Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

To celowe pisanie i zaniżanie ceny , na fermach zaczyna brakować jaja telefony za L-ką cena już powinna iść do góry ale handlarze bronią się przed tym opowieściami nic nie idzie słaby handel wszystko stoi a zamawiają coraz więcej . Tak że ręka na pulsie koledzy hodowcy .

 

Ale co ciebie przeraża obniżka? Wystraszyłeś się obniżką? Przecież sam produkujesz i sam sprzedajesz. Coś tu ściemniasz panie Niemamocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest nie dosyć że musisz wyprodukować to zawieść pośrednikowi i rozładować w magazynie a po jakimś czasie jeszcze prosić się by zapłacił .

To tylko jak brakuje to krzyczą STAŁA WSPUŁPRACA PŁACĘ GOTÓWKĄ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak jest nie dosyć że musisz wyprodukować to zawieść pośrednikowi i rozładować w magazynie a po jakimś czasie jeszcze prosić się by zapłacił .

To tylko jak brakuje to krzyczą STAŁA WSPUŁPRACA PŁACĘ GOTÓWKĄ

 

Klient nasz Pan... Kogoś to dziwi? Trzeba było iść na etat. Może mniej przykrości w życiu by Ciebie spotkało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich przykrościach piszesz to normalne złodziejstwo , towar zawieziony termin minął i nie płacicie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jakich przykrościach piszesz to normalne złodziejstwo , towar zawieziony termin minął i nie płacicie .

 

Konkretniej może proszę, bo takim wpisem obrażasz moje przedsiębiorstwo. Jak masz coś do kogoś osobiście to nie wyżywaj się na innych. Złodziei przede wszystkim to na policję się zgłasza, a nie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jakich przykrościach piszesz to normalne złodziejstwo , towar zawieziony termin minął i nie płacicie .
o notach odsetkowych słyszał?

Czy nie wyślesz bo boisz się, że ten zły handlarz cię oleje i znajdzie sobie kogoś na twoje miejsce?

Taka prawda, że spóźniają się z płatnościami bo mogą sobie na to pozwolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jakich przykrościach piszesz to normalne złodziejstwo , towar zawieziony termin minął i nie płacicie .
o notach odsetkowych słyszał?

Czy nie wyślesz bo boisz się, że ten zły handlarz cię oleje i znajdzie sobie kogoś na twoje miejsce?

Taka prawda, że spóźniają się z płatnościami bo mogą sobie na to pozwolić.

 

Wiesz kol. to działa w dwie strony, jak mi się spóźnia też mogę poszukać takiego co płaci w terminie. Podzielmy jeszcze tych co płaca w potach ale płaca i na takich co po prostu wala w chu...a i płaca po 2 latach albo w ogóle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA UWAGA coś się dzieje eksporty coraz większe przetwórnie ruszyły pełną parą podnoszą no i telefony za grubym jajem .

PS .WIEM WIEM ZARAZ BĘDZIE NIC NIE IDZIE WSZYSTKO STOI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UWAGA UWAGA coś się dzieje eksporty coraz większe przetwórnie ruszyły pełną parą podnoszą no i telefony za grubym jajem .

PS .WIEM WIEM ZARAZ BĘDZIE NIC NIE IDZIE WSZYSTKO STOI

 

Nie bardzo podzielamy Twoje zainteresowanie w tym temacie. Przecież sam produkujesz i sam sprzedajesz, a to co zostanie to zjadasz... Więc co Cię te przetwórnie? Czyżby coś nie udało się sprzedać i do zjedzenia za dużo zostało? I kto do ciebie dzwoni skoro sam sprzedajesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UWAGA UWAGA coś się dzieje eksporty coraz większe przetwórnie ruszyły pełną parą podnoszą no i telefony za grubym jajem .

PS .WIEM WIEM ZARAZ BĘDZIE NIC NIE IDZIE WSZYSTKO STOI

 

Nie bardzo podzielamy Twoje zainteresowanie w tym temacie. Przecież sam produkujesz i sam sprzedajesz, a to co zostanie to zjadasz... Więc co Cię te przetwórnie? Czyżby coś nie udało się sprzedać i do zjedzenia za dużo zostało? I kto do ciebie dzwoni skoro sam sprzedajesz?

 

Jajeczny tylko spokoj nas uratuje. On sprzedaje sam ale takim jak my

A tak po prawdzie to sam rozwozi, zadnemu marnemu handlarzowi nie daje bo nie placimy, wszyscy o tym wiedza ze im nie sprzeda towaru, ale jest taki (słowo zostało usunięte) ze i tak wszyscy do niego dzwonia, bo a nóż...

Żenada. Rolasek mały, chciałby mieć własną dystrybucję, ale nie wie jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy rok przed nami. Był u mnie w tym tygodniu przedstawiciel wylęgarni. Podobno w ubiegłym roku ilość wstawień pisklaków była bardzo niska, a zamówienia na pisklaki na ten rok są jeszcze niższe. Każdy hodowca potrafi ocenić ryzyko i potrafi przekalkulować, czy ewentualny zysk wart jest tego ryzyka.

Widać większość hodowców jednak się boi, ale może być tak, że Ci, co zaryzykują będą mieli naprawdę BARDZO DOBRĄ cenę na jajko, obarczoną jednak olbrzymim ryzykiem. Jak wyjdzie w badaniu wynik dodatni to BUM- zamiast godziwych zysków- bankructwo. A poza samą salmonellą są jeszcze inne olbrzymie źródła ryzyka (np. ptasia grypa czy panosząca się coraz bardziej tzw galinarka). Czysty hazard.

Pewne jest jednak, że nadprodukcji raczej w najbliższym czasie nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację jedni ograniczają a drudzy stawiają i to nie jedyne czy dwa tylko hurtowo czternaście a jeszcze nie wiem cz słyszałeś Ukraina potężna nadprodukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz rację jedni ograniczają a drudzy stawiają i to nie jedyne czy dwa tylko hurtowo czternaście a jeszcze nie wiem cz słyszałeś Ukraina potężna nadprodukcji
tylko to stawianie hurtowe może dotyczyć bardziej przekształcenia hodowli z klatkowych na ściółkę (także nie musi iść w zwiększenie ilości już hodowanej przez delikwenta)...

co do Ukrainy, podobno postawili kilka kurników nowych na kilkadziesiąt milionów w klatce na Ukrainie, na Łotwie też niby planują i pewnie pomimo protestów postawią,

... jeżeli nie zaleją unii jajami w skorupce to zrobią to produktami w plastiku tj. proszkiem lub jajecznicą, ... ap ropo w tym roku wprowadzili w styczniu do portfolio nowy produkt tj. jajecznicę w butelce, żeby było tak ekologicznej to butelka jest z plastiku, a że konsument (pomijając już garmażerkę) staje się leniwy i wygodny to takie coś kupi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma być to będzie, póki co to idzie i tego się trzymajmy rynek jest nieprzewidywalny ,zagrożeń dookoła mnóstwo i nie mamy na to wpływu .Ostatni tydzień stycznia ceny stabilne ,magazyn pusty ,nastrój dopisuje

nie warto się martwić na zapas .Będzie trzeba będziemy butelkować Polak potrafi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ma być to będzie, póki co to idzie i tego się trzymajmy rynek jest nieprzewidywalny ,zagrożeń dookoła mnóstwo i nie mamy na to wpływu .Ostatni tydzień stycznia ceny stabilne ,magazyn pusty ,nastrój dopisuje

nie warto się martwić na zapas .Będzie trzeba będziemy butelkować Polak potrafi .

przed unią można było kupić w kraju takie w słoiku , oficjalnie dla pieska, więc może to wróci... tak jak kontrabandę w gazecie spod lady (chodzi o kiełbasę lub flaszkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy rok przed nami. Był u mnie w tym tygodniu przedstawiciel wylęgarni. Podobno w ubiegłym roku ilość wstawień pisklaków była bardzo niska, a zamówienia na pisklaki na ten rok są jeszcze niższe. Każdy hodowca potrafi ocenić ryzyko i potrafi przekalkulować, czy ewentualny zysk wart jest tego ryzyka.

Widać większość hodowców jednak się boi, ale może być tak, że Ci, co zaryzykują będą mieli naprawdę BARDZO DOBRĄ cenę na jajko, obarczoną jednak olbrzymim ryzykiem. Jak wyjdzie w badaniu wynik dodatni to BUM- zamiast godziwych zysków- bankructwo. A poza samą salmonellą są jeszcze inne olbrzymie źródła ryzyka (np. ptasia grypa czy panosząca się coraz bardziej tzw galinarka). Czysty hazard.

Pewne jest jednak, że nadprodukcji raczej w najbliższym czasie nie będzie.

 

To żeś Amerykę odkrył. Takie dane można było odczytać na oficjalnej stronie GUS już bodajże w czerwcu zeszłego roku. Wstawień jest około 20% mniej. By takie dane uzyskać nie potrzebna poczta pantoflowa. Ciekawe kto jeszcze z piszących tu o tym nie wiedział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...