Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 06:55 Nie 12 Lip 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2244, 2245, 2246 ... 2390, 2391, 2392  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
501

PostWysłany: 11:53 Czw 18 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sahara!!!!!!!! Jeżeli to jest Twoje zdjęcie osobiste które widzimy z boku,to nic dziwnego że Masz problemy w życiu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sahara

PostWysłany: 11:32 Czw 18 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Sahara kup sobie metr gumy , wiesz po co..
Jeśli prowadzisz ubojnie a nie może być inaczej bo nie pisałbyś takich głupot i chcesz pow.k.u.r.w.iać ludzi albo zrobić z nich idiotów to żle trafiłeś.
Chyba ,że jesteś jednym z wielu hodowców-fantastów którzy mają spożycie 1.50 wagę 3 kg upadków wogóle (no może np z 20 tys 100sztuk za rzut) i zarabiają przy każdej cenie .Znam wielu takich, to specyficzna mentalność dla tej po.j.e.b.a.n.e.j branży
Nie wierze ,żebyś w rzeczywistości tak liczył koszty ale gdyby jednak to do tego Dubaju będziesz musiał uciekać jak odwiedzi cię kilku smutnych panów po kasę ,jak okaże się ,że zarabiałeś przy 2.80 a nie zarobiłeś przy 3.20.
W małopolsce na śląsku i w świętokrzyskim 3.30-3.40 brutto i co najdziwniejsze ja mam więcej telefonów o kurczaka niż jak było po 4zł Shocked

Medox ''wizje'' to TY masz , ale z czytaniem ze zrozumieniem masz kłopoty ,
żal mi Ciebie i Tobie podobnych hodowców Embarassed , do tego widzę że masz kłopoty z prostym liczeniem .
Powrót do góry
An

PostWysłany: 11:21 Czw 18 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sahara. jednak mocno przeginasz. Odpowiedź na Twoje "zadanie" brzmi 2.61 zł.
Należy jednak zaznaczyć, że podajesz cenę piskląt bez jakichkolwiek szczepień, co z góry wyklucza wyniki o których wspominasz. pominąłeś także całkowicie takie koszty bezpośrednie jak: dezynfekcja min. 1000 zł, energia elektryczna min.2000 zł, szczepienia ochronne przeciwko IB,ND i Gumboro- min. 1000 zł,łapanie kurcząt min.1500 zł, ogrzewanie - min. 3000 zł latem do kilkunastu tysięcy zimą. Nie sądzę , abyś o tej porze roku, mógł zredukować ogrzewanie poniżej 5-6 tys.zł. Jak sam widzisz, nawet jeżeli uda Ci się osiągnąć b.wysoką powtarzalność wyników - to koszt NIE MOŻE BYĆ NIŻSZY niż 2,90 do 3,10 zł/kg. Oczywiście , nie uwzględniłem żadnych kosztów w rodzaju : leczenie piskląt, czy później stada, brak jakichkolwiek dodatków tzn. zakwaszaczy, witamin itp. Nie ma tu także żadnych kosztów związanych z obsługą pracowniczą, założeniem ściółki itd.itd.
Dziwię Ci się po prostu, że masz czelność pisać takie bzdury. Szczycisz się ,że jesteś Poznaniakiem, czyli Szkotem zesłanym na banicję za rozrzutność, Poznaniakiem który "wymyślił" drut aluminiowy wyrywając sobie z kolegą złotówkę, co wskazuje jak bardzo wyliczeni są mieszkańcy Wielkopolski. Skąd Cię przesiedlili , z kołchozu?
Powrót do góry
jestes kochany

PostWysłany: 11:15 Czw 18 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich zagladajacych na to forum w mojej okolicy ceny kurczaka wachaja sie od 3.2 do 3.4 wydaje mi sie ze troszke zaczyna go brakowac moze to chwilowe,zobaczymy ale rozmawialem z przedstawicielem mojej wytworni ktory oznajmil mi ze od polowy ubieglego tygodnia znacznie zmniejszyla im sie liczba zamowien na grower wiec moze cos w tym jest. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jestes kochany

PostWysłany: 11:14 Czw 18 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich zagladajacych na to forum w mojej okolicy ceny kurczaka wachaja sie od 3.2 do 3.4 wydaje mi sie ze troszke zaczyna go brakowac moze to chwilowe,zobaczymy ale rozmawialem z przedstawicielem mojej wytworni ktory oznajmil mi ze od polowy ubieglego tygodnia znacznie zmniejszyla im sie liczba zamowien na grower wiec moze cos w tym jest. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 10:20 Czw 18 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sahara kup sobie metr gumy , wiesz po co..
Jeśli prowadzisz ubojnie a nie może być inaczej bo nie pisałbyś takich głupot i chcesz pow.k.u.r.w.iać ludzi albo zrobić z nich idiotów to żle trafiłeś.
Chyba ,że jesteś jednym z wielu hodowców-fantastów którzy mają spożycie 1.50 wagę 3 kg upadków wogóle (no może np z 20 tys 100sztuk za rzut) i zarabiają przy każdej cenie .Znam wielu takich, to specyficzna mentalność dla tej po.j.e.b.a.n.e.j branży
Nie wierze ,żebyś w rzeczywistości tak liczył koszty ale gdyby jednak to do tego Dubaju będziesz musiał uciekać jak odwiedzi cię kilku smutnych panów po kasę ,jak okaże się ,że zarabiałeś przy 2.80 a nie zarobiłeś przy 3.20.
W małopolsce na śląsku i w świętokrzyskim 3.30-3.40 brutto i co najdziwniejsze ja mam więcej telefonów o kurczaka niż jak było po 4zł :shock:
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 09:55 Czw 18 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sahara napisał:
Brojler kurzy napisał:
No jezeli do koszt,ow bezpośrednich liczysz tylko koszt ptaka i paszy to 100% zgody :D W takim razie powiedz ubojowiczom żeby do swoich kosztów bezpośrednich policzyli tylko wynagrodzenie ludzi , których zatrudniają . Niech nie liczą transportu , podatkow , utylizacji , wody i jeszcze wielu , wielu innych rzeczy. Powiem otwarcie: jeżeli jesteś Poznaniakiem to chyba jedynym w Polsce , który przejawia skrajny debilizm w zakresie pojęcia kosztów tuczu brojlera kurzego . Lepiej nie rób sobie "siary" , a tym samym nie prowokuj innych do obrzucania Cię błotem bo po co? Ty chyba jesteś PiSior :D

''Brojlerku'' dla Ciebie małe zadanie matematyczne : pasza 1,19 zł za kg brutto
pisklak 1,236 zł brutto , średnie zużycie paszy na moich fermach 1,76 kg ,
średnia waga żywca na ubojni 2,40 kg , to ile kosztuje wyprodukowanie 1 kg żywca , licząc tylko paszę i pisklaka ?
Trudne do obliczenia :D , ale myślę , że sobie poradzisz :o

Cena żywca w Wielkopolsce i Lubuskim 3.05 - 3.30 netto
W zeszłym tygodniu sprzedałem po 3.28 netto
.O Saharo! może nauczysz nas nowej technologii tuczu gdzie niema innych kosztów oprócz paszy i pisklaków???
Powrót do góry
Sahara

PostWysłany: 09:23 Czw 18 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
No jezeli do koszt,ow bezpośrednich liczysz tylko koszt ptaka i paszy to 100% zgody Very Happy W takim razie powiedz ubojowiczom żeby do swoich kosztów bezpośrednich policzyli tylko wynagrodzenie ludzi , których zatrudniają . Niech nie liczą transportu , podatkow , utylizacji , wody i jeszcze wielu , wielu innych rzeczy. Powiem otwarcie: jeżeli jesteś Poznaniakiem to chyba jedynym w Polsce , który przejawia skrajny debilizm w zakresie pojęcia kosztów tuczu brojlera kurzego . Lepiej nie rób sobie "siary" , a tym samym nie prowokuj innych do obrzucania Cię błotem bo po co? Ty chyba jesteś PiSior Very Happy

''Brojlerku'' dla Ciebie małe zadanie matematyczne : pasza 1,19 zł za kg brutto
pisklak 1,236 zł brutto , średnie zużycie paszy na moich fermach 1,76 kg ,
średnia waga żywca na ubojni 2,40 kg , to ile kosztuje wyprodukowanie 1 kg żywca , licząc tylko paszę i pisklaka ?
Trudne do obliczenia Very Happy , ale myślę , że sobie poradzisz Surprised

Cena żywca w Wielkopolsce i Lubuskim 3.05 - 3.30 netto
W zeszłym tygodniu sprzedałem po 3.28 netto
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 07:49 Czw 18 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MD napisał:
Widze że na tym forum moge dowiedzieć się jakie są koszty odchowu w moim kurniku,a nie moge dowiedzieć się o cenach które płacą ubojnie w różnych regionach kraju.Jeszcze niedawno patrzyłem na to forum codziennie teraz coraz rzadziej ale jak tak dalej pójdzie to całkiem zrezygnuje.to co wy wypisujecie to jakieś bzdury,przegadywanki,brak w tym wszystkim profesjonalizmu.To forum zostało utworzone aby chodowcy z całego kraju wiedzieli o cenach,jednak o tym nikt nie chce pisać.to wszystko przykre.Szkoda słów.
Nie napisałem jakie są koszty odchowu w Twoim kurniku tylko moim! Napisałem tylko o koszcie paszy i piskalak bo to wszyscy mamy bardzo zblizone .Łapiesz???? Co do profesjonalizmu to to masz wyżej na czerwono Very Happy
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 07:27 Czw 18 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze że na tym forum moge dowiedzieć się jakie są koszty odchowu w moim kurniku,a nie moge dowiedzieć się o cenach które płacą ubojnie w różnych regionach kraju.Jeszcze niedawno patrzyłem na to forum codziennie teraz coraz rzadziej ale jak tak dalej pójdzie to całkiem zrezygnuje.to co wy wypisujecie to jakieś bzdury,przegadywanki,brak w tym wszystkim profesjonalizmu.To forum zostało utworzone aby chodowcy z całego kraju wiedzieli o cenach,jednak o tym nikt nie chce pisać.to wszystko przykre.Szkoda słów.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 06:24 Czw 18 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jezeli do koszt,ow bezpośrednich liczysz tylko koszt ptaka i paszy to 100% zgody Very Happy W takim razie powiedz ubojowiczom żeby do swoich kosztów bezpośrednich policzyli tylko wynagrodzenie ludzi , których zatrudniają . Niech nie liczą transportu , podatkow , utylizacji , wody i jeszcze wielu , wielu innych rzeczy. Powiem otwarcie: jeżeli jesteś Poznaniakiem to chyba jedynym w Polsce , który przejawia skrajny debilizm w zakresie pojęcia kosztów tuczu brojlera kurzego . Lepiej nie rób sobie "siary" , a tym samym nie prowokuj innych do obrzucania Cię błotem bo po co? Ty chyba jesteś PiSior Very Happy
Powrót do góry
Sahara

PostWysłany: 23:58 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
Brojler kurzy napisał:
Pasza średnio około 1130PLN co przy spożyciu 1,85 daje koszt do 1kg ptaka około 2,1o! Cena pisklaka 1,40 co przy ptaku do uboju 2,50 daje cenę do 1kg tuczu 0,56gr . Razem TYLKO pasza i pisklak to już koszt do 1kg żywca 2,66! Sahara i jak mamy być spokojni i kulturalni jeżeli czytamy takie posty jak Twój? Znów powinienem trochę popierd.uszyć , ale co mi tam . Jeżeli napisałeś to co napisałeś na poważnie to tylko mi Ciebie szkoda . Shocked Confused

jeśli skorygujesz cenę pisklęcia o wskażnik śmiertelności , uwzględnisz , że taka cena paszy jest możliwa tylko przy płatności gotówką/więc ewentualne koszty kredytu/ i to najczęściej netto , a spożycie w warunkach jesienno-zimowych , przy słabszej wentylacji , może odbiegać od średniej bliżej 2 , to okaże się , że tylko koszty bezpośrednie zbliżą się do 3,1 , a gdzie pozostałe koszty /liczone średnio 50-60gr/kg przy obsłudze najemnej/
znowu pewnie ktoś napisze , że "jak nie umiesz hodować , zajmij się czym innym"

ja proponuję : niech SAHARA jedzie na pustynię i liczy ziarnka piasku
może w ten sposób nauczy się matematyki albo chociaż obsługi kalkulatora , bo mamy kolejnego"wspaniałego" hodowcę , który chce udowodnić , że zawartość nocnika nadaje się do mycia rąk , a nawet do płukania zębów
a może być jeszcze gorzej: mamy na forum prowokatora od ubojnistów

''Uderz w stół a nożyce się odezwą" , mnie Poznaniaka matematyki nie musicie uczyć , a na temat ''Zarządzanie fermą '' mam dużo do powiedzenia , tylko brakuje mi słuchaczy. Koszt bezpośredni wychodowania 1 kg żywca , przy średniej cenie paszy 1190 za t. brutto i pisklaku 1.236 brutto , na moich fermach wynosi 2,73 -2,82 brutto . Very Happy Very Happy Very Happy
W najbliższym czasie wybieram się nie na Saharę tylko do Dubaju , mam zaklepany pobyt dwutygodniowy w hotelu AlArabija . Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 21:51 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasza i pisklak to tylko część kosztów tzw. BEZPOŚREDNICH . Ja liczę tak: pasza , pisklak , doktor , opał i cała reszta tzn. prąd , wszystkie oplaty , podatki , ubezpieczenia , łapania , oborniki i inne bzdety . Cała reszta to u mnie średnio do jednego obiektu / bez obsługi bankowej / jakieś 14tys. PLN czyli około 30 gr. do kilograma . BEZ ZYSKU I AMORTYZACJI CZEGOKOLIWEK!!!!!!!!!!!!!! Chociaż nie wiem dlaczego Shocked
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:33 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Pasza średnio około 1130PLN co przy spożyciu 1,85 daje koszt do 1kg ptaka około 2,1o! Cena pisklaka 1,40 co przy ptaku do uboju 2,50 daje cenę do 1kg tuczu 0,56gr . Razem TYLKO pasza i pisklak to już koszt do 1kg żywca 2,66! Sahara i jak mamy być spokojni i kulturalni jeżeli czytamy takie posty jak Twój? Znów powinienem trochę popierd.uszyć , ale co mi tam . Jeżeli napisałeś to co napisałeś na poważnie to tylko mi Ciebie szkoda . Shocked Confused

jeśli skorygujesz cenę pisklęcia o wskażnik śmiertelności , uwzględnisz , że taka cena paszy jest możliwa tylko przy płatności gotówką/więc ewentualne koszty kredytu/ i to najczęściej netto , a spożycie w warunkach jesienno-zimowych , przy słabszej wentylacji , może odbiegać od średniej bliżej 2 , to okaże się , że tylko koszty bezpośrednie zbliżą się do 3,1 , a gdzie pozostałe koszty /liczone średnio 50-60gr/kg przy obsłudze najemnej/
znowu pewnie ktoś napisze , że "jak nie umiesz hodować , zajmij się czym innym"

ja proponuję : niech SAHARA jedzie na pustynię i liczy ziarnka piasku
może w ten sposób nauczy się matematyki albo chociaż obsługi kalkulatora , bo mamy kolejnego"wspaniałego" hodowcę , który chce udowodnić , że zawartość nocnika nadaje się do mycia rąk , a nawet do płukania zębów
a może być jeszcze gorzej: mamy na forum prowokatora od ubojnistów
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 21:24 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sahara napisał:
METAN napisał:
co , znowu puszczają wam nerwy ?!

to przestańcie .......... przed wstawieniem jacy to z was wspaniali hodowcy i cena 3,1 pokryje wszystkie koszty , aby potem , budząc się " z ręką w nocniku" , obwiniać wszystkich hodowców wokoło winą za swój brak umiejętności zarządzania i przewidywania

marzenia spróbójcie realizować np.w agencjach towarzyskich , ale w działalności gospodarczej należy kierować się realiami , jej planowanie i zarządzanie powinno być prowadzone w oparciu o dogłębną analizę skutkowo-przyczynową wszystkich czynników mających wpływ na kształtowanie rynku / również nieobliczalnego zachowania innych jego uczestników /

Metan - 3,1 to bardzo dobra cena i nie ma co sie "wnerwiać" , u mnie pełen luzik . Będę się martwił jak cena żywca spadnie poniżej 2,6 , a wylęgarnie i firmy paszowe nie obniżą swoich cen . :D :D :D .
Sahara dobrze że jest niewielu takich geniuszy jak ty, no chyba że ubijasz w szopie?,ale koło Poznania? Zastanów się!!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 20:48 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
W11

PostWysłany: 20:45 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
W 11 spadaj CIOTO!
Zal mi ciebie,że sobie nie radzisz ''wielki mocarzu'' !!!
Powrót do góry
Sahara

PostWysłany: 20:41 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:

to przestańcie .......... przed wstawieniem jacy to z was wspaniali hodowcy i cena 3,1 pokryje wszystkie koszty , aby potem , budząc się " z ręką w nocniku" , obwiniać wszystkich hodowców wokoło winą za swój brak umiejętności zarządzania i przewidywania

marzenia spróbójcie realizować np.w agencjach towarzyskich , ale w działalności gospodarczej należy kierować się realiami , jej planowanie i zarządzanie powinno być prowadzone w oparciu o dogłębną analizę skutkowo-przyczynową wszystkich czynników mających wpływ na kształtowanie rynku / również nieobliczalnego zachowania innych jego uczestników /

Metan - 3,1 to bardzo dobra cena i nie ma co sie "wnerwiać" , u mnie pełen luzik . Będę się martwił jak cena żywca spadnie poniżej 2,6 , a wylęgarnie i firmy paszowe nie obniżą swoich cen . Very Happy Very Happy Very Happy .
Powrót do góry
alan

PostWysłany: 20:22 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprzedawałem dzisiaj bez problemu płacą 3.3 i jak się dobrze postawisz to 3.4 dostaniesz.na przyszły tydzień brak kuraka
Powrót do góry
lukasz111

PostWysłany: 20:08 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drop z ostrowa wlkp dziś 3,10.

Mam prośbe do moderatorów: może byście zareagowali na posty typu kłótnie,wyzwiska itp.

W tym temacie chodzi chyba tylko o informowanie się o cenie brojlera.Kłótnie powinny być kontynuowane w innym temacie który proponuje nazwać "Kto mądrzejszy".
Powrót do góry
Farmer107

PostWysłany: 19:59 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AGROCENTRUM od poniedziałku podniosło cene o 20 zł/t
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:47 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnośnie cen:

wyrażny wzrost zainteresowania kurczakiem i jego poszukiwanie poprzez paszarnie , w dalszym ciągu jako wyjściowa proponowana cena 3,0 , ale transakcyjna 10-20 gr wyżej dla umiejących się targować , potwierdzona informacja o zakupie przez"największą ubojnie w łódzkim" w cenie 3,15 i 3,2
inne z tego terenu i nie tylko potwierdzają tendencje wzrostu cen pod koniec tego i w przyszłym tygodniu

no i jeszcze "coś" , co zakrawa na cud i zszokowało paszarnie i nie tylko
DZIŚ PROVIMI OBNIŻYŁO CENĘ O
------------------50zl/t-------------------

no proszę , a cały czas do nas dokładali/podobnie jak ubojnie/.sic.!!!!
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 19:32 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Kaszuby - wszyscy płacą 3,00 zł netto. Do końca tygodnia ponoć się nic nie zmieni, za dużo "ogonów".
Brojler, widzę że wulgaryzm to jednak Twój charakter. To tak jak z prostytutką i k....wą . Jedno to zawód,drugie charakter.
Wulgaryzm mam na drugie Very Happy Brojler Wulgaryzm Kurzy I Very Happy A co mam pisać? Nic do tych tępych łepetyn nie trafia , a jeden jest mądrzejszy od drugiego! Już nawet się nie wnerwiam i nie ciśnieniuję bo po co się mścić na swoim zdrowiu za głupotę innych Question Robię sobie jaja , a inni dają się podpuszczać Very Happy Zobacz , że coraz więcej osób zabiera głos , ale część tylko dlatego żeby odpoweidzieć na moje chamskie posty . Chociaż tyle bo gdyby nie to siedzieli by przy tych kompach puszczali bąki w stołki , pluli na klawiaturę i monitor , ale nic nie pisać . A tak zawsze coś Confused
Teraz tematycznie: faktycznie ogonów sporo i raczej nie ma co liczyć za kaszubską zwyżkę cen w tym tygodniu . Czy w przyszłym coś się ruszy? Kto to wie? Ubojnie biją ptaki 7 tygodniowe i za bardzo nie chcą ściągać co oznacza , że handel ma jeszcze sporo innego tańszego towaru . Zapewne na przyszły tydzień też starczy więc raczej nie ma co przetrzymywać.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:26 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
An

PostWysłany: 19:20 Sro 17 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby - wszyscy płacą 3,00 zł netto. Do końca tygodnia ponoć się nic nie zmieni, za dużo "ogonów".
Brojler, widzę że wulgaryzm to jednak Twój charakter. To tak jak z prostytutką i k....wą . Jedno to zawód,drugie charakter.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2244, 2245, 2246 ... 2390, 2391, 2392  Następny
Strona 2245 z 2392

Skocz do: