Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 23:40 Pon 26 Paź 2020

Przenośniki i dmuchawy do zboża
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
miszka01

PostWysłany: 16:56 Sro 2 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego, daj sobie luza z tą dmuchawką, szajs niesamowity - wydajność bardzo kiepska. To co piszą że ma 5-8 ton/h to bzdura.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osa21

PostWysłany: 17:30 Wto 1 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ile moze kosztować takie coś http://www.pom.com.pl/index.php?idm=2&idm1=3&idm2=15&lang=pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Stasiek-84

PostWysłany: 14:21 Czw 24 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w przypadku zboża dmuchawa z silnikiem 7,5 kw do BIN'a 100 t podaje około 5 t/h sprawdzone ciężkie zboża idą szybciej, lekkie wolniej bo jest problem z opadaniem na strumień powietrza (zwłaszcza owies). Co do podawania paszy to trzeba mieć dobre odpylacze żeby podawać dmuchawą inaczej wszystko co lekkie odleci, żmijka nie jest zły rozwiązaniem przy średnicy 160 mm ma teoretyczną wydajność 20 t/h ale jeśli podasz ją pod dużym katem to bedzie rzucała coś koło 10 - 15 t/h, w przypadku paszy stawiałbym bliżej 10 t.
Powrót do góry
Janek44

PostWysłany: 20:18 Pon 21 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Peron napisał:
Pożyczyłem od znajomego dmuchawkę, to kilka godzin morodowałem się, żeby to przepompować. On ma dmuchawę z POMu, dał ponad 10tys. Fajny sprzęt, ale wydajnosć średnia.
Nie wiem co Ty za sprzęt użytkowałeś. Do Binów z A. Kuj. kupiliśmy dmuchawę z POM Augustów. Kiedyś po piwku we trzech wiadrami sypiąc zborze chcieliśmy ją zatkać, nie dała się. A może piw było za dużo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Peron

PostWysłany: 09:49 Nie 20 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do mnie raz przywieźli zboże wywrotką, kiprowali w stodole. Pożyczyłem od znajomego dmuchawkę, to kilka godzin morodowałem się, żeby to przepompować. On ma dmuchawę z POMu, dał ponad 10tys. Fajny sprzęt, ale wydajnosć średnia. Kupiliśmy w tamtyk roku dwie żmijki: jedną z koszem a drugą , któa zabiera z pryzmy. Ta z koszem ma 10m, ale zboze nią idzie tak szybko, że jeden z worków nie nadąży sypać. Wydajnośc o wiele lepsza niż dmuchawki. A te dmuchawki na allegro to sa używki z niemiec. Musze coś wykombinować do napełniania tego silosa, bo stoi pusty i che to wreszcie uruchomić. Nie chce kupować dmuchawki w ciemno. Jakby nie zdała egzaminu, to musze jakoś żmijką od góry go zasypywać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
JACUS

PostWysłany: 09:09 Nie 20 Kwi 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam taka silnik 7.5 kw wysokosc3.5 m. dlugosc rur 15 m.idzie dobrze jak sie rozchula to nie zatyka sie nawet przy wilgotnym zbozu wie pasza tez powinna isc
Powrót do góry
Peron

PostWysłany: 23:02 Sob 19 Kwi 2008    Temat postu: Przenośniki i dmuchawy do zboża Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie: czy ktoś z Was używa dmuchawy do zboża do załadunku silosa paszowego własną paszą, zrobioną śrutownikiem i wymieszaną w mieszalniku? Są na allegro takie dmuchawki używane, za około 2000zł, ale ciekaw jestem, czy spełnią one zadanie? Czy może lepiej żmijką? Silos mam wewnątrz budynku, trzebaby żmijkę pod dużym kontem dawać no na żniwa demontować, bo będzie potrzebna. Silos ma wejście na zasypywanie przez paszowóz, wiec może taka dmuchawa dałaby rade?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: