Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie handlujesz na Tiry bo nie masz skąd wziasc tyle jaja a po drugie kozak z ciebie dobry cena rynkowa wszędzie jest około 33 gr za krem L a tobie gonią po 26 do 28 weź przestań te bajki opowiadać
No ale przecież ja tego nie ukrywam że miałbym problem w zorganizowaniu tira jajka kremowego.

Ale widzę bardzo cię szczypie że ja po paru dekadach współpracuje z ludźmi darząc się wzajemnym szacunkiem a ty musisz szukać jajek na forum. Nikomu nie muszę udowadniać w jakich cenach kupuje albo w jakich cenach sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz cena rynkowa jest 32/33 a tobie oddają po 26/28 bo ty żeś król i zbawca ich który przyjeżdża na białym koniu . Dwa tyg temu żeś pisał żebym się odezwał do ciebie na priv ze masz tyle taniego towaru , widzę coś się motasz już ze swoimi myślami . Ja może od 30 lat nie handluje ale też już mam spory staż i każdy umie liczyć w obecnej sytuacji , a pozatym znam was dobrze zacni handlarze nie będę wymieniał z nazwiska bo jest RODO ale pisze o wlkp Śląsk i dolny tez 😎😎😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przebijam. Kupie każda ilośc krem L po 0,33/0,34 z dowozem.

Może być bus 4 palety, 6,8 palet, solówka, tir, dwa. Obojetnie. Gotowka na rozładunku. Może być producent, może być hurtownik. Jak towar będzie pierwsza klasa to będę tez brał M. Współpraca na długie lata. Zapraszam na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to jakby ktoś nie wiedział tira jest trudniej kupić niż skrzynkę ale i więcej trzeba zapłacić. Obojetnie jakiego jajka. Ze skrzynka wejdą Ci w dupe i oddadzą z dopłata, tira ciężko ogarnac i rośnie cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Morus... Ale ty pie...isz

 

Chłopinie się wydaje, że jego racja jest najmojżesjsza a reszta to ch....... A jak znajdzie jeszcze dwóch podobnych to już się wydaje, że cały świat tak handluje. A prawda jest taka, że dobrą strategią nikt się nie chwali. A pierdoły zawsze można sobie poczytać i się poprzekomarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko wszyscy macie racje , ja się na niczym nie znam i nic o świecie niewiem pozdrawiam wszystkich wszystko wiedzących 👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkret panowie.

 

Poszukują po kraju S. Podobno jest niedobór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.. no i cenę podnoszą nie DUBEL

 

Co ci tak zależy żeby zdołować te ceny. Przyje..,.bałeś się jak psie gowno do podeszwy buta. ośmieszasz się. Już ci kiedyś pisałem naucz się czytać ze zrozumieniem. Ja w połowie maja napisałem, że pod koniec miesiąca nastąpi lekka korekta, może pomyliłem się o tydzień, dwa, może bardziej sobie tego życzyłem, niż określiłem sytuacje. Natomiast wyraziłem się jasno, że nie będzie tak, jak ty piszesz o zamrożonych cenach do 15 sierpnia, bo to ty akurat napisałeś. I co do tego, że to jest bzdura, to w dalszym ciągu jestem pewien

Także reasumując .... bij bokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Konkret panowie.

 

Poszukują po kraju S. Podobno jest niedobór.

 

Powiedział bym, że raczej szukają jelenia który odda ją za psie grosze, ale fakt coś się rusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowiłem takich jeleni jak was trzech 😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100%% i niema gdzie dostać większych ilości L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KREMOWA L 0,36-38 TAKIE PROPOZYCJE

 

Kurde, nie nadążam podnosić Oo, aż taki niedobór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w temacie, ale ktoś może ma na sprzedaż kury nioski roczne w cenie 5/6zł z woj. Śląskigo, opolskiego?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę nie w temacie, ale ktoś może ma na sprzedaż kury nioski roczne w cenie 5/6zł z woj. Śląskigo, opolskiego?

Pozdrawiam

W połowie szczytu nikt kury nie sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę nie w temacie, ale ktoś może ma na sprzedaż kury nioski roczne w cenie 5/6zł z woj. Śląskigo, opolskiego?

Pozdrawiam

W połowie szczytu nikt kury nie sprzedaje.
nie noi niektórzy mają już dawno po szczycie (57 tydzień), niemniej jeszcze dobrze niesie i szkoda tak za taką cenę sprzedawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę nie w temacie, ale ktoś może ma na sprzedaż kury nioski roczne w cenie 5/6zł z woj. Śląskigo, opolskiego?

Pozdrawiam

W połowie szczytu nikt kury nie sprzedaje.
nie noi niektórzy mają już dawno po szczycie (57 tydzień), niemniej jeszcze dobrze niesie i szkoda tak za taką cenę sprzedawać
U mnie jeden chwalił się, że wytrzymał do 122 tygodnia, więc 57 tydzień to nawet nie połowa. Ot taka ciekawostka.

Jajko nawet nie było tragiczne, ale nośność już tak.

 

M-0,20

L-0,26

XL-0,33-0,38

 

 

Na przyszły tydzień nie widzę szans na poprawę cen, sporo nieprzyjemnej atmosfery się robi. Na sklepach miałem wzjazd z ofertą konkurencji po L-30 i to zgrzane w folii. Z kolei na fermach widać, że cena dobija, zwłaszcza jak komuś produkcja głównie wokół Mki się kręci. Przetwórstwo kicha, eksport kicha, detal kicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie całym rokiem tylko jest kicha , Ty żeś Pan i władca wszyscy tobie oddają po kosztach lub z dokładka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę nie w temacie, ale ktoś może ma na sprzedaż kury nioski roczne w cenie 5/6zł z woj. Śląskigo, opolskiego?

Pozdrawiam

W połowie szczytu nikt kury nie sprzedaje.
nie noi niektórzy mają już dawno po szczycie (57 tydzień), niemniej jeszcze dobrze niesie i szkoda tak za taką cenę sprzedawać
U mnie jeden chwalił się, że wytrzymał do 122 tygodnia, więc 57 tydzień to nawet nie połowa. Ot taka ciekawostka.

Jajko nawet nie było tragiczne, ale nośność już tak.

 

M-0,20

L-0,26

XL-0,33-0,38

 

 

Na przyszły tydzień nie widzę szans na poprawę cen, sporo nieprzyjemnej atmosfery się robi. Na sklepach miałem wzjazd z ofertą konkurencji po L-30 i to zgrzane w folii. Z kolei na fermach widać, że cena dobija, zwłaszcza jak komuś produkcja głównie wokół Mki się kręci. Przetwórstwo kicha, eksport kicha, detal kicha.

Zależy jask kto liczy i od jakiego okresu ;D, akurat 57 tydzień to przynajmniej u mnie jest około 2/3 bytu kury licząc od jednodniówki (z około 80-85 tygodni ogółem, choć i zdarza się często upłynnić przed 75., zależy od roku, popytu i jakości zarówno jaja jaki samej kury, bardzo rzadko od wydajności bo i tak ma około 65% nieśności jeszcze i to XLek i "0"). Ale owszem jak ktoś liczy od 18 tygodnia (bo taką nabył np.) i produkuje do 100. i powyżej to jest to połowa produkcji, z tym że to już nie jest połowa szczytu a góra 85% (przynajmniej u MESSY).

 

Co do drugiego wywodu nt. popytu i podaży, to osobiście nie zauważyłem kichy w detalu. Może przetwórstwo zapchane jest ale to już było i miesiąc temu. A eksport to przecież Wam Pan minister rolnictwa otworzył rynki na Białoruś, Singapur, Japonii i Kuwejtu... tylko korzystać i trzepać mamonę... a nie zaraz, chyba tam proszek bardziej idzie a ten trzeba wytworzyć w przetwórni... która jest obecnie zapchana. A i ktoś otworzył granice w Europie i jednak tańsze jaja (w proszku, butelce czy innym opakowaniu) z poza UE mają łatwiej przedostać się na rynek niemiecki pewnie. Jak Makrel i Makaron śmieli... przecie Vatowiecki chwalił się w mediach reżimowych, że Polska ma bardzo wysoki eksport i jeszcze tak dobrze nie było. Ale zaraz restauracje też otworzyli i hotele, a te będą brały wagonami od poniedziałku.... także nie ma co narzekać. Zresztą lud pracujący miast (tylko ten na umowach i ten co nic nie robił przez ostatni kwartał bo nie było jak robić) będzie miał bon na k... i balon tzw. turystyczny i popchnie polski przemysł turystyczny na nowe wyżyny wielkości nigdzie indziej w Europie i na świecie nie widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U ciebie całym rokiem tylko jest kicha , Ty żeś Pan i władca wszyscy tobie oddają po kosztach lub z dokładka
a ty głupi jesteś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...