Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:50 Wto 2 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2281, 2282, 2283 ... 2574, 2575, 2576  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Chicken Exam

PostWysłany: 17:03 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asia6751 napisał:
Widzę,że co niektórzy pozjadali tu wszystkie rozumy np.Brojler kurzy.Nie będę z tobą dyskutować bo to ty przecież jesteś mądrzejszy i na szczęście to nie ty będziesz decydować czy mam być na rynku czy nie.Kończę z tym forum bo jest beznadziejne.Szukacie idei,chcecie się łączyć w grupy a i tak g... wam z tego wychodzi.Sami marzyciele na forum a realia są zupełnie inne.Buntujcie się,nie oddawajcie kurczaków po niższej cenie.Łączcie się.Życzę powodzenia.Może w 2012r wam się uda.

Też tak uważam. Jak masz problem to musisz sobie sama z nim poradzić, na pewno tutaj Ci nikt nie pomoże. Tutaj jak zauważyłaś jest dużo FILOZOFÓW, zamiast porad potrafią atakować, a tak naprawdę to każdy z nas jedzie na tym samym wózku. Miejmy nadzieję że jakoś to przetrwamy. Pozdrawiam..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Barbara

PostWysłany: 17:01 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sa hodowcy ktorzy zainwestowali 10 ,15 lat temu w ubojnie i sa teraz pierwsi do placenia najnizszych cen na rynku.
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 16:49 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

na tyle mam szczescie ze nie siedze akurat w brojlerze lecz w jajakach ale sledze wasze forum i tak to wyglada i jeszcze raz napisze i sie zapytam a dlaczego nie zrzeszycie sie lub hodowca nie wybuduje wlasnej ubojni rozumniem bo to nie mozliwe ale co bedziesz mial jakas kontrole nad rynkiem (swoim) bo wyrobisz marke ze od pana x kurczaki zawsze swieze troszke wiecej zarobisz moze to sie latwo mowi ale polak z polakiem nigdy sie nie dogada zeby cos razem stworzyc lub wspolna inicjatywe zaczac bo pozniej powiemy a on ma mercedesa a ja dalej haruje jak wol aby go dotowac i tak mozna w kolko jedyne co w tym forum dobre ze mozna sie dowiedziec o sytuacji na rynku bo prognozowac nie ma co bo ptasia grypa salmonella czy eksport wejdzie (przy ktorym mozna po opowiadac bo polskie produkty w unii tez troche bolu niektorym hodowca wytworzyly) napisalem co mysle niektorzy moga sie ze mna zgodzic lub nie ale w zlych intencjach tego nie pisze Pozdrawiam
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 16:49 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aska , mimo wszystko byli tacy co Ci chcieli pomoc , wpadlas na chwile na forum , myslalas ze jakis cud sie stanie i oddasz po cenie takiej jak sobie wymarzylas , na forum ludzie wymieniaja sie swoimi pogladami , a poniewaz jest nas wielu kazdy ma odmienne zdanie na temat naszej branzy.
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 16:44 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak asiu6ileśtam pozjadaliśmy trochę rozumków.Ale gdyby to był tylko rozumek Kubusia Puchatka to wystarczyło by to żeby nie wydzwaniać po obcych ubojniach mając 42 dniowe stado.A co by to było gdyby to był rozumek Prosiaczka albo Tygryska?Być może wtedy umówilibysmy się na odbiór przed wstawieniem.Pa.
Powrót do góry
asia6751

PostWysłany: 16:15 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę,że co niektórzy pozjadali tu wszystkie rozumy np.Brojler kurzy.Nie będę z tobą dyskutować bo to ty przecież jesteś mądrzejszy i na szczęście to nie ty będziesz decydować czy mam być na rynku czy nie.Kończę z tym forum bo jest beznadziejne.Szukacie idei,chcecie się łączyć w grupy a i tak g... wam z tego wychodzi.Sami marzyciele na forum a realia są zupełnie inne.Buntujcie się,nie oddawajcie kurczaków po niższej cenie.Łączcie się.Życzę powodzenia.Może w 2012r wam się uda.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 16:14 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co wy nato?

Komentarze i analizy - Rynek mięsa

2008-04-17
Powrót amerykańskiego kurczaka..?

Komisarz ds. przemysłu Guenter Verheugen chciałby, żeby Unia Europejska zniosła obowiązujący od 1997 roku zakaz importu świeżego mięsa drobiowego z USA. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, kilka państw UE protestuje.

Zakaz wprowadzono, gdyż amerykańskie kurczaki są chemicznie odkażane - kąpane w chlorze, co jest praktyką zakazaną w Unii Europejskiej.

"Zgoda na import amerykańskiego mięsa będzie miała negatywne konsekwencje dla unijnych producentów drobiu, a także naszych konsumentów. Ci ostatni oczekują bowiem, że kupowane przez nich produkty są bezpieczne dla zdrowia i spełniają wysokie wymogi jakościowe" - zaalarmował w środę eurodeputowany Czesław Siekierski (PSL) w wysłanej do KE interpelacji.

Komisarz Verheugen chciałby jednak, by problem został rozwiązany jeszcze przed czerwcowym spotkaniem Transatlantyckiej Rady Gospodarczej, powołanej niedawno w celu ożywienia transatlantyckich więzi gospodarczych między UE a USA. Napisał nawet w tej sprawie list do szefa KE Jose Barroso.

Zależy na tym oczywiście samym Amerykanom. Podczas styczniowej wizyty w Brukseli przedstawicielka rządu USA ds. negocjacji handlowych Susan Schwab oświadczyła, że ta sprawa będzie "testem" na współpracę UE z USA.

Jak dowiedziała się PAP, temat ewentualnego dopuszczenia amerykańskich kurczaków na unijny rynek omawiali w poniedziałek ministrowie rolnictwa "27". "Kilku stanowczo się sprzeciwiło" - powiedziały PAP źródła w KE.

"Ewentualna propozycja zniesienia zakazu to na pewno nie jest kwesta najbliższego czasu" - zapewniły źródła. Tłumaczyły, że KE czeka na wyniki badań naukowych, które ocenią, czy odkażanie kurczaków jest rzeczywiście groźne dla zdrowia konsumentów.

Jak podały źródła, przeciwko zniesieniu zakazu być może wystąpi też nowa cypryjska komisarz ds. zdrowia i ochrony konsumentów Andrulla Wasiliu. A ostateczną decyzję i tak podejmą państwa członkowskie, głosując kwalifikowaną większością głosów.

Zdaniem Siekierskiego UE powinna utrzymać zakaz albo zezwolić na chemiczne czyszczenie kurczaków także w unijnych ubojniach. "Z jednej strony naszym rolnikom i producentom stawia się coraz wyższe wymagania na każdym etapie produkcji, nakładając na nich również obowiązek dbania o dobrostan zwierząt, z drugiej zaś strony rozważa się dopuszczenie importu chemicznie odkażonego w ubojni mięsa drobiowego. Albo utrzymujmy i wspierajmy wysokie standardy chowu drobiu w unijnych gospodarstwach albo dopuśćmy chemiczne czyszczenie w ubojni" - apeluje eurodeputowany.

Źródło: PAP
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 16:02 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Wcale nie biadolim Gall.Cena żywca jest znakomita.Aktualnie skupiamy się na tym aby wyprodukować towar jeszcze taniej.Żebyś mógł go kupić od nas po 2.5 i po zabiciu sprzedać po 5.Życzymy ci wszyskiego najlepszego Gall i mamy nadzięję,że będziesz z nami współpracował do końca.Czyli już niedługo.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 15:38 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze sie narazamy niektorym ale dalej biadolicie i ciagle o tych ubojniach i tym ze slabo placa ze musicie dokladac do interesu ze w sklepach jest drogi kurczak ze nie placa wam wogole lub w wcale bo po sadach musicie biegac o tym ze ze swiata przyjezdza do nas transport dotowane innego kurczaka o tym buduja mega kurniki z zagranicznym kapitalem , ubojnie same buduja swoje kurniki czy tez ze nowi stawiaja nowe obiekty a nie maja o tym zielonego pojecia oczywiscie notorycznie Medox pisze swoje a cala reszta siada na niego tylko od czasu do czasu jest troszke eufori ze cena idzie do gory ze za 2 miesiace nie bedzie kurczaka i cena bedzie po 5 a gdzie w tym wasze wspolne dzialania Pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:35 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moree napisał:
tak oddawałem, wszystko ok są w miare w porządku, jeśli możesz poczekać na kase

:wink: :wink:
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 14:19 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asia6751 napisał:
Ale mimo wszystko rozliczają się chyba??!

Z takim podejście nie rozumiem dlaczego narzekasz ? Mimo wszystko? Ktoś Twoim kosztem robi sobie biznes , zmusza Cię do płacenia większych pieniędzy za pisklaki i paszę / terminy kosztują , ale jak widać nie u drobiarzy tylko drobiarzy / , traktuje jak darmową kasę pożyczkową , a Ty się zastanawiasz czy im oddać / tak,tak oddać bo sprzedażą trudno to nazwać / i jeszcze usprawiedliwiasz , że mimo wszystko????? Shocked Takie podejście to jeden z powodow tego syfu w drobiarstwie! A później sprawy sądowe , komornicy itd. Kto z hodowców i ile odzyskał od ubojni? Zapytajcie hodowców Drobpolu , Sławieńskich Zakładów Drobiarskich , DrobKartelu , Ryszarda Pranczka i wielu innych . Sorry , ale takich jak Ty nie powinno być na rynku! Przykro mi! Sad
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 13:53 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak oddawałem, wszystko ok są w miare w porządku, jeśli możesz poczekać na kase
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
asia6751

PostWysłany: 13:11 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mimo wszystko rozliczają się chyba?Mam zamiar oddac mu parę tyś.i nie jestem co do nich pewna.Rozumiem że oddawaliście tej ubojni już kurczaki?!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:41 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też słyszałem że mają b.długie terminy (w praktyce nie na gębe)
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 12:35 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie terminy płatności to min 30 dni (zdrarza się im przeciągać), jednak wiem, że preferują mozliwość rozliczenia stada się przez mieszalnie pasz. De Heus tak robi. Oddajesz kury a ubojnia dogaduje się juz z mieszalnią i do kwoty kosztów paszy nie martwisz się o kase. Ja często tak robiłem. Reszte kurczaków sprzedaj (jak wolisz) tam gdzie szybciej ci kase przeleją.
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 12:30 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytasz o trzciane w małopolsce??
Powrót do góry
asia6751

PostWysłany: 12:16 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej o Trzciannie?Jest aż tak źle z tymi płatnościami?Dużą ma ubojnię?
Powrót do góry
asia6751

PostWysłany: 11:35 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki serdeczne Misio!!!Z Misionem mam kontakt.
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 11:07 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry nie 2,2 tylko 3,2.----ludzie czemu wy tylko gadacie o imporcie i o niskich cenach zorientojcie sie jak stoi zlotowka i jakie sa stopy procentowe i oprocentowanie lokat to jak ktos jest kumaty to bedzie wiedzial czemu inflacja spada choc wszedzie jest kicha.jak tak dalej bedzie to na kurnikach jak bedzie produkcja bo ktos zawsze bedzie produkowal to jak robili "kiedys"ruskie tobeda pracowac amerykance niech tylko dolar spadnie ponizej 2 zl to rusza tanie linie lotnicz z ameryki do polski i amerykance przyleca a za pare latek wzrosnie nam odsetek mulodych mulatek i mulatow
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 10:52 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asia zadzwon do misiona jest dosc blisko terenu lodzi a z malopolski to trzciana proponowala 2,2 plus vat i sciejowice 3,1 ale na kase liczyc trzeba ze 100 dni inni okolo miesiaca do dwoch szybciej pozdrawiam
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 10:40 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
a może Waiss on lubi tematy bez odpowiedzi?.pozdrawiam

Tak Waiss na pewno.Pośmiejemy się trochę ,ale taka audycja radiowa nic niestety nie zmieni. Ci którzy są odpowiedzialni za tą sytuację świetnie są zorganizowani.Mają miliony no łapówki a przede wszystkim wiedzą komu je dać. Takim sposobem polski obywatel rujnuje życie innych rodaków (jest nas pewnie kilka tysięcy)-pamiętacie jeszcze naszą koleżankę ,która zwątpiła?.Ministra Sawickiego to nie obchodzi.Ja szczęśliwie mało dokładam ( kończę z tym procederem) , pozostałym którzy niedawno sprzedali po 2,5 n 2,7n serdecznie współczuje . Kilku hodowców w mojej okolicy próbowało działać tzn. spotkali z ludźmi z Warszawy (przymusili ich telewizją właśnie , telefonami)24 osoby w garniturach na inspekcji dostawy kurczaka z zagranicy.sprawdzanie legalności ,higieny itd. dużo by opowiadać .Efekt: jeden TIR rzeczywiście przekroczył granice RP. a pozostałe? Przedstawiciele Warszawki odpowiadają"(...)to już trzeba pytać straży granicznej(...)"Tutaj uderzająca chęć pomocy prawda?Przyjechali żeby zbyć .
Ktoś z Nas chce z tym walczyć? walka z wiatrakami!
Jedyne światło w tynelu wg mnie to: obniżenie produkcji 30%(oczywiście jest to nie do przeprowadzenia ) a drugie to łaska Boga -cud nawrócenia dla łapówkarzy
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 10:07 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może Waiss on lubi tematy bez odpowiedzi?.pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:53 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum może pomóc , ale nikt nie poda ci ubojni która lepiej płaci po to żebyś sprzedała tam taniej a ten który ci podał kontakt też w efekcie musiał sprzedać taniej.
Teraz ogólnie.W/g mnie grupy zrzeszenia itd to jest melodia na długie miesiące jeśli nie lata, a tu trzeba działać natychmiast.A natychmiast można próbować zainteresować tematem importu mięsa niewiadomego pochodzenia jakieś media.Myślę ,że gdyby wszyscy czegoś spróbowali to ktoś trafiłby gdzieś na młodego ambitnego dziennikarza śledczego, który zainteresowałby się takim tematem.Oni (media)mają taką kasę ,że mogą każdy temat podrążyć.Tyle , że ja rozmawiałbym raczej ogólnie o mięsie np drobiowym i wieprzowym ,żeby nie kłaść nacisku na samego kurczaka.
Dzwoniłem kiedyś do Departamentu Bezpieczeństwa Żywności chcąc bardzo grzecznie aby wyjaśniono mi bo zwyczajnie nie rozumiem dlaczego my jako producenci musimy spełniać surowe normy a do nas statkami płynie mięso z krajów które mogą stosować chemie za którą u nas idzie się za kraty i to mięso jest bez żadnych przeszkód i oznaczeń dopuszczane do obrotu.Pytałem chyba 10osób i bez przerwy mnie przełanczano gdzie indziej ,aż w końcu trafiłem do któregoś z dyrektorów który miał mi odpowiedzieć , niestety go nie zastałem a potem natłok spraw własnych sprawił ,że odpuściłem.A dzwoniłem do Ministerstwa Rplnictwa,Weterynarii, wspomnianego Departamentu i za każdym razem podawano mi następny telefon bo większość była dość zaskoczona pytaniem.Odpowiednia doza cierpliwości i wydaje mi się ,że można tak drążyć i w końcu coś sie z tego urodzi
Powrót do góry
asia6751

PostWysłany: 09:47 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem "leniuszkiem"a wręcz przeciwnie.Dopiero się zapisałam.A na czytanie w aktualnej sytuacji nie mam za bardzo czasu.Wiem że źle robię dzwoniąc po ubojniach ale uważam że to i tak lepsze od siedzenia z założonymi rękoma a później dopłacania do tego interesu ok.25 tys.Pozdrawiam
Powrót do góry
gęsia skórka

PostWysłany: 09:45 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rufus napisał:
[quote="asia6751"
Asia wyluzuj. To forum jest wk....ce od zawsze. Ja tylko czasami zaglądam żeby sie nie wk.....ć właśnie . Pamiętaj że forumowicze to nie Twoi przyjaciele którzy Ci dobrze życzą .To tylko zwyczajna konkurencja w hodowaniu i ubojowcy.
Ja zdaję kury wtedy kiedy nadejdzie czas bez względu na cenę. Jeszcze NIGDY INFORMACJA z tego forum mi nie pomogła w uzyskaniu lepszej ceny (ubojowcy na pewno zyskali wiedzę jak sobie pogrywać).Dla Twojego dobra nie dyskutuj na tym forum .
Cool

A ja na to forum też zagladam też czasami, dzieki niemu, kiedys wypłakałam troszke lepszą cenę....
coś mi się rufus wydaje, że oceniasz wszystkich jednakowo może nawet SWOJĄ MIARĄ.... każdy ma swój rozum a jak sie tak często wk....sz weź magnez pomaga
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2281, 2282, 2283 ... 2574, 2575, 2576  Następny
Strona 2282 z 2576

Skocz do: