Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:23 Nie 17 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2397, 2398, 2399 ... 2537, 2538, 2539  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 20:23 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Widzę,że próbują mówić nawet 3.75 brutto,najczęsciej 3.80 brutto ,ale po godzinie dzwonią i płacą normalnie 3.90.Jeden nawet śmiertelnie się obraził bo w ciągu tej godziny sprzedałem komu innemu.Kurczaka nie ma i to nie tylko u nas a w całej Europie przez brak jajek i niesamowite upały.Na przykład na Węgrzech ponoć podusiło się masę.Także na razie spokojnie.Ale jajek przybywa,gęsiarze pójdą zaraz w kurczaka także pod koniec roku zacznie się jazda bez trzymanki na baaardzo niskie poziomy cen,co przy drożejących zbożach naprawdę nie wróży dobrze.
I znowu zadam pytanie przed świętami po jakiego wała było tyle wsadzać?A w przyszłym roku zapytam pytanie po jakiego wała bylo tyle budować?Czy nie lepiej sprzedać 100tys po 3.90 niż 200tys po 2.50????????????????????

A jeszcze jeden ostatni wkleje z 7 sierpnia.Tu musiałem mieć wyrażną projekcję, bo wyraznie pisze co będzie w końcu roku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 20:12 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Proponuje już myśleć o Bożym Narodzeniu!Już ustawiać rzuty tak żeby wyjść na Boże Narodzenie-koniecznie i wszyscy!!

To Wtorek 3 kwietnia.Dużo tego było, nie chce zaśmiecać już wątku.Moja kula działa....
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 20:07 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ale moja przepowiednia sie sprawdziła- na świĘta cena spadła na 3.15 brutto a teraz jest 3.30 brutto czyli poszła do góry.A zobaczysz tak koło 10 maja po świętach,weekendach itp będzie dopiero cena

12 kwiecien post - to o cenach na wielkanoc i pózniejszych
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:59 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wiecie co chyba pożegnam forum bo to szkoda pisania.Ręce na to wszystko opadają.Zbyt jest niesamowity,wszyscy walą na maksa totalnego a i tak nie mogą wybić kurczaka, tyle p.o.j.e.b.y hodowcy nawkładali.I wy mówicie ,że nie celowo.Jak k.u.r.w.a nie celowo jak poprzedni rzut cena byla 3.50-3.60 i brak kurczaka,że nie mieli co bić a teraz nagle taka masa której nie da się wybić nawet przy z.aj.e.b.is.t.y.m ruchu.P.I.E.R.D.O.L.N.I.J.T.A SIE niektórzy w pusty łeb.W.j.e.b.a.l.i.s.ta na święta kurczaka do bólu było po 2zł,potem nie wsadziliśta jeden rzut i ustawiliśta się na święta i weekend bo zarobita.Tylko tak można wytłumaczyć, że na święta masa kurczaka potem nie ma i teraz znowu masa kurczaka!
Szkoda tylko ,że jest 3zł a nie 2zł.Apel ku.r.w.a do ubojni walić 2.50 brutto,bo chyba tylko bankructwo może niektórych zmusić do myślenia.I popatrzcie na kalendarz, jak dobrze pojedziecie to wszyscy naraz dojedziecie akurat na Boże Narodzenie!!No k.u.r.w.a ręce opadają po prostu.
Przepraszam normalnych forumowiczów i róznych świętych np z ZCHN-u jeśli tacy są za słownictwo ale szlag człowieka trafić może na taki debilizm w skrajnej formie.

I 26 kwiecień - zwróc uwagę co piszę o świętach
Powrót do góry
An

PostWysłany: 19:59 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno 2R. Spróbuj przeżyć miesiąc z jednej, a nawet z dwóch pensji budżetówki. Kup z tego węgiel, wyprawkę szkolną, opłać czynsz,energię etc. i wierz mi, że bez halucynogennych grzybków będziesz odurzony. Do tego nie trzeba fakultetu z ekonomii, by w to uwierzyć. To są polskie realia.

Natomiast dla hodowców z Opola proponuję składkę na opłacenie kilku godzin nauki: nawet nie ekonomii, ale zwykłej arytmetyki, jeżeli to prawda i jeżeli podpiszą te umowy. Jak nie będą chcieli z nauki skorzystać ,proponuję zrzutę przeznaczyć na wieniec żałobny opolskiego drobiarstwa.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:56 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Noi co-nie mówiłem ,że wzrośnie w przyszłym tygodniu?Obsadzajcie dalej wszyscy naraz na święta, weekendy itp to gówno zarobita :lol: Nie zapomnijcie o Bożym Narodzeniu-kalendarz do rączki i już ustawiajcie tak żeby koniecznie mieć na Boże Narodzenie

Uwaga-post z 2maja
Powrót do góry
An

PostWysłany: 19:46 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, zawsze jak jest lub zbliża się dołek, to miedzy nami dochodzi do kłótni. Nie o to mi chodzi. Każdy ma swoją teorię i każda pewnie po troszę jest prawdziwa. Ja bronię swojej, bo jeżeli to import jest przyczyną spadków ceny drobiu we wrześniu, to dlaczego zupełnie zamarł handel wieprzowiną? Też statek i to akurat we wrześniu? Myślę i będę się przy tym upierał, że sprzedaż we wrześniu stanowi 50, może 60% sprzedaży w lipcu czy sierpniu, a podaż żywego drobiu w dalszym ciągu jest taka sama albo nawet większa, bo się ludziom kurczaki nie duszą.
Widzisz Brojler, jeździłeś, próbowałeś i co ? Wypaliłeś się, a koledzy Ci "podziękowali". Ja w tej branży jestem już długo i niejeden krach przeżyłem. Widziałem i odczuwałem złe prywatyzacje (Drobpol Żukowo), upadki rzeźni ,które chciały kontraktacji, gwarancji ceny i spokojnej współpracy (Lemadrób). I co? Czarna rozpacz. Ja też "gdzieś po drodze" zgubiłem wiarę i chęć naprawy drobiarstwa. To co napisałem dotyczy też 2R. Obraziłeś się, że powiedziałem abyś sam temat drążył. Typowy hodowca. Tak , nie jesteś Janosikiem. Uważasz, że tacy jak Ty powinni dostać wszystko na tacy, bo przecież zbudowali kurnik, nie?
Przecież wystarczy przeczytać, usłyszeć i niech inni się tym zajmą. Parafrazując Medoxa : po jaki h.u.j. i dla kogo. Każdy tak jak Ty chciałby być beneficjentem wymienionych postaci. Tylko ,że na nich samych nie ma już wzięcia. Jako ciekawostkę powiem Ci, że parę lat temu kupiliśmy z firmy Hudson w Gdyni parę kartonów "Brazylii" i daliśmy na badania w ZHW. W tamtym czasie (przed Unią) badania zostały zablokowane przez WIS. Natomiast wkurzyło mnie nie to, że o tym piszesz, ale to czego nie doczytałeś w moim poprzednim poście. To jest prawdopodobnie całkowicie legalna oferta brazylijskiego badziewia dopuszczona przez Unię do handlu na jej terenie. Jeżeli jest inaczej, to właśnie Ty powinienneś to sprawdzić i ewentualnie nadać sprawie bieg, a nie mówić póki co o Talibach w Skiroławkach,Plewkach czy gdzieś tam. Wytykanie kanapowcom ich lenistwa jest bolesne, ale nie upoważnia Cię do obrażania ludzi , którzy naprawdę chcieli coś zrobić. Wiesz ilu takich jak Ty widywałem na zebraniach hodowców? Tylu, że mamy sytuację jaką mamy.
Brojler w jednym zgadzam się z Tobą całkowicie. Drobiarzom potrzebny jest ZAMORDYZM bo bez tego ani rusz. Każdy rzepkę sobie skrobie. Swoją drogą, pokażcie mi mniej wykształconą (kierunkowo) grupę społeczną. To w końcu czego możemy oczekiwać.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:35 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
R2 ma rację.
To w ogóle jest skandal nieprawdopodobny żeby importować i dopuszczać do wolnego obrotu coś czego nie wolno produkować u nas!!!Co to k.u.r.w.a jest to nigdy nie pojmę.Jak mamy konkurować?????
Nabudowało się tyle ferm jak wejdzie import to będzie 2.20 co przy tych cenach pasz i piskląt bedzie zabójstwem.

To z 30 sierpnia
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:32 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Co do ubojni to rozmawiałem dziś z pięcioma.Dwie były małe i poza narzekaniem na brak ruchu niewiele się u nich dzieje.Natomiast właściciele tych większych rzucali (słowo zostało usunięte)mi w cały świat, że hurtownicy kupują brazylijskiego fileta po 8.50zł a od ich biorą tylko kwity żeby mieć w porządku w papierach (co by oznaczało,że to albo lewizna albo idzie na papierach dużo mniejsza ilość niż w rzeczywistości).Naprawdę mocno się zdziwiłem bo właściciele wszystkich tych trzech większych ubojni naprawdę byli szczerze zdenerwowani a byli z różnych miejsc a nawet województw i wiem na pewno ,że dwóch z nich nie zna się nawzajem.
Może należałoby zainteresować tematem jakichś dziennikarzy śledczych albo co, bo to żle rokuje wszystko.

To trochę wcześniej- z 31sierpnia
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:30 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
K.u.r.w.a mać pisałem ,że "jaka prawda nie wiem" i że piszę co mówiły ubojnie.Czytajcie dokładnie.
A co do prognoz to fakt :oops: dlatego nie wierzę w coś takiego jak nagły brak ruchu,musiało coś wejść i tyle - nie wierzę ,że jest inaczej.Zresztą pisałem w prognozach ,że będą aktualne jak nie wejdzie jakaś Brazylia, a moim zdaniem weszła na milion procent

To z 9września
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:18 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukaj lepiej .Pisałem wtedy ,że musiało coś wleżć i się pomyliłem.Nawet najlepsi magowie się mylą :oops: Prognozowałem katastrofę w związku z budową ferm w przyszłym roku.Ktoś pisał ,że może już w tym.Wtedy zajrzałem do swej kuli i powiedziałem że może tak być że już w tym.Poszukaj też co pisałem o świętach w zeszłym roku
Powrót do góry
Avilo

PostWysłany: 18:15 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: hi Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Mówię tylko, że narzekają ,że siadł zbyt nic nie mówiłem o cenie.
I nadal twierdzę ,że będzie dobra cena we wrześniu,myślę też nadal ,że już na przyszły tydzień może być b.mało kurczaka.Ale już o tym pisałem wcześniej.Nie będę miał za tydzień ani we wrześniu kurczaka więc twój zarzut jest chybiony
- to z 22.08.2007
Medox taki mały wróżbita kłamczuszek z Ciebie ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 15:19 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox wszystko przewidział.W zeszłym roku cenę 1.90 na święta.A w tym roku latem zwałe absolutną od września.I pisał tyle razy, setek razy z uporem maniaka - nie budujcie tyle bo będzie płacz i zgrzytanie zębów.Niie wstawiajcie tyle na Boże Narodzenie.Ale nic to nie dało.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 15:11 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
2R, powiadasz na 2.80 netto planują obniżyć kontraktacje?? Po jakiego h.u.ja oni chcą tyle płacić? Toż to bardzo wspaniałomyślnie z ich strony uważam, bo na przykład ja bym tym hodowcom płacił 2.50 brutto a różnice jaka powstanie na koniec rzutu kazał odrabiać na taśmie w ubojni po godzinach.I tak by się jeden z drugim nie połapał.

TAk słyszałem ,szukam potwierdzenia no i jest to wyraźny sygnał NIE WSTAWIAć
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:09 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R, powiadasz na 2.80 netto planują obniżyć kontraktacje?? Po jakiego h.u.ja oni chcą tyle płacić? Toż to bardzo wspaniałomyślnie z ich strony uważam, bo na przykład ja bym tym hodowcom płacił 2.50 brutto a różnice jaka powstanie na koniec rzutu kazał odrabiać na taśmie w ubojni po godzinach.I tak by się jeden z drugim nie połapał.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 15:09 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W promieniu 50km od mojej fermy powstało już w tym roku miejsca na ok 120 000 szt. broilera i są pozwolenia na budowę ok 80 000 szt. SZOK Exclamation Exclamation
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 15:04 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy dysponuje ktoś na tym forum listą związków działających na terenie kraju?
Ich zasiegiem terytorialnym ?częstotliwością spotkań , wysokością składek sposobem ich sciągania?
Ten temat był juz wałkowany na tym forum nie raz i zawsze powraca w takich okresach jak ten.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:01 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An nie pisałem o żadnym statku.
Pisałem milion razy nie budujcie tyle bo przyjdzie mały import i będzie klęska.
Pisałem milion razy nie wstawiajcie wszyscy naraz szczególnie na Boże Narodzenie bo nie ma od lat ruchu na Boże Narodzenie bo wtedy je się karpia i szlachetne mięsa i będzie klęska jak tyle nawalicie(weż w koncu k.u.r.wa podnieś telefon i podzwoń po wylęgarniach,paszarniach,ubojniach,znajomych hodowcach to zobaczysz ilu w tym roku znowu specjalnie ustawiło się na święta, a wiesz dlaczego część to zrobiła?Bo pomyśleli ,że jak ostatnio było tragicznie to wielu nie wstawi.Problem w tym że wszyscy sobie tak wymyślili i teraz naraz wstawią)
A teoria z grzybami mnie nie przekonuje.Co z okresem kiedy jest gorąco i jest masę owoców?Kluski i pierogi z jabłkami,truskawkami,śliwkami,jagodami,kwaśne mleczko z ziemniaczkami itp -pół książki kucharskiej.
Armagedon przybył AN,zwała totalna,krach absolutny a jego szczyt nastąpi od 10 grudnia począwszy.Zobaczysz cena na 20 grudnia spadnie do takiego poziomu,że przy obecnych kosztach gały wam wyjdą na wierzch.
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 14:58 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Staram się nie zwracać personalnie do nikogo ,wszyscy na tym forum są bardziej lub mniej anonimowi ale skoro mnie zaczepiłeś An.
Widzę że moderator powinien dodawać tytuły dla Ciebie proponuje KOMBATANT?.
Nie rozumiem co do mnie mówisz że niby co? że ja osobiście powinienem kupować ten towar badać go i walczyć o prawa wszystkich drobiarzy?
Podaj maila, może być twojego związku, to prześle Ci dane oferty i działaj ja nie mam warunków dysponuje danymi oferty.
Przeczytaj moje logo tam nie jest napisane ZORRO ani Janosik ani Robin Hood .
Ja podałem tylko informację o istniejącej ofercie a Ty się mnie czepiasz i wylewasz swoją złość ,to nie ja sprzedaje ten towar, Exclamation czyli lepiej było nic nie pisać ?
Taki wniosek się nasuwa to smutne .
Import, szkoła, węgiel,wysyp sycących i energetycznych grzybów Laughing i co tam jeszcze powodują co roku obniżkę cen żywca.
I proszę o niepisanie tekstów " płacisz składki pewnie jak 99% nie " to jest poniżej krytyk i nie będę odpisywał więcej na takie zaczepki.
A grzyby sprawdzasz? trzeba bo może trafiają sie halucynogenne Exclamation

A teraz na temat ceny podobno Opolskie obniżają cenę kontraktacyjną na 2,80 netto jest to informacja zasłyszana czy to prawda?
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 13:08 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Powiem tak , za mało się nas takich "ulungło" .Stanowczo za mało. Temat wydaje się niereformowalny. Wszyscy winni, tylko nie my. My, hodowcy, awangarda rolnictwa z zapyziałym kurnikiem mamy święte prawo hodować tyle ile chcemy i wtedy kiedy chcemy, a parszywe ubojnie mają zas....ny obowiązek to kupić, dać dobrą cenę i jeszcze "chodowcę " w d..pę pocałować, nie?
Kto tu się "ulungł" Brojler?
Jesteś z Kaszub, więc w swoim czasie, starałeś się o utrzymanie grupy Staroszczyka, jeździłeś z celnikami, PISiPAR i WIS po gdyńskich chłodniach, hurtowniach drobiu i sklepach detalicznych? Walczyłeś o wprowadzenie znakowania drobiu w handlu? Walczyłeś też zapewne w Warszawie o wstrzymanie dopłat do kredytów na budowę nowych kurników. Na znak protestu przeciwko importowi drobiu w 1998 roku wystapiłeś z KRD, która ten import pozytywnie zaopiniowała Ministerstwu Rolnictwa. Prawda , Brojler? To właśnie Ty tam byłeś i dlatego masz moralne prawo mścić się na klawiaturze pisząc swoje mądre teorie. Ot, aktywny hodowca. A propos importu, na pewno dysponujesz też raportem NIK z przeprowadzonej na zlecenie Wojewwody Pomorskiego w 2002 roku kontroli. To wszystko Ty Brojler, tylko powiedz mi dlaczego Cię nie pamiętam.

Kto jest niby winien za taką sytuację w drobiarstwie? Za niebywale wręcz rozdmuchane ceny by za chwilę dostawać poniżej kosztów? No kto? MY SAMI!!!!! P.ieprzymy o grupach i innych pierdołach , a pokażcie mi 5 hodowców , którzy bazując na mniejszych ubojniach / bo do większych mają np. sporo powyżej 200km i propozycję podpisania bzdurnych , niewolniczych umów / zgodzą się na wspólną księgowość , rozliczenia finansowe i wszystkie inne bajery . Dzisiaj cena jest 3,20 , za tydzień 2,80 , a za kolejne trzy 3,80 . Oczywiście system do uczciwego rozliczenia jest bajecznie prosty , ale znam temat z autopsji i wiem , że nie znajdzie się grupa 5 hodowców , która chciałaby wejść w taki układ . Tu jest potrzebny ZAMORDYZM . Hodowca ma prawo wyboru ubojni , wylęgarni , wytwórni pasz , doktora , ale nie ma w 100% prawa wyboru terminów i ilości wstawień . To ubojnia podpisując umowę o współpracy pod swoje moce przerobowe określa terminy i ilości . Podobnie jak w dużych ubojniach .
To jest tylko mały wycinek tego co myslę na temat drobiarstwa i drobiarzy w Polsce!Poczytaj więc lepiej ze zrozumieniem posty innych bo narażasz się na śnmieszność . Za chwilę bowiem może się okazać , że to wina Brojlera , że na Kaszubach płacą 3! Nigdy nie byłem członkiem grupy Staroszczyka bo akurat nie było nam po drodze. Mamy swoje zrzeszenie w Słupsku tylko tak naprawdę martwe . Trochę się do W-wy wyjeździłem , do UW w Gdańsku również , nawet nocami szpiegowaliśmy niektóre ubojnie , które podejrzewaliśmy o przewały lewizny, byliśmy w porcie gdzie trochę poturbowali nasze auta i wogóle chcieliśmy zrobić wiele . Do czasu ! Tak naprrawdę to za każdym razem uderzaliśmy w urzędniczy mur obojętności i dyletanctwa . Nawet mając dowody na lewiznę na spotkaniu z Lepperem na Grójeckiej i przedstawicielami min. rol . stwierdzono , że to bzdury , a my hodowcy cyt."przegrzaliśmy" produkcję stąd drobiu jest za dużo . Większość hodowców z naszego zrzeszenia oczekiwała od nas cudu . Sami ograniczyli się do jednorazowej wpłaty po 100PLN na działalność biura . Nikt nie liczył prywatnego czasu na wyjazdy , kosztów tych wyjazdów i wielu innych rzeczy robionych za swoje pieniądze i nie dlatego żeby oczekiwać jakiegoś splendoru . Wierzyliśmy , że w końcu coś razem możemy zrobić . O naiwności!!! Walnąłem to wszystko kiedy usłyszałem , że pieniądze hodowców / chodziło o te 100PLN/ przejedliśmy , przejechaliśmy itp . Oj dużo jeszce by pisać , ale po co? Nie pisz więc , że nie mam moralnego prawa wypowiadać się tak jak wypowiadam bo nie wiesz o czym piszesz!
Powrót do góry
An

PostWysłany: 12:47 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak , za mało się nas takich "ulungło" .Stanowczo za mało. Temat wydaje się niereformowalny. Wszyscy winni, tylko nie my. My, hodowcy, awangarda rolnictwa z zapyziałym kurnikiem mamy święte prawo hodować tyle ile chcemy i wtedy kiedy chcemy, a parszywe ubojnie mają zas....ny obowiązek to kupić, dać dobrą cenę i jeszcze "chodowcę " w d..pę pocałować, nie?
Kto tu się "ulungł" Brojler?
Jesteś z Kaszub, więc w swoim czasie, starałeś się o utrzymanie grupy Staroszczyka, jeździłeś z celnikami, PISiPAR i WIS po gdyńskich chłodniach, hurtowniach drobiu i sklepach detalicznych? Walczyłeś o wprowadzenie znakowania drobiu w handlu? Walczyłeś też zapewne w Warszawie o wstrzymanie dopłat do kredytów na budowę nowych kurników. Na znak protestu przeciwko importowi drobiu w 1998 roku wystapiłeś z KRD, która ten import pozytywnie zaopiniowała Ministerstwu Rolnictwa. Prawda , Brojler? To właśnie Ty tam byłeś i dlatego masz moralne prawo mścić się na klawiaturze pisząc swoje mądre teorie. Ot, aktywny hodowca. A propos importu, na pewno dysponujesz też raportem NIK z przeprowadzonej na zlecenie Wojewwody Pomorskiego w 2002 roku kontroli. To wszystko Ty Brojler, tylko powiedz mi dlaczego Cię nie pamiętam.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:44 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawell3131 napisał:
witajcie!!! zaczynają wydzwaniać ubojnie więc koledzy i koleżanki troszeczkę zaczniemy blokować sprzedaż i podnosić stopniowo cenę........ pozdrawiam. Smile
A to ciekawe bo na Kaszubach wczoraj było 3,10 , dzisiaj już 3,00 netto i nie chcą odbierać bo mówią , że nie można sprzedać!
Powrót do góry
pawell3131

PostWysłany: 12:39 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witajcie!!! zaczynają wydzwaniać ubojnie więc koledzy i koleżanki troszeczkę zaczniemy blokować sprzedaż i podnosić stopniowo cenę........ pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:25 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grzybki były nie tylko we wrześniu , ale też i wcześniej . Zapomniałeś o jagodach? Very Happy To jakieś chore jest to co piszesz Shocked Rozumiem , że ludzie latem jadą albo nad morze , albo w góry , albo na Mazury . W tamtych rejonach jest ich więcej i pewnie więcej potrezba tam mięska . Ale za to w innych rejonach Polski ludzi jest mnie więc tam i mięska mniej potrezba no i ceny w takim razie powinny być mniejsze. Jeszcze jest grupa ludzi , którzy wyjeżdżają poza Polskę . To jak to jest? Ty An na jakim świecie żyjesz??? Grzyby się skończyły , ubojnie biją więcej , a cena spada Shocked HANDEL MA CENOWĄ ALTERNATYWĘ więc tak naprawdę w d.u.p.i.e ubojnie i hodowców i gdyby nie potrezbowali kwitów do skarbówki nie miał byś gdzie dzisiaj sprzedać ptaków! Człowieku gdzieś Ty się "ulungł" Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
An

PostWysłany: 12:11 Sro 10 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno, Medox. Statek według Ciebie wpłynął we wrześniu, stąd spadek ceny. Teraz ludzie już zjedli te marne 10.000 ton i cena zacznie rosnąć.To jest teoria ? W to wierzycie? Ludzie , opamiętajcie się.
Porównaj to z moją teorią : wrzesień= wyprawki dla dwójki dzieci 2x 350 zł=700 zł. Trzeba to "gdzieś" zaoszczędzić. Najłatwiej na żywności. Doskonała okazja, bo wysypały grzyby. Ileś obiadów w tygodniu wcześniej mięsnych,jest złożonych z grzybów. I tanio i urozmaicenie. Same plusy. Sam zbieram (bo lubię) i wiem jak to wygląda w mojej rodzinie. Od ok. tygodnia przynajmniej na Kaszubach, grzyby się skończyły. Efekt: wzrost uboju z 2-3 samochodów dziennie, do normalnego poziomu 4-5 na jednej rzeźni.
Czy to nie trzyma się kupy bardziej,niż Twoje Armagedony i spiskowe teorie dziejów? Zauważ wreszcie, że bez mrożenia, przy stałej podaży każde najdrobniejsze wahnięcie popytu jest natychmiast wyczuwalne, tym bardziej ,że ograniczenia produkcji z powodu braku piskląt nie dotyczyły dawnych Poldrobów i to one "nadwyżki" spuszczają na ościennych rynkach po dumpingowych cenach. Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ sam byłem świadkiem sondowania ceny żywca płaconej przez jedną z kaszubskich rzeźni przez "Drosed". Powód? Wiedza potrzebna do ustalenia ceny dnia w sprzedaży tuszki. Po ile można wpuścić drób na rynek gdański 4,50 cz może już 4,40 zł?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2397, 2398, 2399 ... 2537, 2538, 2539  Następny
Strona 2398 z 2539

Skocz do: