Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:46 Pon 18 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2396, 2397, 2398 ... 2537, 2538, 2539  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
An

PostWysłany: 15:23 Pią 12 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To już było, w grupie p.Staroszczyka zajmowała się tym p.Zygmunt. Trudziła się,sprawdzała terminy u hodowców,sporządzała grafiki wstawień,ubojów itd. Efekt- grupa już nie istnieje, bo hodowcy produkcję "planują" indywidualnie i nikt im nie będzie....
Lamentują za to wspólnie, a winy szukają u innych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Goky

PostWysłany: 15:13 Pią 12 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox- Twój głos, jak głos na pustyni, rozchodzi się bez echa. Nawoływania nic nie dadzą. Moim skromnym zdaniem powinny powstać regionalne biura informacyjne dotyczące wielkości wstawień. Dzwonisz do takiego biura i sprawdzasz, czy na dany dzień, który sobie upatrzyłeś jako początek wstawu jest 10 czy może 50 obsad i korygujesz zgłaszając jednocześnie swój termin.Warunek-każdy namawia sąsiada, aby wcześniej sprawdzał i również zgłaszał wstawienie.Każdy wówczas, nawet półnormalny hodowca nie obsadzi kurnika widząc, że wstawia "na górce".
Jest to do zrobienia. Pomyślmy o tym. Co o tym sądzicie?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:14 Pią 12 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wiecie dlaczego piszę tak często o tym samym.Bo 90% hodowców jak widać po sytuacji z ostatnich paru lat to niereformowalne barany idące na własne życzenie pod nóż.I nic ,ale to kompletnie nic nie jest ich w stanie niczego nauczyć.I mnie osobiście krew nagła zalewa ,że przez kretynów nie można normalnie produkować i normalnie żyć.Może to upust dla mojego w.k.u.r.w i.e.n i a a może naiwna wiara że może ktoś gdzieś kiedyś zastanowi się nad swoją głupotą.
Jak do tej pory moje prognozy miały b.wysoką sprawdzalność.
Tak więc k.u.r..w.a dalej z uporem będę głosił swoje przesłanie:

1.Nie buduj bez opamiętania bo ktoś to musi zjeść.
2.Nie celuj z uporem debila w weekendy i święta bo p.i.e.r.d.o.l.i.sz cały rynek i ani ty ani nikt inny nie zarobi

Słuchaj kolego. Nie wysilaj się bo to nic nie daje. Szkoda Twojego zdrowia. Każdy musi się nauczyć na własnych błędach. Ja tego świątecznego miodu już się najadłem i święta omijam wielkim kołem.
Olsztyn 2,9 netto
Jaka cena pasz?
Pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:04 Pią 12 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie dlaczego piszę tak często o tym samym.Bo 90% hodowców jak widać po sytuacji z ostatnich paru lat to niereformowalne barany idące na własne życzenie pod nóż.I nic ,ale to kompletnie nic nie jest ich w stanie niczego nauczyć.I mnie osobiście krew nagła zalewa ,że przez kretynów nie można normalnie produkować i normalnie żyć.Może to upust dla mojego w.k.u.r.w i.e.n i a a może naiwna wiara że może ktoś gdzieś kiedyś zastanowi się nad swoją głupotą.
Jak do tej pory moje prognozy miały b.wysoką sprawdzalność.
Tak więc k.u.r..w.a dalej z uporem będę głosił swoje przesłanie:

1.Nie buduj bez opamiętania bo ktoś to musi zjeść.
2.Nie celuj z uporem debila w weekendy i święta bo p.i.e.r.d.o.l.i.sz cały rynek i ani ty ani nikt inny nie zarobi
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 09:54 Pią 12 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LUBUSKIE 30-310 NETTO.
Powrót do góry
general

PostWysłany: 08:30 Pią 12 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okolice Prochowic 3,10-3,20 netto
Powrót do góry
eska

PostWysłany: 08:08 Pią 12 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malopolska3.0-3.10 netto
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 21:22 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Q.rwa
po raz pierwszy nie wytrzymałem

przeczytałem parę maili z cenami

najpierw dostałem szczękościsku , potem popękały mi zajady od śmiechu/ nerwowego / , który w końcu doprowadził mnie do WC

ale teraz jestem nie tylko lżejszy , jestem także szczęśliwy , bo już nie mam iiiiiiii
następnych
NIE WSTAWIAM

pozdrawiam
tych , którzy mają powód do śmiechu z tych samych powodów
dla pozostałych kondolencje i wyrazy współczucia/przyszedł czas kontemplacji/
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 20:57 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
No nie wiem, raczej nie bo podobno mają duże zapasy , grzybów oczywiście, Laughing gdzieś w lesie.

trochę , w kartonach- solone lub mrożone ,a najwięcej świeżych , jeszcze rosnących/do wagi 3,2/ na specjalnych plantacjach zwanych QRNIK /oczywiście na koszt plantatorów/
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 20:43 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem, raczej nie bo podobno mają duże zapasy , grzybów oczywiście, Laughing gdzieś w lesie.
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 20:36 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy. O to dobre wiesci;) Czyli od jutra cena w gore tak?Wink
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 20:34 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wieczór dobry ...... wróciłem już z lasu .... przegnałem grzybiarzy... jest ok Wink
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 20:14 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
medox napisał:
Wystarczy nie walić naraz na Boże Narodzenie,Wielkanoc i długi weekend majowy.O imieninach Krysi nigdy nie pisałem.

Mam Cię dość. Już nie chce mi się nawet Ciebie czytać.
Ty widzisz tylko święta i długie weekendy. Też mam dwie "budy" i mam się dobrze, i nie celuję, produkuję wg. całorocznego harmonogramu. Swoją gadką obrażasz cały światek hodowców.
Mimo wszystko pozdrawiam.

ale dobrze by było , gdyby taki harmonogram uwzględniał oprócz terminów wstawień również korektę wielkości wstawień nie tylko latem lecz także w okresach spadku popytu/ in"minus" oczywiście/
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 20:00 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu sie zgadzam. Na swieta ludiz ezazwyczaj kupuja jakas szyneczke czy poledwiczke. Przynajmniej tak juest u wiekszosci mojej rodziny i znajomych. Ale Medox przesadza z tym ze w kazdym poscie sie powtarza i zapowada armageddon nawet nie wiedzac co to tak naprawde znaczy.To juz jest zalozne. Powiedzial co wiedzial i finioto. Proponowalbym w tym temacie pisac konkretne ceny w konkretnych ubojniach bo to nie jest forum wizjonerskie. Pozdrawiam i zycze dobrych przyrostow przy malym zuzyciu;)
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:53 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Takich teorii to nawet jez po szyszkach nie dalby rady wymyslic. Dajcie sobie na luz. Kurczak tanieje bo grzyby sa w lesie. No niezle. Sledze ten temat juz od jkiegos czasu i widze Medox non stop pisze to samo. To juz jest dosc denerwujace bo wchodzac na forum i sprawdzajac nowe posty ZAWSZE przeczytac ze na BN bedzie katastrofa bo wszyscy wstawiaja. Medox daj sobie na luz. To ich problem a nie Twoj. Po 1 to wolny kraj i kazdy moze wstawaic kiedy chce. A po 2 -bez urazy- ale Twoje apokaliptyczne wizje raczej nie sklonia nokogo do rezygnacji ze wstawienia ktorego koniec przypanie w okolicach swiat.Pozdrawiam

jak napisałeś , każdy wstawia kiedy chce , niekoniecznie kierując się wizjami MEDOXA
lecz myślę , że należy poddać analizie przynajmniej ostatnie dwa lata , a w moim przypadku wychodzi , że trzeba mu przyznać rację co do cen na BN , chociaż co do przyczyn niebardzo bym się zgadzał
w BN na stołach króluje mięso czerwone , stąd spadek popytu na drób i bardziej odczuwalna obecność importu , a my wstawiamy po równo/a nawet więcej bo chłodno/ zgodnie z harmonogramem i nie korygujemy wielkości wstawień do przewidywanego spadku popytu , stąd nadwyżka żywca / a niekoniecznie z celowania z wyjściem na BN
ja z tej analizy wyciągnąłem wniosek i ograniczyłem wielkość wstawień , a wychodzące na BN odmówiłem
wizje MEDOXA i wypowiedzi jego adwersarzy tak zdominowały forum , że mam wrażenie iż nikt nie zauważa najważniejszej przyczny , która mnie skłoniła do decyzji o zmniejszeniu wstawień

jest to WZROST CEN PASZY do poziomu , który w relacji do cen żywca już ograniczył opłacalność , a dla zdających teraz sprowadził ją do"0" a nawet poniżej
wizja MEDOXA /nawet skorygowana o 1zl w górę co odpowiada zeszłorocznej cenie 1,8/ jest wystarczająco katastroficzna , a niestety NIE NIEMOŻLIWA , jak to pokazał zeszły rok , że powinna nas wszystkich skłonić do przemyślenia wielkości i zasadności wstawień , zwłaszcza , że długoletni hodowcy powinni jeszcze pamiętać analogiczną sytuację sprzed paru lat gdy cena paszy przekroczyła 1200zl/t

dlatego sugeruję , by bez zbędnych emocji, przy kawce -drinku i koniecznie kalkulatorze przeanalizować wszystkie "za i przeciw" , samemu bądż z kolegami i z pełną odpowiedzialnością podjąć decyzję , aby potem nie winić za dokladkę MEDOXA-bo jego kasandryczne wizje się urealnią
innych hodowców- bo wstawili w tym samym terminie

przecież podobno"nauka nie idzie w las" a "najwięcej można się nauczyć na własnych błędach" ale uczyć się trzeba s z y b k o , bo"czas to pieniądz"
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 19:38 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Paktofonikas ty widzę z tych co to Pany bo dwie budy mają i sądzą ,że wystarczy je mieć i już będzie dobrze.Biada Ci oj biada drogi przyjacielu....

Medox!!!Zaraz,zaraz tu nic nie napisałeś co będzie z kurczakiem na Święta.A fe nieładnie.Nie rób nam tego.
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 19:35 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Medoxa.Idą Święta.Co sądzisz o cenie kurczaka na BN.?
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 19:31 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox!Mam do Ciebie pytanie.A co myślisz Świętach Bożego Narodzenia??
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 19:29 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wystarczy nie walić naraz na Boże Narodzenie,Wielkanoc i długi weekend majowy.O imieninach Krysi nigdy nie pisałem.

No a co powiesz o Świętach???
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:22 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

Mam Cię dość. Już nie chce mi się nawet Ciebie czytać.
Ty widzisz tylko święta i długie weekendy. Też mam dwie "budy" i mam się dobrze, i nie celuję, produkuję wg. całorocznego harmonogramu. Swoją gadką obrażasz cały światek hodowców.
Mimo wszystko pozdrawiam.
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 18:13 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox jesteś żałosny z tym swoim armagedonem, a z tym cytowaniem siebie to już naprawdę przesadziłeś. Tak jak wcześniej ktoś już wspomniał, cały rok piszesz o tym jaka to (słowo zostało usunięte) na święta B.N. i Wielkanocne..... może i będzie, taki okres, ale po cholerę w kółko to tym bębnić, zmień w końcu sobie taśmę, lub załóż oddziely temat "Proroctwa i przepowiednie Medoxa" a na tym pisz jakie są ceny, bo przez parę ostatnich dni nie chce mi się tu zagląć i czytać jakie to Ty masz wizje.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 17:35 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mylisz sie bo wcale tak nie sadze. Zeby cos miec to trzeba walczyc o swoje. Wiesz co Ci powiem? Martw sie o siebie a nie bawisz sie w proroka.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:15 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paktofonikas ty widzę z tych co to Pany bo dwie budy mają i sądzą ,że wystarczy je mieć i już będzie dobrze.Biada Ci oj biada drogi przyjacielu....
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:11 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 17:10 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takich teorii to nawet jez po szyszkach nie dalby rady wymyslic. Dajcie sobie na luz. Kurczak tanieje bo grzyby sa w lesie. No niezle. Sledze ten temat juz od jkiegos czasu i widze Medox non stop pisze to samo. To juz jest dosc denerwujace bo wchodzac na forum i sprawdzajac nowe posty ZAWSZE przeczytac ze na BN bedzie katastrofa bo wszyscy wstawiaja. Medox daj sobie na luz. To ich problem a nie Twoj. Po 1 to wolny kraj i kazdy moze wstawaic kiedy chce. A po 2 -bez urazy- ale Twoje apokaliptyczne wizje raczej nie sklonia nokogo do rezygnacji ze wstawienia ktorego koniec przypanie w okolicach swiat.Pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2396, 2397, 2398 ... 2537, 2538, 2539  Następny
Strona 2397 z 2539

Skocz do: