Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 17:45 Sob 27 Lut 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2418, 2419, 2420 ... 2571, 2572, 2573  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
METAN

PostWysłany: 14:00 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilczak-3,55
Siniarzewo i Jezuicka Struga-3,5
Godzianów-3,55
Cyrusowa Wola-3,5
małe ubojenki z łódzkiego-3,6
są to ceny proponowane dziś na uboje piątkowe , pozostawione do negocjacji jutro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rufus

PostWysłany: 13:56 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
wspólnie z zaprzyjażnionym hodowcą , który zdawał 2,5 tyg. temu policzyliśmy koszty dla wstawienia 36000 , wynik hodowlany 2,6/1,83 , średnia cena zbytu 3,25 netto , odchów prowadzony przy narastającej cenie paszy , ale przy sprzyjających warunkach pogodowych , śmiertelność 3,2%

z.o.s.t.a.ł.o 1256zl/bez kosztów pracownika zatrudnionego nie tylko przy kurniku/

jak się nie wkurzyć słysząc , że 3,1 już daje zysk/ posty sprzed tygodnia i wypowiedzi innych hodowców , zwłaszcza tych , co na kotraktach mają 3,16 i chyba sami przed sobą starają się usprawiedliwić swoją obecność w zakładach/

No to pytanie do hodowców: jest ktoś między nami z wykształceniem prawniczym >
żeby ogarnąć ewntualną "grupę hodowców" tak żeby to zadziałało ?
myślę że jako duża grupa moglibyśmy mieć dobre kontakty z być może jedną ubojnią ,która zdecydowałaby się na współpracę(pomimo wyższej ceny zakupu- zaraz sie wytłumaczę) .Jakbyśmy dostarczali jej początkowo 50% towaru ( tj 1 kurnik dziennie= 26 hodowców po 1 kurniku = 20 rolników z okolic) to oznaczałoby dla ubojni pewność dostaw ,tani transport , "hodowanie pod wymiar (grill)"- myślę że ma to sens .Jestem też przekonany że w pół roku dołączyłoby do nas drugie brakujące 50% .Ubojnia miałaby komfort i my też .Te pieniądze które nam brakuja przy niskich cenach możnaby uzyskać własnie z ich transportu w pewnej części i z wymuszenia -szantażu jaki byśmy uprawiali. okoliczna Ubojnia musiałby na to iść bo miałaby przed soba perspektywę następującą: KONKURENCJA naszej okolicznej ubojni( jest mądżejsza i chetnie zagarnęłaby rynek sąsiada - zyskując dwukrotnie - na 2 płaszczyznach :ma towar z okolic na zawołanie bez proszenia , sama decyduje o cenach sprzedaży na sklepy bo jest duża a jej konkurencja wozi towar z Zielonej Góry do Niestępowa czy Sierakowic .
Oczywiście ceny paszy można by negocjować ( 30zł na tonie) .
Warto pomyśleć o hodowcach którzy popłynęli i wykorzystują ich ubojnie(tym samym brużdżą nam bo maja niewolników i towar za darmo- to nie jest nam na rękę)- takim hodowcom trzeba kasy na pasze - jako duża zaprzyjaźnioną grupa mamy "chody " u dostawcy paszy i chętnie da na kredyt (10zł do tony na 65 dni) hodowcy który MUSI zarobić bo jest w silnej grupie ,która nie sprzedaje poniżej kosztów.Za kilka lat takich hodowców jak my może nie być ! Ja jestem hobbystą ,kury robię z nudów ale 99% z nas z tego żyje .Sorry za osądzanie Was ale nie jesteście profesjonalistami niestety i robicie biznes po rusku. Myślicie że wystarczy wykonać swoja robotę dobrze to będą wyniki ?Dużo firm tak robiło i ich nie ma(patrz Konspol co zrobił - kupił 20 kurników).
Oczywiście rozumiem że wielu z nas uważa się za "tylko rolników" co nam do prawdziwego biznesu. Niestety od kilku lat jesteśmy w Europie i biznes nas zmusza do myślenia biznesowego . Drogi Rolniku porzuć stare myślenie bo zubożejesz na dodatek ciężko na to pracując. Sorry za długi post
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 12:59 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wspólnie z zaprzyjażnionym hodowcą , który zdawał 2,5 tyg. temu policzyliśmy koszty dla wstawienia 36000 , wynik hodowlany 2,6/1,83 , średnia cena zbytu 3,25 netto , odchów prowadzony przy narastającej cenie paszy , ale przy sprzyjających warunkach pogodowych , śmiertelność 3,2%

z.o.s.t.a.ł.o 1256zl/bez kosztów pracownika zatrudnionego nie tylko przy kurniku/

jak się nie wkurzyć słysząc , że 3,1 już daje zysk/ posty sprzed tygodnia i wypowiedzi innych hodowców , zwłaszcza tych , co na kotraktach mają 3,16 i chyba sami przed sobą starają się usprawiedliwić swoją obecność w zakładach/
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 12:34 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnie szukają kurczaka i próbują cwaniakować jak masz kontakt z kilkoma i jesteś osobą kreatywną to napewno zauważysz że można dobrze wynegocjować szczególnie teraz, moja cena 3,80 brutto. Na tym się nie zatrzyma bo narazie są duże braki.Ps. Bądzcie twardzi...
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 11:52 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 napisał:
W11 napisał:
do ostatnich trzech postów ; I tu jest pies pogrzebany bo w całym naszym kraju mamy wielu ''hobbystów'' których niestać na to hobby i dlatego są zmuszani do jego uprawiania.Obawiam się że mała garstka ludzi myślących w tym gronie nic nie zdziała bo jak zapewne wiecie ''hobby'' w tym wydaniu to kosztowne zajęcie.I teraz powiedz takiemu żeby tego nie robił???Ps.Cały czas piszę o tym co wy tylko w innej formie , a co niektórzy myślą że się kłócę!!!
To miało być do Książe rufus medox

na klotnie nie ma juz czasu trzeba sie wspierac i bronic przed tymi lachudrami....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
W11

PostWysłany: 11:41 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 napisał:
do ostatnich trzech postów ; I tu jest pies pogrzebany bo w całym naszym kraju mamy wielu ''hobbystów'' których niestać na to hobby i dlatego są zmuszani do jego uprawiania.Obawiam się że mała garstka ludzi myślących w tym gronie nic nie zdziała bo jak zapewne wiecie ''hobby'' w tym wydaniu to kosztowne zajęcie.I teraz powiedz takiemu żeby tego nie robił???Ps.Cały czas piszę o tym co wy tylko w innej formie , a co niektórzy myślą że się kłócę!!!
To miało być do Książe rufus medox
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 11:35 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Re: sorki że nie ocenie kurczaka Odpowiedz z cytatem

Miron6592 napisał:
chcę się spytać was czy taki pomysł był by dobry ;
a mianowicie chodzi mi o ustabilizowanie cen żywca drobiowego i żeby hodowca miał coś do gadania w ustaleni ceny przynajmniej na pół roku .
mój pomysł polegał by na tym żeby w obowiązywał przepis co do kontraktacji drobiu ,firmy które podpiszą umowę z gwarantowaną opłacalną ceną z hodowcą płaciły by podatek na tym samym poziomie co teraz a ubojnie które kupiły towar bez umowy zapłaciły by podatek większy .
hodowcy mogli by ustalać cenę sami albo w zrzeszonych grupach mieli by na papierze cenę za którą sprzedadzą żywiec i myślę że skończyło by się to co teraz się dzieje że hodowca jedyny z całego łańcucha nie wie za ile pracuje mam nadzieje że są ludzie którzy to skomentują i ewentualnie coś podrasują czas się zorganizować i zacząć zarabiać co najmniej 1zł za kg czystego zysku
myślę że politycy szybko by to podchwycili bo tu mogą coś zabrać a nic nie muszą dać a to im bardzo odpowiada

ja to sie modle zeby WOLNY RYNEK nie zginol bo te gnoje na umowe (duze zaklady) robia co chca z hodowcami...i smiem powiedziec ze gdyby duze zaklady byly zmuszone kupowac z wolnego rynku to cena by byla inna...przeciez nie jest tajemnica ze na umowe placa 3.15 a z wolnego kupuja po 3.50 i pytam sie jest q.r.w.a mac lojalnosc wobec hodowcy na umowe?? doi sie go ile mozna slyszalem juz o pomyslach ze maja na fermy prad zakupywac hodowcom skoro juz hodowca o niczym nie decyduje bo nie ma pieniedzy!! pamietajcie masz kase jestes niezalezny a jesli juz wszystko bierzesz przez zaklad jest po TOBIE drogi hodowco...
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 11:31 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Miron6592

PostWysłany: 11:22 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: sorki że nie ocenie kurczaka Odpowiedz z cytatem

chcę się spytać was czy taki pomysł był by dobry ;
a mianowicie chodzi mi o ustabilizowanie cen żywca drobiowego i żeby hodowca miał coś do gadania w ustaleni ceny przynajmniej na pół roku .
mój pomysł polegał by na tym żeby w obowiązywał przepis co do kontraktacji drobiu ,firmy które podpiszą umowę z gwarantowaną opłacalną ceną z hodowcą płaciły by podatek na tym samym poziomie co teraz a ubojnie które kupiły towar bez umowy zapłaciły by podatek większy .
hodowcy mogli by ustalać cenę sami albo w zrzeszonych grupach mieli by na papierze cenę za którą sprzedadzą żywiec i myślę że skończyło by się to co teraz się dzieje że hodowca jedyny z całego łańcucha nie wie za ile pracuje mam nadzieje że są ludzie którzy to skomentują i ewentualnie coś podrasują czas się zorganizować i zacząć zarabiać co najmniej 1zł za kg czystego zysku
myślę że politycy szybko by to podchwycili bo tu mogą coś zabrać a nic nie muszą dać a to im bardzo odpowiada
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 10:58 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksiaze napisał:
medox napisał:
Drogi Rufusie, ja mówię to samo co ty ,ze dwa razy w tygodniu i mało kto rozumie.Wciąż np. podpisują umowy na 3.30 brutto zwodzeni profesjonalnym marketingiem dużych zakładów, które zarabiają na naiwności hodowców potężne pieniądze za które budują sobie fermy.A za trochę od tych hodowców, kiedy już wycisną ich do zera jak cytrynę odkupią za grosze ich fermy albo przejmą za długi.Szkoda gadać...
Dalej wszyscy wkładają naraz na święta...dalej się cieszą jak im ubojnia da po kosztach produkcji, których nawiasem mówiąc nie potrafią wyliczyć....itp , itd

racja...mnie najbardziej przeraza toi ze hodowcy nie CZUJA tego o czym tu sie pisze...daleko szukac kuzyn twierdzi ze przy cenie 3.20 zarabia na 30 000szt 25 000zl no to smiechem w niego a za chwile zaduma o czym on p.i.e.r.d.o.l.i!! brak slow na i nie dziwie sie ubojniom ze maja sie dobrze i rozbudowuja i fermy stawiaja skoro maja z kogo skubac...

Nic dziwnego, że mu tak wychodzi, bo policzył tylko koszt zakupu piskląt i paszy Very HappyVery HappyVery Happy Shocked Niestety jeszcze wielu, bardzo wielu hodowców liczy w ten sposób SadSadSad. No ale jak ktoś wcześniej powiedział: "hodowcy to wieczni optymiści ", nawet jak są w plecy to się cieszą, że zarobili Idea
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 10:44 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Drogi Rufusie, ja mówię to samo co ty ,ze dwa razy w tygodniu i mało kto rozumie.Wciąż np. podpisują umowy na 3.30 brutto zwodzeni profesjonalnym marketingiem dużych zakładów, które zarabiają na naiwności hodowców potężne pieniądze za które budują sobie fermy.A za trochę od tych hodowców, kiedy już wycisną ich do zera jak cytrynę odkupią za grosze ich fermy albo przejmą za długi.Szkoda gadać...
Dalej wszyscy wkładają naraz na święta...dalej się cieszą jak im ubojnia da po kosztach produkcji, których nawiasem mówiąc nie potrafią wyliczyć....itp , itd

racja...mnie najbardziej przeraza toi ze hodowcy nie CZUJA tego o czym tu sie pisze...daleko szukac kuzyn twierdzi ze przy cenie 3.20 zarabia na 30 000szt 25 000zl no to smiechem w niego a za chwile zaduma o czym on p.i.e.r.d.o.l.i!! brak slow na i nie dziwie sie ubojniom ze maja sie dobrze i rozbudowuja i fermy stawiaja skoro maja z kogo skubac...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:23 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 09:08 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak581 napisał:
29.10 pan Konkol szukał kurczaka i proponował cenę 3,50

Jak odejmę 60 gr /kg jako rekompensatę podwyżki paszy w czasie obecnego tuczu to wychodzi 2,9 w stosunku do ostatnio oferowanej ceny (3,5 gdzie zysk był akurat nie za duży nie za mały a uczciwy). Nie podniecają mnie te kwoty jakie ubojnie proponują .Uważam ,że 3,8 netto to minimum .Chyba przegapiłem wiele postów (urlopy itd) traktujące o cenach kiedy się to szaleństwo(patrz podwyżki w czasie żniw) się skończą .Jednakże widzę że nawet forumowicze zapominają że płacą więcej za pasze o np:20 tyś na kurnik a odbierają swoje pieniądze w kwotach sprzed podwyżek?! Nie zapominajmy o tym ! Wiadomo że łatwo mówic kiedy nie trzeba sprzedawać bo sie kur nie ma i liczy się na lepszą cenę kiedy właśnie swoje będą schodziły(kurnik arze to ludzie wiary jak Abraham!-podziwiać nas trzeba) Wracam do tematu skupienia kilkunastu - kilkudziesięciu hodowców w grupę ! Na peno są wśród nas (okolice kaszub , kociewie, słupsk) ludzie którzy wiedzieliby jak tego dokonać .
Całkiem poważnie : cena 3.5 to dopiero zaczyna się wychodzić na zero a my sie cieszymy że cena się ruszyła ! to jakas masakra . a ci co przez ostatnie tyg sprzdawali tanie to za darmo robili. ktoś pisał że "grupa" sam między sobą sie wydyma . Otóż tego nie wiadomo w przód natomiast wiem że obecnie nas dymają i na dodatek wiem że będą to robić nadal.Jakaś masakra! Ja sam ze sobą "grupy" nie stworze.Jak słyszę że łaskawca Konkol daje 3,5 to mnie krew zalewa.Trzeba mu uświadomić że jest tak jakby dawał 2,9 i nie udaje że jest łaskawy bo w nieskończoność kosztów nie da się obcinać!
Powrót do góry
kurczak581

PostWysłany: 08:04 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

29.10 pan Konkol szukał kurczaka i proponował cenę 3,50
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 07:29 Wto 30 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

An napisał:
Do Metana. Jak myślisz, skąd się wzięła nazwa Szwajcaria Kaszubska? Wysokich gór nie mamy, ale niezłych pagórków sporo. Stąd i charakter trochę "zadziorny",w szczególności do obcych. Sami sobie szybko wybaczamy, czy nie tak Brojler? Very Happy
Jacha Very Happy
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 22:39 Pon 29 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
W11 napisał:
kol napisał:
W11 zamknij się wreszcie. Gdy ktoś cokolwiek napisze to Ty zaraz masz ripostę. Popatrz w lustro i do swojego odbicia mów.
Wiesz co Kolo? Ja myślę że jesteś kolejną osobą której życie się przydaża! No cóż skoro tak wolisz to twoja sprawa i ja to uszanuję.Ps; moje riposty ,tak to nazwałeś ,akurat ściśle zwiazane są z ceną żywca i proponuję ci żebyś zobaczył do kogo sa skierowane i wysilił swoje struktury neuronowe do wysiłku które, być może odpowiedzą na twój problem!

Ja nie mam problemu, to Ty masz problem. :D
Skoro białe jest dla ciebie czarne to ok' też masz rację !?! U mnie odjadą dzisiaj dwa duże auta po 3,70 brutto.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:29 Pon 29 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Walczymy o cenę. Między sobą co nie którzy się kąsają jak psy. Mają być zdrowe grupy producenckie? Ktoś kogoś i tak wydyma. Ja czegoś nie rozumiem. Jeden zarabia miliony Confused inny wtapia w tym samym czasie. Gdzie prawda?
Czy taką samą prawdą są ceny podawane na tym forum?
Nigdy nie będzie spójności wśród drobiarzy Sad
Staram się wierzyć lecz jeżeli jednego dnia czytam, że w tym samym regionie jest cena 3,3 i 3,7 to...Ubojnie też się ze sobą kontaktują i taka rozbieżność cenowa jest raczej nie możliwa.
Sami z siebie zrobiliśmy padlinę którą ubojnie rozdziobują jak sępy.
Powrót do góry
An

PostWysłany: 22:28 Pon 29 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Metana. Jak myślisz, skąd się wzięła nazwa Szwajcaria Kaszubska? Wysokich gór nie mamy, ale niezłych pagórków sporo. Stąd i charakter trochę "zadziorny",w szczególności do obcych. Sami sobie szybko wybaczamy, czy nie tak Brojler? Very Happy
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:08 Pon 29 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

METAN napisał:
jakoś tracę wiarę w swoją znajomość geografii
czy Kaszuby/i nie tylko/ to teren górski ? bo taka "góralska" zawziętość wyziera z niektórych postów

aż wstyd się przyznać , że jestem na tym forum , gdy od znajomych słyszę , że mamy tu głównie wyzwiska , pyskówki i niewiele więcej

ostatni post z cenami , to mój z godz.11.39 i potem nic , żadnego odzewu
czyżby nikt nie sprzedawał , a przynajmniej sprawdzał ceny

Sorki METAN.
Cenę w moim regionie podam jutro. Zaczynam zdawać.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 21:17 Pon 29 Paź 2007    Temat postu: cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Malopolska cena w ubojniach 3.60 brutto.Brak kurczaka bija w czwartek ,piatek i sobote.Zejscie towaru bardzo dobre i mysle ,ze jezeli wszyscy powalczymy ,to moze cena jeszcze isc w gore.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 21:16 Pon 29 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Malopolska cena w ubojniach 3.60 brutto.Brak kurczaka bija w czwartek ,piatek i sobote.Zejscie towaru bardzo dobre i mysle ,ze jezeli wszyscy powalczymy ,to moze cena jeszcze isc w gore.
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 20:30 Pon 29 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakoś tracę wiarę w swoją znajomość geografii
czy Kaszuby/i nie tylko/ to teren górski ? bo taka "góralska" zawziętość wyziera z niektórych postów

aż wstyd się przyznać , że jestem na tym forum , gdy od znajomych słyszę , że mamy tu głównie wyzwiska , pyskówki i niewiele więcej

ostatni post z cenami , to mój z godz.11.39 i potem nic , żadnego odzewu
czyżby nikt nie sprzedawał , a przynajmniej sprawdzał ceny
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 19:44 Pon 29 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barbara napisał:
To forum sluzy do podawania aktualnych cen w ubojniach,a nie do bezsensownego obrazania sie nawzajem.Jeden madrzejsz od drugiego. Na innym forum dawno by Was juz skasowali za chamstwo.

Fakt! Hamujcie się Koledzy! Przykro Was czytać . Mamy dosyć problemów z uzyskaniem dobrych cen na rynku skupu brojlera - ten fakt ostatnio wystarczająco
nas stresuje . Czytając Wasze "pyskówki" nie pomagacie, a przyznam się publicznie że przyjemnie mi w wolnych chwilach poczytać "forum" a kiedy zbliża się zdawanie to siedzę kilkakrotnie .Wolałbym czytać na temat kurczaków , cen , i pochodnych drobiarstwu.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:35 Pon 29 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W11 napisał:
kol napisał:
W11 zamknij się wreszcie. Gdy ktoś cokolwiek napisze to Ty zaraz masz ripostę. Popatrz w lustro i do swojego odbicia mów.
Wiesz co Kolo? Ja myślę że jesteś kolejną osobą której życie się przydaża! No cóż skoro tak wolisz to twoja sprawa i ja to uszanuję.Ps; moje riposty ,tak to nazwałeś ,akurat ściśle zwiazane są z ceną żywca i proponuję ci żebyś zobaczył do kogo sa skierowane i wysilił swoje struktury neuronowe do wysiłku które, być może odpowiedzą na twój problem!

Ja nie mam problemu, to Ty masz problem. Very Happy
Powrót do góry
W11

PostWysłany: 18:05 Pon 29 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Odnoszę wrażenie, że W11 ma jakieś problemy natury osobistej. Czy wy również?? :lol:
Bla,bla,bla,bla,bla!!!
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2418, 2419, 2420 ... 2571, 2572, 2573  Następny
Strona 2419 z 2573

Skocz do: