Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

No to mamy 0,40 - 002 = 0,38 za L a misiowi trzeba oddać za 0,26 jak się chwalił . KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE HEJ ...

 

Tak to liczysz, jakby wszyscy płacili 40gr, nie ważne czy biorą jedna, dwie czy 20 skrzynek. Pokazuje to, że nie masz pojęcia o własnej dystrybucji bo tam każdy klient ma własną cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajeczny, misio i inni najmądrzejsi z mądrych na tym forum, czepiacie się hodowców, że wstawiają swój towar na punkty po 40 gr.

Ciekawe czemu nie czepiacie się InvestMichel, Oldaru, czy Nowicki Group, że rozwożą oferty po 0.29 zł. za L-kę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajeczny, misio i inni najmądrzejsi z mądrych na tym forum, czepiacie się hodowców, że wstawiają swój towar na punkty po 40 gr.

Ciekawe czemu nie czepiacie się InvestMichel, Oldaru, czy Nowicki Group, że rozwożą oferty po 0.29 zł. za L-kę ?

 

Może coś przeoczyłem, ale gdzie ktoś czepiał się że jakaś firma wstawia jaja Po 40 gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajeczny, misio i inni najmądrzejsi z mądrych na tym forum, czepiacie się hodowców, że wstawiają swój towar na punkty po 40 gr.

Ciekawe czemu nie czepiacie się InvestMichel, Oldaru, czy Nowicki Group, że rozwożą oferty po 0.29 zł. za L-kę ?

 

Może coś przeoczyłem, ale gdzie ktoś czepiał się że jakaś firma wstawia jaja Po 40 gr

 

Też coś chyba przeoczyłem... Yoyo, jak tam na Marsie było? Warto go odwiedzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

Kto sam sprzedaje ten żyje hej L-0,40

 

Ale żalisz się rozumiem, ze za więcej nie potrafisz ?

Aa koszty dystrybucji jeszcze odejmij chlopaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę:
Kto sam sprzedaje ten żyje hej L-0,40

 

Ale żalisz się rozumiem, ze za więcej nie potrafisz ?

Aa koszty dystrybucji jeszcze odejmij chlopaku

 

No ja tam nie wiem czy to było czepianie.

Wszak można L po 30 sprzedac do dużego hurtu wiec ja za 10gr nie zawracałbym sobie gitary z szukaniem klientow, ściąganiem kasy z bóg wie ilu firm, zatrudnianiem ludzi do dzwonienia, robienia faktur, kierowców i kupowania aut.

O wielu innych rzeczach nie mówiąc.

 

Jak to dubelek słusznie zauważył 40 to w dodatku pewnie najwyższa cena za jaka kolega oddaje towar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę:
Kto sam sprzedaje ten żyje hej L-0,40

 

Ale żalisz się rozumiem, ze za więcej nie potrafisz ?

Aa koszty dystrybucji jeszcze odejmij chlopaku

 

No ja tam nie wiem czy to było czepianie.

Wszak można L po 30 sprzedac do dużego hurtu wiec ja za 10gr nie zawracałbym sobie gitary z szukaniem klientow, ściąganiem kasy z bóg wie ilu firm, zatrudnianiem ludzi do dzwonienia, robienia faktur, kierowców i kupowania aut.

O wielu innych rzeczach nie mówiąc.

 

Jak to dubelek słusznie zauważył 40 to w dodatku pewnie najwyższa cena za jaka kolega oddaje towar

 

Ty tak serio ?

Ostatnio chwaliłeś się, że kupujesz L-kę po 0.25 z DOSTAWĄ.

Skoro 10 gr. na jajku to dla Ciebie nic, to czemu nie zaplacisz swojemu dostawcy 0.35 gr. zamiast 0.25 ? Przecież te 10 gr. to takie NIC dla Ciebie.

 

I teraz mała kalkulacja.

 

Oddając TYLKO jedną palętę dzienni na punkty po 40gr., zamiast sprzedać ją misiowi po 0.25 zł/szt. :

 

9000 szt x 0.15 zł = 1350 zł !

 

Jeśli rozwieziemy takich palet TYLKO 5 w tygodniu to mamy:

 

1350 zł x 5 = 6750 zł

 

A w miesiącu daje nam to :

 

4 x 6750 zł = 27 000 zł.

 

 

Faktycznie to takie NIC.

Przecież dla 27 tys. zł miesięcznie to nawet palcem nie warto kiwnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to dubelek słusznie zauważył 40 to w dodatku pewnie najwyższa cena za jaka kolega oddaje towar

 

No jasne. Bo tylko misio i jajeczny, najlepsi handlarze w kraju, rozwożą jaja po co najmniej 50 gr/szt.

Jajeczny nawet kilka postów niżej napisał, że gdyby sprzedawał jajko po 40gr. to by już go nie było. Zacytować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misio8 komu ty do hurtu ,sprzedajesz L po 0,30,jak z dostawą na miejsce nawet pośrednik rozwozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę:
Kto sam sprzedaje ten żyje hej L-0,40

 

Ale żalisz się rozumiem, ze za więcej nie potrafisz ?

Aa koszty dystrybucji jeszcze odejmij chlopaku

 

No ja tam nie wiem czy to było czepianie.

Wszak można L po 30 sprzedac do dużego hurtu wiec ja za 10gr nie zawracałbym sobie gitary z szukaniem klientow, ściąganiem kasy z bóg wie ilu firm, zatrudnianiem ludzi do dzwonienia, robienia faktur, kierowców i kupowania aut.

O wielu innych rzeczach nie mówiąc.

 

Jak to dubelek słusznie zauważył 40 to w dodatku pewnie najwyższa cena za jaka kolega oddaje towar

 

Ty tak serio ?

Ostatnio chwaliłeś się, że kupujesz L-kę po 0.25 z DOSTAWĄ.

Skoro 10 gr. na jajku to dla Ciebie nic, to czemu nie zaplacisz swojemu dostawcy 0.35 gr. zamiast 0.25 ? Przecież te 10 gr. to takie NIC dla Ciebie.

 

I teraz mała kalkulacja.

 

Oddając TYLKO jedną palętę dzienni na punkty po 40gr., zamiast sprzedać ją misiowi po 0.25 zł/szt. :

 

9000 szt x 0.15 zł = 1350 zł !

 

Jeśli rozwieziemy takich palet TYLKO 5 w tygodniu to mamy:

 

1350 zł x 5 = 6750 zł

 

A w miesiącu daje nam to :

 

4 x 6750 zł = 27 000 zł.

 

 

Faktycznie to takie NIC.

Przecież dla 27 tys. zł miesięcznie to nawet palcem nie warto kiwnąć.

 

Yoyo licz swoje chłopaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to dubelek słusznie zauważył 40 to w dodatku pewnie najwyższa cena za jaka kolega oddaje towar

 

No jasne. Bo tylko misio i jajeczny, najlepsi handlarze w kraju, rozwożą jaja po co najmniej 50 gr/szt.

Jajeczny nawet kilka postów niżej napisał, że gdyby sprzedawał jajko po 40gr. to by już go nie było. Zacytować ?

 

Tego co napisałem, nie musisz cytować. W przeciwieństwie do Ciebie mieszkam i stąpam twardo po ziemi. I mogę tylko potwierdzić, że w moim przypadku gdybym miał oddać jajo po 0,40 to już mogę się zwijać. Jest jeszcze tyle fajnych rzeczy do sprzedania, że nie rozumiem dlaczego niektórzy tak szarpią się aby tylko zaistnieć. Mój handel polega na tym, żeby zarabiać, a nie istnieć. Ale mamy wolny rynek, więc jak ktoś chce bawić się w Św. Mikołaja to ja mu tego nie zabronię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE HEJ .

Jak pisał kolega Yoyo 27 tysięcy miesięcznie mieć a nie mieć to tak przytoczę miesięczny leasin Bentleya 12.000 i ile jeszcze zostaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ceny przed tłustym czwartkiem Panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... Rzecz niebywała , ceny przemysłu wyprzedziły ceny w detalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..... Rzecz niebywała , ceny przemysłu wyprzedziły ceny w detalu

 

Ciekawe czy terminy płatności też... To dopiero byłaby rzecz niebywała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny w detalu to padł chyba rekord. Jajo pana Banasia właśnie wjechało na półki M po 0,27 netto zapakowane w ładną dziesiątkę. Da się? To chyba nawet lepiej niż Michelis i Adkonis. Ciekawe jak się mają do tego wyliczenia kosztów moich przedmówców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o ceny w detalu to padł chyba rekord. Jajo pana Banasia właśnie wjechało na półki M po 0,27 netto zapakowane w ładną dziesiątkę. Da się? To chyba nawet lepiej niż Michelis i Adkonis. Ciekawe jak się mają do tego wyliczenia kosztów moich przedmówców?
da się choć nie za długo...

Co do rynku detalicznego to niestety ten padł doszczętnie na pysk. Ludzie przerzucili się na grillowaną trawę. Dawno nie było tak źle w zbycie stąd te ceny po części.

 

A pro po, jaka cena na proszkowni i czy ta łódzka nadal działa jeszcze bo się nie odzywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ci co tak tanio oddają i co o nich mowa pewnie już mają wszystko i z pasji do jaj rozdają je

 

No ekonomicznie chyba nie da się tego wytłumaczyć. To musi być drogie hobby. Ale OK... Dobrze dla konsumenta. Coca Cola też już bywała po 2,35 za 2L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ci co tak tanio oddają i co o nich mowa pewnie już mają wszystko i z pasji do jaj rozdają je

 

Po prostu niektórzy piszą prawdę, wiem że ciężko ci w to uwierzyć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ci co tak tanio oddają i co o nich mowa pewnie już mają wszystko i z pasji do jaj rozdają je

 

No ekonomicznie chyba nie da się tego wytłumaczyć. To musi być drogie hobby. Ale OK... Dobrze dla konsumenta. Coca Cola też już bywała po 2,35 za 2L.

 

Ty jako stary wyjadacz powinieneś wiedzieć po co tak się robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ci co tak tanio oddają i co o nich mowa pewnie już mają wszystko i z pasji do jaj rozdają je

 

No ekonomicznie chyba nie da się tego wytłumaczyć. To musi być drogie hobby. Ale OK... Dobrze dla konsumenta. Coca Cola też już bywała po 2,35 za 2L.

 

Ty jako stary wyjadacz powinieneś wiedzieć po co tak się robi

 

No i wyobraź sobie, że nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć. Dla mnie handel ma przynosić przede wszystkim zysk i to co najmniej przyzwoity. Czyli kupić tanio i sprzedać drogo albo i jeszcze drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ci co tak tanio oddają i co o nich mowa pewnie już mają wszystko i z pasji do jaj rozdają je

 

No ekonomicznie chyba nie da się tego wytłumaczyć. To musi być drogie hobby. Ale OK... Dobrze dla konsumenta. Coca Cola też już bywała po 2,35 za 2L.

 

Ty jako stary wyjadacz powinieneś wiedzieć po co tak się robi

 

No i wyobraź sobie, że nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć. Dla mnie handel ma przynosić przede wszystkim zysk i to co najmniej przyzwoity. Czyli kupić tanio i sprzedać drogo albo i jeszcze drożej.

 

Tak może myśleć handlarz, biznes producenta jest bardziej skomplikowany u nas nie liczy się tylko tu i teraz, zresztą duże zakłady pakowania też stosują taka praktykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...