Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

... a za darmo nikt nie będzie robił i tyle

 

Od czasu jak istnieję na tym forum to jednak ciągle słyszę, że nie tylko za darmo produkują, ale nawet dokładają do produkcji. Więc absolutnie nie martwię się tym, że jajek może zabraknąć. Bardziej martwię się o klienta.

 

Kol ja daleki jestem do mówienia, że ciągle dokładam, bo tak nie jest, ale jezeli spadki ceny nastąpią jeszcze, a co gorsza będą trwał kilka miesięcy to wtedy napisze że dokładam, a tego nie chce robić. Puki co nie był źle było ok

 

Natomiast nie pisz że nie widzisz drożyzny jaka nastąpiła od 3/4 lat i nie pisze tu o tych cenach które poszybowały teraz w związku z pandemią, tylko te które rosną bo są wynikiem wzrostu kosztów prowadzenia biznesów i to przeróżnych. Także tu PiSu nie wybronisz nie ma szans

 

Rozumiem, że w dwóch różnych światach żyjemy. Bo ja po 50 latach nie zauważyłem obniżek, wciąż tylko wzrost cen. Więc chyba nie ma i nie było Rządu, który chciałbym bronić. I nie mam tu na myśli chwilowych dołowań, które i tak po jakimś czasie nadrabiane są zwyżką. Rachunek zawsze jest na plus. I to jak widzisz nie ma znaczenia kto Rządzi. Bo polityka jest polityką a ekonomia ekonomią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No faktycznie z psychiką rządzących jest coś nie tak.

 

Ciekawe jakby raptem tyle testów co na wykrycie koronawirusa przeznaczono na wykrycie cukrzycy czy chociażby nowotworów to by się okazało, że ten wirus to pikuś. O coś tu chodzi... Zapewne o kasę jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... a za darmo nikt nie będzie robił i tyle

 

Od czasu jak istnieję na tym forum to jednak ciągle słyszę, że nie tylko za darmo produkują, ale nawet dokładają do produkcji. Więc absolutnie nie martwię się tym, że jajek może zabraknąć. Bardziej martwię się o klienta.

 

Kol ja daleki jestem do mówienia, że ciągle dokładam, bo tak nie jest, ale jezeli spadki ceny nastąpią jeszcze, a co gorsza będą trwał kilka miesięcy to wtedy napisze że dokładam, a tego nie chce robić. Puki co nie był źle było ok

 

Natomiast nie pisz że nie widzisz drożyzny jaka nastąpiła od 3/4 lat i nie pisze tu o tych cenach które poszybowały teraz w związku z pandemią, tylko te które rosną bo są wynikiem wzrostu kosztów prowadzenia biznesów i to przeróżnych. Także tu PiSu nie wybronisz nie ma szans

 

Rozumiem, że w dwóch różnych światach żyjemy. Bo ja po 50 latach nie zauważyłem obniżek, wciąż tylko wzrost cen. Więc chyba nie ma i nie było Rządu, który chciałbym bronić. I nie mam tu na myśli chwilowych dołowań, które i tak po jakimś czasie nadrabiane są zwyżką. Rachunek zawsze jest na plus. I to jak widzisz nie ma znaczenia kto Rządzi. Bo polityka jest polityką a ekonomia ekonomią.

 

Kol. to jest prosta sprawa, dane GUS. Według nich Polska przez lata 2016-2019 odnotowała najwyższe o blisko 40% średnio wzrosty cen produktów spożywczo przemysłowych codziennego użytku od 2000 roku. To chyba jednak coś pokazuje. A poza tym prowadzisz biznes i powiedz, czy w ciągu 20 lat zauważyłeś tak wysokie wzrosty kosztów prowadzenia biznesu jak przez ostatnie 4 lata? I na koniec ekonomia jest ekonomia, a zatem jeżeli nałożysz zbyt dużo opłat na podmioty generujące podatki tp. To albo efektem będzie wzrost cen nie do udźwignięcia przez konsumenta albo plajtę tych podmiotów. Chyba że działamy według dwóch różnych ekonomi. Moja mi mówi, że muszę suma summarum sprzedać na tyle drogo, żeby zarobić po odjęciu wszystkiego co pozwala ten zarobek wygenerować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dane GUS. Według nich Polska przez lata 2016-2019 odnotowała najwyższe o blisko 40% średnio wzrosty cen produktów spożywczo przemysłowych codziennego użytku od 2000 roku. ...

 

Sprawdź też dane GUS sprzed 2000 roku. Bo to wciąż obejmuje te 50 lat o których wspomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dane GUS. Według nich Polska przez lata 2016-2019 odnotowała najwyższe o blisko 40% średnio wzrosty cen produktów spożywczo przemysłowych codziennego użytku od 2000 roku. ...

 

Sprawdź też dane GUS sprzed 2000 roku. Bo to wciąż obejmuje te 50 lat o których wspomniałem.

 

Kol jak ty chcesz porównywać czasy, do 89 roku zcentralizowanych cen z latami kiedy te ceny uwolniono, czyli po 89 i okres kształtowanie gospodarki wolnorynkowej, czyli lata 90 z czasami kiedy ona już funkcjonuje myśle po 98 mniej więcej, to tak się po prostu nie da. To jak byś porownal rynek zbytu dzisiaj i 25 lat temu chyba rozumiesz co mam na myśli.

Na koniec tej dyskusji poza tematem. Czy naprawdę uważasz że decyzje PiS, ktore wpłynęły na zwiększenie kosztów prowadzenia firm, tylko po to aby mieć pieniądze na rozdawanie, a właściwie to po prostu kupowanie jak to powiedział kurski, głosów tępego ludu, nie są czymś nowym. Chces mi powiedzieć, że wszytkie poprzednie rządy były pod tym względem tak samo nieodpowiedzialne. Cudem będzie jak to wszytko się nie zawali . Masz biznes, sam wiesz ile to kosztuje dzisiaj i przed podnoszeniem z kolan Polskiego narodu ....

PS pisałem z telefonu, więc może trochę nie zrozumiałe wyszło ale doczytasz się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ahahaha co się dzieje. Telefony od ludzi których imion już nie pamiętam.

1B proponowana po 0,18. Ale nie dziękuję, bo nie wiem co to za towar.

 

Z drugiej strony są ciężkie czasy, więc trzeba zgarnąć ile się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ahahaha co się dzieje. Telefony od ludzi których imion już nie pamiętam.

1B proponowana po 0,18. Ale nie dziękuję, bo nie wiem co to za towar.

 

Z drugiej strony są ciężkie czasy, więc trzeba zgarnąć ile się da.

Bierzcie i kupujcie puki chcą sprzedawać. Kto się uzależnił od jednego rynku i nie ma zdywersyfikowanej dystrybucji ten ma obecnie spory problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dane GUS. Według nich Polska przez lata 2016-2019 odnotowała najwyższe o blisko 40% średnio wzrosty cen produktów spożywczo przemysłowych codziennego użytku od 2000 roku. ...

 

Sprawdź też dane GUS sprzed 2000 roku. Bo to wciąż obejmuje te 50 lat o których wspomniałem.

 

Kol jak ty chcesz porównywać czasy, do 89 roku zcentralizowanych cen z latami kiedy te ceny uwolniono, czyli po 89 i okres kształtowanie gospodarki wolnorynkowej, czyli lata 90 z czasami kiedy ona już funkcjonuje myśle po 98 mniej więcej, to tak się po prostu nie da. To jak byś porownal rynek zbytu dzisiaj i 25 lat temu chyba rozumiesz co mam na myśli.

Na koniec tej dyskusji poza tematem. Czy naprawdę uważasz że decyzje PiS, ktore wpłynęły na zwiększenie kosztów prowadzenia firm, tylko po to aby mieć pieniądze na rozdawanie, a właściwie to po prostu kupowanie jak to powiedział kurski, głosów tępego ludu, nie są czymś nowym. Chces mi powiedzieć, że wszytkie poprzednie rządy były pod tym względem tak samo nieodpowiedzialne. Cudem będzie jak to wszytko się nie zawali . Masz biznes, sam wiesz ile to kosztuje dzisiaj i przed podnoszeniem z kolan Polskiego narodu ....

PS pisałem z telefonu, więc może trochę nie zrozumiałe wyszło ale doczytasz się

RACJA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dane GUS. Według nich Polska przez lata 2016-2019 odnotowała najwyższe o blisko 40% średnio wzrosty cen produktów spożywczo przemysłowych codziennego użytku od 2000 roku. ...

 

Sprawdź też dane GUS sprzed 2000 roku. Bo to wciąż obejmuje te 50 lat o których wspomniałem.

 

Kol jak ty chcesz porównywać czasy, do 89 roku zcentralizowanych cen z latami kiedy te ceny uwolniono, czyli po 89 i okres kształtowanie gospodarki wolnorynkowej, czyli lata 90 z czasami kiedy ona już funkcjonuje myśle po 98 mniej więcej, to tak się po prostu nie da. To jak byś porownal rynek zbytu dzisiaj i 25 lat temu chyba rozumiesz co mam na myśli.

Na koniec tej dyskusji poza tematem. Czy naprawdę uważasz że decyzje PiS, ktore wpłynęły na zwiększenie kosztów prowadzenia firm, tylko po to aby mieć pieniądze na rozdawanie, a właściwie to po prostu kupowanie jak to powiedział kurski, głosów tępego ludu, nie są czymś nowym. Chces mi powiedzieć, że wszytkie poprzednie rządy były pod tym względem tak samo nieodpowiedzialne. Cudem będzie jak to wszytko się nie zawali . Masz biznes, sam wiesz ile to kosztuje dzisiaj i przed podnoszeniem z kolan Polskiego narodu ....

PS pisałem z telefonu, więc może trochę nie zrozumiałe wyszło ale doczytasz się

RACJA!!!
Takiego bezprawia i hipokryzji ,to nawet komuniści nam nie zafundowali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za komuny było powiedzenie, " Dajcie człowieka , a paragraf się znajdzie" Dziś paragraf czeka na każdego obywatela!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za komuny było powiedzenie, " Dajcie człowieka , a paragraf się znajdzie" Dziś paragraf czeka na każdego obywatela!!

 

Dobrze, że podkreśliłeś "na każdego". O to przecież chodziło by prawo nie działało wybiórczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za komuny było powiedzenie, " Dajcie człowieka , a paragraf się znajdzie" Dziś paragraf czeka na każdego obywatela!!

 

Dobrze, że podkreśliłeś "na każdego". O to przecież chodziło by prawo nie działało wybiórczo.

„każdego w myśl Orwella „wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre równiejsze od innych.” Co chwile słyszy się o nowych grzesznych ekipy rządzącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za komuny było powiedzenie, " Dajcie człowieka , a paragraf się znajdzie" Dziś paragraf czeka na każdego obywatela!!

 

Dobrze, że podkreśliłeś "na każdego". O to przecież chodziło by prawo nie działało wybiórczo.

 

Oprócz tych, co te prawo stanowią, i mieli by stać na jego straży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ahahaha co się dzieje. Telefony od ludzi których imion już nie pamiętam.

1B proponowana po 0,18. Ale nie dziękuję, bo nie wiem co to za towar.

 

Z drugiej strony są ciężkie czasy, więc trzeba zgarnąć ile się da.

Bierzcie i kupujcie puki chcą sprzedawać. Kto się uzależnił od jednego rynku i nie ma zdywersyfikowanej dystrybucji ten ma obecnie spory problem.

A jeszcze jak obecnie ten rynek uzależniony jest od zagranicy to już mogiła.

 

Pierwsze rynki w detalu po świętach- jest stabilnie... Handlarze za to się pochowali, tacy stali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dane GUS. Według nich Polska przez lata 2016-2019 odnotowała najwyższe o blisko 40% średnio wzrosty cen produktów spożywczo przemysłowych codziennego użytku od 2000 roku. ...

 

Sprawdź też dane GUS sprzed 2000 roku. Bo to wciąż obejmuje te 50 lat o których wspomniałem.

 

Kol jak ty chcesz porównywać czasy, do 89 roku zcentralizowanych cen z latami kiedy te ceny uwolniono, czyli po 89 i okres kształtowanie gospodarki wolnorynkowej, czyli lata 90 z czasami kiedy ona już funkcjonuje myśle po 98 mniej więcej, to tak się po prostu nie da. To jak byś porownal rynek zbytu dzisiaj i 25 lat temu chyba rozumiesz co mam na myśli.

Na koniec tej dyskusji poza tematem. Czy naprawdę uważasz że decyzje PiS, ktore wpłynęły na zwiększenie kosztów prowadzenia firm, tylko po to aby mieć pieniądze na rozdawanie, a właściwie to po prostu kupowanie jak to powiedział kurski, głosów tępego ludu, nie są czymś nowym. Chces mi powiedzieć, że wszytkie poprzednie rządy były pod tym względem tak samo nieodpowiedzialne. Cudem będzie jak to wszytko się nie zawali . Masz biznes, sam wiesz ile to kosztuje dzisiaj i przed podnoszeniem z kolan Polskiego narodu ....

PS pisałem z telefonu, więc może trochę nie zrozumiałe wyszło ale doczytasz się

RACJA!!!
Takiego bezprawia i hipokryzji ,to nawet komuniści nam nie zafundowali...
przecież to też są komuniści, może nawet jeszcze gorsi... Jak za komuny wszystko wyprowadzali z kraju na wschód to teraz wszystko wyprowadzają na zachód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„A na drzewach zamiast liści będą wisieć ko.....ści ”

 

Zagranica bierze może nie ma powtarzalności ale coś idzie. Ja puki co nie narzekam.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
„A na drzewach zamiast liści będą wisieć ko.....ści ”

 

Zagranica bierze może nie ma powtarzalności ale coś idzie. Ja puki co nie narzekam.

Pozdro.

"coś" nie znaczy że tak jak przedtem , u mnie też "coś" idzie na handlarzy (średnio 1/3 została, reszta się pochowała), fakt że ich było niewiele i brali niewielki wycinek produkcji, ale zawsze to było jakieś "coś"..., z drugiej strony detal doszedł bardziej rozbudowany pomimo sankcji państwowych ;P i co nie poszło dla handlarza pójdzie do końcowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włosi widzieli w tym roku puste półki (pierwszy raz w życiu), podobnie jak za komuny w Polsce;

Francuzi nauczyli się donosić (https://www.bankier.pl/wiadomosc/Plaga-donosicielstwa-obok-epidemii-koronawirusa-we-Francji-7867276.html), jak za komuny w Polsce;

w Postępowej Europie zaczęły obowiązywać długie kolejki za towarami pierwszej potrzeby..., jak za komuny w Polsce;

w Hiszpanii nauczyli się kombinować (wynajem psów na spacery), dokładnie jak za komuny w Polsce,

Polacy zaczęli uderzać w szarą strefę (usługi fryzjerskie), dokładnie jak za komuny...

 

Jednak świat schodzi na psy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włosi widzieli w tym roku puste półki (pierwszy raz w życiu), podobnie jak za komuny w Polsce;

Francuzi nauczyli się donosić (https://www.bankier.pl/wiadomosc/Plaga-donosicielstwa-obok-epidemii-koronawirusa-we-Francji-7867276.html), jak za komuny w Polsce;

w Postępowej Europie zaczęły obowiązywać długie kolejki za towarami pierwszej potrzeby..., jak za komuny w Polsce;

w Hiszpanii nauczyli się kombinować (wynajem psów na spacery), dokładnie jak za komuny w Polsce,

Polacy zaczęli uderzać w szarą strefę (usługi fryzjerskie), dokładnie jak za komuny...

 

Jednak świat schodzi na psy...

A jeszcze Belgowie stworzą coś na wzór Służb Bezpieczeństwa, jak za komuny.... https://www.bankier.pl/wiadomosc/Belgia-wynajmie-2-tys-detektywow-do-wyszukiwania-zakazonych-koronawirusem-7867655.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włosi widzieli w tym roku puste półki (pierwszy raz w życiu), podobnie jak za komuny w Polsce;

Francuzi nauczyli się donosić (https://www.bankier.pl/wiadomosc/Plaga-donosicielstwa-obok-epidemii-koronawirusa-we-Francji-7867276.html), jak za komuny w Polsce;

w Postępowej Europie zaczęły obowiązywać długie kolejki za towarami pierwszej potrzeby..., jak za komuny w Polsce;

w Hiszpanii nauczyli się kombinować (wynajem psów na spacery), dokładnie jak za komuny w Polsce,

Polacy zaczęli uderzać w szarą strefę (usługi fryzjerskie), dokładnie jak za komuny...

 

Jednak świat schodzi na psy...

A jeszcze Belgowie stworzą coś na wzór Służb Bezpieczeństwa, jak za komuny.... https://www.bankier.pl/wiadomosc/Belgia-wynajmie-2-tys-detektywow-do-wyszukiwania-zakazonych-koronawirusem-7867655.html

https://www.zerohedge.com/political/stunning-images-suggest-america-brink-social-unrest ... dokładnie jak za komuny... zamieszki na wydawało by siuę ucywilizowanym zachodzie... a śmiali się z Polski i stania za papierem toaletowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedy misio ma rację. Absolutnie wierzę w taki przedział cenowy, wręcz ktoś płacąc 0,22 za Mke to przepłaca, bo rynkowa cena jest niższa.

Natomiast Lke płace 0,27.

Przetwórstwo 2zl/kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale kiedy misio ma rację. Absolutnie wierzę w taki przedział cenowy, wręcz ktoś płacąc 0,22 za Mke to przepłaca, bo rynkowa cena jest niższa.

Natomiast Lke płace 0,27.

Przetwórstwo 2zl/kg.

A u mnie bez zmian

 

Xl-0,22

L- 0,18

M- 0,15

S- 0,11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...