Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:23 Sro 23 Wrz 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2254, 2255, 2256 ... 2430, 2431, 2432  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 21:40 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zacznijcie się ścigać kto sprzeda taniej
Jak myślicie że to poprawi sprzedaż to grubo się mylicie.Jak narobicie w gacie i zaczniecie się wyprzedawać jeden przed drugim to poza olbrzymimi stratami niczego nie osiągniecie a pośrednicy zbiją majdan w krótkim czasie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 21:40 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to zacznijcie się ścigać kto sprzeda taniej
Jak myślicie że to poprawi sprzedaż to grubo się mylicie.Jak narobicie w gacie i zaczniecie się wyprzedawać jeden przed drugim to poza olbrzymimi stratami niczego nie osiągniecie a pośrednicy zbiją majdan w krótkim czasie
Powrót do góry
pawell3131

PostWysłany: 21:27 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajci Embarassed Embarassed Embarassed e !!! kolejne ognisko ptasiej grypy tym razem na ŻUROMINIE !!!
Powrót do góry
cobbross

PostWysłany: 21:18 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy krach ratuj się kto może w Bieżuniu ptasia grypa Twisted Evil
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:15 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klepe to co mówicie od 2lat,wyśmiewają mnie jak jest dobrze, a zaczynają myśleć co tu zrobić jak dostają zdrowo w p.i.z.d.e.Potem jak jest lepiej, znowu zapominają bo się poprawiło i teraz to już pewnie na dłużej ,to mogę budować nowe i wsadzać do bólu i tak w kółko
Ale obecna sytuacja to zdrowe s.k.u..r.w.y.s.y.n.s.t.w.o ubojni i hurtowni przede wszystkim.Zbyt jest normalny, co potwierdziło trzech moich znajomych którzy mają sklepy (w tym dwa duże)Oni mówią to samo co ja twierdze ,że w tej sytuacji nawet jeśli mieliby taniego kurczaka to nie obniżą ceny na sklepie bo tani kurczak może właśnie spowodować u ludzi zapalenie lampki ostrzegawczej co to za towar i skąd pochodzi.
Kurczaka dają im 10gr taniej niż 2 tygodnie temu a u nas zjechało w tym czasie sami wiecie ile, więc niech mi nikt nie p.i.e.rd.o.li że to nie jest zwykłe robienie hodowców w h.u.j.a na całej linii.
Powinno się myśleć nad wyeliminowaniem hurtowni, które nic nie robią i niczym nie ryzykują tylko przerzucają paczki z jednego miejsca w drugie dokładając marże. Ubojnie powinny pomyśleć jak zorganizować dystrybucje towaru na mniejsze sklepy żeby wyeliminować hurtownie.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:15 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol
masz rację , ale świat się zmienia
zresztą pisałem , że mam naiwną wiarę"iż hodowcy..........

a hodowcy to kto ?
TO MY
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:05 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
Kol
też nigdy nie zostawiłem wylęgarni z zamówionymi pisklętami
ale po prostu zamawiam mniej
co do wylęgówki-nie jest powiedziane , że wszystko muszą sprzedać w dobrej cenie, niestety oni też uczestniczą w tym rynku i muszą liczyć się z ewentualnymi stratami , nie zwalajmy całego ryzyka na brojlerzystów-bo muszą zasiedlić , odchować i jakoś sprzedać - inaczej branża się zawali/pozostałe ogniwa tego łańcuszka NIE MOGĄ dokładać ?????

Zamawiam mniej ale ilu jest takich? Inni myślą...rzut zimowy i jak więcej to cieplej, koszty stałe rozłożą się na większą ilość ton i jakoś to będzie. Większość jest takich tylko nie mówią tego otwarcie.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:01 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno. Z terenów zapowietrzonych kurczak 2 zł. Kondratowicz 2.7 netto.
Kicha będzie za kilka dni. Wychodzą "świąteczni" ze swoim ptakiem i to nie będzie tylko problem powiatów mazowieckich.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:00 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol
też nigdy nie zostawiłem wylęgarni z zamówionymi pisklętami
ale po prostu zamawiam mniej
co do wylęgówki-nie jest powiedziane , że wszystko muszą sprzedać w dobrej cenie, niestety oni też uczestniczą w tym rynku i muszą liczyć się z ewentualnymi stratami , nie zwalajmy całego ryzyka na brojlerzystów-bo muszą zasiedlić , odchować i jakoś sprzedać - inaczej branża się zawali/pozostałe ogniwa tego łańcuszka NIE MOGĄ dokładać ?????
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:48 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
ja i optymizm ???
raczej naiwna wiara , że hodowcy , w oparciu o wieloletnie doświadczenie , dostrzegą konieczność ograniczania wstawień jesienno- zimowych , co być może pozwoli uniknąć spadku cen w tym okresie

No dobrze. A skąd wiesz, że za 42 dni plus 21 na wyląg piskląt zrobi się kicha?. Jeszcze nie zostawiłem wylęgarni z moimi pisklętami bo...
Jeden Drobiarz wychował kury i sprzedał jaja czasami z dokładką, wylęgarnia też poniosła koszty i co? Mam ich wpuścić w maliny bo może...? Nie wiem co będzie. Jednego jestem pewien. Nie wstawiam z wyjściem na święta. Tego jestem pewien.. Już pisałem, że jesteś mądry człowiek tylko pomyśl, jeżeli będziemy takimi dupkami jak ubojowcy to co na nasz temat inni z łańcucha drobiarskiego będą mówili. Zatrzymamy produkcję, stada podstawowe szlag trafi i skąd weźmiesz pisklaka jak będzie hossa?
Bez urazy. Z wieloma poglądami z Tobą się zgadzam ale...Zawsze jest jakieś ale.
Miłego wieczoru życzę.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:41 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a tak wogóle , to pytanie zadawałem w odniesieniu do hodowców z powiatów " wyróżnionych " pt.grypą
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:39 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Barbara napisał:
Dzwonia do mnie chodowcy , jeszcz nie sprzedali ,a biora kury tuz przed switami.

Metan, masz odpowiedź na pytanie:co ma zrobić hodowca jak kury mają 7 tygodni?
Podpowiem Ci- palnąć sobie w łeb. Jednego barana mniej,a branża trochę odetchnie.

po co te inwektywy
lepiej niech w sierpniu pomyśla o wielkości następnych wstawień
a ci , którym myślenie przychodzi z trudnością i tak wcześniej czy póżniej dostaną udaru/ z wysiłku /
Powrót do góry
An

PostWysłany: 18:16 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
Dzwonia do mnie chodowcy , jeszcz nie sprzedali ,a biora kury tuz przed switami.

Metan, masz odpowiedź na pytanie:co ma zrobić hodowca jak kury mają 7 tygodni?
Podpowiem Ci- palnąć sobie w łeb. Jednego barana mniej,a branża trochę odetchnie.
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 17:51 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No , to prez nich ceny dołują , bo "muszą" sprzedać a właściwie oddać. Przez takich hodowców-bezmózgowców mamy to co mamy.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 17:47 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 17:37 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak odnosnie cen , to dzisiaj byłem w sklepach sieciowych (Bomi ,Tesco, Real) w Trójmieście i nie zauważyłem taniego drobiu. Kurczak cały w cenie 5,85-5,99. Czyli żywiec powinien kosztować 3,20 minimum. Nie dajmy sobą manipulować i nie oddawajmy po 2,7 (bo to już nie jest sprzedaż tylko rozdawnictwo). Przeczekajmy tydzień a nawet dwa na ściemnionym świetle a cena wróci.
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 17:18 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol - zgadzam się z Tobą. Bierzmy do rozliczen średnią całoroczną. Patrzmy , które rzuty w jakim okresie były do bani ( z reguły są to powtarzalne okresy) i w tym czasie albo nie wstawiajmy , albo ograniczmy obsady. Sam tak robię od jakiegoś czasu i średnia wychodzi ok a pracy i nerwów mniej.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 17:14 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol
ja też liczę średnią całoroczną
ale po co zaniżać wynik , podejmując produkcję ze świadomością dokładki
lepiej te pieniądze wydać na wypoczynek na Karaibach
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 17:06 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja i optymizm ???
raczej naiwna wiara , że hodowcy , w oparciu o wieloletnie doświadczenie , dostrzegą konieczność ograniczania wstawień jesienno- zimowych , co być może pozwoli uniknąć spadku cen w tym okresie
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 16:24 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol bardzo przepraszam ,oczywiscie pomylilam sie i to co wczesniej pisalam bylo skierowane do Ciebie ,a nie do Jeep.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 15:59 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
Jeep doskonale rozumie o czym mowisz .Musisz byc twardym czlowiekiem,skad po tylu latach w branzy tyle optymizmu, tylko pogratulowac i brac przyklad .

Chyba pomyliłaś Jeepa ze mną.Smile Po prostu przeżyłem biedę. I wcale nie uważam, że jest tak tragicznie. Weźmy pod uwagę średnią całoroczną a nie tylko okres 1 czy 2 miesięcy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 15:47 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeep doskonale rozumie o czym mowisz .Musisz byc twardym czlowiekiem,skad po tylu latach w branzy tyle optymizmu, tylko pogratulowac i brac przyklad .
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 15:34 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
Jepp doskonale wiem o czym mowisz, bo to tez prawie wszystko juz przerobilam i z takim samym optymizmem podchodzilam do wszystkiego jak Metan i wielu innych mlodych ,ale sie pomylilam ciagle jest nienormalnie, a przewaznie 2 kroki w przod, cztery w tyl i tak od stanu wojennego trwa to do dzis.Szkoda tylko kazdego z nas, bo ta szarpanina trwa nieustajco.Ale madry Polak po szkodzie , a mlodzi zrozumieja to po kolejnych wpadkach.Oczywiscie nikomu tego nie zycze,ale czarno to wszystko widze .

Czemu czarno widzisz? Narzekasz? Przeżyliśmy komunę, urynkowienie, Balcerowicza i co? Załamania w naszej produkcji zawsze były. A co? Teraz młodziak jak dobrego auta z rzutu nie ma to już koniec świata? Kurcze. Same pytania ale chyba retoryczne, myślę. Jeżeli tak długa jesteś w drobiarstwie jak piszesz to wiesz o co mi chodzi. Wink
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 15:24 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jepp doskonale wiem o czym mowisz, bo to tez prawie wszystko juz przerobilam i z takim samym optymizmem podchodzilam do wszystkiego jak Metan i wielu innych mlodych ,ale sie pomylilam ciagle jest nienormalnie, a przewaznie 2 kroki w przod, cztery w tyl i tak od stanu wojennego trwa to do dzis.Szkoda tylko kazdego z nas, bo ta szarpanina trwa nieustajco.Ale madry Polak po szkodzie , a mlodzi zrozumieja to po kolejnych wpadkach.Oczywiscie nikomu tego nie zycze,ale czarno to wszystko widze .
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 15:23 Sob 8 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2254, 2255, 2256 ... 2430, 2431, 2432  Następny
Strona 2255 z 2432

Skocz do: