Skocz do zawartości
Błażej

odrobaczanie bydła

Rekomendowane odpowiedzi

jakich preparatów uzywacie czy uzywa ktos doustnych,albo jakis innych na nicienie i eimerie?ogolnie czego uzywacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corocznie po zejściu z pastwiska odrobaczam, - doustnie, ale nazwy preparatu sobie nie przypominam. Jak spotkam mego weta to się dopytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Eprinex-preparat pour-on.Po prostu polewasz wzdłuż grzbietu i po kłopocie. jest może drogi ale skuteczny i nie ma karencji na mleko. A od meszek i komarow w sezonie dobrze sprawdza się Tectonik pour-on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to płyn do wlewów. Zwalcza szkodniki zjadane przez zwierzęta (motylice, nicienie). Od much i gzów stosuję wspomniany Eprinex ze dwa -trzy razy w sezonie. (zależy od pogody).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku stos€je Tektonik i też jestem zadowolony z efektów i ceny (kupiony na Alegro )

Na pasożyty wewnętrzne stosuje ........ liście wierzby . Jak ktoś znajdzie skład chemiczny liści wierzby to się przestanie śmiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy używacie preparatu Valbazen do odrobaczania? Jakie macie z nim doświadczenia? czy zawsze odrobaczacie w zasuszeniu czy może też w innych fazach laktacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wierzba - Salix sp. - czyli kwas salicylowy

Brawo

A na przykład czosnek niedźwiedzi bardzo skutecznie zwalcza gronkowca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym, którzy nie znają (chociaż od razu powiem, że pod częściową ochroną:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Czosnek_nied%C5%BAwiedzi

 

http://www.atlas-roslin.pl/gatunki/Allium_ursinum.htm

 

A tak na marginesie - jęsli w domu zaczynają się przeziębienia i gorączki to przygotowuję:

główka czosnku (ogrodowego)

cytryna - bez skórki i błonek wewnętrznych,

miodu łyżek 5 lub więcej do smaku, im ciemniejszy tym lepszy - lub w ostateczności lipowy,

Wszystko to mieszam i ugniatam i odstawiam na min. 2h. Potem 1-2 łyżki stołowe 3-4 razy dziennie.

Zabija zarazki na śmierć! I oddech jaki świeży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na przeziębienie prościej zrobić syrop z cebuli: cebulę kroimy w talarki, przesypujemy cukrem, odstawiamy na minimum 2 doby i gotowe. działa. no to mamy forum kulinarno-leczbicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odstawiamy na minimum 2 doby i gotowe. działa.

 

A w tym czasie przeziębienie samo mija - skuteczność - niczym w tefałenie z przepowiadaniem pogody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno zastosowanie : oddechem można zwalczać owady w oborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wierzba - Salix sp. - czyli kwas salicylowy

Brawo

A na przykład czosnek niedźwiedzi bardzo skutecznie zwalcza gronkowca

 

Poważnie z tym czosnkiem?????

Jak krowa zje to się wyleczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady , to są zioła i trzeba czasu żeby zaczęły działać . Ale czosnek ma silne właściwości lecznicze i działa bardzo skutecznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bez przesady , to są zioła i trzeba czasu żeby zaczęły działać . Ale czosnek ma silne właściwości lecznicze i działa bardzo skutecznie .

 

Napisz Bodzio czy stosowałeś ten czosnek czy tylko o tym czytałeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowałem czosnku bezpośrednio w leczeniu bo nie miałem takiej potrzeby . Moje krowy mają dostęp do czosnku niedźwiedziego w naturze więc jedzą kiedy chcą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Bodzio55:

Czy możesz naklikać w jakich ilościach stosujesz tą wierzbę na sztukę?I w ogóle to wywar robisz z tych liści? Jestem, tak jak te liście, zielona i prosze podziel się wiedzą na ten temat:) Zastanawiam się czy musiałabym ogołocić z liści wierzby całą miejscowość, zeby odrobaczyc swoje 270 krów

Na razie stosuje Systamex i Zanil, oddzielnie w odpowiednich odstepach czasu.Zanil raz w roku, a Systamex dwa razy(tak planuje). Moje stado powstało w te wakacje, wiec na razie tylko tego używam. Ale jest problem, bo trzeba zganiac całe stado dwa razy do głównej siedziby. Rozwiązaniem chyba bedzie Eprinex. Niestety nasze lek. wet. nie zdradzili mi że jest takie coś jak dwa w jednym Przynajmniej zarobili sobie przy tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dawkowaniem to będzie problem , moje krówki po prostu po każdym silnym wietrze pracowicie ogryzają wszystkie połamane gałęzie . zwierzęta potrafią instynktownie znaleźć to co jest im potrzebne . Niestety w twoich warunkach wydaje mi się to nie wykonalne , chyba że jest w pobliżu plantacja wierzby energetycznej . A tak na marginesie to powinnaś mieć na pastwisku jakieś urządzenie do zabiegów wet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na naszych pastwiskach było bardzo dużo łozy, więc kiedy tylko wparowały tam zwierzaki zakrzaczenia zosatały wypielęgnowane do wysokości wyciągniętej głowy i języka i mimo tego, że to mokre podłoże, które wszystkie małe paskudztwa lubią, żaden stwór się w objawach chorobowych nie ujawnił jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwierzęta żyją na tym świecie wystarczająco długo aby nauczyć się medycyny , tylko my musimy dać im szansę z tej wiedzy skorzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - wszystkie zakrzaczenie ogradzam w ten sposób, żeby krówki miały do nich dostęp. Wtedy wybiorą sobie "zjadliwe" listki, a ponadto mają gdzie się czochrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...