Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa DUBEL a ja uważam że to koronadupek spowodował spadek cen paliw a wzrost środków dezynfekcyjnych .

 

Ty policz ile zaoszczędziłeś na tych 11 busach to może wystarczy ci na te rękawiczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...nakupić tira papieru toaletowego przed kryzysem, a potem tydzień później zostać z towarem i ręką w nocniku...

 

W tym przypadku, który zapodałeś jest taka wielce znacząca różnica... papier toaletowy nie ma daty przydatności. Słabiutkie porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...nakupić tira papieru toaletowego przed kryzysem, a potem tydzień później zostać z towarem i ręką w nocniku...

 

W tym przypadku, który zapodałeś jest taka wielce znacząca różnica... papier toaletowy nie ma daty przydatności. Słabiutkie porównanie.

dobra niech będzie, tira bananów lub tira maseczek jednorazowych jałowych , papier też może zostać nadszarpnięty zębem czasu np. przez czworonożne stworzenia gryząco srające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie ile m na dziś?

 

M 0,26-0,27 L 0,29-0,31 XL 0,32-0,36

 

kremy zwyczajowo droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
XL bez problemu 0,40 już L zaczynają szukać masowe wybicia stad .

 

Xl- 0,37

L- 0,29

M- 0,25

 

Od ośmiu dostawców, od dwóch innych po grosiku wiecej

 

Krem zero 0,36

Krem L 0,34

Krem M 0,28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
XL bez problemu 0,40 już L zaczynają szukać masowe wybicia stad .
Masowe wybicia stad. Coś nowego. Brawo za kreatywność. Dzwonisz na ponad tysiąc kurników i prowadzisz jakieś statystki czy masz źródło tych swoich wypocin?

Jak długo żyje każdy przeciąga kurę do świąt, a po świętach jak jest potrzeba to tną. No ale brawo, coraz lepsze brednie wypisujesz. Czekam co następne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
XL bez problemu 0,40 już L zaczynają szukać masowe wybicia stad .
Masowe wybicia stad. Coś nowego. Brawo za kreatywność. Dzwonisz na ponad tysiąc kurników i prowadzisz jakieś statystki czy masz źródło tych swoich wypocin?

Jak długo żyje każdy przeciąga kurę do świąt, a po świętach jak jest potrzeba to tną. No ale brawo, coraz lepsze brednie wypisujesz. Czekam co następne.

 

Człowieku miałeś kiedyś kurę do uboju? Nie ? To się nie wypowiadaj jak to wyglada od kuchni... Prawda jest taka ze ubojnie maja swoją moc ubojową i więcej nie ubiją choćby pękły. A szturm na nie trwa od 2 tygodni już dosłownie niektórzy się zabijają żeby jak najwcześniej ubić kurę. Bo być może za chwile mogą stanąć. Takie info mówią na ubojniach (podobno nie ma kto odbierać towaru i wszystko staje). Wtedy dopiero będzie Meksyk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
XL bez problemu 0,40 już L zaczynają szukać masowe wybicia stad .
Masowe wybicia stad. Coś nowego. Brawo za kreatywność. Dzwonisz na ponad tysiąc kurników i prowadzisz jakieś statystki czy masz źródło tych swoich wypocin?

Jak długo żyje każdy przeciąga kurę do świąt, a po świętach jak jest potrzeba to tną. No ale brawo, coraz lepsze brednie wypisujesz. Czekam co następne.

 

Człowieku miałeś kiedyś kurę do uboju? Nie ? To się nie wypowiadaj jak to wyglada od kuchni... Prawda jest taka ze ubojnie maja swoją moc ubojową i więcej nie ubiją choćby pękły. A szturm na nie trwa od 2 tygodni już dosłownie niektórzy się zabijają żeby jak najwcześniej ubić kurę. Bo być może za chwile mogą stanąć. Takie info mówią na ubojniach (podobno nie ma kto odbierać towaru i wszystko staje). Wtedy dopiero będzie Meksyk...

Czy ty masz coś z głową? Przed Wielkanocą fermy się zabijają żeby ubić kury? Czy ty naprawdę się dobrze czujesz? Każdy ma ubój zaplanowany i jak ktoś rozsądnie prowadzi firmę to nie budzi się rano w sobotę i eh, może dzisiaj wybije stado tylko jest już umówiony na to dużo wcześniej. Ubój przestanie odbierać? A to ja coś przegapiłem, albo od miesiąca ludzi robią zapasy między innymi na konserwy w tym pasztety?

Bredzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JajkujeOd87, lepiej się nie wypowiadać w tematach, o których się nie ma pojęcia.

 

 

A poza tym po co trzymać kury skoro :

 

Nie ma się co śmiać, bo nie jeden może zapłakać w najbliższej przyszłości.

Szkoły - pusto

Restauracje , bary - pusto(chociaż nie wszystkie)

Hotele - pusto, nie na szkoleń, spotkań, imprez, turystów

Cukiernie - w zeszłym tygodniu gdy ludzie robili zapasy to nikt nie myślał o ciastach, więc mają jajka. Zresztą większe imprezy odwoływane, nikt nie zachęca do wyjścia na ciastko czy po ciasto

Targowiska - zamykane

Sklepy - uzupełniły zapasy po ataku klientów w zeszłym tygodniu i... cisza.

 

Nie trzeba mieć Nobla z ekonomii by wiedzieć że jeżeli zaraz sobie z problemem pandemii nie poradzimy to kierunek na cenę jaj jest tylko jeden. I wcale mnie to nie cieszy. Bo co innego zdrowa podwyżka i zdrowa obniżka. Regularne wzrosty i spadki.

To co się będzie działo teraz może zmienić całkowicie wiele kurników, zakładów pakowania, pośredników, hurtowni, skoczków, itd.

 

I nawet nie chodzi tylko o jaja.

 

Najpierw siejesz ferment, a później się dziwisz, że ludzie zamiast czekać na to, co będzie po świętach, wcześniej wpisują się w kolejkę do ubojni. A ta na dzień dzisiejszy jest długa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
XL bez problemu 0,40 już L zaczynają szukać masowe wybicia stad .
wcale nie takie masowe, jest może zgłaszane zapotrzebowanie, ale rzeźnie już teraz zapchane są mięsiwem z brojlerów i drastycznie tną i zapotrzebowanie i ceny, brak eksportu z jednej strony przez pandemię z drugiej jeszcze przez ptasią, to co idzie za granice ma się nijak do możliwości...

 

Jak już chwalą się cenami to i ja też podam swój detal

Krem

"0" 0,90

XL 0,80

L 0,70

M 0,60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
XL bez problemu 0,40 już L zaczynają szukać masowe wybicia stad .
Masowe wybicia stad. Coś nowego. Brawo za kreatywność. Dzwonisz na ponad tysiąc kurników i prowadzisz jakieś statystki czy masz źródło tych swoich wypocin?

Jak długo żyje każdy przeciąga kurę do świąt, a po świętach jak jest potrzeba to tną. No ale brawo, coraz lepsze brednie wypisujesz. Czekam co następne.

 

Człowieku miałeś kiedyś kurę do uboju? Nie ? To się nie wypowiadaj jak to wyglada od kuchni... Prawda jest taka ze ubojnie maja swoją moc ubojową i więcej nie ubiją choćby pękły. A szturm na nie trwa od 2 tygodni już dosłownie niektórzy się zabijają żeby jak najwcześniej ubić kurę. Bo być może za chwile mogą stanąć. Takie info mówią na ubojniach (podobno nie ma kto odbierać towaru i wszystko staje). Wtedy dopiero będzie Meksyk...

Czy ty masz coś z głową? Przed Wielkanocą fermy się zabijają żeby ubić kury? Czy ty naprawdę się dobrze czujesz? Każdy ma ubój zaplanowany i jak ktoś rozsądnie prowadzi firmę to nie budzi się rano w sobotę i eh, może dzisiaj wybije stado tylko jest już umówiony na to dużo wcześniej. Ubój przestanie odbierać? A to ja coś przegapiłem, albo od miesiąca ludzi robią zapasy między innymi na konserwy w tym pasztety?

Bredzisz.

 

Ty nie znasz jednak tej branży... Ja np. mam zaplanowane... ale małe i średnie fermy mają często spontanicznie. Jak jest cena to trzymają jak nie ma ubijają. Mają luz w grafiku obsadzania. Znam takie fermy co 2-3 lata w lato pauzują na wszystkich obiektach.

Tak przegapiłeś fakt że od 2 tygodni ubojnie walą wszystko na mroźnie Które powoli się zapełniają. Niektóre zakłady stają z ubojem od poniedziałku.

Dlatego jest 2,2 zł/kg na brojlerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jest mam info z ubojni chcą wycinać 55 tygodniowe kurki ubojnie zapchane , a co może wiedzieć jakiś handlarzyna który nie ma pojęcia co się dzieje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Przed Wielkanocą fermy się zabijają żeby ubić kury? Czy ty naprawdę się dobrze czujesz? ...

 

Ja tylko skromnie chciałem zauważyć, że termin "przed Wielkanocą" obowiązywał trzy tygodnie temu. Teraz jest już po ptokach... Kto jaja miał kupić to już kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta to dlaczego dziś na fermach magazyny są puste i wszystko nadal jest wybierane ?

 

A na ilu fermach? Pięciu, dziesięciu... Może nawet 100? Mamy ich bodajże ponad 1500 więc nie sposób sprawdzić czy wszystkie są puste. A jeśli nawet dzisiaj są puste to popołudniu będą już ponownie pełne. No chyba, że ktoś ma kury mutanty i może im "gwizdek" zakręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod poniższym linkiem była informacja o wylęgarniach drobiu, które tracą płynność, ale widać, informacje się tam zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod poniższym linkiem była informacja o wylęgarniach drobiu, które tracą płynność, ale widać, informacje się tam zmieniają.
chodzi pewnie o https://forsal.pl/biznes/rolnictwo/artykuly/1467291,polskie-wylegarnie-drobiu-na-skraju-bankructwa-potrzebna-pomoc-publiczna.html

... ale pewnie chodzi bardziej o wylęgarnie nastawione na mięsne, niższa cena w rzeźnio to niższa opłacalność i każdy się wycofuje chwilowo lub bierze na przeczekanie

 

Za to kilka dni temu była informacja, że w Azji zaczyna powoli brakować jaj i w związku z tym może nastąpić wzrost eksportu w tamte rejony (głównie chodzi o Ukrainę) co pewnie będzie miało i przełożenie w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Przed Wielkanocą fermy się zabijają żeby ubić kury? Czy ty naprawdę się dobrze czujesz? ...

 

Ja tylko skromnie chciałem zauważyć, że termin "przed Wielkanocą" obowiązywał trzy tygodnie temu. Teraz jest już po ptokach... Kto jaja miał kupić to już kupił.

większej bredni dawno tutaj nie czytałem, aleś ty głupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Przed Wielkanocą fermy się zabijają żeby ubić kury? Czy ty naprawdę się dobrze czujesz? ...

 

Ja tylko skromnie chciałem zauważyć, że termin "przed Wielkanocą" obowiązywał trzy tygodnie temu. Teraz jest już po ptokach... Kto jaja miał kupić to już kupił.

większej bredni dawno tutaj nie czytałem, aleś ty głupi.

 

Twoja ocena mojej osoby jest tak dla mnie ważna jak wiatry podczas niestrawności. Wypuścić i szybko przewietrzyć aby smród nie pozostał. Nie kompromituj się. Poczytaj jeszcze raz co "głupi" sądzą o twoich mądrych wypowiedziach. A jak chcesz poczytać brednie to wystarczy jak przeczytasz własne jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JajkujeOd87 po prostu jeszcze cały czas jajkuje i tak mu pewnie zostanie. Muszę przyznać, że po jego wypowiedziach zmuszony jestem wietrzyć biuro. . Aż tęsknie za opcją możliwości blokowania niektórych wypowiadających się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...