Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 01:11 Sob 16 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2399, 2400, 2401 ... 2535, 2536, 2537  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
general

PostWysłany: 15:44 Pią 5 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okolice Prochowic 3.20+vat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 09:32 Pią 5 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Topienie piskląt w/g mnie będzie w styczniu po masakrze cenowej od 10grudnia począwszy.Nawet jeśli teraz będzie słabo to coś tam zarobili w ciągu roku ludzie i wszyscy liczą ,że jak wstawią właśnie za 2,3, góra 4 tygodnie to na święta zarobią.Dodatkowo wstawiają też stare niedocieplone obiekty których właściciele liczą ,że listopad nie będzie mrożny a w grudniu duże kury trochę już same zagrzeją więc ten ostatni rzut w roku trzeba jeszcze zrobić i koniecznie przed świętami wyczyścić hale a potem się zobaczy.Będzie masakra i w styczniu każdy powie pasza droga,pisklęta drogie zima jak cholera (bo taka ma być od listopada już),pier.d.ol.e nie wstawiam.I wtedy może być topienie piskląt
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 20:59 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam za dwa tygodnie zacznie się topienie piskląt wartych 1 35 powodzenia kto wstawi. pozdrawiam jade na wakacje
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 20:38 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kokoszka napisał:
Wiecie co?Powiem Wam coś.Tyle Waszego co się tu nagadacie a raczej napiszecie(z całym szacunkiem dla wszystkich forumowiczów).Nic Wam nie pomogą wyliczenia,biadolenia,wyzywania,puszenia się(jacy to poniektórzy mocni i twardzi w negocjacjach z ubojniami-dopóki ptaki zdrowe i nie mają jeszcze 7 tyg.-póżniej zaś pękniecie jak balony bo MUSICIE je sprzedać,a jak powiecie ,że nie to nie.Ubojnia ma kilku innych na Wasze miejsce.Krótka piłka koledzy hodowcy)I nawet ilość posiadanych obiektów(jak to niektórzy dumnie podkreślają,że z nimi to się liczą),lata współpracy,jakość kurczaka i.t.d. NIC NIE POMOŻE bo działamy w POJEDYNKĘ.Stara prawda,że w ilości siła(patrz rolnictwo we Francji)Tylko organizowanie i budowanie związku tylko i wyłącznie hodowców na bazie grup producenckich może dać nam jakąś szansę.Jeśli tego nie zrozumiemy to...odpowiedzcie sobie sami.
Pozdrowienia!

Swiete slowa. Pozdrawiam
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 20:27 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co?Powiem Wam coś.Tyle Waszego co się tu nagadacie a raczej napiszecie(z całym szacunkiem dla wszystkich forumowiczów).Nic Wam nie pomogą wyliczenia,biadolenia,wyzywania,puszenia się(jacy to poniektórzy mocni i twardzi w negocjacjach z ubojniami-dopóki ptaki zdrowe i nie mają jeszcze 7 tyg.-póżniej zaś pękniecie jak balony bo MUSICIE je sprzedać,a jak powiecie ,że nie to nie.Ubojnia ma kilku innych na Wasze miejsce.Krótka piłka koledzy hodowcy)I nawet ilość posiadanych obiektów(jak to niektórzy dumnie podkreślają,że z nimi to się liczą),lata współpracy,jakość kurczaka i.t.d. NIC NIE POMOŻE bo działamy w POJEDYNKĘ.Stara prawda,że w ilości siła(patrz rolnictwo we Francji)Tylko organizowanie i budowanie związku tylko i wyłącznie hodowców na bazie grup producenckich może dać nam jakąś szansę.Jeśli tego nie zrozumiemy to...odpowiedzcie sobie sami.
Pozdrowienia!
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 19:57 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin ! Coś długo cię tu nie bylo. Jak tam Drobimex? Słyszałem, że po wybudowaniu kurników na reprodukcję, teraz będzie budował kurniki na broilera, żeby podziękować hodowcom za lata współpracy.
Medox, umowę możesz podpisać na 1 rzut.

[quote="Tasin"]No ciekawe to wszystko co mówicie.
Cena w Drobimexie bez zmian 3,21+ VAT.
Pislkę 1,14 zł ze szczepieniem na IB + VAT
Pasza około 1170 zł/ tonę netto.
Jednym słowem 0 zysku.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:51 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Yon,znam co najmniej tysiąc sposobów przyjemniejszego tracenia kasy niż takie umowy.To powinno być prawem zabronione ,bo ludzi niepełnosprawnych umysłowo powinno chronić Państwo przy pomocy prawa
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 19:28 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ciekawe to wszystko co mówicie.
Wracając do tematu Hamroli to chyba zostanę wróżką hehe. Może zarobię więcej niż na kurach Smile. Przecież oni otwarcie mówli, że takie ceny dają na początek a potem już tylko kontrakty i ten sam standard co w Kozich Głowach czy Drobimexie. Nie wiem dlaczego inni tego nie słyszeli?? Teraz wielce zdziwieni.
Cena w Drobimexie bez zmian 3,21+ VAT.
Pislkę 1,14 zł ze szczepieniem na IB + VAT
Pasza około 1170 zł/ tonę netto.
Jednym słowem 0 zysku.

Dobra wiadomość to taka, że skowronki cichutko ćwierkają, że pasza gdzieś za miesiąc będzie tanieć. OBY!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Yon

PostWysłany: 19:25 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox, zadzwoń do Opolskich ZD dostaniesz pisklaka w cenie 1.2+vat kiedy chcesz, ale umowa na rzut dla nich. Cena gwarantowana na dzisiaj 3.10+vat.
A może będą mieli na wolny rynek, ale wtedy cena będzie wyższa (ile, nie wiem)
[quote="medox"] Dziś zadałem sobie trud i obdzwoniłem różne wylęgarnie z informatora (specjalnie dla An który twierdzi ,że nie mam racji) z pytaniem czy dostanę pisklaka na świeta.Odpowiedż wszędzie ta sama-maksymalne obłożenie przy pełnej wydajności aparatów.Trochę za póżno.W jednej powiedzieli mi ,że hodowcy przetrzymują stada i zbierają jajko żeby mieć dla wylęgarni właśnie na świąteczne wstawienia to może by udało się załatwić coś jeszcze, ale cena będzie wysoka
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:33 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślcie k.u.r.w.a trochę powyżej poziomu g.ówna.Jak jest temat "cena brojlera" to myślicie ,że służy on do wpisywania ciągu cyferek?Rozmawiamy o wszystkim co mam wpływ na "cenę brojlera" i słusznie.Co po niektórzy widzę tylko patrzą ile n.aj.ebać budynków kiedy są weekendy i święta i potem jaka jest cena.Liczba i kropka. Nic więcej ich nie interesuje.
Dziś zadałem sobie trud i obdzwoniłem różne wylęgarnie z informatora (specjalnie dla An który twierdzi ,że nie mam racji) z pytaniem czy dostanę pisklaka na świeta.Odpowiedż wszędzie ta sama-maksymalne obłożenie przy pełnej wydajności aparatów.Trochę za póżno.W jednej powiedzieli mi ,że hodowcy przetrzymują stada i zbierają jajko żeby mieć dla wylęgarni właśnie na świąteczne wstawienia to może by udało się załatwić coś jeszcze, ale cena będzie wysoka :wink: cwaniaki.Zapytałem czy nie obniża się jakość jaj z takich na siłe przetrzymywanych stad ale właśnie w tym momencie jak na złość padła mi bateria a byłem w trasie i już się nie dowiedziałem.Zadzwonie tam jutro.
Jeszcze jest ciekawostka-hodowcy teraz chcą być odrobinę cwansi i ustawiają się często troszke przed świętami już od 10 grudnia ,żeby mieć pole manewru.To twierdzili wszyscy.To jedyny wniosek jaki wyciągnęli z ostanich lat braku ruchu i dokładki na święta
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 13:28 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak Bruno możemy pisać sobie tylko ceny, dziś napisałeś 3,20 ciekawe ile napiszemy za pare dni może 2,70, a moim zdaniem ważne jest wszystko co wpływa na wzrost lub spadek ceny. A co do tych związków czy zrzeszeń to właściwie czym oni się zajmują, nawet bym dołączyła do szeregów ale nie wiem czy to ma jakiś sens. A może ktoś z na założy związek i wszyscy będziemy do niego należeć, przecież wśród nas nie brakuje ludzi z doświadczeniem.
Serdecznie pozdrawiam.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 12:56 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ola1 napisał:
Czy ktoś coś wie na temat transportu kurczaka z brazyli bo dziś dowiedziałam się że w ostatnich dniach przypłyną bardzo duży transport i podobno dziś prezes czy ktoś tam z KRD pojechali w tej sprawie do ministra. Jest to wiadomość z drugiej ręki i nie wiem czy prawdziwa jak coś o tym wiecie to napiszcie bo to by mogło tłumaczyć spadek zbytu.
Pozdrawiam

Małopolska Prezesem naszego związku jest hodowca niosek w związku z czym hodowcy brojlerów nie cieszą się w jego przypadku największym zainteresowaniem…
Powrót do góry
BRUNO

PostWysłany: 12:54 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Ola1 po co piszesz jakieś twoje domysły skoro sama wiesz to z drugiej ręki co wy do jasnej ciasnej zapomnieliście że takie instytucje jak UBOJNIE są tu dziennie i śledzą wasze mądrości!!!!!!!!!!!!!Piszmy o cenach i o to tu chyba chodzi w tym wszystkim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Śląsk 3.2+vat.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 12:47 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dowiedziałam się dzisiaj od właściciela średniej wielkości ubojni, że w tym roku bardzo dobrze duże ubojnie prosperują, bo wzięły się za kupno i budowę własnych ferm . Według niego nadwyżki drobiu nie ma jest tylko delikatnie mniejszy zbyt. Zapytałam go, czy jest jakiś import .Odpowiedział że nie .
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 12:32 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś coś wie na temat transportu kurczaka z brazyli bo dziś dowiedziałam się że w ostatnich dniach przypłyną bardzo duży transport i podobno dziś prezes czy ktoś tam z KRD pojechali w tej sprawie do ministra. Jest to wiadomość z drugiej ręki i nie wiem czy prawdziwa jak coś o tym wiecie to napiszcie bo to by mogło tłumaczyć spadek zbytu.
Pozdrawiam
Powrót do góry
An

PostWysłany: 10:55 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby od dzisiaj - korekta na 3,20 zł netto (u dużych). Według ubojni to konsekwencja małej sprzedaży, a nie nadwyżki żywca. Może końcówka tygodnia poprawi zejście.
Medox ,wydaje mi się , że ustawa o której wspominasz wchodzi w życie od połowy 2008 roku.Mam nadzieję, że skuteczne będzie zaskarżenie tej ustawy do Trybunału Konstytucyjnego przez KRD , jako niezgodnej z prawem unijnym.
Z tym protestem to całkiem dobry pomysł, ale nie tylko w Warszawie. Te sprawy trzeba załatwić też w Brukseli, bo w końcu import drobiu z Brazylii organizują francuscy hodowcy mający fermy w Brazylii. A jak sami wiecie polityka rolna Francji jest ustawiona na silny interwencjonizm wobec własnych rolników. Poza tym organizacje związkowe z Francji naprawdę lobbują i mają silny głos w Copa Cogeca,czego nie można powiedzieć o p.Serafinie. Dostał 2 mln dotacji rządowej na tą działalność i ..... uznał , że wystarczy pracy. Polskie piekiełko.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 10:43 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

i tu masz medox 100% racji - nawet slyszałem taką opinię, że Unia Europ. (tzn. pieprzeni urzędnicy EU) boi się wzrostu cen żywności, żeby się ludzie nie wkurzyli i celowo zwiększa kontyngent na mięso drobiowe z Brazylii. Ale jednocześnie nie widzi nic nielogicznego w tym, że własnym producentom w EU stawia zaporowe/kosztowe wymogi (dobrostan zwierząt, pasze bez mączek) a brazylijski kurczak jak piszesz to "pies z kulawą nogą się nie interesuje co stamtąd idzie"
Powrót do góry
Belfer

PostWysłany: 10:24 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś: Kondratowicz 3,10 + vat
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 10:08 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ZD Opole 3.19+vat, Animex Dębica 3.20+vat, a ile placi Animex Suwałki ? Słyszałem, że za grila w wadze 1.6-1.7 kg płacą 3.40+vat ?
Łosiowski 3.05+vat
Co do ceny gwarantowanej - w Opolu jest na dzisiaj 3.10+vat i cena paszy gwarantowana na rzut (znam cenę finiszera w momencie wstawienia), pisklę 1.20+vat
Dziwię się, że hodowcy pracujący z dużymi ubojniami (Drosed, Drobimex, Konspol, Drobex, Karczew, Koziegłowy itd. - można znaleźć na stronie Krajowej Rady Drobiarstwa - www.krd-ig.com.pl/index.php?strona=czl_krd) nie wymieniają się informacjami nt. warunków umów i cen (cena paszy, cena pisklaka, cena minimalna)! Rzeczywiście, jak tu już ktoś napisał, zachowują się jak niewolnicy co się nawet boją wypowiedzieć na tej stronie... I może boją się zalogować, żeby ich ubojnia nie zidentyfikowała !?
Ray, co do Hamrolu - słyszałem, że oni dawali dwa warianty umowy w lecie - albo cena wolnorynkowa, albo cena gwarantowana - hodowca wybiera. Cenę gwarantowaną w lecie dawali 3.30 na cały rok (6 rzutów). Prawda to? Załadunek maja dobry - kontenery. Przy załadunku w plastikowe klatki trzeba się nieźle up...lić i trzeba mieć z 12 ludzi. Na kontenery wystarczy 5-6.

METAN napisał:
STAF58 napisał:
A powiedzcie mi gdzie panowie podajecie aktualne ceny bo w tym temacie za ch....re nie moge ich znalezć moze jest jakies inne forum o którym nie wiem

dziś proponowane ceny
Kolonia Zawada-3,15
Ilczak,Uniszki,Zalewo-3,2
Konspol-3,25
ubojni z cenami poniżej nie wymieniam , ale niestety są w większości
Powrót do góry
ola1

PostWysłany: 08:44 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak będziecie jechać pod ten sejm to dajcie znać to tęż pojadę.
A jakie macie propozycje cenowe dzisiaj napiszcie jak coś będziecie wiedzieli
Pozdrawiam
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:30 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czytaliście na naszym portalu o ustawie zakazującej stosowania w paszach w Polsce roślin genetycznie modyfikowanych,która wchodzi od nowego roku??Słyszeliście wcześniej jakie to przyniesie skutki??Ten kraj jest tak p.o.p.i.e.r.d.o.l.o.ny ,że zastanawiam się poważnie czy stąd nie wyjechać.
Jak ta ustawa wejdzie od stycznia, to jaki będzie koszt rzutu styczniowego ?4.50 (słowo zostało usunięte) czy jak? O co tu chodzi w tym wszystkim? Może o to by premiować producentów brazylijskich i chińskich którzy przysyłają nam co tylko k.u.r.w.a chcą i pies z kulawą nogą się nie interesuje co stamtąd idzie.Jest kontyngent i h.uj
NAprawdę trzeba chyba zrobić jak górnicy i wybrać sie pod ten k.u.r.wa sejm bo inaczej pojedziemy na zmywak do Londynu
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 08:17 Czw 4 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostrosc widzenia mam caly czas, tylko dzialania sa uzaleznione od mozliwosci na rynku:) Moze nie tyle skusilem sie jakimis profitami (choc na pewno bez nich nawet bym niepodjal rozmowy). ale wspolpracuje z Koudijsem od kilku dobrych lat i namowili mnie zebym sprobowal choc z czescia stada (oni ze swej strony daja bonus w postaci upustu w cenie paszy-ale po zrealizowaniu 6 cyklow produkcyjnych jest wyplacany) Przekonalem sie raz jak sie z nimi pracuje i dziekuje bardzo za dalsze proby.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 23:25 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
METAN napisał:

myślę , że spokojne tłumaczenie , przekonywanie do swoich racji w ramach dyskusji , a zwłaszcza oddziaływanie własnym przykładem na środowisko hodowców da lepszy efekt niż krzyk

/
Dobry żart!!! Jak chcesz spokojnie wytłumaczyć w czym problem to zaraz wyzwą cię od oszołomów , psycholi , cwaniakow itp . Odpuść sobie! Pokory uczy uczy potężne uderzenie po kieszeni . Szkoda tylko , że ta pokora trwa do kolejnej podwyżki cen żywca Sad

masz w dużej mierze rację
tylko wolałbym , żebyśmy pokory uczyli się w inny sposób
lepiej by było ,gdyby "uderzenie po kieszeni"dawało nam trwałą wiedzę jak tego unikać , niż co roku posypywać głowę popiołem
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 23:19 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na przykład cena kupna z modernizacją 20 kurników za 8 milionów jak podaje prasa to czysty biznes.
Budowa nowego z wyposażeniem bez ziemi i uzgodnień to ok 1000.000. zł. i to bardzo szczupło.

METAN napisał:
w nawiązaniu do postu R2 /art.Rzeczpospolitej/

myślę , że łatwiej będzie zrozumieć /dzięki tej lekturze/ dlaczego duże zakłady zaniżają teraz cenę żywca
jak napisał MEDOX czekają nas 2-3 takie rzuty , a to wystarczy by "kontraktowiczom" zabrakło na rozliczenie paszy i piskląt branych za pośrednictwem ubojni

a potem wezwanie do zapłaty , wyrok Sądu i już ubojnia będzie mogła powiększyć swoją bazę surowcową kupując fermę od komornika za max 1/3 wartości

dlatego WZYWAM do zrywania umów , albo do ich renegocjacji - tak , by zawierały zapis ceny minimalnej gwarantowanej , wyliczonej w oparciu o aktulne ceny paszy i piskląt , oddzielnie dla każdego wstawienia , liczonej jako średnia dla wagi zdanego żywca/tzn. tak , by klasyfikacja nie miała na nią wpływu/

"wolnorynkowcy" są w lepszej sytuacji , bo dysponują zasobami finansowymi z okresu cen 3,8-4/ o ile nie mieli długów do spłacenia/ , ale "dokładka" też może nimi zachwiać
dlatego sugeruję zmniejszenie obsad/ przez ograniczenie szt/m lub lepiej wyłączenie z produkcji części obiektów/

niech każdy rozważy , co lepsze

NIEZAROBIC czy DOŁOŻYĆ
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 22:54 Sro 3 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:

myślę , że spokojne tłumaczenie , przekonywanie do swoich racji w ramach dyskusji , a zwłaszcza oddziaływanie własnym przykładem na środowisko hodowców da lepszy efekt niż krzyk

/
Dobry żart!!! Jak chcesz spokojnie wytłumaczyć w czym problem to zaraz wyzwą cię od oszołomów , psycholi , cwaniakow itp . Odpuść sobie! Pokory uczy uczy potężne uderzenie po kieszeni . Szkoda tylko , że ta pokora trwa do kolejnej podwyżki cen żywca Sad
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2399, 2400, 2401 ... 2535, 2536, 2537  Następny
Strona 2400 z 2537

Skocz do: