Skocz do zawartości
Przemek21

czym zachecić prosiaki do stałej paszy na ściółce ?

Rekomendowane odpowiedzi

czym zachęcić prosiaki do pobierania stałego pokarmu - przyzwyczaić ?

podzielcie się swoimi sugestiami jeżeli macie sprawdzone sposóby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wpływa na to podawanie zapachu Butter Vanilla Dry do paszy dla macior karmiacych. Zawarty w tym produkcie jeden ze składników - lakton (dla ludzi nie jest to zbyt przyjemy zapach) przechodzi do mleka.

Prosięta się do niego przyzwyczajają i potem gdy jest on również w paszy zaczynają ją szybciej pobierać, ale jest to tyko sprawa kilku pierwszych dni zapoznawania się z paszą, potem można stosować inne zapachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj im wode w 1tygodniu najlepiej w poidłach bo jest świeża a zaczną pobierać pasze stałą w 2tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w 2 tyg podaję raz dziennie małą ilość paszy starą codziennie wyrzucam i wsypuję świerzą, gdy psze podasz przed odsadzenię mogą dostać biegunke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie zastosujesz jakiegoś gotowego produktu dla prosiąt przy maciorze. Nie chciałbym broń Boże nic sugerować, ale bardzo dobre jest Bonni M z Sano, nie leczyłem nigdy biegunek po Bonni M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mówią poniżej to święta racja. Niestety jeżeli chcesz przyzwyczaić prosięta do wczesnego pobierania paszy musisz się trochę "pobawić". Z dodatków polecam BIOFER, to forma specjalnie preparowanego torfu, który bardzo chętnie prosięta pobierają, a jak się juz przyzwyczają do paszy stałej to po trochu dosypujesz prestarter. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio dałem się namówić na produkt megajule z Josery. Podawane maja w korytku, w 1 tyg już zaczynaja jeść. Reszte pasz robię na SANO (od 1991 roku juz stosował mój ojcieć SANO), ale zastanawiam się teraz na przejściem całkowicie na Josere.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...