Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:16 Pią 10 Lip 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2254, 2255, 2256 ... 2390, 2391, 2392  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yon

PostWysłany: 10:43 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

i tu masz medox 100% racji - nawet slyszałem taką opinię, że Unia Europ. (tzn. pieprzeni urzędnicy EU) boi się wzrostu cen żywności, żeby się ludzie nie wkurzyli i celowo zwiększa kontyngent na mięso drobiowe z Brazylii. Ale jednocześnie nie widzi nic nielogicznego w tym, że własnym producentom w EU stawia zaporowe/kosztowe wymogi (dobrostan zwierząt, pasze bez mączek) a brazylijski kurczak jak piszesz to "pies z kulawą nogą się nie interesuje co stamtąd idzie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Belfer

PostWysłany: 10:24 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś: Kondratowicz 3,10 + vat
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 10:08 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZD Opole 3.19+vat, Animex Dębica 3.20+vat, a ile placi Animex Suwałki ? Słyszałem, że za grila w wadze 1.6-1.7 kg płacą 3.40+vat ?
Łosiowski 3.05+vat
Co do ceny gwarantowanej - w Opolu jest na dzisiaj 3.10+vat i cena paszy gwarantowana na rzut (znam cenę finiszera w momencie wstawienia), pisklę 1.20+vat
Dziwię się, że hodowcy pracujący z dużymi ubojniami (Drosed, Drobimex, Konspol, Drobex, Karczew, Koziegłowy itd. - można znaleźć na stronie Krajowej Rady Drobiarstwa - www.krd-ig.com.pl/index.php?strona=czl_krd) nie wymieniają się informacjami nt. warunków umów i cen (cena paszy, cena pisklaka, cena minimalna)! Rzeczywiście, jak tu już ktoś napisał, zachowują się jak niewolnicy co się nawet boją wypowiedzieć na tej stronie... I może boją się zalogować, żeby ich ubojnia nie zidentyfikowała !?
Ray, co do Hamrolu - słyszałem, że oni dawali dwa warianty umowy w lecie - albo cena wolnorynkowa, albo cena gwarantowana - hodowca wybiera. Cenę gwarantowaną w lecie dawali 3.30 na cały rok (6 rzutów). Prawda to? Załadunek maja dobry - kontenery. Przy załadunku w plastikowe klatki trzeba się nieźle up...lić i trzeba mieć z 12 ludzi. Na kontenery wystarczy 5-6.

METAN napisał:
STAF58 napisał:
A powiedzcie mi gdzie panowie podajecie aktualne ceny bo w tym temacie za ch....re nie moge ich znalezć moze jest jakies inne forum o którym nie wiem

dziś proponowane ceny
Kolonia Zawada-3,15
Ilczak,Uniszki,Zalewo-3,2
Konspol-3,25
ubojni z cenami poniżej nie wymieniam , ale niestety są w większości
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 08:44 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak będziecie jechać pod ten sejm to dajcie znać to tęż pojadę.
A jakie macie propozycje cenowe dzisiaj napiszcie jak coś będziecie wiedzieli
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 08:30 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czytaliście na naszym portalu o ustawie zakazującej stosowania w paszach w Polsce roślin genetycznie modyfikowanych,która wchodzi od nowego roku??Słyszeliście wcześniej jakie to przyniesie skutki??Ten kraj jest tak p.o.p.i.e.r.d.o.l.o.ny ,że zastanawiam się poważnie czy stąd nie wyjechać.
Jak ta ustawa wejdzie od stycznia, to jaki będzie koszt rzutu styczniowego ?4.50 (słowo zostało usunięte) czy jak? O co tu chodzi w tym wszystkim? Może o to by premiować producentów brazylijskich i chińskich którzy przysyłają nam co tylko k.u.r.w.a chcą i pies z kulawą nogą się nie interesuje co stamtąd idzie.Jest kontyngent i h.uj
NAprawdę trzeba chyba zrobić jak górnicy i wybrać sie pod ten k.u.r.wa sejm bo inaczej pojedziemy na zmywak do Londynu
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 08:17 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostrosc widzenia mam caly czas, tylko dzialania sa uzaleznione od mozliwosci na rynku:) Moze nie tyle skusilem sie jakimis profitami (choc na pewno bez nich nawet bym niepodjal rozmowy). ale wspolpracuje z Koudijsem od kilku dobrych lat i namowili mnie zebym sprobowal choc z czescia stada (oni ze swej strony daja bonus w postaci upustu w cenie paszy-ale po zrealizowaniu 6 cyklow produkcyjnych jest wyplacany) Przekonalem sie raz jak sie z nimi pracuje i dziekuje bardzo za dalsze proby.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 23:25 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
METAN napisał:

myślę , że spokojne tłumaczenie , przekonywanie do swoich racji w ramach dyskusji , a zwłaszcza oddziaływanie własnym przykładem na środowisko hodowców da lepszy efekt niż krzyk

/
Dobry żart!!! Jak chcesz spokojnie wytłumaczyć w czym problem to zaraz wyzwą cię od oszołomów , psycholi , cwaniakow itp . Odpuść sobie! Pokory uczy uczy potężne uderzenie po kieszeni . Szkoda tylko , że ta pokora trwa do kolejnej podwyżki cen żywca Sad

masz w dużej mierze rację
tylko wolałbym , żebyśmy pokory uczyli się w inny sposób
lepiej by było ,gdyby "uderzenie po kieszeni"dawało nam trwałą wiedzę jak tego unikać , niż co roku posypywać głowę popiołem
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 23:19 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przykład cena kupna z modernizacją 20 kurników za 8 milionów jak podaje prasa to czysty biznes.
Budowa nowego z wyposażeniem bez ziemi i uzgodnień to ok 1000.000. zł. i to bardzo szczupło.

METAN napisał:
w nawiązaniu do postu R2 /art.Rzeczpospolitej/

myślę , że łatwiej będzie zrozumieć /dzięki tej lekturze/ dlaczego duże zakłady zaniżają teraz cenę żywca
jak napisał MEDOX czekają nas 2-3 takie rzuty , a to wystarczy by "kontraktowiczom" zabrakło na rozliczenie paszy i piskląt branych za pośrednictwem ubojni

a potem wezwanie do zapłaty , wyrok Sądu i już ubojnia będzie mogła powiększyć swoją bazę surowcową kupując fermę od komornika za max 1/3 wartości

dlatego WZYWAM do zrywania umów , albo do ich renegocjacji - tak , by zawierały zapis ceny minimalnej gwarantowanej , wyliczonej w oparciu o aktulne ceny paszy i piskląt , oddzielnie dla każdego wstawienia , liczonej jako średnia dla wagi zdanego żywca/tzn. tak , by klasyfikacja nie miała na nią wpływu/

"wolnorynkowcy" są w lepszej sytuacji , bo dysponują zasobami finansowymi z okresu cen 3,8-4/ o ile nie mieli długów do spłacenia/ , ale "dokładka" też może nimi zachwiać
dlatego sugeruję zmniejszenie obsad/ przez ograniczenie szt/m lub lepiej wyłączenie z produkcji części obiektów/

niech każdy rozważy , co lepsze

NIEZAROBIC czy DOŁOŻYĆ
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 22:54 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:

myślę , że spokojne tłumaczenie , przekonywanie do swoich racji w ramach dyskusji , a zwłaszcza oddziaływanie własnym przykładem na środowisko hodowców da lepszy efekt niż krzyk

/
Dobry żart!!! Jak chcesz spokojnie wytłumaczyć w czym problem to zaraz wyzwą cię od oszołomów , psycholi , cwaniakow itp . Odpuść sobie! Pokory uczy uczy potężne uderzenie po kieszeni . Szkoda tylko , że ta pokora trwa do kolejnej podwyżki cen żywca Sad
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:54 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

STAF58 napisał:
A powiedzcie mi gdzie panowie podajecie aktualne ceny bo w tym temacie za ch....re nie moge ich znalezć moze jest jakies inne forum o którym nie wiem

no cóż , jak cena się wali , a koszty idą w górę , to nie ma się czym chwalić i trudno jest się przyznać do sprzedaży poniżej kosztów/i przyznać rację MEDOXOWI/

podobno poprawiła się sprzedaż ubojniom i skorygowały ceny lekko w górę

dziś proponowane ceny
Kolonia Zawada-3,15
Ilczak,Uniszki,Zalewo-3,2
Konspol-3,25
ubojni z cenami poniżej nie wymieniam , ale niestety są w większości
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 22:35 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX - daj na "spoko"
inwektywami tylko rozdrażniasz tych , którzy już mają do siebie pretensję , że podjeli błędne decyzje/podpisali takie umowy albo wstawiają bo"zaplanowane" i boją się dokładki/ a nie lubią jak im się to wytyka
części z nich tylko umowa dawała możliwość produkcji , bo mogli dostać paszę i pisklęta przez zakład w rozliczeniu za żywiec
to właśnie oni powinni teraz pierwsi zrywać takie umowy , które zmuszają ich do nierentownej produkcji , żeby ponownie nie wpaść w kłopoty/ szkoda , że czasami"nauka idzie w las"/
pozostałych przyciągnęła proponowana cena wolnorynkowa , maksymalizacja produkcji/ 6,5- 7 rzutów w roku/ itp., ale jak widać na przykładzie Ray-a części z nich już wróciła ostrość widzenia

ja też jestem wkurzony , że wyłączę obiekty z produkcji/ a przynajmniej połowę/ bo ryzyko wygenerowania strat jest zbyt duże
w/g kalkulacji zrobionych przez zaprzyjażnione paszarnie i innych kolegów hodowców koszt wyprodukowania 1kg żywca wyniesie 3,6- 3,77zl/cena paszy 1200-1250 , pisklak 1,4-1,5 z kompletem szczepień/
nikt nie jest w stanie zagwarantować , że ubojnie nie zbiją ceny na np.2,7 a co to oznacza ,to chyba każdy potrafi policzyć
tylko ograniczenie podaży i odejście od umów , aby duże ubojnie były zmuszone do zakupów z wolnego rynku /albo gwarancja ceny/ mogą nas przed tym uchronić

kończę , bo znowu ktoś zaproponuje , żeby do pisania takich "pierdół" założyć nowy temat na forum /chociaż te dywagacje są bezsprzecznie związane z kształtowaniem ceny żywca/
Powrót do góry
STAF58

PostWysłany: 21:40 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:08 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O tym też pisałem rok temu.Mówicie ,że duże zakłady biją 20-30 tys na dobę.Niech będzie 25tys szt po 2.20 kg czyli 55.000kg na dobę.Wszyscy debile którzy pokornie podpisywali umowy kontraktacyjne na śmieszne ceny oddawali przez parę miesięcy z 50gr niżej niż cena rynkowa.To teraz policzmy tak na chłopski rozum ,prosto nie wdając się głęboko w szczegóły - 55 000kg dziennego uboju ,kupione 50gr taniej niż na rynku daje 27.5tys zł DODATKOWEGO ZYSKU DZIENNIE!!! Dodatkowego zysku podkreślam który wynika z zakupu tańszego surowca aby potem sprzedać go po normalnej wysokiej cenie!!!! Glłupota i braku szacunku dla samego siebie i własnej cięzkiej pracy hodowcy-kretyna jest porazajaca.
Dla prostego rachunku niech to będzie 25tys zł dodatkowego zysku..25tys zł razy pięć dni w tygodniu to 125tys i razy cztery tygodnie w miesiącu to 600tys miesięcznie dodatkowego zysku.DODATKOWEGO PODKRESLAM RAZ JESZCZE.Czyli sami hodowcy przez swoją naiwność budowali gratis ubojnikom jeden 20tysieczny kurnik miesięcznie!!! - z grubsza licząc.
Więc gratuluję.Teraz pobudowali sobie fermy, wytrzymają przy własnym uboju b.niskie ceny a wasze budy odkupią może łaskawie po 100tys zł za jeden kurniczek 20 tysięczny jak bedziecie miec ladna zone ktora spodoba sie prezesowi :lol:
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 19:49 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do Hamrolu.Mieli robic dobra robote na rynku a dostosowali sie szybciutko do innych. A nawet ich juz przebijaja. Moze przez pierwsze dwa miesiace to cos na rynku mieszali pozytywnie.Pozniej widocznie nalapali na umowy i skonczyla sie bajka (zreszta slyszalem ze wladze ubojni wypowiadaly sie o tej sytuacji ze niby skonczylo sie dofinansowywanie ferm). Ja tez miedzy innymi czesc zakontraktowalem u nich. Ale to byl jedyny raz. I w dupie mam umowy jesli jestem traktowany jak niewolnik.Moga mnie podawac do sadu.Nie odstawilem do nich wiecej i juz! Jesli nie moge wywalczyc uczciwych zasad bo hodowcy nie potrafia sie dogadac i mamy to co mamy na rynku, to obiecalem sobie ze przynajmniej nie bede handlowal z tymi co traktuja mnie jak ostatniego szmaciarza. Chcesz oddawac przykladowo w niedziele wieczorem to koles ci poda cene w piatek o 15-16 godzinie.paranoja.W ogole robia laske i hodowca powinnien sie cieszyc ze ma mozliwosc oddania kurczakow do tak cudownego zakladu. W umowie mialem wpisana cene rynkowa tylko ze ona byla mniej wiecej o 10 gr nizsza od mozliwej do uzyskania.A znowu grila za bardzo brac nie chcieli nie mowiac zeby cena byla wyzsza.Tak wiec jak dla mnie ci co zbladzili i do nich poszli powinni sie zastanowic.Ja wrocilem na stare smiecie.Alternatyw na rynku jest sporo.A Holendrzy przyszli i mysla ze ciemniakow zlapali i powinnismy ich po nogach calowac.Tyle na temat.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:29 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

[quote="Yon"]Ktoś wie ile płaci HAMROL i jak wygląda z nimi umowa ?

Yon napisał:
ZD Opole - żywiec 3.19 netto, pisklę - 1.20 netto

jaką w tym tygodniu nie wiem , w zeszłym proponowali mi 3,2 netto

umowa sprowadza się do jednego podstawowego zapisu:"chodowca zobowiązuje się odchować , a zakład odebrać do uboju odchowane kurczęta po cenie przez siebie ustalonej , obowiązującej w danym tygodniu "
brak zapisu o cenie minimalnej, wypowiedzenie umowy tak skonstruowane , że zmusza do dokończenia bieżącego rzutu i poprowadzenia następnego dla zakładu
jedyny plus to dopłata do grila i załadunek w kontenery+ładowarka

dla rozsądnych chodowców NIE DO PRZYJĘCIA
jak potrzebują , potrafią szukać na wolnym rynku i odpowiednio zapłacić
ostatnio podkupują od chodowców DROBIMEX Szczecin
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 19:05 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:

myślę , że łatwiej będzie zrozumieć /dzięki tej lekturze/ dlaczego duże zakłady zaniżają teraz cenę żywca
jak napisał MEDOX czekają nas 2-3 takie rzuty , a to wystarczy by "kontraktowiczom" zabrakło na rozliczenie paszy i piskląt branych za pośrednictwem ubojni

a potem wezwanie do zapłaty , wyrok Sądu i już ubojnia będzie mogła powiększyć swoją bazę surowcową kupując fermę od komornika za max 1/3 wartości

dlatego WZYWAM do zrywania umów , albo do ich renegocjacji - tak , by zawierały zapis ceny minimalnej gwarantowanej , wyliczonej w oparciu o aktulne ceny paszy i piskląt , oddzielnie dla każdego wstawienia , liczonej jako średnia dla wagi zdanego żywca/tzn. tak , by klasyfikacja nie miała na nią wpływu/

"wolnorynkowcy" są w lepszej sytuacji , bo dysponują zasobami finansowymi z okresu cen 3,8-4/ o ile nie mieli długów do spłacenia/ , ale "dokładka" też może nimi zachwiać
dlatego sugeruję zmniejszenie obsad/ przez ograniczenie szt/m lub lepiej wyłączenie z produkcji części obiektów/

NIEZAROBIC czy DOŁOŻYĆ

nie zarobić! Jak powiedziałem tak czynię : ostatniego nie wrzucam już na 100% (BN)a potem zobaczymy.
Wylęgarnia się ucieszyła bo ktos inny chetnie na moje miejsce wejdzie.
pozdrawiam
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:36 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIEZAROBIC czy DOŁOŻYĆ
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 17:34 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Tak Agro.Armagedon się zbliża,mówiłem już w styczniu.To koniec.Najbliższe 2- 3 rzuty to potężne straty,potem może znowu na trochę odpali

Medox - ty wiesz jak pocieszyć hodowcę...
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 17:27 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Animex Dębica 3.20+vat, Łosiowski Ekodób 3.10+vat

Agro napisał:
Małopolska - 3,10 netto - - zaczyna się dokładka do produkcji. CHOLERA!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:17 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Agro.Armagedon się zbliża,mówiłem już w styczniu.To koniec.Najbliższe 2- 3 rzuty to potężne straty,potem może znowu na trochę odpali
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 16:27 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małopolska - 3,10 netto - - zaczyna się dokładka do produkcji. CHOLERA!!!
Powrót do góry
An

PostWysłany: 15:42 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
I jeszcze jedno całe szczęscie że nie ma pisklaka, gdyby był obsadzone byłoby wszystko co ma ściany a cena pasz sięgałaby zenitu, no i eksport bez wywozu na zachód już byśmy toneli w nadprodukcji.

Trafne spostrzeżenie.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 15:42 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Re: ceny Odpowiedz z cytatem

Ktoś wie ile płaci HAMROL i jak wygląda z nimi umowa ?

[quote="Yon"]ZD Opole - żywiec 3.19 netto, pisklę - 1.20 netto
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 15:36 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

ZD Opole - żywiec 3.19 netto, pisklę - 1.20 netto

Generalnie pisklaka NIE BRAKUJE!!!! A tak na marginesie to jak myslisz ile można trzymać jajo do wylęgu w magazynie??? Jeszcze na temat ceny pisklaka! Cena 1,20 tak jakoś mi się wydaje , że jest to raczej cena w dolnej strefie średnich cen! 1,20 i więcej to już 2-3 lata temu mieli hodowcy duzych ubojni . Teraz mają trochę wyższą . Przypominam , że wylęgówka również żywi się mieszanką paszową z pszenicy , soji , kukurydzy , oleju ............. Ta pasza również podlega podwyżkom cenowym podobnie jak brojlerowska więc naturalnym jest , że koszt jaja zwiększył się , a co za tym idzie pisklaka także .
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 13:23 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno całe szczęscie że nie ma pisklaka, gdyby był obsadzone byłoby wszystko co ma ściany a cena pasz sięgałaby zenitu, no i eksport bez wywozu na zachód już byśmy toneli w nadprodukcji.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2254, 2255, 2256 ... 2390, 2391, 2392  Następny
Strona 2255 z 2392

Skocz do: