Skocz do zawartości
Gość ali

Tuning ciagników

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie policja bardzo dobrze patrzy na pojazd wyposażony w kogut wręcz powiedziałbym że popierają ten sposób bezpieczeństwa.. a co rozpatrywania naszych zachodnich sąsiadów to powiem tylko tyle że daleko nam do tamtejszej kultury jazdy tam rolnik nie czeka 10 min aby przejechać przez szosę tylko włącza kogut i auta sie zatrzymują wiec co tu dużo gadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów czytam wasze wypowiedz w sprawie koguta ja troszke sie dowiadywałem a nawet miałem przyjemnosc z panem policjantem bo tez jechałem na kogucie przez miasto z dwiema hl-10 i mnie zatrzymałi byłem zdziwion czego on sie doczepił a tu sie okazał ze nie powinienem miec koguta właczonego bo nie przekraczam 255cm no i zato powiedział ze mi grozi mandat-100zł ale jakos sie wymigałem i kiedys było w top agrar ze nie wolno jezdzic na kogucie jak sie nie przekracza 255cm (dla mnie to dziwne bo po to jes ten kogut zeby go uzywac a tym bardziej ze ciagnik to maszyna wolnobiezna i jest sie widocznym z daleka i ktos jak widzi kogut włączonego to ma bardziej to na uwadze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naszymi policjantami to już tak jest, jak byś miał zamontowanego koguta, a go nie włączył podczas jazdy, to by dali mandat za nie używanie, lub brak, a jak juz jedziesz na kogucie, to próbują znowu zamandatować, za niby bezpodstawne użytkowanie koguta, najlepiej to poprosić, niech zaraz na miejscu pokaże przepis zabraniający użytkowania koguta podczas poruszania się pojazdem mogącym stwarzać zagrożenie dla ruchu, a takim na pewno jest ciągnik z "ogonem"w mieście. ale nie martwcie się, motto przewodnie naszej policji brzmi: "Co ciągniczek, to wyniczek", zawsze będą szukać dziury w całym, banda komuchów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały czas pisze o tym że pojazd musi przekraczaś 255cm szerokości!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się ile ma szerokości przyczepa HL, ale chyba dużo jej nie brakuje do 2,5 m, a co za tym idzie, lusterka przy ciągniku muszą wtedy wychodzić poza obrys przyczepy, żeby cokolwiek było widać do tyłu, więc tu jest chwyt na miśków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HL 8011 ma 2,35 szerokość skrzyni + do tego grubość burt także ok 2,5 m tyle ma moja

 

Odnośnie lusterek to ja w swim MF przedłużałem ale nie ze względu na HL tylko na brandyske która jest wyższa od traktora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne motto policjanta: Daj mi człowieka, a na niego paragraf znajde.

 

Też się mozna z tym zgodzić i coś w tym prawdy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy klapka na tłumik czemuś służy czy ma tylko efekt wizualny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem instalacje w ciapku bo stare przewody (od nowego) już wypadały z wsuwek i byłu potopione a bezpieczniki sie wogóle nie trzymały. Poszedłem do kolesia co skupuje złom i mówi że w sobote rozbiera poloneza bo w niedziele sa zawody strzażackie i będa go cieli wiec ja wpadłem i powyciągałem co tylko można było i dałem mu 30 zł. Wporzo koleś. W ciapku zamontowałem halogeny z tyłu bo miałem tylko 2.

7ad6143f1b26a80d.jpg

Od prawej: Dolny wyłącznik świateł awaryjnych. Górny włącznik halogenów tylnych. Lampka nad stacyjką - grzanie świec. I od lewej dioda zielona właczenie świateł pozycyjnych ( bo w dzień nie widać po zegarach czy jedzie sie na światłach czy nie). Musze ją zmienić na matową bo na tej zbyt niewidać. I czerwona właczone halogeny zmiene na niebieska bo już zakupiłem a ten 3 otrór nie wiem dlaczego zrobiłem. miało byc chyb a do grzania ściec ale zobaczymy bo to już jest.

 

Siedzenie obiłem pokrowcem (30 zł) bo już tak tyłek bolał.

9701b1a0e892d7b5.jpg

2ae0a00ae1c16507.jpg

b493709d432f8014.jpg

Przerywacz także 30 zł

05cc9680ed2d4f1e.jpg

232da2378a667c26.jpg

5d0312f5494fd104.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to małe czarne pudełeczko z prawej strony to jakiś dodatkowy chip dający kikla koni więcej....!! spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna skrzynka z regóły jest czerwona... To zwykły przerywacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarna skrzynka z regóły jest czerwona... To zwykły przerywacz.

albo zółta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, dobra dobra, żartowałem z tą czarną skrzynką, wiedziałem, że to przerywacz, ja w 4011 mam założony przerywacz od maluszka, bo te "ciągnikowe" to do niczego są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jes wersja bez hydrauliki zewnetrznej nie ma rozdzielacz na błotniku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jedno wyjście jest pod siedzeniem.

Podłaczone jest do rozdzielacza głównego (staandard) i jak chce wykiprować przyczepe to biore na środek i w takie małe wcięcie i podnosi a jak opuścić to do tyłu wajha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jedno wyjście jest pod siedzeniem.

Podłaczone jest do rozdzielacza głównego (staandard) i jak chce wykiprować przyczepe to biore na środek i w takie małe wcięcie i podnosi a jak opuścić to do tyłu wajha.

Szczerze mówiąc to nawet nie wiedzialem . Po protu nidy tego nie używałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim JD6920 założyłem wskaźnik doładowania tzw. booster, pokazuje mi aktualne ciśnienia jakie podaje turbina. Zimą dochodzi nawet do 1,4 bara a latem ok 1,2 przy pełnym obciążeniu. Bardzo przydatne w pracach polowych można sobie sprawdzać obciążenie jakie stawia maszyna np: kosiarka 0,6-0,8 jak i kontrolować stan silnika pod kontem mocy, polecam.

Można zakupić w sklepie tuningowym, prosty montaż, podpina się mały wężyk za turbiną oraz kabelki do podświetlenia i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze sobie założyc do 7341 bo u mnie wogóle nie słychac turbinki a u znajomych w proximach, forterach i jednego w 7340 gwiżdze az miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...