Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:56 Sro 3 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2282, 2283, 2284 ... 2574, 2575, 2576  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 14:19 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asia6751 napisał:
Ale mimo wszystko rozliczają się chyba??!

Z takim podejście nie rozumiem dlaczego narzekasz ? Mimo wszystko? Ktoś Twoim kosztem robi sobie biznes , zmusza Cię do płacenia większych pieniędzy za pisklaki i paszę / terminy kosztują , ale jak widać nie u drobiarzy tylko drobiarzy / , traktuje jak darmową kasę pożyczkową , a Ty się zastanawiasz czy im oddać / tak,tak oddać bo sprzedażą trudno to nazwać / i jeszcze usprawiedliwiasz , że mimo wszystko????? Shocked Takie podejście to jeden z powodow tego syfu w drobiarstwie! A później sprawy sądowe , komornicy itd. Kto z hodowców i ile odzyskał od ubojni? Zapytajcie hodowców Drobpolu , Sławieńskich Zakładów Drobiarskich , DrobKartelu , Ryszarda Pranczka i wielu innych . Sorry , ale takich jak Ty nie powinno być na rynku! Przykro mi! Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moree

PostWysłany: 13:53 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak oddawałem, wszystko ok są w miare w porządku, jeśli możesz poczekać na kase
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
asia6751

PostWysłany: 13:11 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale mimo wszystko rozliczają się chyba?Mam zamiar oddac mu parę tyś.i nie jestem co do nich pewna.Rozumiem że oddawaliście tej ubojni już kurczaki?!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:41 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też słyszałem że mają b.długie terminy (w praktyce nie na gębe)
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 12:35 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

faktycznie terminy płatności to min 30 dni (zdrarza się im przeciągać), jednak wiem, że preferują mozliwość rozliczenia stada się przez mieszalnie pasz. De Heus tak robi. Oddajesz kury a ubojnia dogaduje się juz z mieszalnią i do kwoty kosztów paszy nie martwisz się o kase. Ja często tak robiłem. Reszte kurczaków sprzedaj (jak wolisz) tam gdzie szybciej ci kase przeleją.
Powrót do góry
moree

PostWysłany: 12:30 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytasz o trzciane w małopolsce??
Powrót do góry
asia6751

PostWysłany: 12:16 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej o Trzciannie?Jest aż tak źle z tymi płatnościami?Dużą ma ubojnię?
Powrót do góry
asia6751

PostWysłany: 11:35 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki serdeczne Misio!!!Z Misionem mam kontakt.
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 11:07 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sorry nie 2,2 tylko 3,2.----ludzie czemu wy tylko gadacie o imporcie i o niskich cenach zorientojcie sie jak stoi zlotowka i jakie sa stopy procentowe i oprocentowanie lokat to jak ktos jest kumaty to bedzie wiedzial czemu inflacja spada choc wszedzie jest kicha.jak tak dalej bedzie to na kurnikach jak bedzie produkcja bo ktos zawsze bedzie produkowal to jak robili "kiedys"ruskie tobeda pracowac amerykance niech tylko dolar spadnie ponizej 2 zl to rusza tanie linie lotnicz z ameryki do polski i amerykance przyleca a za pare latek wzrosnie nam odsetek mulodych mulatek i mulatow
Powrót do góry
misio

PostWysłany: 10:52 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asia zadzwon do misiona jest dosc blisko terenu lodzi a z malopolski to trzciana proponowala 2,2 plus vat i sciejowice 3,1 ale na kase liczyc trzeba ze 100 dni inni okolo miesiaca do dwoch szybciej pozdrawiam
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 10:40 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola1 napisał:
a może Waiss on lubi tematy bez odpowiedzi?.pozdrawiam

Tak Waiss na pewno.Pośmiejemy się trochę ,ale taka audycja radiowa nic niestety nie zmieni. Ci którzy są odpowiedzialni za tą sytuację świetnie są zorganizowani.Mają miliony no łapówki a przede wszystkim wiedzą komu je dać. Takim sposobem polski obywatel rujnuje życie innych rodaków (jest nas pewnie kilka tysięcy)-pamiętacie jeszcze naszą koleżankę ,która zwątpiła?.Ministra Sawickiego to nie obchodzi.Ja szczęśliwie mało dokładam ( kończę z tym procederem) , pozostałym którzy niedawno sprzedali po 2,5 n 2,7n serdecznie współczuje . Kilku hodowców w mojej okolicy próbowało działać tzn. spotkali z ludźmi z Warszawy (przymusili ich telewizją właśnie , telefonami)24 osoby w garniturach na inspekcji dostawy kurczaka z zagranicy.sprawdzanie legalności ,higieny itd. dużo by opowiadać .Efekt: jeden TIR rzeczywiście przekroczył granice RP. a pozostałe? Przedstawiciele Warszawki odpowiadają"(...)to już trzeba pytać straży granicznej(...)"Tutaj uderzająca chęć pomocy prawda?Przyjechali żeby zbyć .
Ktoś z Nas chce z tym walczyć? walka z wiatrakami!
Jedyne światło w tynelu wg mnie to: obniżenie produkcji 30%(oczywiście jest to nie do przeprowadzenia ) a drugie to łaska Boga -cud nawrócenia dla łapówkarzy
Powrót do góry
Jola1

PostWysłany: 10:07 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a może Waiss on lubi tematy bez odpowiedzi?.pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:53 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum może pomóc , ale nikt nie poda ci ubojni która lepiej płaci po to żebyś sprzedała tam taniej a ten który ci podał kontakt też w efekcie musiał sprzedać taniej.
Teraz ogólnie.W/g mnie grupy zrzeszenia itd to jest melodia na długie miesiące jeśli nie lata, a tu trzeba działać natychmiast.A natychmiast można próbować zainteresować tematem importu mięsa niewiadomego pochodzenia jakieś media.Myślę ,że gdyby wszyscy czegoś spróbowali to ktoś trafiłby gdzieś na młodego ambitnego dziennikarza śledczego, który zainteresowałby się takim tematem.Oni (media)mają taką kasę ,że mogą każdy temat podrążyć.Tyle , że ja rozmawiałbym raczej ogólnie o mięsie np drobiowym i wieprzowym ,żeby nie kłaść nacisku na samego kurczaka.
Dzwoniłem kiedyś do Departamentu Bezpieczeństwa Żywności chcąc bardzo grzecznie aby wyjaśniono mi bo zwyczajnie nie rozumiem dlaczego my jako producenci musimy spełniać surowe normy a do nas statkami płynie mięso z krajów które mogą stosować chemie za którą u nas idzie się za kraty i to mięso jest bez żadnych przeszkód i oznaczeń dopuszczane do obrotu.Pytałem chyba 10osób i bez przerwy mnie przełanczano gdzie indziej ,aż w końcu trafiłem do któregoś z dyrektorów który miał mi odpowiedzieć , niestety go nie zastałem a potem natłok spraw własnych sprawił ,że odpuściłem.A dzwoniłem do Ministerstwa Rplnictwa,Weterynarii, wspomnianego Departamentu i za każdym razem podawano mi następny telefon bo większość była dość zaskoczona pytaniem.Odpowiednia doza cierpliwości i wydaje mi się ,że można tak drążyć i w końcu coś sie z tego urodzi
Powrót do góry
asia6751

PostWysłany: 09:47 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem "leniuszkiem"a wręcz przeciwnie.Dopiero się zapisałam.A na czytanie w aktualnej sytuacji nie mam za bardzo czasu.Wiem że źle robię dzwoniąc po ubojniach ale uważam że to i tak lepsze od siedzenia z założonymi rękoma a później dopłacania do tego interesu ok.25 tys.Pozdrawiam
Powrót do góry
gęsia skórka

PostWysłany: 09:45 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rufus napisał:
[quote="asia6751"
Asia wyluzuj. To forum jest wk....ce od zawsze. Ja tylko czasami zaglądam żeby sie nie wk.....ć właśnie . Pamiętaj że forumowicze to nie Twoi przyjaciele którzy Ci dobrze życzą .To tylko zwyczajna konkurencja w hodowaniu i ubojowcy.
Ja zdaję kury wtedy kiedy nadejdzie czas bez względu na cenę. Jeszcze NIGDY INFORMACJA z tego forum mi nie pomogła w uzyskaniu lepszej ceny (ubojowcy na pewno zyskali wiedzę jak sobie pogrywać).Dla Twojego dobra nie dyskutuj na tym forum .
Cool

A ja na to forum też zagladam też czasami, dzieki niemu, kiedys wypłakałam troszke lepszą cenę....
coś mi się rufus wydaje, że oceniasz wszystkich jednakowo może nawet SWOJĄ MIARĄ.... każdy ma swój rozum a jak sie tak często wk....sz weź magnez pomaga
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:38 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asia6751 napisał:
Dzięki Rufus.Jeden normalny człowiek.Masz rację.Myślałam,że to forum mi coś pomoże ale bardzo się myliłam.Pozdrawiam.
Gdybyś nie była leniuszkiem i poczytała wcześniejsze posty to byś sobie zdanie na temat tego forum wyrobiła Very Happy Nie ma co się denerwować bo to i tak niczego nie zmieni . Tylko ZAMORDYZM czyli produkcja wg ściśle określonych zasad może cokolwiek tu zmienić.
A tak na marginesie to zastanawiam się w jaki sposób wytwórnie pasz chcą odzyskać od hodowców pieniądze za dostarczoną paszę? Jak to jest możliwe , że przy cenach nie gwarantujących zwrotu kosztów produkcji , a wręcz przynoszących wielotysięczne straty wytwórnie dalej sprzedają na terminy płatności . Oczywiście piszę tu o hodowcach , którzy w paszarniach już są mocno utopieni . Ja wiem , że każdy chce żyć , ale jeżeli ktoś nie potrafi rządzić swoimi finansami , nie potrafi hodować , w dołkach cenowych żyje ponad stan bo tak jest przyzwyczajony mie powienien nic otrzymać na termin platności! Trudno! Nie masz kasy i nie rokujesz zmień branżę! Czy zdajecie sobie sprawę o ile by było łatwiej negocjować ze wszystkimi naszymi kontrahentami? Tak to już jest , że jak masz pieniądze to z tobą się liczą , a jak nie masz to oczywiście wszystko w rozmowach jest super , jesteś cacy , ale tak naprawdę to mają Cię gdzieś i traktują jako dobre źródło zysku . Umoczony hodowca niu ma argumentów w rozmowie o cenach . Smutne, ale prawdziwe.
Powrót do góry
asia6751

PostWysłany: 09:20 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Rufus.Jeden normalny człowiek.Masz rację.Myślałam,że to forum mi coś pomoże ale bardzo się myliłam.Pozdrawiam.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 09:19 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiu,staram się nikogo nie obrażać, ale naprawdę irytuje mnie "histeria" w momencie sprzedaży żywca. Ja w drobiarstwie mam staż niemal dwukrotnie dłuższy od Twojego i znam po prostu mechanizmy które nim kierują. Wielokrotnie pisaliśmy na tym forum o planowaniu produkcji, konieczności jej ograniczenia ,krytykowaliśmy partyzantkę, skoczków itd. Robiliśmy to po to, aby uniknąć takich właśnie sytuacji. Jeżeli nie masz z czego żyć, to trzeba pomyśleć o takim harmonogramie produkcji, który zapewni opłacalność. Nie można liczyć na to, że tylko inni koledzy ograniczą produkcję a JA będę dzięki temu dobrze zarabiać. Pamiętaj, że każdy Twój telefon do ubojni (innej niż Twoja stała) jest sygnałem o nadwyżkach żywca z wiadomym skutkiem dla ceny.
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 09:18 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asia6751 napisał:
ja sprzedaję właśnie dzisiaj po 3zł i jestem załamana bo w ubojniach mówią że jutro będzie po 2.9 więc jakim cudem niektórzy z was oddają po 3.35 i gdzie?

od pierwszych dni września 2007 nie sprzedałem powyżej 3,0!!!!!! u mnie to akurat oznacza straty .Za dużo kur produkujemy trzeba wiać ! pozdrawiam
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 09:13 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2Pac napisał:
kurczak581 napisał:
macie rację że z pomorza płynie tani kurczak na całą polskę,bo właśnie wpłyneły staki z mrożonym kurczakiem z chin i jest wywozony na południe(pewna wiadomość z portu) a od 1 maja podatek vat 7% na pasę,i chyba po nas

vat wzrasta na żywiec 6% pasza zostaje bez zmian 3%

Ale Ty pier......sz! Idea
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 09:09 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

asia6751 napisał:
Miałam o pomoc zwracać się planując budowę?????????????????????Człowieku o czym ty mówisz.Ja mam kurnik 17 lat.Psuję cenę????????A ty jakbyś nie miała z czego żyć to siedziałabyś na d....?Chyba raczej nie.Histeryzuje?Może i tak,bo do tej pory żyliśmy z tego i wszystko było ok a mam rodzinę na utrzymaniu.Jesteście śmieszni i zamiast pomagać tylko obrażacie i dołujecie.

Asia wyluzuj. To forum jest wk....ce od zawsze. Ja tylko czasami zaglądam żeby sie nie wk.....ć właśnie . Pamiętaj że forumowicze to nie Twoi przyjaciele którzy Ci dobrze życzą .To tylko zwyczajna konkurencja w hodowaniu i ubojowcy.
Ja zdaję kury wtedy kiedy nadejdzie czas bez względu na cenę. Jeszcze NIGDY INFORMACJA z tego forum mi nie pomogła w uzyskaniu lepszej ceny (ubojowcy na pewno zyskali wiedzę jak sobie pogrywać).Dla Twojego dobra nie dyskutuj na tym forum .

Cool
Powrót do góry
hybro3

PostWysłany: 08:58 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Nie tracić wiary-ruch sie zaczął.Cenka w górę posunie.Pozdrawiam.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:55 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedajesz za darmo bo Wielki Pan Ubojnia powiedział,że jutro będzie taniej niż za darmo.Liczysz ,że ktoś poda ci ubojnie która płaci więcej , jeszcze napisze "coś bliżej" czyli adres telefon ,kapitał założycielski ,warunki płatności etc.Po co miał by to robić?Po to żebyś ty wystraszona (tak właśnie nabiera się 90%hodowców i oddaje coraz taniej jeden przed drugim doprowadzając do spadku ceny!!!!!!) zadzwoniła do tej ubojni która płaci 3.30 i powiedziała-Panie przyjedż Pan za 3.20 sprzedam (bo to i tak więcej niż masz teraz) i doprowadziła właśnie w taki sposób do obniżenia w konsekwencji ceny temu, który ci ten namiar podał? Bo ubojnia powie mu -Panie za 3.20 sami się proszą.
P.S Dla twojej informacji -dziś sprzedawałem po 3.35brutto w małopolsce
Powrót do góry
asia6751

PostWysłany: 08:29 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam o pomoc zwracać się planując budowę?????????????????????Człowieku o czym ty mówisz.Ja mam kurnik 17 lat.Psuję cenę????????A ty jakbyś nie miała z czego żyć to siedziałabyś na d....?Chyba raczej nie.Histeryzuje?Może i tak,bo do tej pory żyliśmy z tego i wszystko było ok a mam rodzinę na utrzymaniu.Jesteście śmieszni i zamiast pomagać tylko obrażacie i dołujecie.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 08:21 Czw 17 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="asia6751"]
medox napisał:
Może jeszcze powinien ci sprzedać tego kurczaka co?[/
quote] A co zazdrościsz???????Jesteś bezczelny,człowiek jest w trudnej sytuacji,szuka pomocy wszędzie a tu takie głupie teksty.Ja bardzo chętnie komuś pomogę bez beznadziejnych docinek.

O pomoc trzeba było się zwrócić planując budowę, ustalając harmonogram wstawień, czy wreszcie podejmując decyzję o wstawieniu. Dzisiaj jest juz troszkę późno. Nie miej pretensji do Medoxa i innych kolegów, to raczej my możemy mieć pretensję do Ciebie, że "latasz" rozhisteryzowana po rynku i co tu dużo mówić: psujesz cenę. Oczywiście nie ty jedna, ale Tobie podobnych jest niestety sporo.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2282, 2283, 2284 ... 2574, 2575, 2576  Następny
Strona 2283 z 2576

Skocz do: