Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Zachód ciągle w górę.

 

A wybijalnie niektórym też płacą... całkiem całkiem 3,8 zł/kg

 

G...burze czas zacząć !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że czas na korektę wartości jajec!!! Generalnie towaru nie jest za dużo, szkoda że cena zatrzymała się na tak niskim poziomie, równie dobrze mogło to być kilka oczek wyżej i wszyscy byli by happy. Nie pisałem ale jakoś tak z miesiąc, może trochę dalej temu miałem potężne obawy co do wysokości ceny i zejścia towaru, na szczęście kurs euro zrobił swoje i jakoś się udało. Nie mniej jednak myślę, że to czas na podnoszenie , bo za chwile wrócą ptaki z pauzy i różnie może być, także może by tak puknąć grosik dwa trzy od poniedziałku. Oczywiście do góry 📈 Pośrednicy napewno to zrozumieją i nie będą oponować, a może nawet nas w tym poprą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty DUBEL za brednie wypisujesz chyba pasza do góry co tydzień jeszcze ze 3 miechy nic nie podskoczy ale później jesienią to będzie wojna o jaja bo stada rodzicielskie są wybijane .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ty DUBEL za brednie wypisujesz chyba pasza do góry co tydzień jeszcze ze 3 miechy nic nie podskoczy ale później jesienią to będzie wojna o jaja bo stada rodzicielskie są wybijane .

 

Nie chce cię wyzywać, wiec nie powiem kim ty jesteś, co kilka tygodni piszesz, że drożeje, że duże pakowanie szukają, że większość ferm podnosi, że handlarzyki szukają towaru, przy czym ty nie masz pojęcia o hurcie, bo podobno sam wszytko produkujesz, rozwodzisz i zjadasz, a teraz (słowo zostało usunięte), że 3 miesiące będzie nędza. 29 kwietnia czyli ciutkę ponad 2 tygodnie temu napisałeś wielkimi literam „ZA TYDZIEŃ DWA BĘDZIE SIĘ DZIAŁO EKSPORT EKSPORT. Czy pisząc to miałeś na myśli, że będzie się działo 3 miesiące nędzy i rozpaczy ceny bez zmian. Czytając to wszytko co piszesz zastanawiam się czy ty napewno jesteś drobiarzem bo gdyby okazało się inaczej to wiele by tłumaczyło. Na koniec napisze ci tak, ja jako pseudo podrabiany hodowca.... nie ma chu....ja we wsi żeby cena jaj stała do 15 sierpnia, mało tego moim zdaniem może nie duże ale jednak odbicie nastąpi do końca miesiąca . No ale czas pokarze czy tym razem tez piszesz bzdety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dla tego wysyłam na eksport M po 0,27 a u nas jest dno przez tych rządzących tak wspaniale co wszystko pozamykali . W dalszym ciągu wszystko stoi i z czego ma być ta cena ? Ubojnie biją pełną parą i nic się nie zmienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też dla tego wysyłam na eksport M po 0,27 a u nas jest dno przez tych rządzących tak wspaniale co wszystko pozamykali . W dalszym ciągu wszystko stoi i z czego ma być ta cena ? Ubojnie biją pełną parą i nic się nie zmienia .

że niby nie powinni nic zamykać? A także zamknąć wszystkich w kwarantannie powyżej lat 60? I także tych mających zdiagnozowaną chorobę przewlekłą? Oraz wszelkie skupiska takiej ludności (domy społeczne, szpitale- mogą leczyć, ale nie ma odwiedzin)? Pod jakim rygorem? Pozbawienia emerytury/renty na X czasu? Reszta zaś poniżej lat 60 powinna funkcjonować jak zwykle? Ja jestem za, ale już mleko się rozlało.

 

A ubojnie niech biją, ale to i tak nic nie zmieni szybko. Mówiłem, w Polsce istnieją rzeczy, że się fizjologom nie śniły nigdy. Jak na zachodzie rośnie to u nas spada, a jak u nich spada to u Nas też spada . Musiały by być jakieś konkretne sytuacje aby cena wzrosła i to nie ruch typu grosik -, grosik +, a bardziej taka +10 groszy od strzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak koledzy całe szczęście że eksport idzie bo tak by było po 0,10 jajo teraz dziwna sytuacja magazyny na fermach puste i cena nic nie idzie

Co do rządów to galerie i molochy otworzone a tam gdzie MY woziliśmy i z tego żyliśmy zamknięte CZERWIEC MA BYĆ JESZCZE GORSZY dla wszystkich oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, jaka cena byłaby satysfakcjonująca dla producentów na maj???? Bywało 0,10 w porywach do 0,15. Czy cena na miesiąc maj powyżej 0,20 i zaistniałej sytuacją ( covid 19 ) nie jest satysfakcjonująca ??? Nie grzeszcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się, jaka cena byłaby satysfakcjonująca dla producentów na maj???? Bywało 0,10 w porywach do 0,15. Czy cena na miesiąc maj powyżej 0,20 i zaistniałej sytuacją ( covid 19 ) nie jest satysfakcjonująca ??? Nie grzeszcie .
Zależy dla jak dużego producenta, dla mnie jest skrajnie niepoważna taka cena 10 groszy to wole do dołu wrzucić i skrócić stado niż użerać się z pośrednikiem/przetwórcą, bo albo odcień skorupy nie ten, albo za mocna/za słaba, a to jest od MESSY a nie od TETRY (też się spotkałem).

10 groszy bywało kilkadziesiąt lat temu, owszem. Mało tego przed unią bywało i 30 groszy pomimo braku jakichkolwiek rygorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te wasze podwyżki? macie szczęście że was nie dusimy z cenami bo byście oddali po kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie te wasze podwyżki? macie szczęście że was nie dusimy z cenami bo byście oddali po kosztach.

 

ciekawe niby jak mielibyście to robić

 

Tak, tak krążą opowieści z krypty o jaju co samo z magazynów u "kogoś" wychodzi, we wszystkich tych historiach jest jeden wspólny mianownik tzn. nikt nie jest w stanie nazwać tej/tych osób z imienia... Ja za to mógłbym nazwać z nazwiska tych którzy mają nawet sporą produkcję i jadą na bieżąco.

 

Ja aktualnie więcej sprzedaje jak produkuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JajkujeOd87 ty to jesteś najgorszy dusiciel na Śląsku wszyscy cię znają

 

Człowieku on jest taki sam jak ty, tylko w innych barwach klubowych. U niego cały rok jajo się odkłada, u a ciebie cały rok idzie do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o docinki ale jeżeli marzec, kwiecień piszesz, że zaraz podrożeje, a w maju nagle piszesz, że nie podrożeje. To jak traktować cię poważnie, już nawet nie będę pisał o innych sytuacjach w których zaprzeczasz samu sobie. To twoje posty są docinkami. Prawdopodobnie jakiś handlarz, może handlarze bardzo ci skrzywdzili, wykorzystali i to ty docinasz cały czas i straszysz że producenci wygryzą pośredników, że będzie się działo, że wszystkie fermy to albo tamto, bo ty akurat wiesz co się dziej na innych fermach, znasz plany wszystkich innych. Weź pod uwagę że niektórzy czytają to wiec jak masz jakieś info wiarygodne to ok jak najbardziej ale jak tylko piszesz żeby straszyć pośredników, to stajesz w jednym szeregu z tymi co piszą jak jajo jest na górce, że zaraz będzie tanieć. Ty natomiast jak jest dołek straszysz że będzie drożeć. Ameryki nie odkryłeś wiadomo że jak jest słaba cena, to kiedyś podskoczy. już ci kiedyś napisałem nie potrafisz stworzyć zdrowych relacji handlowych, ty działasz tak że albo ty ich albo oni ciebie i stąd ta frustracja która się z ciebie wylewa. A ja ci mówię że się da nie z każdym oczywiście bo są wśród pośredników twoje lustrzane odbicia ale są i tacy z którymi się da i to jest klucz

 

Zrozum ze pisząc to niczym się nie różnisz od takiego jajkuje który jest panem życia i śmierci ale tylko wtedy jak towar nie schodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty DUBEL utworzyłeś taki sam nick i tylko mi docinasz i krytykujesz ZAUWAŻ że krytykujesz tylko tych co piszą że ciągnąć cenę do góry i tych co piszą że jest żle .

WSZYSTKIE TWOJE POSTY TO DOCINKI TYLKO DO MNIE I DO YOYA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ty DUBEL utworzyłeś taki sam nick i tylko mi docinasz i krytykujesz ZAUWAŻ że krytykujesz tylko tych co piszą że ciągnąć cenę do góry i tych co piszą że jest żle .

WSZYSTKIE TWOJE POSTY TO DOCINKI TYLKO DO MNIE I DO YOYA

 

 

No ta, wspieraj się yoyo we dwóch raźniej. Dalej bredzisz pokaż gdzie krytykuje kogoś innego oprócz ciebie i mazepy. Ja pisałem kilka dni temu, że drożeje, to ty że cena się nie zmieni i kto tu ciągnie w dół. Dobrze wiesz, że każdy producent w dołku nastawia ucho na info kiedy cena podbije a ty jak zdarta płyta i to jest wkur....jące.

 

Sprawa prosta kury w spa, zapasy się pokurczyły trzeba wyciągnąć cenę, bo nie wiadomo jak rynek poradzi sobie z tym to co zaraz wróci. A u ciebie przez 3 miesiące nic się nie zmieni gratuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M-0,20

L-0,26

 

Kremowe po tyle samo lub 1-2 grosz więcej, zależy od kogo.

 

Marża momentami 100%, żyć nie umierać. A jeszcze maj to miesiąc, gdy trzeba uważać na jajko, więc lekko przykręca się kurek z dostawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kremowe jaja w tej cenie można kupić życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koń by się uśmiał co wypisuje ziomek „jajkuje87”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz takie ceny to kupię ilości tirowe L po 32 gr. Chłopie co ty wogóle wypisujesz cena minimum na fermie za L to 32 gr , M 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...