Skocz do zawartości
saddam

poczatek suszy 2007

Rekomendowane odpowiedzi

taka jest dola chlopa ze gdy trzeba deszczu to go nie ma a jak leje to bez tolku,szkoda przewaznie sianych traw bo wartosc pokarmowa bedzie nizsza bo nawet do 60%. Trzeba bylo zrobic sianokiszonke a na siano przeznaczyc drugi pokos i byloby po klopocie . Ale kto przewidzi jaka bedzie pogoda nadawali przeciez susze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(słowo zostało usunięte) mać u mnie popadało trochę 10 dni temu i znowu sucho jak cholera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam dosc deszczu siano schnie mi juz ponad 2 tygodnie i jest czarne łamliwe i wygląda jak gnijąca słoma na dachu mojej sąsiadki to juz nie ma zadnej wartości odrzywczej!! a o łące juz nie wspomne ujerzdzona przez ciagniki gnije w niegtórych miejscach kur... mac!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@farmer na 102 wyśli ten deszcz do mnie bo sucho jak holera. Kukurydza schnie. będzie fotka na af ale bliżej wieczoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też prawie codziennie burza popołdniami tak ze nie jest wesoło... 3 ha siana mam scietego a pogody nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie też prawie codziennie burza popołdniami tak ze nie jest wesoło... 3 ha siana mam scietego a pogody nie ma...

 

jesli masz prase rolująca to zwin bez sznurka- skopić zeby sie troche przepaliła przez 1-2 dni a później rozwiń dobrze rozbij i zabieraj dobrze co radze, załuje ze nie poszłuchałem mojego dziadka i też tak nie zrobiłem ze wszystkim sianem tylko 0.5 ha tak zrobiłem i jest duzo leprze troche sie narobisz ale jak masz zbierać "gówno" to lepiej sie sprzeżyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym to rozwalasz?? ręcznie?? bo z ręcznych kupek "diabełek" kiepsko rozwala. bo o rozwijaniu to chyba nie ma mowy. a mocno zbijałeś te kupki??

 

A siano w kupkach się zapoci i jak rozwalisz to można zaoszczędzić dzień suszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli masz prase rolująca to zwin bez sznurka- skopić zeby sie troche przepaliła przez 1-2 dni a później rozwiń dobrze rozbij i zabieraj dobrze co radze, załuje ze nie poszłuchałem mojego dziadka i też tak nie zrobiłem ze wszystkim sianem tylko 0.5 ha tak zrobiłem i jest duzo leprze troche sie narobisz ale jak masz zbierać "gówno" to lepiej sie sprzeżyc

 

 

Przecież jak zwine to w bele to czym to pózniej rozwale, a pozatym takie mokre siano w takiej nie owiiętej beli mi sie spali, wiem bo wtamtym roku zwinełem kilka belek i włożłem do stodoly ze niby bede miał na zielonke po dwóch dniach w srodku była zgnizlizna i gorace takie jak by ogień musiałem szybko to wywozić ze stodoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nas burze omijają , susza gorsza niż w ubiegłym roku, jeżeli nie popada dobrze w następnym tygodniu to plony będą marne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wyjątkowo w tym roku nie moge narzekać na brak wody.

oby każda wiosna była taka jak ta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas tak jak u ROKITY.Susza masakryczna ,z prognoz pogody wynika ze powimien byc stan przed powodziowy a tu ani kropli.Jęczmienie jare zrobiły sie białe ,zboża ozime nie równe jak fale na morzu i zasychają na żywca.Ciekawe czy bedzie mozna skorzystac z ubezpieczen?Ciekawi mnie na jakiej podstawie nasi madrzy ekonomiści opierają prognozy o rekordowych plonach w tym roku, pewno trzeba miec podstawe by nam złoic dupska na skupie na zniwa.Osobiscie nie wierze w dobre plony jezdże po P[olsce i wygląda to troche gorzej jak w agrobiznesie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U nas tak jak u ROKITY.Susza masakryczna ,z prognoz pogody wynika ze powimien byc stan przed powodziowy a tu ani kropli.Jęczmienie jare zrobiły sie białe ,zboża ozime nie równe jak fale na morzu i zasychają na żywca.Ciekawe czy bedzie mozna skorzystac z ubezpieczen?Ciekawi mnie na jakiej podstawie nasi madrzy ekonomiści opierają prognozy o rekordowych plonach w tym roku, pewno trzeba miec podstawe by nam złoic dupska na skupie na zniwa.Osobiscie nie wierze w dobre plony jezdże po P[olsce i wygląda to troche gorzej jak w agrobiznesie.

 

A ja to mam zajbiście.

Rano chłodno cieć w południe słońce a wieczorem deszcz. Tylko niestety co 4 dni deszcz z gradem i silny wiatr.

Trochę rzepak się położył ale wytrzyma. Na jednym polu to mi rzepak z korzeniami gdzieniegdzie wyrwało. Ale teraz jest wpożo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupia sprawa ale RaZoR daj mi ten grad do siebie o niczym tak nie marze(problem tytoniu)Zalatwil by moje problemy i zapewnił swiety spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Glupia sprawa ale RaZoR daj mi ten grad do siebie o niczym tak nie marze(problem tytoniu)Zalatwil by moje problemy i zapewnił swiety spokój.

Napisz mi swój adres to ci przyśle priorytetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal susza jak jasna cholera, wiem, ze to wszystkich denerwuje i mnie jasna strzela, ze według prognoz to powinno u mnie padać codziennie, a jeśli już po dwuch tygodzniach spadnie desz to tyle jakby ksiądz poświęcił, co do ekspoertów, którzy twierdzą że będą rewelacyjne zbiory, to szkoda strzępić sobie języka, oczy dopiero im sie otworzą, bo pamiętajcie, ze jeśli w naszym kraju nie ma klęski to zboze było by po 300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nadal susza jak jasna cholera, wiem, ze to wszystkich denerwuje i mnie jasna strzela, ze według prognoz to powinno u mnie padać codziennie, a jeśli już po dwuch tygodzniach spadnie desz to tyle jakby ksiądz poświęcił, co do ekspoertów, którzy twierdzą że będą rewelacyjne zbiory, to szkoda strzępić sobie języka, oczy dopiero im sie otworzą, bo pamiętajcie, ze jeśli w naszym kraju nie ma klęski to zboze było by po 300 zł

Jesteś z wielkopolski ja też u mnie co drugi dzień leje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzisiaj ok 12 padał deszcz z jednej strony dobrze ale samo zbierałem truskawki i było nie ciekawie a poza tym dukat mi pocieknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spadł kolejny deszcz. Pada prawie codziennie, ja się cieszę wszystko rośnie jak szalone jeśli będzie tak dalej to żniwa zapowiadają się znakomicie. Ja się cieszę bo zrobiłem sianokiszonkę ale ci co susą na siano to nie mają za wesolo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przeciągu ostatniego tygodnia spadło 73 mm deszczu. Po trzech tygodniach bez opadów. Pooprzednio w maju norma miesięczna też była wyrobiona w tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no od pewnego czasu u mnie też pada raz po raz. Czasem to nawet bardzo ładnie, po kilka godzinn, co kilka godzin, ale zboże już się ciemne zaczyna robić. Na zboża to już nic nie da, ale na trawe, ziemniaki, sorgo i inne to sobie odrzyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i susza 2007 przerodzila sie w ulewne zniwa u mnie pada co dziennie ! i to nawet nieraz po 2 razy a jak u was jestem z łódzkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...