Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj najpierw połatać dziury w nich.

Proces kiszenia trwa 4-6 tygodni i dopiero po tym czasie można je podawać zwierzętom. Sprawdź więc czy nie ma pleśni i obcego zapachu wskazującego na kwas masłowy. W przypadku sinego materiału (dość charakterystyczny "proszek") lepiej jest je wyrzucić - ponieważ bedzie to wskazywało na obecność sinic i grzybów chorobotwórczych co przysporzy Ci (a raczej krowom) wielu problemów zdrowotnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie w tym roku w zniwa planuje zbalotowc jęczmionke na sianokiszonke odrazu za kombajnem!!uda sie czy nie robił juz ktos takie coś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. w żniwa?? przecież to słoma, to Ci sie nie ukisi. jeśłi chcesz robić sianokiszonke z jęczmienia to koś teraz np rotacyjną i zbierz w baloty, ziarno jeszcze jest w fazie mlecznej wiec bedzie duza wartość, a słome popresuj i póżniej możesz tez jej dodawac troche krowom. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kombinuję ciągle jak robić sianokiszonkę.

Zawsze była na pryźmie po orkanie ale jakoś dużo odchodzi.

Myślę o takiej technologii.

Ściąć orkanem (a nie kosiarką jak do tej pory), powinna bardzo szybko podeschnąć, a potem zbierać prasą w bale i foliować. Nie mam prasy z docinaczem a jak wysokie trawy albo żyto (to na przyszły rok) się kosi to potem ciężko byłoby rozdzielać. Nie wiem tylko czy jak rozdrobnie orkanem na początku to potem uda się to rozsądnie zgrabić tak żeby połowa nie została w polu.. Próbował może ktoś takiej technologii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po orkanie to połowa zostanie na polu. jak dużo Ci odchodzi to znaczy że słabo ugnieciona. dodaj zakiszacz i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema co kombinować.Zwożić przyczepą samozbierającą na pryzme dobrz ubić,dobrz przykryć i nie ma prawa się nic popsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile moze wazyc taka zrolowana bela siana? Tak w przyblizeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od materiału który zbieraleś !!

 

jak robiłeś z normalnego tj. podsuszonego sianka to kolo 300-500kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wielkości beli oraz stopnia jej ubicia. Ale waga przeważnie mieści się w granicach podanych przez Dzika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie bele bedziesz robił i jaka bedzie trawa wielka na takiej łace. Ja na łace 1 ha miałem tego roku 18 bel 120x120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie zero nawozu w jesieni tylko dawałem tam obornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ile bela siano kiszony może być w foliii zeby nie zgniła ??

jak długo moze pozostawać w takiej postaci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy siano z mieszanki jęczmień+pelucha+wyka może zastapić kiszonki?Nasuneło mi się to pytanie gdyż ta pasza zawiera przecież dużo białka (może się myle,ale zdaj mi się,że nie) jak i kiszonka i z tąd pytanie czy siano z tego może zastapić kiszonki.Co więcej uprawa tej mieszanki jest mniej kosztowna i pracochłonna od uprawy kukurydzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gospodarstwach ekologicznych posiadających grunty orne, w rejonach gdzie

istnieje ryzyko uprawy kukurydzy, dużą popularnością cieszą się kiszonki z całych

roślin zbożowych (jęczmienia, pszenicy, owsa), lub mieszanki: zbożowo-motylkowe ,

zbożowo-strączkowe, zbożowo-motylkowo-trawiaste. Zbiór roślin

następuje w okresie mleczno-woskowej dojrzałoci ziarna zbóż¿. Takie kiszonki zawierają wówczas 35-40% suchej masy i charakteryzują się wysoką (zbliżoną do

kukurydzy) zawartoci energii i wyższą zawartocią białka o zrównoważonej frakcji

BTJN i BTJE. Z tych względów mogą one stanowiæ dobrą energetyczno-biał-

kową paszę podstawową z powodzeniem stosowaną w opasie młodego bydła w gospodarstwach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym świetnie przygotowuje stanowisko pod rośliny ozime - ze względu na motylkowe. I czas zbioru sprzyja rozłożeniu prac polowych w dłuższym czasie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze jak na razie troche malo sianokiszonki na lakach udalo sie mi zrobic kombinuje czy mozna teraz po zniwach posiac jakis poplon zeby jeszcze na jesieni mozna bylo z tej roslinki zrobic kiszonke. Jesli tak to co to za roslinka moze byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno, wyszło mi 174 balotów, wszystkie owijałem, ale na próbe kilka lusów popryskałem przed belowaniem zakwaszaczem i jestem ciekawy czy to coś da, mam nadzieje, że poprawi to jakość, bo czasem jak jakiś balot jest za suchy to się słabo kisi, przed następnym robienem sianokiszonki musze te baloty rozpakować i sprawdzić czy ma to sens, jak tak to juz zawszebęde pryskać, albo kupie sobie taki zbiornik, z którego zakwaszacz podawany jest do bel. A jak wy, dodajecie do sianokiszonki jakieś zakwaszacze??

 

ja używam aplikatora FASKA. kosztował chyba 3tys. ma pojemność 60l (trochę za mało, trzeba uzupełniać w trakcie pracy jak więcej niż 20 bel do zrobienia). dają kilka rozmiarów dysz, wszystko na pudełku przjrzyście rozpisane.

Kiszonka wychodzi b dobra, bez aplikatora jest sporo odpadu i gorsza smakowitość/pobieranie.

SANO też sprzedaje aplikatory, 120l kosztuje 3tys więc wydaje się lepszą propozycją. Ale oferują to dopiero w tym roku a ja swój kupowałem rok temu.

 

Aha - w tej FASKA trzeba pamiętać regularnie myć filtr na dnie zbiornika inaczej jest słabe ciśnienie.

Bakterie kupuję bezpośrednio w Instytucie Żywności w warszawie na rakowieckiej. to jedyny polski producent. cena ok 135 zł za pudełko bakterie + enzym na 50ton. Mam pewność, że bakterie są zawsze świerze. Taniej i lepszych nie kupicie NIGDZIE. Inne firmy oferują importowane, co poniektórzy wołają nawet po 400zł .... oszaleli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś robi sianokiszonke w pryzmie np w silosie pzejazdowym to jaka odlegosc trzeba zachowac od np plyty gnojowej, zbiornika na gnojowke czy dzialki sasiada przy budowie takiego silosu przejazdowego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo mnie zainteresowała technologia sporządzania sianokiszonki za pomocą przyczepy zbierającej. W moim regionie prawie wszyscy rolnicy robią ją w formie balotów, ale jak np. patrze na bele sianokiszonki u mojego wuja to mnie szlak trafia jak widzę że za taką kasę jaką wsadził w maszyny i do tego cały czas musi płacić za folie duży % bel sie psuje. Najważniejszym minusem tej technologii są dla mnie jednak koszty a nie jakość bo przecież na nią nie zawsze mamy wpływ.Zastanawiam sie wiec nad kupnem przyczepy i sporządzaniem sianokiszonki w pryzmie. Zastanawia mnie jednak jaki model wybrać, z jakim wyposażeniem i o jakiej wielkości? Nie wiem również jakiej mocy potrzebuje taka maszyna? Mam Renault 80 km

 

Z góry dziękuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 80 KM kup 5 -ton przyczepę. Ważne żeby była na tandemie, rotor - czyli ślimakowe nagarnianie na noże, wałki rozrzucające zebraną masę, posuw taśmy w obie strony. W cenie 12-15 tys. dostaniesz dobrej jakości Claasa lub poettingera. Może być również Deutz-Fahr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...