Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Ci co tak tanio oddają i co o nich mowa pewnie już mają wszystko i z pasji do jaj rozdają je

 

No ekonomicznie chyba nie da się tego wytłumaczyć. To musi być drogie hobby. Ale OK... Dobrze dla konsumenta. Coca Cola też już bywała po 2,35 za 2L.

 

Ty jako stary wyjadacz powinieneś wiedzieć po co tak się robi

 

No i wyobraź sobie, że nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć. Dla mnie handel ma przynosić przede wszystkim zysk i to co najmniej przyzwoity. Czyli kupić tanio i sprzedać drogo albo i jeszcze drożej.

 

Tak może myśleć handlarz, biznes producenta jest bardziej skomplikowany u nas nie liczy się tylko tu i teraz, zresztą duże zakłady pakowania też stosują taka praktykę

 

To tylko powinienem się cieszyć, że nie wpadłem w sidła produkcji. Nie muszę jeździć Bentley'em i zejść na ziemię... Wolę jednak ten helikopter. Mały ale własny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ci co tak tanio oddają i co o nich mowa pewnie już mają wszystko i z pasji do jaj rozdają je

 

No ekonomicznie chyba nie da się tego wytłumaczyć. To musi być drogie hobby. Ale OK... Dobrze dla konsumenta. Coca Cola też już bywała po 2,35 za 2L.

 

Ty jako stary wyjadacz powinieneś wiedzieć po co tak się robi

 

No i wyobraź sobie, że nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć. Dla mnie handel ma przynosić przede wszystkim zysk i to co najmniej przyzwoity. Czyli kupić tanio i sprzedać drogo albo i jeszcze drożej.

 

Tak może myśleć handlarz, biznes producenta jest bardziej skomplikowany u nas nie liczy się tylko tu i teraz, zresztą duże zakłady pakowania też stosują taka praktykę

 

To tylko powinienem się cieszyć, że nie wpadłem w sidła produkcji. Nie muszę jeździć Bentley'em i zejść na ziemię... Wolę jednak ten helikopter. Mały ale własny.

 

 

No widzisz a ja nie mam ani jednego ani drugiego i nie żałuje tego co robię. Szkoda mi ludzi którzy uzależniają szczęście i powodzenie od pieniędzy samochodów i helikopterów. Mało tego nawet jeżeli to co piszesz to żarty, świadczy to tylko o tobie.

Powodzenia i miłego weekendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

... Szkoda mi ludzi którzy uzależniają szczęście i powodzenie od pieniędzy samochodów i helikopterów. Mało tego nawet jeżeli to co piszesz to żarty, świadczy to tylko o tobie.

Powodzenia i miłego weekendu

 

No wiesz... Szczęście to pojęcie niewymierne. Ale jak mam być nieszczęśliwy to wolę z pieniędzmi niż bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ceny przebiły 4 złote
w końcu jakiś konkret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdumiewające.

Jak piszę, że nie da się produkować jaj po 23 gr. to jestem płaczkiem i mazepą.

Jak jajecznemu mało 40 gr. za jajko na punkcie- to jest twardo stąpającym po ziemi „biznesmenem”.

 

Ciekawe....

 

Ale muszę przyznać, że wolę takiego jajecznego na rynku niż tych, którzy zostali wcześniej wymienieni. Ten przynajmniej nie psuje cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M (średnio) chyba po 0,24 będzie od poniedziałku. L 0,27-0,28 Na kraju ewidentne brakuje małego jaja - znaczy przemysł wszystko wysysa. Na zachodzie w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M (średnio) chyba po 0,24 będzie od poniedziałku. L 0,27-0,28 Na kraju ewidentne brakuje małego jaja - znaczy przemysł wszystko wysysa. Na zachodzie w górę.
Ty piszesz chyba, a ja wiem na pewno że nie będzie.

 

Ceny do poniedziałek/wtorek mam umówione bez zmian.

M-0,22/0,23

L-0,27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M (średnio) chyba po 0,24 będzie od poniedziałku. L 0,27-0,28 Na kraju ewidentne brakuje małego jaja - znaczy przemysł wszystko wysysa. Na zachodzie w górę.
Ty piszesz chyba, a ja wiem na pewno że nie będzie.

 

Ceny do poniedziałek/wtorek mam umówione bez zmian.

M-0,22/0,23

L-0,27

 

Po 0,22 to w tym tygodniu już nie sprzedawałem.

 

A ja Ci odpowiem w prosty sposób, albo dostaję tak albo wstrzymuje i puszczam innym kanałem i tam tak dostanę prawdopodobnie. Nikt na nikogo nie powinien się obrażać przecież można podobno kupić masę towaru i to taniej więc w czym problem ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

Ale muszę przyznać, że wolę takiego jajecznego na rynku niż tych, którzy zostali wcześniej wymienieni. Ten przynajmniej nie psuje cen.

 

No i teraz nie wiem czy mam Tobie podziękować, czy pogratulować? W każdym bądź razie jest to jakiś sukces w zrozumieniu handlu. Ja produkcji nie rozumiem i się za to nie biorę. A już kompletnie nie rozumiem jeśli dzwoni do mnie producent i pyta ile za jajko mu zapłacę. Czyżby producenci są aż tak mało inteligentni, że nie potrafią wyliczyć ile środków i wysiłku włożyli w swoja pracę? ja mam to wycenić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Po 0,22 to w tym tygodniu już nie sprzedawałem.

 

A ja Ci odpowiem w prosty sposób, albo dostaję tak albo wstrzymuje i puszczam innym kanałem i tam tak dostanę prawdopodobnie. Nikt na nikogo nie powinien się obrażać przecież można podobno kupić masę towaru i to taniej więc w czym problem ?

Pozdrawiam

 

Jeszcze na ten tydzień mam 2A 0,21 umówione.

 

1A 0,26

1B 0,23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem,

M 0,23 - 0,25 od podsortu zależy cena

L 0,27-0,28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
M- 24 -25

L -28-29

magazyn na 0 już 2 tydzień

wy te magazyny to macie puste od pierwszego tygodnia grudnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

Ale muszę przyznać, że wolę takiego jajecznego na rynku niż tych, którzy zostali wcześniej wymienieni. Ten przynajmniej nie psuje cen.

 

No i teraz nie wiem czy mam Tobie podziękować, czy pogratulować? W każdym bądź razie jest to jakiś sukces w zrozumieniu handlu. Ja produkcji nie rozumiem i się za to nie biorę. A już kompletnie nie rozumiem jeśli dzwoni do mnie producent i pyta ile za jajko mu zapłacę. Czyżby producenci są aż tak mało inteligentni, że nie potrafią wyliczyć ile środków i wysiłku włożyli w swoja pracę? ja mam to wycenić ?

mówi Pan o sytuacji idealnej (tj. zejdzie wszystko p[o cenie jaką sobie wyliczy producent łącznie z zyskiem). Producent owszem wyceni ale co jeżeli koszty wytworzenia przewyższają cenę rynkową? Kupi Pan? Bardzo wątpliwe. Dlatego producent jeżeli ma zastój musi przełknąć czasową stratę jaka byt nie była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Producent owszem wyceni ale co jeżeli koszty wytworzenia przewyższają cenę rynkową? Kupi Pan? Bardzo wątpliwe. Dlatego producent jeżeli ma zastój musi przełknąć czasową stratę jaka byt nie była.

 

Może to się wydać dziwne, ale mogę kupić tylko w takiej cenie jaką ktoś mi oferuje. Wybieram najlepszą z ofert i finalizuję transakcję. Nie zawieram wiążących i krzywdzących obie strony umów pisemnych. Wiem, że znajdzie się sporo pseudo handlowców, którzy komplikują tak proste rzeczy. Może chcą chwilowo zabłysnąć przed swoimi pracodawcami... I w końcu szukają nowej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Producent owszem wyceni ale co jeżeli koszty wytworzenia przewyższają cenę rynkową? Kupi Pan? Bardzo wątpliwe. Dlatego producent jeżeli ma zastój musi przełknąć czasową stratę jaka byt nie była.

 

Może to się wydać dziwne, ale mogę kupić tylko w takiej cenie jaką ktoś mi oferuje. Wybieram najlepszą z ofert i finalizuję transakcję. Nie zawieram wiążących i krzywdzących obie strony umów pisemnych. Wiem, że znajdzie się sporo pseudo handlowców, którzy komplikują tak proste rzeczy. Może chcą chwilowo zabłysnąć przed swoimi pracodawcami... I w końcu szukają nowej pracy.

 

Jajeczny... My to chyba z jednego podwórka jesteśmy, a już na pewno z jednej branży. Lepiej bym tego tematu nie wyjaśnił. To takie proste, że dla niektórych za trudne. Dajesz chłopie ofertę i kupuję albo nie kupuję... Proste. Nikt chyba nie rozumie, że zmiana oferty cenowej zawsze wiąże się z ryzykiem utraty (zwyżka) lub skutkiem pozyskania (zniżka) klienta. Konkurencja nie śpi, tak samo w handlu jak i w produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Producent owszem wyceni ale co jeżeli koszty wytworzenia przewyższają cenę rynkową? Kupi Pan? Bardzo wątpliwe. Dlatego producent jeżeli ma zastój musi przełknąć czasową stratę jaka byt nie była.

 

Może to się wydać dziwne, ale mogę kupić tylko w takiej cenie jaką ktoś mi oferuje. Wybieram najlepszą z ofert i finalizuję transakcję. Nie zawieram wiążących i krzywdzących obie strony umów pisemnych. Wiem, że znajdzie się sporo pseudo handlowców, którzy komplikują tak proste rzeczy. Może chcą chwilowo zabłysnąć przed swoimi pracodawcami... I w końcu szukają nowej pracy.

nie dokłądnie o to chodzi, choć też.

 

Podam przykład- ja z miejsca Panu sprzedam 3 palety M po 35 groszy/szt (ładne, gładkie, +/- 2. tygodniowe, kremowe, w górnej granicy wagi...). Sąsiad ma to samo ale tydzień starsze, cena od 3 palet to 25 groszy. Z daleka niczym się nie różnią. Co Pan kupi prędzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem... wybierze wielu te tańsze. Moje koszty to 30 sąsiada 24,5 grosza z racji skali i on już nie ma tego gdzie upychać ale jedzie dalej bo ma ceny dumpingowe w stosunku do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rolnictwie (nie tylko w jajczarstwie) ceny zbytu nigdy nie były powiązane z kosztami produkcji.

Produkcja rolna, to nie produkcja śrubek. Tutaj maszyny nie wyłączysz, jak masz już pełen magazyn towaru. A ta "maszyna" ciągle woła jeść - nawet, jak towar nie schodzi lub jest po gów..anej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W rolnictwie (nie tylko w jajczarstwie) ceny zbytu nigdy nie były powiązane z kosztami produkcji.

Produkcja rolna, to nie produkcja śrubek. Tutaj maszyny nie wyłączysz, jak masz już pełen magazyn towaru. A ta "maszyna" ciągle woła jeść - nawet, jak towar nie schodzi lub jest po gów..anej cenie.

dokładnie.

 

Handlarz tak samo jak producent kreuje cenę, choć ten pierwszy zdecydowanie bardziej i logiczne jest aby czasem on pierwszy zaproponował cenę producentowi, a nie czekał na gotowca. Logiczne jest też to że producent ma swoje koszty i wbrew temu co myślicie, producent potrafi operować wyższą matematyką dla celów własnej produkcji i zysku często lepiej od handlarza. A to że proponuje pośrednikowi ustalenie ceny to żadna ujma jeżeli wie że towar nie idzie a chce się go pozbyć. Pośrednik da więcej niż każda jedna proszkownia i zazwyczaj nawet jak on ustali cenę jest ona korzystniejsza od przetwórstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Producent owszem wyceni ale co jeżeli koszty wytworzenia przewyższają cenę rynkową? Kupi Pan? Bardzo wątpliwe. Dlatego producent jeżeli ma zastój musi przełknąć czasową stratę jaka byt nie była.

 

Może to się wydać dziwne, ale mogę kupić tylko w takiej cenie jaką ktoś mi oferuje. Wybieram najlepszą z ofert i finalizuję transakcję. Nie zawieram wiążących i krzywdzących obie strony umów pisemnych. Wiem, że znajdzie się sporo pseudo handlowców, którzy komplikują tak proste rzeczy. Może chcą chwilowo zabłysnąć przed swoimi pracodawcami... I w końcu szukają nowej pracy.

nie dokłądnie o to chodzi, choć też.

 

Podam przykład- ja z miejsca Panu sprzedam 3 palety M po 35 groszy/szt (ładne, gładkie, +/- 2. tygodniowe, kremowe, w górnej granicy wagi...). Sąsiad ma to samo ale tydzień starsze, cena od 3 palet to 25 groszy. Z daleka niczym się nie różnią. Co Pan kupi prędzej?

 

Zamówię raczej na pewno te tańsze, ale niekoniecznie kupię. Wielu moich dostawców wracało z towarem do domu i już się nauczyli, że z takim jajem do mnie nie wjadą. To jest najlepsza weryfikacja dostawcy gdy musi ponieść koszty własnego cwaniactwa. Dlatego jeszcze raz powtórzę, że handlować trzeba umieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W rolnictwie (nie tylko w jajczarstwie) ceny zbytu nigdy nie były powiązane z kosztami produkcji.

Produkcja rolna, to nie produkcja śrubek. Tutaj maszyny nie wyłączysz, jak masz już pełen magazyn towaru. A ta "maszyna" ciągle woła jeść - nawet, jak towar nie schodzi lub jest po gów..anej cenie.

 

 

Zapominacie o jednej bardzo ważnej rzeczy. Handlarza nikt nie dotuje... Ani unia ani rząd. Nie stoimy w kolejce z wyciągniętą ręką aby nam ktoś dał. Na wszystko musimy zarobić sami. Ot i TAKA mała różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W rolnictwie (nie tylko w jajczarstwie) ceny zbytu nigdy nie były powiązane z kosztami produkcji.

Produkcja rolna, to nie produkcja śrubek. Tutaj maszyny nie wyłączysz, jak masz już pełen magazyn towaru. A ta "maszyna" ciągle woła jeść - nawet, jak towar nie schodzi lub jest po gów..anej cenie.

dokładnie.

 

Handlarz tak samo jak producent kreuje cenę, choć ten pierwszy zdecydowanie bardziej i logiczne jest aby czasem on pierwszy zaproponował cenę producentowi, a nie czekał na gotowca. Logiczne jest też to że producent ma swoje koszty i wbrew temu co myślicie, producent potrafi operować wyższą matematyką dla celów własnej produkcji i zysku często lepiej od handlarza. A to że proponuje pośrednikowi ustalenie ceny to żadna ujma jeżeli wie że towar nie idzie a chce się go pozbyć. Pośrednik da więcej niż każda jedna proszkownia i zazwyczaj nawet jak on ustali cenę jest ona korzystniejsza od przetwórstwa.

Na dzień dzisiejszy proszkownia płaci więcej niż mogę zaproponować. Obecnie przyjeżdża do mnie 1A po 0,26 a wybijalnie podobno płacą więcej. I podobno producent woli taniej sprzedać u mnie niż czekać nie wiadomo ile na pieniądze z wybijalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...