Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:09 Pią 16 Kwi 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2312, 2313, 2314 ... 2599, 2600, 2601  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krab

PostWysłany: 19:41 Pią 11 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rynek zaczyna miec dosyc niskich cen. w ciagu 2 tygodni dostalem 2 oferty zakupu ferm drobiarskich za dlugi od mieszalni pasz/wylegarni. ceny naprawde nie sa wygorowane co swiadczy o desperacji sprzedajacaego/oferujacego. ferma 4 kurniki (budowane 1995 do 2000 na 80 tys.) za 600 tys. sa to oferty od mieszalni/wylegarni drobiu ktore to najwidocznej maja dosc finansowania ferm bo nie widza szans na rychla poprawe i splate zobowiazan. moze to przykre ale uwazam ze moze to uzdrowic sytuacje bo slabe farmy ktore produkowaly nie patrzac na koszty bo ratowaly sie przed bankructwem zostana wylaczone z produkcji. napiszcie czy w waszym rejonie tez zaczyna byc robiona czystka naleznosci przez firmy z branzy drobiarskiej. oprocz tych 2 ferm sam wiem ze 3 nastepne sa przeznaczone do przejecia za dlugi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Brojler kurzy

PostWysłany: 17:10 Pią 11 Kwi 2008    Temat postu: Re: cena brojlra Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Tasin napisał:
kol napisał:
[quote="DROBIARZ 150":

Sad

Prędzej zrezygnuje z tego biznesu niż na pismie zgodzę się oddać komuś za 90gr coś co mnie kosztuje 1zł

Podpisuję się pod tym rączkami i nózkami Exclamation Very Happy
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:02 Pią 11 Kwi 2008    Temat postu: Re: cena brojlra Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Tasin napisał:
kol napisał:
DROBIARZ 150 napisał:
Wama mam pytanie do kogo odstawiasz w Wielkopolsce ,ja też z Wielkopolski na razie wstawiłam ,umów nie podpisuje sprzedam gdzie dadzą więcej

Przy takim podejściu ... No kurde szlag by takich wolnych strzelców trafił. Toć to tacy największy ferment sieją. Masz jakąś mało- wiele cenę uzgodnioną a taki włazi z buciorami i łamże o zdjęcie. Oj nie nauczą się tacy nigdy, oj nigdy. Shocked

Życie ich nauczy jak ze 4 razy przetrzymają sobie kurki do 8-9 tygodnia życia. Wtedy czym prędzej będą podpisywać kontrakt przynajmniej na rzut.
No ale co zepsują w tym czasie to zepsują Sad

Ja tam trzymałem jak trzeba ponad 9tygodni nie raz i żyje.I nawet niezle pare razy zarobiłem jak cena poszła i sprzedałem 3kilowe piękne kurki znacznie drożej Very Happy I było to więcej niż 4razy i nie podpiszę umowy poniżej kosztów wyprodukowania bo nie jestem debilem.Jeśli o takiej kontraktacji mówicie to wsadzcie ja sobie głęboko w odbyt.Bardzo głeboko.Prędzej zrezygnuje z tego biznesu niż na pismie zgodzę się oddać komuś za 90gr coś co mnie kosztuje 1zł

Ja też nie podpisuję na chamskich zasadach Very Happy najwyżej stracę a nie podpiszę.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:39 Pią 11 Kwi 2008    Temat postu: Re: cena brojlra Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
kol napisał:
DROBIARZ 150 napisał:
Wama mam pytanie do kogo odstawiasz w Wielkopolsce ,ja też z Wielkopolski na razie wstawiłam ,umów nie podpisuje sprzedam gdzie dadzą więcej

Przy takim podejściu ... No kurde szlag by takich wolnych strzelców trafił. Toć to tacy największy ferment sieją. Masz jakąś mało- wiele cenę uzgodnioną a taki włazi z buciorami i łamże o zdjęcie. Oj nie nauczą się tacy nigdy, oj nigdy. :shock:

Życie ich nauczy jak ze 4 razy przetrzymają sobie kurki do 8-9 tygodnia życia. Wtedy czym prędzej będą podpisywać kontrakt przynajmniej na rzut.
No ale co zepsują w tym czasie to zepsują :(

Ja tam trzymałem jak trzeba ponad 9tygodni nie raz i żyje.I nawet niezle pare razy zarobiłem jak cena poszła i sprzedałem 3kilowe piękne kurki znacznie drożej :D I było to więcej niż 4razy i nie podpiszę umowy poniżej kosztów wyprodukowania bo nie jestem debilem.Jeśli o takiej kontraktacji mówicie to wsadzcie ja sobie głęboko w odbyt.Bardzo głeboko.Prędzej zrezygnuje z tego biznesu niż na pismie zgodzę się oddać komuś za 90gr coś co mnie kosztuje 1zł
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 15:11 Pią 11 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drobimex 3,20 + 0,02 zł dodatki netto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tasin

PostWysłany: 15:10 Pią 11 Kwi 2008    Temat postu: Re: cena brojlra Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
DROBIARZ 150 napisał:

Przy takim podejściu ... No kurde szlag by takich wolnych strzelców trafił. Toć to tacy największy ferment sieją. Masz jakąś mało- wiele cenę uzgodnioną a taki włazi z buciorami i łamże o zdjęcie. Oj nie nauczą się tacy nigdy, oj nigdy. Shocked

No ale co zepsują w tym czasie to zepsują Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sebek www

PostWysłany: 14:49 Pią 11 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dolnośląskie spadło na3,2netto podobno ma się poprawić po niedzieli, przyszły tydzień brak żywca
Powrót do góry
sebek www

PostWysłany: 14:49 Pią 11 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dolnośląskie spadło na3,2netto podobno ma się poprawić po niedzieli, przyszły tydzień brak żywca
Powrót do góry
Chicken Exam

PostWysłany: 12:27 Pią 11 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Świętokrzyskim 3,30 a od poniedziałku podobno drożej. Smile
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 10:38 Pią 11 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3,25 Crying or Very sad
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:09 Pią 11 Kwi 2008    Temat postu: Re: cena brojlra Odpowiedz z cytatem

DROBIARZ 150 napisał:

Powrót do góry
wama

PostWysłany: 21:38 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Re: cena brojlra Odpowiedz z cytatem

wama napisał:
Brojler kurzy napisał:
DROBIARZ 150 napisał:
na razie wstawiłam ,umów nie podpisuje sprzedam gdzie dadzą więcej
i to wszystko już tłumaczy Evil or Very Mad Shocked

Racja Brojlerku , racja...niestety..
Powrót do góry
wama

PostWysłany: 21:31 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Re: cena brojlra Odpowiedz z cytatem

[quote="Brojler kurzy"][quote="DROBIARZ 150"] na razie wstawiłam ,umów nie podpisuje sprzedam gdzie dadzą więcej[/quote] i to wszystko już tłumaczy Evil or Very Mad Shocked[/quote]

Racja Brojlerku , racja...niestety..
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 20:59 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHLEBOWSKI ,KULUS
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 20:18 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Lubuskie 3,1 nie odawajcie kto może. Wylęgarnie i paszarnie trzeba zbojkotować niech sami sobie hodują zdziercy.
A KTO DOKŁADNIE?
Powrót do góry
bamber

PostWysłany: 20:11 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ukraina od dziś zniosła embargo na naszego kurczaka

zniosła i olała go z góry , bo jest za drogi Embarassed
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 19:24 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie 3,1 nie odawajcie kto może. Wylęgarnie i paszarnie trzeba zbojkotować niech sami sobie hodują zdziercy.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:18 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ukraina od dziś zniosła embargo na naszego kurczaka
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:12 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Re: cena brojlra Odpowiedz z cytatem

DROBIARZ 150 napisał:
na razie wstawiłam ,umów nie podpisuje sprzedam gdzie dadzą więcej
i to wszystko już tłumaczy Evil or Very Mad Shocked
Powrót do góry
aneczka

PostWysłany: 09:49 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wama napisał:
Myślę,że ubojnie prowadzą jakąś niezrozumiałą dla nas hodowców ,,politykę". Napewno się zdzwaniają w kwestii cen i dyktują nam warunki sprzedaży...
I wychodzi na to,że nie potrzeba nadprodukcji aby nie bylo opłacalnośći hodowli... Przecież żywca nie ma za dużo....A moze my wszyscy nie jesteśmy wobec siebie szczerzy???

Nie, po prostu ubojnie, przetwórcy są zrzeszeni w Krajowej Radzie Drobiarskiej. Pierwotne zachowania życia w stadzie wśród ubojni się zachowały - i jest im z tym lepiej, w przeciwieństwie do hodowców (...)
Sorry, wcześniej zaznaczyłam zły cytat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
aneczka

PostWysłany: 09:47 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

R2 napisał:
zejście towaru normalne nie ma zastoju w sprzedaży żywca mało ,nie mam pojęcia dlaczego takie marne ceny!!!!

Nie, po prostu ubojnie, przetwórcy są zrzeszeni w Krajowej Radzie Drobiarskiej. Pierwotne zachowania życia w stadzie wśród ubojni się zachowały - i jest im z tym lepiej, w przeciwieństwie do hodowców (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DROBIARZ 150

PostWysłany: 09:29 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: cena brojlra Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 09:11 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ceny w sklepach to poziom od około 6,30 do ponad 8 ! Elementy również na bardzo wysokim poziomie bo chciażby filet to poziom ponad 16 złotych . Sklepy zarabiają świetnie i wiem , że to duże sieci dyktują ceny ubojniom , robią ich kosztem promocje , zarabiają na tzw. "półkach" , robią zwroty itd . Przystając na takie warunki ubojnie nie mogą dać więcej hodowcom bo nie zarobią . A , że hodowca dokłada? Kogo to obchodzi? Odmówi jeden , drugi , trzeci to przyjdą następne zadłużone barany , które za pisklaka i pszę bedę ubonie całować w odbyt . Oczywiście do czasu kiedy ubojnia nie zażyczy sobie całkowietego rozliczenia . Wtedy będzie ZONK!!! i bardzo , bardzo....... duże braki .
Powrót do góry
aks_sc

PostWysłany: 08:32 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do kontrachentów Iławskich zakladów , czy wy naprawdę podpisujecie tą kretyńską umowę jaką widziałem. Brojler kurzy ma ewidentną rację , doputy kontrachenci dużych zakładów nie opamiętają się i nie odmówią wstawień i odstaw w cenach nie gwarantujących opłacalności dotąd potentaci na rynku uboju zamiast szukać zysku w sprzedaży (w UE średnia cena wyższa o ok.0,4Euro/kg), zysku będą szukać w skupie. Bo bić przecież muszą , koszty stałe wielkie , a i kredyty do spłacenia nie małe.
Powrót do góry
501

PostWysłany: 08:19 Czw 10 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnie zrywają boki z takich głupków jakimi są hodowcy.Nie wierzę że na zachodzie są frajerzy którzy wstawiają na chybił - trafił.Tam nadal wiedzą cenę przed wstawieniem.Informacja 100%.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2312, 2313, 2314 ... 2599, 2600, 2601  Następny
Strona 2313 z 2601

Skocz do: