Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:09 Wto 2 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2410, 2411, 2412 ... 2574, 2575, 2576  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 16:26 Pią 16 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ty Gigant, jakie media ja jestem tylko prostym chłopkiem co ma pare kurek na wsi.
Chodziło nie tylko o rozkręcenie, ale przede wszystkim ( przynajmniej w moim wypadku) o zwrócenie uwagi na te wszystkie problemy o których teraz wszyscy rozmawiamy czyli bezsensowne wyzyskujące prowadzone przez specjalistów umowy kontraktacyjne, budowanie w nieskończoność za kredyt MR, obsadzanie naraz bo święta, politykę ubojni , paszarni itp ,itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
k2

PostWysłany: 14:13 Pią 16 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena na dzisiaj Kolonia Zawada 3,0 netto, Mision 3,10 netto.
Co z tym brakiem kurczaka na następny tydzień?
Cena nie wskazuje na jego brak, ale zobaczymy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 12:19 Pią 16 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

T30 napisał:
jakie są teraz ceny

u nas 3,2 netto
Powrót do góry
T30

PostWysłany: 11:06 Pią 16 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakie są teraz ceny
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 11:05 Pią 16 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

K6 napisał:
Są rejony, gzie zaczyna brakować kurczaka.

na 100% brakuje go na Kaszubach(info z ubojni i paszarni)
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 08:23 Pią 16 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daro6 napisał:

Niewiem czy znacie współwłaćcicieli CEDROBU bo mni się wydaje że jak ograniczymy wstawienia to oni dostawją następne kilkanaście kurników a z nas będą się smiać. Co o tym sądzicie (mam tu na myślinie tylko CEDROB ale i inne firmy o podobnej strukturze).????[/quote]

znamy
są drastycznym przykładem , jak wykorzystując hodowców/umowy , aneksy,klasyfikacje/ ubojnia pozyskuje środki na budowę własnej bazy surowcowej

a jeśli nie ograniczymy , to nie postawią???????? wątpię

dlatego , posługując się tym przykładem powinniśmy innym ubojniom utrudniać takie działania poprzez odchodzenie od umów i ograniczenie wstawień
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 23:55 Czw 15 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są rejony, gzie zaczyna brakować kurczaka.
Powrót do góry
Daro6

PostWysłany: 20:31 Czw 15 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
dfarmer napisał:
Chciałbym się odnieść do propozycji ograniczenia wstawień . Według mnie zyskają na tym duże zakłady kontraktujące żywiec. Przy zmniejszonej podaży ceny tuszek pójdą do góry i duże zakłady będą miały niezłe żniwa, będą w stanie zainwestować we własną bazę surowcową - pobudować kurnki i uniezależnić się częściowo od hodowców. Swoim hodowcom kontraktacyjnym jak zwykle nie podniosą cen żywca lub podniosą z dużym opóżnieniem ale nie proporcjonalnie do wzrostu ceny tuszkek. Wniosek płynący stąd - ograniczenie produkcji tylko przez hodowców niekontraktujących nie jest wyjściem z obecnej sytuacji, bez wypowiedzeń umów i ograniczenia produkcji przez hodowców kontraktujących, co jest praktycznie nie do zrealizowania, nic się nie zmieni.

masz rację , dlatego pisałem , że ograniczenie powinno dotyczyć tak samo hodowców na umowach , a nawet przede wszystkiem kontraktowych , gdyż to ich duże zakłady decydują o cenie tuszki
nikt nie mówi , że mają zamknąć część obiektów
wystarczy , że z częścią przejdą na wolny i jednocześnie wszyscy hodowcy zmniejszą wielkość wstawień
wysoka cena na wolnym to motywacja dla kontraktowych do ucieczki z umów/większej niż 12% deklarowanej jako upadki lub więcej z piskląt dodatkowo dokupionych/

dzwoniłem do trzech wylęgarni deklarując chęć zmniejszenia ilości na wstawienia w okresie 25.11-29.12 - lekkie zdziwienie , ale potwierdziły , że wielu hodowców jak narazie tylko przesuwa wstawienia bo nie wiedzą co zrobić , a na decyzję o wstrzymaniu produkcji nie mogą się odważyć

dlatego ponawiam swój apel , wykonajcie te pare telefonów i dajcie znać ,jaki będzie odzew/ zwłaszcza kontraktowi-bo to zaboli najbardziej ich zakłady/

Niewiem czy znacie współwłaćcicieli CEDROBU bo mni się wydaje że jak ograniczymy wstawienia to oni dostawją następne kilkanaście kurników a z nas będą się smiać. Co o tym sądzicie (mam tu na myślinie tylko CEDROB ale i inne firmy o podobnej strukturze).????
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 19:57 Czw 15 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Gigant gdyby twój umysł był zdolny do patrzenia trochę dalej niż ogrodzenie twojego kurnika to rozumiałbyś,że nie chodzi o to o czym piszesz.
Jestem na tym forum od samego jego początku.Mało kto lub nikt o tym wie, bo nie było wtedy nicków i logowania.Najpierw pisałem , prowokowałem żeby jakoś rozkręcić forum (byli też inni jak np buisnessman pamiętny, co to sprzedawał hodowcom tanie sznury żeby mogli się powiesić-ktoś go pamięta?) potem moim celem było wywołanie dyskusji na temat sytuacji na rynku drobiu, jego perspektyw,pewnych bezsensownych schematów itp , itd. I widzisz to wszystko o czym dziś piszemy, to w czym się spieramy na temat polityki ubojni , paszarni , cen , ilości wstawień itp ,itd to w dużej mierze wynik tego ze parę lat temu garstka ludzi pisała, prowokowała chciała żeby pisało i wymieniało się tutaj doświadczeniami jak najwięcej osób.Była w tej garstce ludzi i moja skromna osoba, czy była jakaś rola mojej osoby w bieżącym wyglądzie tego forum tego nie wiem, ale cel działania był taki jak wyżej napisałem.I to o to chodzi a nie o przepowiednie czy armagedon.
Ale żeby nie było tak do końca jasne wszystko to wizję znowu miałem ale .... nikomu tym razem nie powiem Cool

Aaaaaaaaa to przepraszam, a wydawało mi się, że umiem czytać między wierszami, teraz wiem, że się myliłem, bo wybacz mi, ale nigdy nie wpadłbym, że Twoje prowokacje miały na celu rozkręcić to forum. Natomiast dopatrywałem się czego innego, otóż pisząc to co pisałeś, przypominałeś jedną dobrze znaną mi osobę, która cokolwiek nie robiła, cały czas narzekała, że nic się nie opłaca i wszystko jest ch*ja warte. Po prostu nie lubię narzekania i użalania, dlatego nie wytrzymałem i pozwoliłem sobie skomentować to co pisałeś.

Ej, Medox, słuchaj........ a może powinieneś wypłynąć na szersze wody i błysnąć w mediach ze swoimi prowokacjami (nie doradzam tematu drobiarstwa) o takich ludziach jest głośno, a jeśli o kimś jest głośno, tzn. kasa sama leci do niego, co Ty na to ? Laughing Laughing Laughing

Pozdrawiam
Powrót do góry
hubI

PostWysłany: 16:42 Czw 15 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

k2 napisał:
Cena - Kolonia Zawada 3,10 netto, Bogusławski 3,20 netto
Mision 3,20 netto, centrum kraju. Zobaczymy jaka cena będzie w środe.

czy to jest aktualna cena u misiona jezeli nie to kto wie ile on placi ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kol

PostWysłany: 16:15 Czw 15 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 napisał:
kol napisał:
W11 napisał:
kol napisał:
Tak na koniec polemiki z ....Przepraszam nie będę go nazywał po imieniu.
W11 przejdź do dochodzeniówki i zacznij ścigać kłamców i mącicieli z między innymi PPR. Gwarantuję, że pierwszym będziesz Ty i uważaj, żeby obiadek biznesowy nie stanął Ci w gardle.
Po co to piszę? Rozmowa z du,pkiem to nie rozmowa.
Ty ciągle nie w temacie! I myślałem że stać cię na coś więcej!To że sobie trochę poszczekasz to twoje.A w przeciwieństwie do ciebie, lubię być ofiarny, ale nie ofiarą.....

Sorki za słowa. Jak można się odnosić do Twoich postów jeżeli cały kraj sprzedaje po 3.1 do 3.3 a Ty piszesz o 3.7. Pytanie. Czy nadal sprzedajesz po 3.7?
A tak na marginesie to ja też nie czuję się za ofiarę.j
No więc, moją ''ofiarnością'' jest to że piszę o tym po ile sprzedaje czyli po 3,70netto.A moją ''ofiarą'' byłoby to gdybym ujawnił szczegóły, jednak wiem że takich co sprzedają w tej cenie jest wielu.I jeżeli mogę coś zaproponować hodowcom , oczywiście jeżeli oni chcą zmienić coś w swoim życiu na plus, to żeby posłuchali METANA w szczególności ci co są powiązani umowami . A' propos ''cały kraj'' to zorientuj się dobrze ilu, hodowców zadało sobie trudu żeby urzywać tego forum? I jak się ma to do ''globalu''? Mało tego moim zdaniem na tym forum ludzi którzy są hodowcami jest nie więcej niż 70%. Więc pomyślcie o tym co proponuje METAN . I przekarzcie sobie znak pokoju!

Nie muszę przekazywać znaku pokoju. Ja na nikogo się nie gniewam.
W mojej okolicy założono Grupę Producencką i co? Chyba chodzi tylko o jakąś dokładnie nie sprecyzowaną dopłatę Unijną. Sprzedają żywiec w identycznej cenie co ja czyli raz lepiej a raz gorzej. Prawnik bierze swoje pieniążki, ktoś tam inny swoje i w sumie co zostanie z tych dopłat dla "szaraka"? Z całym poważaniem dla tych wszystkich Grup. Wolę swoją politykę i zauważ, że nigdy na tym forum nie płakałem jak mi źle.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 11:28 Czw 15 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to , co napiszę poniżej , być może da do myślenia wielu hodowcom/ tym na umowach i na wolnym / i pomoże w podjęciu decyzji o zmniejszeniu produkcji , oraz częściowym odejściu od kontraktacji

macie u siebie ubojnie wolnorynkowe , których właściciele posiadają własne kurniki
wielu z nich część tej produkcji zakontraktowało do dużych ubojni eksportowych/oczywiście na lepszych warunkach niż pozostali / a swoim dostawcom żywca zaniżają ceny/sobie nie mogą sprzedać w lepszych cenach bo przyczepi się skarbówka/
czasami taką sprzedaż uzasadniają przestojem własnych ubojni i ubojem usługowym
sprawdżcie i wyciągnijcie wnioski
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:26 Czw 15 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gigant gdyby twój umysł był zdolny do patrzenia trochę dalej niż ogrodzenie twojego kurnika to rozumiałbyś,że nie chodzi o to o czym piszesz.
Jestem na tym forum od samego jego początku.Mało kto lub nikt o tym wie, bo nie było wtedy nicków i logowania.Najpierw pisałem , prowokowałem żeby jakoś rozkręcić forum (byli też inni jak np buisnessman pamiętny, co to sprzedawał hodowcom tanie sznury żeby mogli się powiesić-ktoś go pamięta?) potem moim celem było wywołanie dyskusji na temat sytuacji na rynku drobiu, jego perspektyw,pewnych bezsensownych schematów itp , itd. I widzisz to wszystko o czym dziś piszemy, to w czym się spieramy na temat polityki ubojni , paszarni , cen , ilości wstawień itp ,itd to w dużej mierze wynik tego ze parę lat temu garstka ludzi pisała, prowokowała chciała żeby pisało i wymieniało się tutaj doświadczeniami jak najwięcej osób.Była w tej garstce ludzi i moja skromna osoba, czy była jakaś rola mojej osoby w bieżącym wyglądzie tego forum tego nie wiem, ale cel działania był taki jak wyżej napisałem.I to o to chodzi a nie o przepowiednie czy armagedon.
Ale żeby nie było tak do końca jasne wszystko to wizję znowu miałem ale .... nikomu tym razem nie powiem 8)
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 00:39 Czw 15 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
W11 napisał:
kol napisał:
W11 przejdź do dochodzeniówki i zacznij ścigać kłamców i mącicieli z między innymi PPR. Gwarantuję, że pierwszym będziesz Ty i uważaj, żeby obiadek biznesowy nie stanął Ci w gardle.
Ty ciągle nie w temacie! I myślałem że stać cię na coś więcej!To że sobie trochę poszczekasz to twoje.A w przeciwieństwie do ciebie, lubię być ofiarny, ale nie ofiarą.....

Sorki za słowa. Jak można się odnosić do Twoich postów jeżeli cały kraj sprzedaje po 3.1 do 3.3 a Ty piszesz o 3.7. Pytanie. Czy nadal sprzedajesz po 3.7?
No więc, moją ''ofiarnością'' jest to że piszę o tym po ile sprzedaje czyli po 3,70netto.A moją ''ofiarą'' byłoby to gdybym ujawnił szczegóły, jednak wiem że takich co sprzedają w tej cenie jest wielu.I jeżeli mogę coś zaproponować hodowcom , oczywiście jeżeli oni chcą zmienić coś w swoim życiu na plus, to żeby posłuchali METANA w szczególności ci co są powiązani umowami . A' propos ''cały kraj'' to zorientuj się dobrze ilu, hodowców zadało sobie trudu żeby urzywać tego forum? I jak się ma to do ''globalu''? Mało tego moim zdaniem na tym forum ludzi którzy są hodowcami jest nie więcej niż 70%. Więc pomyślcie o tym co proponuje METAN . I przekarzcie sobie znak pokoju!
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 22:28 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Armagedon
A pisałem to samo co bez przerwy piszecie 2 lata temu to nikt mnie nie słuchał.Pisałem jak cena była 4zł to mnie wyśmiewali i twierdzili,jaki to to ja jestem pesymista, że najlepiej to żebym się od razu powiesił.

Taaaaaa, a moja babcia w czerwcu mówiła, że w tym roku spadnie śnieg i cooo........i spadł !!!!!!!!!!! I co ma jakoś zostać nagrodzona za tą przepowiednię ?

Ty cały rok piszesz, że będzie ten Twój Armagedon, przecież to oczywiste, że po lepszych czasach nadchodzą gorsze, zresztą jak w tej branży zawsze bywa po wrześniu i nie trzeba być Medoxem o nadprzyrodzonych zdolnościach żeby to wiedzieć.

I jeszcze jedno, jeśli już na początku roku wiedziałeś, że w okresie przedświątecznym będzie "Armagedon" to po co wstawiałeś kury, które wyjdą na święta ?

Człowieku, jeśli nie widzisz przyszłości w tej branży to szybciutko sprzedawaj kurniki i zainewstuj tą kasę w jakiś bardziej dochochodowy interes (np. fabryka wykałaczek). Nie mąć ludziom w głowach i nie pisz w kólko tego samego o czym wszyscy doskonale wiedzą, bo to już naprawdę jest nie tyle nudne co żałosne.

Pozdrawiam
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 20:15 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 napisał:
kol napisał:

Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:49 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
witam was, jestem ciekawa kiedy cena paszy stanieje ,przeciesz zboże soja śróta rzepakowa idzie w duł co te wytwórnie sobie myślą. pozdrawiam

"wstawiłeś jak zwykle , w tej samej ilości , a nawet trochę więcej bo chłodno- jeść musisz im dać -więc produkcja nam nie spada i nie mamy powodu do obniżki cen paszy "---właśnie to myślą sobie wytwórnie , zwłaszcza te dostarczające kontraktowym za pośrednictwem ubojni , które należność za paszę z hodowcy ściągną NAPEWNO

wstawmy wszyscy mniej , to zaraz zaczną się przepychać , żeby zmienić dostawcę paszy a atrakcyjnośc swoich ofert będą podpierać

NIŻSZĄ CENĄ

polecam drinka/tylko jednego/--przyśpiesza myslenie i zwiększa zdolność szybkiego podejmowania decyzji
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:18 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dfarmer napisał:
Chciałbym się odnieść do propozycji ograniczenia wstawień . Według mnie zyskają na tym duże zakłady kontraktujące żywiec. Przy zmniejszonej podaży ceny tuszek pójdą do góry i duże zakłady będą miały niezłe żniwa, będą w stanie zainwestować we własną bazę surowcową - pobudować kurnki i uniezależnić się częściowo od hodowców. Swoim hodowcom kontraktacyjnym jak zwykle nie podniosą cen żywca lub podniosą z dużym opóżnieniem ale nie proporcjonalnie do wzrostu ceny tuszkek. Wniosek płynący stąd - ograniczenie produkcji tylko przez hodowców niekontraktujących nie jest wyjściem z obecnej sytuacji, bez wypowiedzeń umów i ograniczenia produkcji przez hodowców kontraktujących, co jest praktycznie nie do zrealizowania, nic się nie zmieni.

masz rację , dlatego pisałem , że ograniczenie powinno dotyczyć tak samo hodowców na umowach , a nawet przede wszystkiem kontraktowych , gdyż to ich duże zakłady decydują o cenie tuszki
nikt nie mówi , że mają zamknąć część obiektów
wystarczy , że z częścią przejdą na wolny i jednocześnie wszyscy hodowcy zmniejszą wielkość wstawień
wysoka cena na wolnym to motywacja dla kontraktowych do ucieczki z umów/większej niż 12% deklarowanej jako upadki lub więcej z piskląt dodatkowo dokupionych/

dzwoniłem do trzech wylęgarni deklarując chęć zmniejszenia ilości na wstawienia w okresie 25.11-29.12 - lekkie zdziwienie , ale potwierdziły , że wielu hodowców jak narazie tylko przesuwa wstawienia bo nie wiedzą co zrobić , a na decyzję o wstrzymaniu produkcji nie mogą się odważyć

dlatego ponawiam swój apel , wykonajcie te pare telefonów i dajcie znać ,jaki będzie odzew/ zwłaszcza kontraktowi-bo to zaboli najbardziej ich zakłady/
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 18:40 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam was, jestem ciekawa kiedy cena paszy stanieje ,przeciesz zboże soja śróta rzepakowa idzie w duł co te wytwórnie sobie myślą. pozdrawiam
Powrót do góry
Ray

PostWysłany: 17:08 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaa, sygnaly zeszlego tygodnia wskazywaly ze cena powinna drgnac w gore. Okazalo sie ze drgnela tylko ze w dol. Maksymalnie do wyciagniecia na ta chwile jest 3.3 netto. Czesto tak bywalo ze przed kokresem braku kurczaka ubojnie staraly sie obnizac cene by w razie zblizajacego sie braku zywca za mocno nie podniesc. Oby tak bylo....
Powrót do góry
LESŁAW

PostWysłany: 14:08 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kondratowicz 3,1 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
dfarmer

PostWysłany: 10:38 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:20 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Armagedon
A pisałem to samo co bez przerwy piszecie 2 lata temu to nikt mnie nie słuchał.Pisałem jak cena była 4zł to mnie wyśmiewali i twierdzili,jaki to to ja jestem pesymista, że najlepiej to żebym się od razu powiesił.
Powrót do góry
general

PostWysłany: 08:19 Sro 14 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okolice Prochowic 3.20 netto
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 21:58 Wto 13 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2410, 2411, 2412 ... 2574, 2575, 2576  Następny
Strona 2411 z 2576

Skocz do: