Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:07 Pon 1 Mar 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2412, 2413, 2414 ... 2572, 2573, 2574  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ksiaze

PostWysłany: 09:57 Pią 9 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no byl wczoraj kuzyn i idiota stawia jeszcze jeden kurnik tylko naniego spojrzalem...ja przerzucam sie na inny interes szkoda mojego zdrowia i zapalu!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kol

PostWysłany: 09:20 Pią 9 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 11. Wiem o co Ci chodzi. Chodzi Ci o podpuszczenie i żeby drobiarze walczyli do co najmniej podanej przez Ciebie ceny. To nie jest głupie tylko jak w całym drobiarstwie nie realne. Kurczak ma 2.8 do 3 kg wagi, 53 dni i w taką pogodę złapały mykoplazmę więc upadki wiadomo a ubojnia jedna z drugą może "dać " 3,2. Co zrobisz? Dalej będziesz walczył i szukał kto da więcej znosząc po 100 szt z hali (antybiotyku nie dasz bo ubój).
Nie chcesz się zniżać do mojego poziomu? Nie musisz. Odpowiedz mi tylko na to jedno pytanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
METAN

PostWysłany: 09:01 Pią 9 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
reprodukcja miała nas/wiecie gdzie/ gdy sprzedawała jajka na eksport , przez co wielu z nas miało wielotygodniowe opóżnienia wstawień , a przecież oni nie są obligatoryjnie zwolnieni z planowania produkcji
to /na szczęście/ wyszło nam na dobre,gdyż pozwoliło na utrzymanie cen w mijającym roku i chciałbym , żeby wreszcie hodowcy analizując te 10 ostatnich miesięcy , nie przez pryzmat własnego kurnika i tzw."szczęścia" trafienia w cenę , ale w skali kraju , wyciągneli właściwy wniosek:

obniżenie wielkości produkcji /to nie zamierzone ,spowodowane przesunięciami wstawień/ zaskutkowało wzrostem i utrzymaniem ceny na dobrym poziomie i tylko wzrost cen paszy przyniósł zachwianie opłacalności
ostatnie 1,5 msc-a to powolne przywracanie terminowości wstawień , a więc wzrost podaży żywca i systematyczne zbijanie cen przez ubojnie
gdyby jeszcze kontraktowicze zechcieli zastosować ekonomię w swoim podejściu do produkcji i zawieranych umów mielibyśmy dziś cenę min.4 netto

kto tego nie dostrzega JEST ŚLEPCEM lub"optymistą"
powtarzam za SIFSOON-"ubojnie dogadują się poza forum,zróbcie podobnie"
w przeciwnym razie An ma rację
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 08:58 Pią 9 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 napisał:
No ładnie nas robią!!! Nawet gnojki mi powiedzieli że mogą dziś dać tylko 3,10. SKANDAL W BIAŁY DZIEŃ.Ja chyba sobie odpuszczę do marca.

robią , bo na to pozwalamy
jesteśmy jak prostytutki , tyle , że w przeciwieństwie do nich , im mniej nam płacą , tym więcej robimy.......bokami

poszczuli spadkiem ceny i od razu wszyscy muszą zdawać/metoda kija-marchewka będzie póżniej/
Powrót do góry
501

PostWysłany: 08:02 Pią 9 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ładnie nas robią!!! Nawet gnojki mi powiedzieli że mogą dziś dać tylko 3,10. SKANDAL W BIAŁY DZIEŃ.Ja chyba sobie odpuszczę do marca.
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 23:57 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MIEJSKA GÓRKA; 3,20 netto.
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 23:42 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
W11 napisał:
Barbara napisał:
Do jakich ubojni oddawales w malopolsce ,bo ja obdzwonilam przynajmniej 15 ubojni w maloplsce i na Slasku i nikt takiej ceny nie placil.Rozmawialam tez z hodowcami w moim terenie ktorzy oddawali w tamtym tygodiu i w tym i nikt w takiej cenie nie oddawal.Ubojnie juz od poniedzialku wykazywaly tendecje spadkowa.Cos mi tu nie pasuje w tym co piszesz.Najwyzsza cena ,czyli 3 .7o brutt byla przez 3 dni tamtego tygodnia.
Jeżeli twój biznes opiera się tylko na hodowli i obdzwanianiu, to se otwórz ''gorącą linie'' chociaż tu też trzeba wykazać minimum kreatywności. Wiedz jedno, że jak robisz jedno tak robisz wszystko!

W11 jesteś marzyciel. Piszesz co w nocy Ci się śni. Nie ma takich cen o których piszesz i nie rób idiotów z innych drobiarzy.
Nazwij sobie to jak chcesz , dla mnie możesz sprzedawać po 2,50netto. I z innych drobiarzy nie trzeba robić idiotów.Bo jest tylko malutka garstka nieidiotów. A jak nie pojmujesz o co chodzi to ja nie zamierzam schylać się do twojego poziomu!
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 23:12 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

reprodukcja miała nas/wiecie gdzie/ gdy sprzedawała jajka na eksport , przez co wielu z nas miało wielotygodniowe opóżnienia wstawień , a przecież oni nie są obligatoryjnie zwolnieni z planowania produkcji
to /na szczęście/ wyszło nam na dobre,gdyż pozwoliło na utrzymanie cen w mijającym roku i chciałbym , żeby wreszcie hodowcy analizując te 10 ostatnich miesięcy , nie przez pryzmat własnego kurnika i tzw."szczęścia" trafienia w cenę , ale w skali kraju , wyciągneli właściwy wniosek:

obniżenie wielkości produkcji /to nie zamierzone ,spowodowane przesunięciami wstawień/ zaskutkowało wzrostem i utrzymaniem ceny na dobrym poziomie i tylko wzrost cen paszy przyniósł zachwianie opłacalności
ostatnie 1,5 msc-a to powolne przywracanie terminowości wstawień , a więc wzrost podaży żywca i systematyczne zbijanie cen przez ubojnie
gdyby jeszcze kontraktowicze zechcieli zastosować ekonomię w swoim podejściu do produkcji i zawieranych umów mielibyśmy dziś cenę min.4 netto

kto tego nie dostrzega JEST ŚLEPCEM lub"optymistą"
powtarzam za SIFSOON-"ubojnie dogadują się poza forum,zróbcie podobnie"
w przeciwnym razie An ma rację
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 22:21 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MIEJSKA GÓRKA; 3,20 NETTO.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 21:27 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby-3,40 netto. Po niedzieli "planowanego" drobiu raczej mało. Pytaniem jest, jakie będzie zapotrzebowanie rynku. Jeśli zbyt będzie taki jak do środy w tym tygodniu, to na podwyżki nie ma co liczyć, chyba że coś się w handlu ruszy. Według opinii ubojni (kilku) spadek ceny został spowodowany paniką po stronie rzeźni w poniedziałek (płacono nawet 3,70) wskutek czego podniesiono cenę zbytu i odbiorcy się odwrócili kupując towar z Drobimexu i Cedrobu. Aby ich pozyskać z powrotem obniżono tuszkę na 4,90 i żywiec na 3,40. Ot i cała historia. W d...pę wzięli oczywiście hodowcy.
Zgadzam się zatem z kolegami,że kontrakty blokują normalny i spodziewany przy mniejszej podaży drobiu na wolnym rynku wzrost ceny. Niestety, Tasin taki jest dodatkowy skutek Twojego "spokoju", oprócz tego , że masz lekko w plecy.
Metan, ja też znacznie ograniczyłem produkcję od listopada 2006. W tym roku robię podobnie (paru kolegów też). Problem w tym, że nam podobni spowodują prawdopodobnie nie najgorszą cenę w początkach przyszłego roku, ale także niestety, poczucie "jaki to ja byłem mądry, że wstawiłem" u oszołomów i im podobnych. Pozdrowienia
Powrót do góry
Sifsoon

PostWysłany: 21:17 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
kurczak581 napisał:
a może zamiast się kłucić zróbmy przerwę w hodowli na 2 miesiące żeby p.Gosz p.Mielewczyki p.Konkol zobaczyli ze nie ma hodowcy i nie ma ubojni.,ale myslę że jest to nie realnie z hodowcami bo widać to po kłutniach na tym forum.wtedy zobaczyli by co będą bili( gosz i konkol mieli by co bić bo to faceci ale mielewczykowa to kobieta)

Popieram ale nie realne. Widać to dokładnie na tym forum. A co z reprodukcją? Sad

reprodukcja nawet jajka może przetrzymać 2-3 tyorugodnie (pamiętam takie czasy)
ale obserwując te forum mam pytanie to szanownego towarzystwa: czy oprócz pouczania jest wola forumowiczów by ze sobą współpracować? czy jeszcze boli wszystkichkomunizm , PGRy i spółdzielnie rolne? chodzi mi o tworzenie grup producenckich, które mogłyby ilością sprzedanych kurczaków negocjować realne ceny zbytu, nawet na kontrakc\jie??? ktoś niedawno powiedział że kwestią czasu jest to ze nie będzie drobnych hodowców.....
ubojnie dogadują się poza forum, zróbcie podobnie!
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 20:43 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak581 napisał:
a może zamiast się kłucić zróbmy przerwę w hodowli na 2 miesiące żeby p.Gosz p.Mielewczyki p.Konkol zobaczyli ze nie ma hodowcy i nie ma ubojni.,ale myslę że jest to nie realnie z hodowcami bo widać to po kłutniach na tym forum.wtedy zobaczyli by co będą bili( gosz i konkol mieli by co bić bo to faceci ale mielewczykowa to kobieta)

Popieram ale nie realne. Widać to dokładnie na tym forum. A co z reprodukcją? Sad
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 20:24 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 napisał:
Barbara napisał:
Do jakich ubojni oddawales w malopolsce ,bo ja obdzwonilam przynajmniej 15 ubojni w maloplsce i na Slasku i nikt takiej ceny nie placil.Rozmawialam tez z hodowcami w moim terenie ktorzy oddawali w tamtym tygodiu i w tym i nikt w takiej cenie nie oddawal.Ubojnie juz od poniedzialku wykazywaly tendecje spadkowa.Cos mi tu nie pasuje w tym co piszesz.Najwyzsza cena ,czyli 3 .7o brutt byla przez 3 dni tamtego tygodnia.
Jeżeli twój biznes opiera się tylko na hodowli i obdzwanianiu, to se otwórz ''gorącą linie'' chociaż tu też trzeba wykazać minimum kreatywności. Wiedz jedno, że jak robisz jedno tak robisz wszystko!

W11 jesteś marzyciel. Piszesz co w nocy Ci się śni. Nie ma takich cen o których piszesz i nie rób idiotów z innych drobiarzy.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:45 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak581 napisał:

wcześniej pisałem , że należy/zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym/ograniczyć wielkość wstawień o 30-40 % , zarówno wolny jak i kontraktowi i to wystarczy , by tacy ubojniści jak w/w i pozostałe ubojnie w kraju złapali "smrodu w portki" i nauczyli się tak sprzedawać tuszkę by dać godziwą cenę hodowcy , a także przestać mówić , "że cena paszy ich nie interesuje"
handel przyzwyczaiłby się do nowego poziomu cen i ........Panie Boże! daj nam rozumu!!!!!!!/ optymizm już mamy-vide Tasin/
ja już ograniczyłem wstawienia pażdziernikowe , to samo robię z grudniowymi i

CHWALĘ PANA za tę szczyptę rozumu , którą mnie natchnął
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 19:09 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:51 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:

Przy moich kosztach i wyliczeniach wychodzę przy tych cenach jakieś 2 tysie w plecy. Żadna tajemnica...
Jednak współpracy nie zaczyna się i nie kończy na jednym rzucie....
Raz na wozie, raz pod wozem, takie czasy i nikt z wolnego rynku nie powie mi, że nigdy nie dołożył do stada.
Teraz przy dobrych wiatrach wyjdę na 0 albo mały plecak, ale może następnym razem zarobie Smile
Myślę jak każdy hodowca - niepoprawny optymista Smile

Tasin- z góry przepraszam

to nie optymizm- to GŁUPOTA cechująca wielu z nas ,wykorzystywana bezwzględnie przez ubojnie

o współpracy możesz mówić , gdy obie strony nawzajem się szanują , pozwalają zarabiać i rozwijać się , a nie istnieć na pograniczu bankructwa

trzymając się kurczowo kłonicy/umowy/ jesteś jak niewiele znaczący snopek , który spada pod wóz gdy wożnica /ubojnia/ podetnie konie batem
jedynym zyskiem z takiej "współpracy" jest to , że masz plecak/kurnik/ raz pełen raz pusty , z którego czasami pozwolą Ci wziąć trochę obornika /kasy/ale tylko tyle , żebyś nie przestała dla nich zap.........dalać
niestety , ten plecak też się kiedyś zniszczy i zostaną Tobie tylko ślady po wozie / na szyji/

taką bajkę opowiadam swoim wnukom opisując "współprace" na kontrakcie
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 18:49 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Tasin napisał:
"
Przy moich kosztach i wyliczeniach wychodzę przy tych cenach jakieś 2 tysie w plecy. Żadna tajemnica...
Raz na wozie, raz pod wozem, takie czasy i nikt z wolnego rynku nie powie mi, że nigdy nie dołożył do stada.
Teraz przy dobrych wiatrach wyjdę na 0 albo mały plecak, ale może następnym razem zarobie Smile
Szok............ Zrób rachunek całoroczny i zastanow się czy przy oferowanych dla Was cenach opłaca się hodować kurczaki . Inwestycja tylko na jeden rzut w średnim kurniku to grubo ponad 100tys. Nie chcę kokosów , ale to chyba normalne, że jeżeli inwestuję jakieś pieniądze to oczekuję ZYSKU!!! NIE STRAT!!! lub ZERA . A obiekty i sprzęt to pewnie dobra wróżka dała Evil or Very Mad Tasin Ty jesteś SAMOBÓJCZYNI i jeszcze masz odwagę przyznać się , że podpisujecie umowy wiedząc , że będzie dokładka . Myślałem , że tylko firmy kiedyś prosperujące w socjaliźmie robiły takie numery . Ale były to firmy państwowe więc wszyscy mieli to gdzieś bo wiadomo , że państwowe to niczyje . Ale żeby osoba pracująca na swój rachunek świadomie godziła się na straty to normalnie wymaga interwencji psychiatry . Sorry Tasin , ale Cię nie rozumiem .

trzeba innego zapisu w umowach wzrastaja koszty wzrasta cena skupu inaczej w dupe z takimi umowami to ciagnie tez wolny rynek w dol czyli cala wspolnote drobiarska...zanim podpisujecie umowy policzcie koszta!!! ale co tam nie maja czasu bo stawiaja kolejne fermy na kredyt...chyba zmienie profesje na komornika sie przestawie bo czuje ze rynek bedzie tego potrzebowal...
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 18:39 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
"
Szok............ Zrób rachunek całoroczny i zastanow się czy przy oferowanych dla Was cenach opłaca się hodować kurczaki . Inwestycja tylko na jeden rzut w średnim kurniku to grubo ponad 100tys. Nie chcę kokosów , ale to chyba normalne, że jeżeli inwestuję jakieś pieniądze to oczekuję ZYSKU!!! NIE STRAT!!! lub ZERA . A obiekty i sprzęt to pewnie dobra wróżka dała Evil or Very Mad Tasin Ty jesteś SAMOBÓJCZYNI i jeszcze masz odwagę przyznać się , że podpisujecie umowy wiedząc , że będzie dokładka . Myślałem , że tylko firmy kiedyś prosperujące w socjaliźmie robiły takie numery . Ale były to firmy państwowe więc wszyscy mieli to gdzieś bo wiadomo , że państwowe to niczyje . Ale żeby osoba pracująca na swój rachunek świadomie godziła się na straty to normalnie wymaga interwencji psychiatry . Sorry Tasin , ale Cię nie rozumiem .
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 18:24 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
"Dzięki za ceny , na których bazowałem robiąc kalkulację rzutu -stado 20tys / up. 4%
- pisklaki około 25tys. PLN
-pasza / przyjąłem najniższą cenę gotówkową czyli ok. 1130PLN brutto i zpożycie na poziomie 1,82kg / około 82083tys.PLN
-opał , doktor/ w tym szczcepienia gumboro / około 9tys.PLN
-inne stałe bez amortyzacji poziom od 12do 14tys. PLN / nie liczę obsługi bankowej /
po podliczeniu wg Twoich cen i wyników koszty wychodzą na poziomie około 130tys. - przy średniej wadze 2,10 koszt jednego kg to 3,25!!!!! I zaznaczam , że nie liczyłem klasyfikacji , strat na taśmie czyli , powiem to po raz kolejny nie są to wszystkie koszty!!!!!! Mając cenę 3,16 netto Twój pseudozysk wynosi 3,318 - 3,16 = 0,158gr.
Pomyśl więc jeszcze o kosztach , o których napisałem powyżej i zastanów się czy faktycznie zarabiasz ? Jeżeli odpowiesz twierdząco to już wiem dlaczego przedstawiciele Drobimexu głoszą wszem i wobec , że ich hodowcy zarabiają nawet wtedy kiedy inni dokładają . To już jest chyba pierwszy CUD nowej ekipy rządzącej ."

wyrazy współczucia !Ja liczę ile zarobiłem na + (tzn.dużo czy bardzo dużo) a Ty na minus.Jeszcze mnie nie trafiło ale współczuje .
Jak myślicie w przyszłym ceny podskoczą ?
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 18:15 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:

nie mam zamiaru sie klocic ale naprawde na kujwach wiecej nie dostaniesz zmowa ubojni niestety maja przewage gdyby to byl towar martwy mozna by z nimi pograc i przechowac wiec zdanie w czasie to jest wlasnie nasz najwiekszy minus....

ustaw 5 cykli w roku/dotyczy również pozostałych hodowców/ i być może nie będziesz musiał zdawać w czasie lecz będziesz sprzedawał w dobrej cenie
przecież na Kujawach i Kaszubach średnia waga 3,2 to nie nowość
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 17:50 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Dzięki za ceny , na których bazowałem robiąc kalkulację rzutu -stado 20tys / up. 4%
- pisklaki około 25tys. PLN
-pasza / przyjąłem najniższą cenę gotówkową czyli ok. 1130PLN brutto i zpożycie na poziomie 1,82kg / około 82083tys.PLN
-opał , doktor/ w tym szczcepienia gumboro / około 9tys.PLN
-inne stałe bez amortyzacji poziom od 12do 14tys. PLN / nie liczę obsługi bankowej /
po podliczeniu wg Twoich cen i wyników koszty wychodzą na poziomie około 130tys. - przy średniej wadze 2,10 koszt jednego kg to 3,25!!!!! I zaznaczam , że nie liczyłem klasyfikacji , strat na taśmie czyli , powiem to po raz kolejny nie są to wszystkie koszty!!!!!! Mając cenę 3,16 netto Twój pseudozysk wynosi 3,318 - 3,16 = 0,158gr.
Pomyśl więc jeszcze o kosztach , o których napisałem powyżej i zastanów się czy faktycznie zarabiasz ? Jeżeli odpowiesz twierdząco to już wiem dlaczego przedstawiciele Drobimexu głoszą wszem i wobec , że ich hodowcy zarabiają nawet wtedy kiedy inni dokładają . To już jest chyba pierwszy CUD nowej ekipy rządzącej ."

Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 17:42 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ups Tasin! Widzę , że podwyżka na 3,20 - ha,ha - to dalej
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 17:41 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnia Drobiu Pomysk Wielki k/Bytowa - zeszły tydzień totalny brak żywca i przestoje , a z ceną nie szaleli . To tylko dowodzi , że rynek jest mocno stymulowany przez duże ubojnie i po prostu z ceną nikt nie podskoczy . To w dużej mierze dzięki takim Tasin-om i im podobnymi . Cóż jak ulegną destrukcji to pójdą po rozum do głowy , ale będzie za późno!!!
3,16 - Tasin po prostu nawet nie chce się tego komentować
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 17:39 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drobimex Szczecin od poniedziałku 3,20 zł netto.
Stortebom- Hamrol 3,25 zł netto
Kozie Głowy - 3,20 zł netto
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 17:14 Czw 8 Lis 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 napisał:
moze dostales 3.50 netto ale nie wyzej nie ma az tak rozowo...ja sprzedaje po 3.40 i nie dostane wiecej zebym spuchl..i nie pisz mi ze nie mozna najwyzej jak sie postawisz to na swieto 11 bedziesz wcinal je sam...milego dnia

To nie puchnij bo szkoda twojego zdrowia ! Jeżeli chodzi ci o czas świąt to już mam bardzo pięknie zaplanowany. Z tym ogromnym apetytem to trochę przesadziłeś.Ale gdyby do tego doszło to z chęcią dałbym ci pojeść![/quote]

nie mam zamiaru sie klocic ale naprawde na kujwach wiecej nie dostaniesz zmowa ubojni niestety maja przewage gdyby to byl towar martwy mozna by z nimi pograc i przechowac wiec zdanie w czasie to jest wlasnie nasz najwiekszy minus....
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2412, 2413, 2414 ... 2572, 2573, 2574  Następny
Strona 2413 z 2574

Skocz do: