Skocz do zawartości
Tax-Ator

weksle - czy można podważyć ich ważność ?

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o zabezpieczaniu głosów weksami, czy waszym zdaniem takie weksle są ważne?

 

Moim zdaniem każdy sporządzony właściwie weksel jest ważny, istytucja weksala powstała jeszcze przed wojną - i poza przesłanakami formalnymi (brak podpisu, brak frazy "weksel") nigdy nikt jej nie podważył ...

Zresztą w innych krajach (np Wielka Brytnia) na porządku dziennym jest takie zabezpieczenia środków wydanych na kampanię kandydata przez partię ...

 

jeśli natomiast jakiś cudem IV RP unieważni weksle to:

1. Trybunał konstytucjny niezgodzi się z Braćmi

2. Po trybie odwoławczym w Kraju, sąd w Strazburgu przyzna racje osobie na któej widnieją rozczenia weksowe

3. Jeśli ten weksael jest nieważny - to równie dobrze każdy weksel wystawiony przez parlamentarzyste jest nieważny - a gdzie do ch(#$y równość obywateli wobec prawa

 

PS. Nie jestem zwolennikiem pana L. - ale muszę przeznać że ma asy w rękawie ... i potrafi się zabezpieczyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niniejszym zawiadamiamy iz z dniem 26.09.2006 odeszła na wieczny odpoczynek nasza czcigodna IV RP

 

z bólem zawiadamia

wyborca

 

 

a teraz czas na V umarł król niech żyje król.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niniejszym zawiadamiamy iz z dniem 26.09.2006 odeszła na wieczny odpoczynek nasza czcigodna IV RP

 

z bólem zawiadamia

wyborca

 

 

a teraz czas na V umarł król niech żyje król.

 

historia IV RP (w skrócie):

 

...

Meble już połamałem

nowy ład zrobić chcę

tynk ze ścian już zdrapałem

zamurować czas dzrzwi

...

wielkie dzieło skończyłem

chłód do wyjścia mnie pcha

pręże się i napinam

lecz mur stoi jak stał ...

 

ref. mój jest ten kawałek podłogi - nie mówcie mi więc co mam (w pokoju pani B.) robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te weksle będą ważne to oznacza to koniec demokracji jeśli w ogóle byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parlamentarzysta jeśli opuszcza partię i klub parlamentarny to powinien zostać jedynie posłem niezrzeszonym, bo wyborcy głosują na partię, a nie na ludzi i to oni decydują ilu posłów danego ugrupowania jest w sejmie, a nie wedrowka ludów w zależności od koniunktury partyjnej, wiedzieli co robią, jak podpisali niech płacą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli te weksle będą ważne to oznacza to koniec demokracji jeśli w ogóle byla

 

W tym momencie mówimy o kodeksie cywilnym i ustawie o wekslach i listach zastawnych ...

Tak jak każdy obywatel - parlamentarzysta nie musiał podpisywać weksli , jednak jeśli już podpiał to prawo wekslowe stosuje się do niego taka samo jak do zwykłego obywatela (jeśli ty podpiszesz weksel w banku - to musisz zapłacić zgodnie z weksel - nikt nie stworzy dla ciebie funduszu jak stwierdzisz że zminiłeś zdanie i przechodzisz do innego banku )

jedynymi przesłanakami umożliwiającymi unieważnienie weksli są błędy formalne (brak frazy 'weksel', brak podpisów, brak dokładenego określenia oraz warunków które musi spełniać weksel wg ustawy), istnieje też możliwość unieważnienia weksla jeśli zostanie udowodnione zostanie że weksel został podpisany np. pod przymusem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wszystko to i tak wina platformy a balcerowicz musi odejść a w kraju jest zajebiście i bedzie jeszcze zajebiściej-czyli takie było orędzie premiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
parlamentarzysta jeśli opuszcza partię i klub parlamentarny to powinien zostać jedynie posłem niezrzeszonym, bo wyborcy głosują na partię, a nie na ludzi i to oni decydują ilu posłów danego ugrupowania jest w sejmie, a nie wedrowka ludów w zależności od koniunktury partyjnej, wiedzieli co robią, jak podpisali niech płacą
tylko że krzyżyk stawia się przy nazwisku i wiem że dużo ludzi nie rozumie ordynacji . U mnie w poprzednich wyborach z 1/3 glosów wygrała UW , bo startowała miejscowa dyrektorka szkoły z 16 miejsca i myślisz że ci ludzie by zagłosowali za UW w innym wypadku ja jestem przekonany że nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie trzeba myślec co sie podpisuje....i pomyslec jakie to moze miec konsekwencje.....skoro byli na tyle głupi ze podpisali niech teraz płacą....(ale ze swojej kieszeni a nie parlamentarnego funduszu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy kopnięcie w twarz jest legalne???

 

Jest!

 

Ale jest to nieładne i tak w zasadzie nie należy tego robić...

 

Ale można...

 

Stanowisko dyrektorskie też można dostać za sprawne robienie laski a potem je stracić z jakiegos tam powodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...