Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:10 Pon 1 Cze 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2298, 2299, 2300 ... 2374, 2375, 2376  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
METAN

PostWysłany: 11:50 Wto 6 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co taka cisza ,jak przed burzą/cenową/ , nikt nie sprzedaje ???????
Górny dał podobno wczoraj 3,9
czekam na jakieś informacje /nie tylko ja /
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
METAN

PostWysłany: 00:33 Wto 6 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Nie chcem ale chyba z importem bede miec racje.....

zamiast straszyć się importem z Tajlandi i Brazyli ,lepiej poczytać wcześniejsze informacje
decyzją Brukseli zostały w grudniu 2006r ustalone kontyngenty
Tajlandia ok 76tys ton
Brazylia ok 170tys ton
łącznie ok 250 tys ton na całą Unię w asortymencie : kurczak gotowany z przeznaczeniem do spożycia w punktach zbiorowego żywienia,stołówkach itp,
oraz mięso częściowo przetworzone z przeznaczeniem do dalszego przetwórstwa
na ilości objęte kontyngentem zostały częściowo obniżone cła , zaś na resztę nałożono cło w wysokości 1300 EUR/tonę
jeśli Służby Celne i Weterynaryjne dopilnują realizacji tych kwot , to przy braku przemytu nie grozi nam zalew tanim mięsem/chyba że znowu będą wybory i partie będą się musiały dofinansować/
dlatego APEL do kolegów z regionów przygranicznych i nie tylko
patrzcie co wożą po waszych drogach/może żywy kurczak z Holandii z przeznaczeniem do utylizacji,albo brazylijski filet w pieprzu lub soli jadący do ubojni w celu odświeżenia i poprawienia wybicia polskiego kurczaka/

parafrazując znane powiedzenie
WIDZĘ i MYŚLĘ więc JESTEM

dla poprawienia nastroju
od rana było dużo telefonów z zapytaniem o kurczaka/z realizacją nawet w przyszłym tygodniu/ proponowane ceny 3.7-3.8 /ubojnie z łódzkiego,kuj.pom.,
mazowieckie region płn,kaszubskie/
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:07 Pon 5 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chcem ale chyba z importem bede miec racje.....
Powrót do góry
Aviv

PostWysłany: 17:33 Pon 5 Mar 2007    Temat postu: Raport Odpowiedz z cytatem

Witam all.
Polecam zajrzeć www.drobiarz.org
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:09 Pon 5 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An,piszę co usłyszałem i piszę wyraznie, że "podobno".A o Ukrainie oczywiście w kategoriach przyszłości (choć co do ceł to wiesz jak to z tym bywa zależy jaka opcja polityczna jaki minister jakie wspólne interesy itp)Ale oczywiście masz dużo racji.
To że kurczaka więcej to tak wszyscy mówią czy prawda nie wiem.ZObaczymy.Dla mnie może być 5zł do końca roku
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 14:12 Pon 5 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Medox, co jest z Tobą? Jak tylko zdejmiesz ptaki, to zaczynasz "wróżyć". Wróć chłopie na ziemię. Pamiętasz, jak w styczniu twierdziłeś, że rozmawiałeś z zaprzyjaźnionymi wylęgarniami i uzyskałeś informację, że "wszyscy" wstawiają i w lutym cena będzie 1,80 zł. Teraz masz "przyjaciół" w hurcie. Chłopie, kiedy Ty hodujesz kurczaki, jak ciągle gdzieś przesiadujesz? Kurcząt o 100 % więcej w przyszłym tygodniu? Niby skąd? O ile dobrze liczę, to w tym czasie wchodzą do uboju wstawienia z ok. 25 stycznia. Z moich informacji wynika, że już wtedy zaznaczał się ewidentny brak piskląt w wielu naszych wylegarniach, tak ,że mimo chęci wielu hodowców musiało czekać z wstawieniami. Tak zresztą jest do teraz. Nie widzę zatem żadnego uzasadnienia dla twierdzenia o gwałtownym (100%) wzroście podaży żywca, ani teraz , ani w perspektywie najbliższych kilkunastu tygodni. Co do importu, to uważam , że to pobożne życzenia hurtowników. Pamiętajmy,że Polska jest obecnie na "cenzurowanym" w związku z wypowiedziami Putina i rosyjskich służb weterynaryjnych, w związku z czym liczę na wzmożone kontrole polskich służb, a tym samym wstrzymanie lub znaczne ograniczenie lewego importu. Co do Ukrainy, to pamiętajmy, że kraj ten przez najbliższe kilka lub kilkanaście lat nie będzie należał do wspólnego rynku, więc import z tego rynku będzie obłożony cłem. Należy też pamietać, że Ukraina to ogromny kraj i jeszcze wiele lat będzie pracował na osiągnięcie samowystarczalności w zaopatrzeniu w mięso. Medox, głowa do góry i zamiast do wylęgarni, rzeźni i hurtowni wybierz się do kręgielni,akwaparku czy na pole golfowe. Wypocznij i dopiero wtedy napisz ponownie. Pozdrowienia. [/code]

An "ty być mądry i myśleć dobrze"
a wogóle , to gdzie tak wspaniale wypoczywasz , może walnelibyśmy po drinku i pogadali w duchu jak wyżej "....."
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 14:01 Pon 5 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="żeldrob"]
METAN napisał:
Yon napisał:
/jak można teraz podpisywać umowy z ceną 2,85-przy tej cenie paszy i piskląt/
Na to pytanie niech TASIN Ci odpowie!

nie ważne KTO , tylko niech mnie i innym logicznie uzasadni DLACZEGO ?

bo ja nie rozumiem , dlaczego nabija kabzę takim zakładom jak Drosed/to w końcu 1,25 zł różnicy w cenie pozyskanego mięsa w stosunku do wolnego rynku/
czy nie rozumie , że oddając w tej cenie sam sobie psuje cenę wolnorynkową
a poza tym pomaga im w walce z konkurencją/czytaj WOLNYM RYNKIEM/ przez możliwość sprzedaży wyrobu gotowego w niższej cenie

tylko ograniczenie kotraktacji do takich zakładów/lub weryfikacja warunków zawartych w umowach/ może uchronić nas przed widmem tzw.INTEGRACJI na wzór zachodni , tzn hodowca sprowadzony do roli ciecia we własnych obiektach , odchowujący kurczęta dla ubojni za , powiedzmy 3gr/kg
/może ktoś pamięta takie propozycje rzucane w KONSPOLU - kilka lat temu,pod koniec dyrekcji P.Pawłowskiego /

jeżeli ktoś jest ciekawy jak mogłaby taka umowa wyglądać , niech poszuka umowy sprzed 4-5 lat zTomaszowskimi Zakł.Drobiarskimi /też Drosed/
nie była najlepsza ,ale zawierała wzór na GWARANTOWANĄ CENĘ MINIMALNĄ
w oparciu o cenę pasz DOBROPASZU i cenę piskląt z ich wylęgarni/ bez przymusu ich zakupu/

idzie lato ,okres raczej bezpieczny jeśli chodzi o cenę , spróbójcie zebrać grupę
o łącznej produkcji ok.0,5-1mln szt i zapytajcie ,co wolą : renegocjacje umów ,czy ich rozwiązanie
w razie czego macie możliwość podjęcia współpracy z dawnym Hamrolem/mam nadzieję , że też nie tylko na ich warunkach/
pamiętajmy , że SIŁA jest w JEDNOSCI
Powrót do góry
An

PostWysłany: 13:26 Pon 5 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, co jest z Tobą? Jak tylko zdejmiesz ptaki, to zaczynasz "wróżyć". Wróć chłopie na ziemię. Pamiętasz, jak w styczniu twierdziłeś, że rozmawiałeś z zaprzyjaźnionymi wylęgarniami i uzyskałeś informację, że "wszyscy" wstawiają i w lutym cena będzie 1,80 zł. Teraz masz "przyjaciół" w hurcie. Chłopie, kiedy Ty hodujesz kurczaki, jak ciągle gdzieś przesiadujesz? Kurcząt o 100 % więcej w przyszłym tygodniu? Niby skąd? O ile dobrze liczę, to w tym czasie wchodzą do uboju wstawienia z ok. 25 stycznia. Z moich informacji wynika, że już wtedy zaznaczał się ewidentny brak piskląt w wielu naszych wylegarniach, tak ,że mimo chęci wielu hodowców musiało czekać z wstawieniami. Tak zresztą jest do teraz. Nie widzę zatem żadnego uzasadnienia dla twierdzenia o gwałtownym (100%) wzroście podaży żywca, ani teraz , ani w perspektywie najbliższych kilkunastu tygodni. Co do importu, to uważam , że to pobożne życzenia hurtowników. Pamiętajmy,że Polska jest obecnie na "cenzurowanym" w związku z wypowiedziami Putina i rosyjskich służb weterynaryjnych, w związku z czym liczę na wzmożone kontrole polskich służb, a tym samym wstrzymanie lub znaczne ograniczenie lewego importu. Co do Ukrainy, to pamiętajmy, że kraj ten przez najbliższe kilka lub kilkanaście lat nie będzie należał do wspólnego rynku, więc import z tego rynku będzie obłożony cłem. Należy też pamietać, że Ukraina to ogromny kraj i jeszcze wiele lat będzie pracował na osiągnięcie samowystarczalności w zaopatrzeniu w mięso. Medox, głowa do góry i zamiast do wylęgarni, rzeźni i hurtowni wybierz się do kręgielni,akwaparku czy na pole golfowe. Wypocznij i dopiero wtedy napisz ponownie. Pozdrowienia. [/code]
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 11:26 Pon 5 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="METAN"]
Yon napisał:
/jak można teraz podpisywać umowy z ceną 2,85-przy tej cenie paszy i piskląt/
Na to pytanie niech TASIN Ci odpowie!
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 10:47 Pon 5 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Yon"]Metan, a jeszcze bogatszą psychikę się ma, mając kilka kurników na kontraktację i kilka na wolny rynek. Ja się trzymam tego schematu.

też tak robiłem/psychika nie tyle bogatsza , co spokojniejsza/
ale ten spokój i wyrównanie ceny był pozorny
ile razy musiałeś zacisnąć zęby i podpisać aneks obniżający cenę minimalną zapisaną w umowie kontraktacyjnej
ile razy/jeśli takiego aneksu nie było/ wyrównali ci cenę do dołu przez klasyfikację poubojową

dlatego teraz choduję kurczaka , bo chcę , a nie muszę/ z hobby wolę coś spokojniejszego np. wędkarstwo albo kolekcjonowanie znaczków/ gotów jestem podpisać i podpisuję umowy kontraktacyjne z partnerami , którzy
gwarantują mi cenę minimalną na poziomie kosztów/ustalana na każde wstawienie w oparciu o cenę paszy i piskląt/bez możliwości aneksowania
dają gwarancję odbioru w ustalonym terminie/pod rygorem kar umownych za każdy dzień opóżnienia/
ustalają cenę transakcyjną wg przyjętego wzoru na podstawie cen wolnorynkowych/ale nie mniej niż gwarantowana/

w końcu zeszłego roku nie było to łatwe/duża podaż żywca ,skłonność hodowców do podpisywania umów bez analizy warunków/
w tej chwili sytuacja się odwraca , chociaż podejście hodowców do umów jest w dalszym ćiągu bezkrytyczne/jak można teraz podpisywać umowy z ceną 2,85-przy tej cenie paszy i piskląt/
Powrót do góry
chwiolas

PostWysłany: 08:51 Pon 5 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie co do tej ukrainy.
Czy to ukraincy sobie te kurniki stawiają,czy może obcokrajowcy?
I co głównie będą produkować?Kurczaki,indyki,a może też gęsi?
Yon jeśli wiesz,podziel się tą informacją.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 08:32 Pon 5 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metan, a jeszcze bogatszą psychikę się ma, mając kilka kurników na kontraktację i kilka na wolny rynek. Ja się trzymam tego schematu.

Tasin napisał:
Metan ten tekst o różnicach między wolnorynkowcami a kontraktowcami chyba zapiszę sobie w pamiętniku!!! Jest extra!!! :lol:
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:12 Pon 5 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to prawda ale hurtownie tajemniczo się się uśmiechają i twierdzą,że czekają na taki import ,że będzie kurczak po 2zł.
W tym tygodniu baardzo duże braki w żywcu ,więc nawet 4 z przodu może się zdarzyć.
Od poniedziałku sporo więcej kurczaka,podobno o 100% więcej niż w tym tygodniu który dziś się zaczął,ale może nie aż na tyle żeby zjechało do 2.50,chociaż kto wie.
Był ktoś z was na Ukrainie??Jak nie, to się przejedzcie,jak zobaczycie ilość budowanych ferm drobiu,po kilka, czasem kilkanaście obiektów w jednym miejscu to wam chyba szczęki spadną na buty!!!
Wszystkie dawne "popaństwowe" obiekty masowo przerabiają na trochę świniarnie ,bydło ale 80% to kurniki.Szok!!Warto odwiedzić sąsiadów naprawdę.Fajny kraj ogólnie.Niedługo pewnie zaleją nas kurczakiem
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 23:41 Nie 4 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Metan ten tekst o różnicach między wolnorynkowcami a kontraktowcami chyba zapiszę sobie w pamiętniku!!! Jest extra!!! Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
METAN

PostWysłany: 23:31 Nie 4 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kotek napisał:
Witajcie wszyscy drobiaże jak sądzicie co bedzie w nowym tygodniu?

w sobotę dzwoniły o kurczaka ubojnie , które w czwartek twierdziły ,że więcej jak 3,5 netto nie mogą dać
za kurczaka na ubój w poniedziałek i wtorek proponowały 3,7-3,8/rejon kaszubski , łodzkie/
Cyrusowa Wola-3,6 ale jak będzie kurczak ,to się dogadamy
w piatek o kurczaka dzwonił Karczew
jest więc szansa na utrzymanie się ceny na poziomie 3,5-3,8/trzeba pamiętać , że dla małych ubojni bez eksportu utrzymanie rentowności przy obecnych relacjach ceny żywca do ceny tuszki nie jest już łatwe , więc napewno będą próbowały ją obniżyć-przynajmniej swoim stałym dostawcom/
Powrót do góry
kotek

PostWysłany: 21:46 Nie 4 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie wszyscy drobiaże jak sądzicie co bedzie w nowym tygodniu?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 14:02 Nie 4 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krulik napisał:
brojler kurzy to nerwowy gość. jestem tu od nie dawna i jeszcze nie wiem jak sie posługiwac na tym forum. pozdrawia i życze wszystkim wysokich cen żywca>
He,he. Nie jest tak źle Very Happy Wystarczy , że będziesz pisał zrozumiale Razz
Powrót do góry
krulik

PostWysłany: 13:33 Nie 4 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brojler kurzy to nerwowy gość. jestem tu od nie dawna i jeszcze nie wiem jak sie posługiwac na tym forum. pozdrawia i życze wszystkim wysokich cen żywca>
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 10:30 Nie 4 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Brojler kurzy napisał:
krulik napisał:
te 3.50 to siniarzewo. a wracając do drosetu to niewiem kidy płacił 2.50 jak na wolnym było 2 zł. to po pierwsze a po drugie to jesli droset yracił to tylko 0.50gr. a teraz ile zyska jak na wolnym jest min.3,50. a umowy podpisuje na 2.85. a teraz sobie policz ile zarobisz przy tej cenie.
Do jasnej cholery może tak będziecie się wypowiadać cztelie i zrozumiale dla wszystkich? Co????????? Co ja mam z tej wypowiedzi wywnioskować ??????
ma być CZYTELNIE

jest to próba odpowiedzi Krulika na mój wcześniejszy komentarz
dla wyjaśnienia
dzięki za spersonifikowanie podanej ceny/i oby wszyscy tak robili/

Drosed sam z sobą umów nie podpisuje. uczestniczyć w tym musi hodowca , który podobno zawsze umie liczyć /nie tylko w swojej , ale iw kieszeni ubojni również /
szkoda , że ten skomplikowany proces myślowy daje HODOWCY kontraktowemu możliwość korzystania TYLKO z TRZECH ODCZUĆ

zadowolenia z HOBBY jakim jest hodowla kurczka/bo nie z kasy/

satysfakcji z zawartej umowy i branej ceny/wtedy , gdy wolnorynkowcy oddają po 2

niezadowolenia/czytaj zawiści/ gdy wolny rynek płaci więcej

chcesz mieć bogatszą psychikę , to nie podpisuj takich umów
stres związany z wolnym rynkiem wyzwala więcej odczuć , podnosi poziom hormonów , co przy takiej cenie jak teraz zwykle skutkuje większą skłonnością do śmiechu , a ten , jak wiemy chroni przed zawałem
życzę wszystkim , jak najwięcej okazji do takiej terapi
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 00:31 Nie 4 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
krulik napisał:
te 3.50 to siniarzewo. a wracając do drosetu to niewiem kidy płacił 2.50 jak na wolnym było 2 zł. to po pierwsze a po drugie to jesli droset yracił to tylko 0.50gr. a teraz ile zyska jak na wolnym jest min.3,50. a umowy podpisuje na 2.85. a teraz sobie policz ile zarobisz przy tej cenie.
Do jasnej cholery może tak będziecie się wypowiadać cztelie i zrozumiale dla wszystkich? Co????????? Co ja mam z tej wypowiedzi wywnioskować ??????
ma być CZYTELNIE
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 00:30 Nie 4 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krulik napisał:
Powrót do góry
krulik

PostWysłany: 23:12 Sob 3 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Michał 24

PostWysłany: 18:09 Sob 3 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Tadek za informacje.
Powrót do góry
Tadek

PostWysłany: 13:31 Sob 3 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał 24 napisał:
Dopiero cena na Kaszubach 3.8. Czy ktoś sie orietuje jak wyglonda sytłacja po weekendzie a dokłaniej czy jest coś więcej kurczaka.Bo sie obawiem, że cena spaść, co sądzicie??
W przyszłym tyg. cena prawdopodobnie się utrzyma- brak kurczaka, ale około 15.03. zacznie się pokazywać go więcej, zobaczymy? Jeżeli cena dojdzie do 3.9- 4, Nie Czekaj bo wciągu następnych 2 dni zejdzie znowu na 3.5 albo niżej.
Pozdrawiam tadek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:39 Sob 3 Mar 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał 24 napisał:
Dopiero cena na Kaszubach 3.8. Czy ktoś sie orietuje jak wyglonda sytłacja po weekendzie a dokłaniej czy jest coś więcej kurczaka.Bo sie obawiem, że cena spaść, co sądzicie??
Sytuacja [u]wyglonda [b]jak wyglonda Very Happy Może być lepiej , ale może też być gorzej . Czyli może jeszcze wzrosnąć , ale może też i stanieć . Cena spaść , albo nie spaść . Być dużo , albo mało! Zarobić albo nie zarobić!

Michał! Słownik sobie kup!!! Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2298, 2299, 2300 ... 2374, 2375, 2376  Następny
Strona 2299 z 2376

Skocz do: