Skocz do zawartości
kurczak

ceny jaj wylęgowych i piskląt

Rekomendowane odpowiedzi

Indykpol Lublin po 65gr +vat, Prywatne na kontrakty 0,61-0,70zł z wat.

W podkupie nawet 0,9zł i więcej.

 

Pozdrawiam

 

NIE SPRZEDAWAJCIE ZA TANIO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

drosed Siedlce 0,62 +Vat (od wczoraj), jaja zdane powyżej harmonogramu 0,7 + vat

Indykpol Lublin 0,65+VAT jaja zdane powyżej harmonogramu 0,85 + vat

prywatne umowy0,68-0,7 , jajo bez umowy równe 0,90 zł

 

jak inne regiony Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHa , kura reprodukcyjna do uboju 2,25+vat np. Ilczak--jak ktoś ma lepsze oferty to dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena piskląt z dnia 10 maj 1.1 netto bez szczepień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ze wylegarnie z połonocno-wschodniej PL wysylaja jaja na zachod i placa im 30eurocentów za sztuke to jest interes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy nadal jest popyt na jajo wylegowe bo jakby troche ucichlo, jesli teraz mialem po 3 telefony dziennie to dzis tak co 2-3 dni po jednym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny jaj wylęgowych nie spadają i jeszcze dobry czas trochę potrwana dodatek że ceny żywca brojlera na prywatnym dochodzą podobno w niektórych rejonach do 4zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny jaj wylęgowych nie spadają i jeszcze dobry czas trochę potrwana dodatek że ceny żywca brojlera na prywatnym dochodzą podobno w niektórych rejonach do 4zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny jaj wylęgowych nie spadają i jeszcze dobry czas trochę potrwana dodatek że ceny żywca brojlera na prywatnym dochodzą podobno w niektórych rejonach do 4zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny jaj spadły 0,75-0,80 (w podkupie) , nowe stada weszły w nieśność i troszkę uzupełniły braki jaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaje ze mam wiecej teraz telefonow niz w tamtym miesiacu. jest nadal bardzo duze zainteresowanie jajkiem wylegowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny są dość stabilne , nadmiaru jaj na rynku nie ma , Czechy zablokowane i bardzo dobrze ,nie dajmy się "skubać" , trzymajmy cenę to nasze 5 minut , póżniej w razie jakiegokolwiek dołka nikt się nie będzie litował i zapłaci ile on będzie chciał , kurczak po4zł , WSZYSCY ZADOWOLENI I OBY TAK DALEJ. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile proponują zakłady ubojowe za kurkę? (Zalewo w tym tygodniu oferowało mi 2,30 + VAT) ale jeszcze nie zdaję niech się troszkę dłużej poniosą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy a jak tam ceny i prognozy na wolnym rynku ?

Lubelskie/Siedleckie cena w podkupie 80 gr. Wylęgarnie się zmówiły i w jednym czasie wszystkie tu dzwoniące zbiły cenę z 90 gr na 80 gr.

jak sytuacja w innych regionach?

dodatkowo w czasie 2 tygodni miałem kilka telefonów aby podpisac umowę w tym duże zakłady (Lublin, Animex Suwałki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dajmy się podejść to prawda że wylęgarnie się zmówiły i cena na wolnym trochę spadła ale dzwonią i pytają o jajko więc nadwyżki jajek nie ma i jak narazie nie będzie a na dodatek doszły upały - spadła nieśność i wylęgowość i będzie mniej piskląt , niektórym hodowcom podusiły się ptaki współczuję bo to samo mnie dotknęło , trudny czas ze względu na pogodę ale nie mamy na to wpływu trzeba zacisnąć zęby , nie dawać i przetrwać .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, od kilu dni ozywiło się zainteresowanie jajkiem Tylko, że nikt nie pisze ile stad zostało już ubitych przez Inpekcję Weterynaryjną...plotki są różne, ja znam potwierdzone 2 przypadki z ostatnich dni w tym stado kolegi 32 tygodnie.......żal patrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki jak Wy zabezpieczacie swoje stada przed salmonellą? Ja mam stadko w odchowie i będę je szczepić od tej jednostki chorobowej. Może mi coś jeszcze doradzicie jak ograniczyć do minimum wystąpienie tej choroby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

znowu nikt nic nie pisze

cena jaja na wolnym 0,85-0,90 (mazowieckie)

telefony po jajka 4-5 razy codziennie!!!!

chcą już jajko od 47 gram

nie dajcie się straszyć , że we wrześniu będzie dużo jajka --- bo nie będzie. według ostatnich potwierdzonych wiadomości wybito już ok 27 stad reprodukcyjnych w zwiążku z dodatnimi wynikami Salmonelli.

to lekko licząc ok 25 milionów jaj ----lub jak kto woli 20 milionów piskląt.

dlatego ceny brojlera cały czas wysokie.

ja już mówię 1 zł za jajo -- jeszcze nikt nie dał , ale jak tak dalej pójdzie to tylko kwestia czasu

jak tam inne rejony polski?

pozdrawiam reprodukcyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to nie będzie komu kupić pisklaka bo będzie za drogi cena paszy rośnie w zastraszającym tempie więc hodowcom brojlera nie będzie się opłacać hodować a idzie zima więc część zrobi przerw bo nie mają warunków bo mają stare kurniki i cały zysk pożera opał a w tej chwili 3,5 na wolnym rynku nie mówiąc o 3,00 na umowach to nie są kokosy. Życzę Wam jak najlepiej ale miejcie to na uwadze. Pozdrawiam kolegów i koleżanki z branży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cen na umowy 3.0 !!!!

drosed okolice 3,30 i Indykpol Lublin 3,30 netto (około)

a że na wolnym rynku deczko spadło to nie trzeba od razu siać paniki , przejdzie poczatek września i cena się poprawi.

moi znajomi brojlerzyści na takie ceny nie narzekają. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby twoje słowa prorocze były.Na razie nikt nie narzeka bo cena jest dobra tylko mam na myśli to że jak tak wszystko będzie drożało to nawet przy takiej cenie hodowanie brojlera nie będzie opłacalne. Mimo to miejmy nadzieje że chociaż reprodukcja się odbije i zarobi bo każdy ma prawo wykorzystać swoje pięć minut. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio mam mnostwo telefonow z zapytaniem o jajko wylegowe, powiedzcie mi ile za takie jajko w szczycie mozna teraz wyciagnac? 90 gr ? czy wiecej? i jak dlugo to jeszcze potrwa bo ktos tu niedawno sie wypowiadal ze obecnie ma wchodzic mnostwo stad wstawionych na wiosne i jaj ma byc pod dostatkiem a jak na razie telefony sie nie urywaja.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...