Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 00:35 Sro 21 Kwi 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2460, 2461, 2462 ... 2601, 2602, 2603  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eska

PostWysłany: 08:08 Pią 12 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

malopolska3.0-3.10 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
METAN

PostWysłany: 21:22 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Q.rwa
po raz pierwszy nie wytrzymałem

przeczytałem parę maili z cenami

najpierw dostałem szczękościsku , potem popękały mi zajady od śmiechu/ nerwowego / , który w końcu doprowadził mnie do WC

ale teraz jestem nie tylko lżejszy , jestem także szczęśliwy , bo już nie mam iiiiiiii
następnych
NIE WSTAWIAM

pozdrawiam
tych , którzy mają powód do śmiechu z tych samych powodów
dla pozostałych kondolencje i wyrazy współczucia/przyszedł czas kontemplacji/
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 20:57 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2R napisał:
No nie wiem, raczej nie bo podobno mają duże zapasy , grzybów oczywiście, Laughing gdzieś w lesie.

trochę , w kartonach- solone lub mrożone ,a najwięcej świeżych , jeszcze rosnących/do wagi 3,2/ na specjalnych plantacjach zwanych QRNIK /oczywiście na koszt plantatorów/
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 20:43 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem, raczej nie bo podobno mają duże zapasy , grzybów oczywiście, Laughing gdzieś w lesie.
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 20:36 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witamy. O to dobre wiesci;) Czyli od jutra cena w gore tak?Wink
Powrót do góry
2R

PostWysłany: 20:34 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wieczór dobry ...... wróciłem już z lasu .... przegnałem grzybiarzy... jest ok Wink
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 20:14 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
medox napisał:
Wystarczy nie walić naraz na Boże Narodzenie,Wielkanoc i długi weekend majowy.O imieninach Krysi nigdy nie pisałem.

Mam Cię dość. Już nie chce mi się nawet Ciebie czytać.
Ty widzisz tylko święta i długie weekendy. Też mam dwie "budy" i mam się dobrze, i nie celuję, produkuję wg. całorocznego harmonogramu. Swoją gadką obrażasz cały światek hodowców.
Mimo wszystko pozdrawiam.

ale dobrze by było , gdyby taki harmonogram uwzględniał oprócz terminów wstawień również korektę wielkości wstawień nie tylko latem lecz także w okresach spadku popytu/ in"minus" oczywiście/
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 20:00 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu sie zgadzam. Na swieta ludiz ezazwyczaj kupuja jakas szyneczke czy poledwiczke. Przynajmniej tak juest u wiekszosci mojej rodziny i znajomych. Ale Medox przesadza z tym ze w kazdym poscie sie powtarza i zapowada armageddon nawet nie wiedzac co to tak naprawde znaczy.To juz jest zalozne. Powiedzial co wiedzial i finioto. Proponowalbym w tym temacie pisac konkretne ceny w konkretnych ubojniach bo to nie jest forum wizjonerskie. Pozdrawiam i zycze dobrych przyrostow przy malym zuzyciu;)
Powrót do góry
METAN

PostWysłany: 19:53 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:
Takich teorii to nawet jez po szyszkach nie dalby rady wymyslic. Dajcie sobie na luz. Kurczak tanieje bo grzyby sa w lesie. No niezle. Sledze ten temat juz od jkiegos czasu i widze Medox non stop pisze to samo. To juz jest dosc denerwujace bo wchodzac na forum i sprawdzajac nowe posty ZAWSZE przeczytac ze na BN bedzie katastrofa bo wszyscy wstawiaja. Medox daj sobie na luz. To ich problem a nie Twoj. Po 1 to wolny kraj i kazdy moze wstawaic kiedy chce. A po 2 -bez urazy- ale Twoje apokaliptyczne wizje raczej nie sklonia nokogo do rezygnacji ze wstawienia ktorego koniec przypanie w okolicach swiat.Pozdrawiam

jak napisałeś , każdy wstawia kiedy chce , niekoniecznie kierując się wizjami MEDOXA
lecz myślę , że należy poddać analizie przynajmniej ostatnie dwa lata , a w moim przypadku wychodzi , że trzeba mu przyznać rację co do cen na BN , chociaż co do przyczyn niebardzo bym się zgadzał
w BN na stołach króluje mięso czerwone , stąd spadek popytu na drób i bardziej odczuwalna obecność importu , a my wstawiamy po równo/a nawet więcej bo chłodno/ zgodnie z harmonogramem i nie korygujemy wielkości wstawień do przewidywanego spadku popytu , stąd nadwyżka żywca / a niekoniecznie z celowania z wyjściem na BN
ja z tej analizy wyciągnąłem wniosek i ograniczyłem wielkość wstawień , a wychodzące na BN odmówiłem
wizje MEDOXA i wypowiedzi jego adwersarzy tak zdominowały forum , że mam wrażenie iż nikt nie zauważa najważniejszej przyczny , która mnie skłoniła do decyzji o zmniejszeniu wstawień

jest to WZROST CEN PASZY do poziomu , który w relacji do cen żywca już ograniczył opłacalność , a dla zdających teraz sprowadził ją do"0" a nawet poniżej
wizja MEDOXA /nawet skorygowana o 1zl w górę co odpowiada zeszłorocznej cenie 1,8/ jest wystarczająco katastroficzna , a niestety NIE NIEMOŻLIWA , jak to pokazał zeszły rok , że powinna nas wszystkich skłonić do przemyślenia wielkości i zasadności wstawień , zwłaszcza , że długoletni hodowcy powinni jeszcze pamiętać analogiczną sytuację sprzed paru lat gdy cena paszy przekroczyła 1200zl/t

dlatego sugeruję , by bez zbędnych emocji, przy kawce -drinku i koniecznie kalkulatorze przeanalizować wszystkie "za i przeciw" , samemu bądż z kolegami i z pełną odpowiedzialnością podjąć decyzję , aby potem nie winić za dokladkę MEDOXA-bo jego kasandryczne wizje się urealnią
innych hodowców- bo wstawili w tym samym terminie

przecież podobno"nauka nie idzie w las" a "najwięcej można się nauczyć na własnych błędach" ale uczyć się trzeba s z y b k o , bo"czas to pieniądz"
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 19:38 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Paktofonikas ty widzę z tych co to Pany bo dwie budy mają i sądzą ,że wystarczy je mieć i już będzie dobrze.Biada Ci oj biada drogi przyjacielu....

Medox!!!Zaraz,zaraz tu nic nie napisałeś co będzie z kurczakiem na Święta.A fe nieładnie.Nie rób nam tego.
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 19:35 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do Medoxa.Idą Święta.Co sądzisz o cenie kurczaka na BN.?
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 19:31 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox!Mam do Ciebie pytanie.A co myślisz Świętach Bożego Narodzenia??
Powrót do góry
kokoszka

PostWysłany: 19:29 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Wystarczy nie walić naraz na Boże Narodzenie,Wielkanoc i długi weekend majowy.O imieninach Krysi nigdy nie pisałem.

No a co powiesz o Świętach???
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 18:22 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:

Mam Cię dość. Już nie chce mi się nawet Ciebie czytać.
Ty widzisz tylko święta i długie weekendy. Też mam dwie "budy" i mam się dobrze, i nie celuję, produkuję wg. całorocznego harmonogramu. Swoją gadką obrażasz cały światek hodowców.
Mimo wszystko pozdrawiam.
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 18:13 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox jesteś żałosny z tym swoim armagedonem, a z tym cytowaniem siebie to już naprawdę przesadziłeś. Tak jak wcześniej ktoś już wspomniał, cały rok piszesz o tym jaka to (słowo zostało usunięte) na święta B.N. i Wielkanocne..... może i będzie, taki okres, ale po cholerę w kółko to tym bębnić, zmień w końcu sobie taśmę, lub załóż oddziely temat "Proroctwa i przepowiednie Medoxa" a na tym pisz jakie są ceny, bo przez parę ostatnich dni nie chce mi się tu zagląć i czytać jakie to Ty masz wizje.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 17:35 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mylisz sie bo wcale tak nie sadze. Zeby cos miec to trzeba walczyc o swoje. Wiesz co Ci powiem? Martw sie o siebie a nie bawisz sie w proroka.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:15 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paktofonikas ty widzę z tych co to Pany bo dwie budy mają i sądzą ,że wystarczy je mieć i już będzie dobrze.Biada Ci oj biada drogi przyjacielu....
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 17:11 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 17:10 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takich teorii to nawet jez po szyszkach nie dalby rady wymyslic. Dajcie sobie na luz. Kurczak tanieje bo grzyby sa w lesie. No niezle. Sledze ten temat juz od jkiegos czasu i widze Medox non stop pisze to samo. To juz jest dosc denerwujace bo wchodzac na forum i sprawdzajac nowe posty ZAWSZE przeczytac ze na BN bedzie katastrofa bo wszyscy wstawiaja. Medox daj sobie na luz. To ich problem a nie Twoj. Po 1 to wolny kraj i kazdy moze wstawaic kiedy chce. A po 2 -bez urazy- ale Twoje apokaliptyczne wizje raczej nie sklonia nokogo do rezygnacji ze wstawienia ktorego koniec przypanie w okolicach swiat.Pozdrawiam
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 15:59 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Medox jak odliczymy wszystkie atrakcyjne weekendy , święta , komunie , imieniny i inne wydumki to tak naprawdę nie powinniśmy hodować Shocked Wyluzuj trochę bo za chwile pomyslę , że razem z An-em coś tam wąchacie Very Happy Cool Laughing
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:23 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu ja tu w pełni dla sympatyków forum charytatywnie działam.Mówiłem w zeszlym roku że katastrofa na Boże Narodzenie-nie posłuchali.Mówiłem nie walcie tyle na Wielkanoc - nie posłuchali.Pisałem nawet w trakcie przytrzymajcie i po Wielkanocy sprzedajcie - nie posłuchali.Mówiłem nie walcie tyle na weekend majowy bo po weekendzie będzie wyższa cena- nie posłuchali.A jak było i czy miałem rację niech każdy spojrzy w zapiski dotyczące ceny.
Niestety Rysiu moja kula słabo na jajka działa.Ale myślę ,że nie będzie zle bo ruszą wszystkie nowe fermy to zarobisz.Tak czuje co bedzie na 100% nie wiadomo wszak to magia....
501 - dlaczego świństwo?Rynek nie świństwo.Za dużo towaru cena spada za mało idzie do góry.Proste.A to czy pasza po 600 czy po 1600 g.o.w.n.o kogo obchodzi i musisz się z tym pogodzić.Zobaczysz jaka masakra w grudniu będzie i nikt nie będzie cię pytal po ile pasza i piskle ,którego niby brakuje :wink:
Skoro są tacy którzy oddają coraz taniej to cena spada i tyle.Chociaż nawet jak spadnie o 30-40gr to i tak ruchu dodatkowego nie wzbudzi bo na sklepie nawet nikt tego nie zauważy a dla hodowcy to być albo nie być ale to juz inna historia.
To naprawdę jest proste jak walenie. Dużo kurczaka bo to te wstawienia które na grudzień potem idą a jak dużo to cena w dól.I dobrze.Tak ma być.
Powiadam wam najgorsze dopiero przed wami!!!!Bedzie płacz i zgrzytanie zębów
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 13:41 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox ma duzo racji w tym co pisze ,

Medox ma duzo racji w tym co pisze.Znam hodowcow co dokladaja do produkcji ale ciagle mowia , ze zarbili. Oklamujemy samych siebie.
Powrót do góry
BRUNO

PostWysłany: 13:39 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!Śląsk i Małopolska3.1 do 3.15+vat.
Powrót do góry
Miron6592

PostWysłany: 13:17 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam do sprzedania agregat typ.;DES-15 S 3x12 volt Dwu cylindrowy paliwo olej napędowy ,chłodzenie powietrzem , rozruch ręczny i elektryczny ,produkcji czeskiej ,pełna dokumentacja , jestem pierwszym właścicielem numer kontaktowy 0603 604 660. Cena do negocjacji 7500zł
Powrót do góry
501

PostWysłany: 11:52 Czw 11 Paź 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale świnstwo to już jest żeby dzisiaj ubojnie płaciły poniżej 3 zł.Tuszki w Agrobiznesie po 6.4, a wiemy że to są ceny hurtowe.Pasza niebotyczna,pisklę kosmiczne a ubojnie robią dokładnie to co rok temu.Chamstwo do potęgi.Ale jak zawsze ,,KIJ MA DWA KOŃCE,,tylko szkoda że sami hodowcy są tak porąbani i dają się wycyckać zamiast się zrzeszyć.Ci od świń i innych stworzeń czy roślinek są o wiele mądrzejsi.Cena żywca w stosunku do cen tuszki powinna wynosić 3.80 zł/kg---- Tak nas dmuchają!!!!!!!!!!!!!!! Embarassed
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2460, 2461, 2462 ... 2601, 2602, 2603  Następny
Strona 2461 z 2603

Skocz do: