Skocz do zawartości
jaros

czy warto sprzedać

Rekomendowane odpowiedzi

Wystawilem ogłoszenie o sprzedaży 5ha w jednym kawałeczku cena 30tys za wszytsko.Lokalizacja rejon jarosławia teren koło lasu klasa gleby III-IV uprawiana do tamtego roku.Powiem szczerze, że jestem zaskoczony, że jest takie zainteresowanie czy może podałem za niską cenę czy popyt na ziemie jest taki.Proszę o sugestię może nie sprzedawać teraz tylko poczekać, aż wzrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam że cena jest zbyt niska jak za 5 ha...ja sugerowałbym trzymać ziemię, gdyż jest to forma kapitału, jeżeli nie potrzebujesz gotówki to nie ma się co spieszyć, tendencje rynkowe są takie- cena ziemi rośnie i uważam że spadać nigdy nie będzie......pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no powinienes żądać min.50tyś,ale pamiętaj sprzedaje sie tylko raz,jak nie musisz ,to poczekaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Powinieneś żądać tyle, ile jest warta lub tyle ile będzie warta za jakiś czas.

 

Zorientuj się dokładnie jaki jest popyt/podaż w twoim rejonie, popytaj ludzi.

 

Jak jest duże zainteresowanie to znaczy, że: jest duży popyt lub cena niska (a duży popyt może być spowodowany niską ceną )

 

 

--------

Sprzedaż Mieszkań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 tys to lekko możesz wyciągnąć z dopłat w ciągu np: 5 lat,

nie licząc tego iż cena ziemi na pewno wzrośnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 5 ha klasy IV-V kosztuje 150-170 tyś, ale skoro to jest koło lasu to nie sprzedawaj, takie tereny kochają działkowcy, ja też mam taki kawałem koło lasu tyle, że 10 ha i miałem już propozycje deweloperów, ale ten kawałek jest wart ok 5 mln, bo ziemia na działki w naszych okolicach sięga 100 zł za metr kwadratow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to jest jarosławw dolnośląskiem -t o Ty sie nie wygłupiaj 10 tyś za 1ha to za łaki v kl -ale możesz więcej - jeśli nie da rady na budowlane przekształcić - a jak da radę to najmniej pomnóż przez 4. śa tacy co zajmują się "zawodowo handlem ziemi i oni skupują -przekształcają i wielokrotnie zarabiają - w tej chwili jest już kilkoro takich w Polsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny rosną, ale to w końcu musi się zatrzymać. Cała ta zadyma z ziemią to balon, który kiedyś pęknie. Już za wiele kawałków w Polsce płaci sie więcej niż w Niemczech, ceny ziemi w Europie w wielu krajach są nienaturalnie wysokie. Przecież nie wszędzie są tereny pod działki budowlane. Myślicie że na każdej działce, którą się chce sprzedać będzie stał dom? Ceny ziemi zaczną spadać a rynek się przepełni i nie będzie kupców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo było kilkanaście lat temu na naszej Giełdzie, ceny akcji rosły gwałtownie i wszyscy zarabiali duże pieniądze. pewnego dnia przyszedł krach i wszystko się unormowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak: Ludzi na Ziemi cały czas przybywa, a ziemi na Ziemi nie przybywa, w dodatku teraz kazdy chce miec kawalek ziemi czy to dzialka czy cos ... wiec ziemia bedzie zawsze w cenie. U mne na wsi to wola jeść trawe z ziemi niż ją sprzedać ... za 1 Ha ziemi III-IV klasy placa po 40 tys. zł a i tak nikt nie chce sprzedac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...