze, za niedługo święta także głowa do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla ciebie DUBEL to dobrze tanio kupić drogo sprzedać

 

A to w handlu jakaś nowość ? Jak ktoś handel rozumie inaczej to już od dziś powinien przerzucić się na macanie kur.

 

A może handel to kupić drogo, sprzedać tanio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...