Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jajo w polo market to S (3 gora 2b) podpisal umowe nazbieral jaj na okolo 130 sklepow w polsce i zawiozl je cetrow dystrybucyjnych i w ten sposob pozbyl sie okolo 700szk zwyz i zakladajac ze wstawil okolo 70 tys a ich niesnosc jest okolo 35% to zbieral to gdzies 2 tyg. i pozbyl sie jakies partii malych jaj ktore nie sa za bardzo rynkowe sprzedal je okolo 12 groszy brutto co jest niska cena ale jak dostarcza do polo market stale to i tak odrobi to i co wazniejsze umocni swoja pozycje dostawcy a po drugie podpisywal to umowe duzo wczesniej i mogl zakladac ze bedzie to okres wysypu malych jaj w polsce co dopiero nastapi a wtedy bedzie z nimi problem bo beda wszedzie a na dzien dzisiejszy ich cena wacha sie od 14-16 groszy

polecam lekture co do eksportu / importu oraz co do cen

http://www.minrol.gov.pl/DesktopModules/Announcement/ViewAnnouncement.aspx?ModuleID=777&TabOrgID=887&LangId=0&AnnouncementId=8149&ModulePositionId=965

oraz

http://www.ppr.pl/artykul.php?id=138260

i

czy ktos ma jajka do sprzedania !!! lub moze ktos wie gdzie ktos ma nadwyzszke

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te tabelki z tymi danymi są do bani żeczywistość jest zawsze inna te profesorki za biurkami to całe guwno wiedzą jedyna prawda to to że sporo hodowców zmienia kury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez obrazy gall ja zawsze mam jajko a ty szukasz u kogo nadwyżki i chcesz dobże płacic co z tobą nie masz stałych dostawców ? a może to tylko pic na wode pozdro!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm ponownie

Co do cen w tabelkach musisz naniesc mala poprawke ale co do wykresow lub tebelki eks/imp daja jakies odzwierciedlenie sytuacji

A jesli chodzi o jajo to mam stalych dostawcow ale zapotrzebowanie wzroslo a od swoich nie wyciagne wiecej bo nie maja i podzwonilem troche wiec wiem a nie chodzi tu o jakies 5 palet wiec rzucilem info na forum moze ktos wie a tak po za tym co slychac w pomorskim sa jajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hurtownicy szanowni moze ktos chce wejsc w spolke . planuje wstawic nioski , bylem do niedawna w innej branzy drobiarskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nie wiem z jakiego regionu jestes ale podpowiem abys zadbal o swoj rynek detaliczny jak to mozliwe dzis dokladasz jutro zarabiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze kolego gall ze jestes obcykany w tym temacie to fajnie. wiesz ja tam bynajmniej nie zauważyłem znaczacych braków w jajach cho też mało nie sprzedaje narazie starcza jest OK. tak na przyszłosc to jle palet cie interesuje może kiedys będe mugł pomuc i na wzajem ja mam kilku dostawców z cołego kraju na jednym nie można dzis bazowac pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy brakuje mi powyzej 10 palet 1b/1a a z jakiego regionu jestes moze bym podjechal wlk. dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zorjętuje sie czy moji dostawcy nie mają nic na zbyciu i ewentualnie po ile i wtedy może dam znać ale e-mailem nie na forum pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orjentujecie sie ktorzy chodowcy z rejonu biezunia zuromina maja 16 tygodniowki do sprzedazy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nudą wieje na tym forum , wszyscy na urlopach czy co? piszcie jak tam ceny poto jest to forum.ono ma temat ceny jaj spozywczych.a ja widze ze tu sie pisze tylko kiedy drozeje a jak stoji albo w dół to cisza.jak fermiarze nie chca pisac bo mysla ze przez to ceny zataja to piszcie posrednicy,churtownicy i inni z tej branzy pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie piszemy nie oznacza spadku cen czy zastoju w jajku .Myślę ,że kolega Janosik nie orietuje się ,że praca na fermie to nie tylko sprzedaż jaj .Teraz jest okres żniw niektórzy fermiarze pracują przy żniwach inni szykują się do skupu ,jest to trudny i goracy okres . Kazda ferma boryka sie z problemami kadrowymi ;bo pracownicy sa na urlopach .Z tego wynika nasze małe uczestnictwo na forum .W kwesti jaj sprawa jest prosta magazyny puste schodzi pod miotłę jest duze prawdopodobienstwo że po pierwszym pójdzie delikatnie w górę .W łódzkim cena jaj w marketach od 40 do 60 gr. za sztukę .Sytuacja w jajkach jest na tyle stabilna że można zająć się innymi sprawami.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny nieco spadły. Zrobił się lekki zastój i uskładało się nawet troszkę dużego jajka. Ceny na dziś 2B-0,16; 2A-0,18; 1B-0,20; 1A-0,22; 0-0,25; S-0,28.

A jak inne regiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy małe rozbieżności co do oceny sytuacji na rynku ale gdyby każdy miał pusty magazyn to 1A nie spadłaby z 0,24 na 0,22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. dzięki za odpowiedz na mój apel nareszcie mozna sobie cos tu poczytac tak trzymac koledzy piwko dla was. co do cen to tu musze sie zgodzic z kolegą remikiem 1a po 23g bez zadnych problemów mozna kupic a jak by tak ponaciskac to i za 22g mozna wyrwac to chyba potwierdza to co pisze k. remik. z całym szacunkiem ja mysle ze od 1-ego to pujdzie ale na dół no cóż to sa moje załozenia a jak bedzie czas pokaze. wszystkiego dobrego pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Janosik nie naciskaj tak aby otwarcie mowic o cenach powodow kilka mysle ze na tyle jestes duzym hurtownikiem w pomorskim ze orientujesz sie w sytuacji po drugie spojrz ile osob czyta to forum a nie pisze postow a dostep do tych danych jest prosty a jedna z tych osob jest twoj odbiorca lub konkurencja co bierze w tygodniu 30szk i tez chce ta cene co do cen poznan nie zejdzie ponizej 23 chocv juz jeden lub 2 przelamalo ta granice a tak bez zmian zaraz zaczna sie powroty do domow bo pogoda iepsak

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Idzie ku lepszemu.To fakt ze 1a mozna juz kupic po 22-23grosze ale nie ma

powodów do obaw.Upały sie skończą,ludzie wrócą z urlopów ,zacznie sie lepsze zejście.

A zresztą już wrzesień za pasem a więc naturalny popyt.

To czy bedzie cena zależy przede wszystkim od NAS prducentów,stąd gorąca

prośba-nie opuszczajcie cen wtedy kiedy nie ma takiej potrzeby.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM. kolego ekofarmer cena nie zalezy od was a od rynku a rynek to nie wy tylko wszyscy wiec wiekszego wplywu na nia nie macie niestety. najlepsza opcja dla cen to nie opuszczac ale tez i nie podnosic ale taka opcja nie istnieje szkoda. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Janosik mam wrażenie ,ze zapomiasz ,ze ceny jaj to nie tylko kaprys producentow ,ale w głównej mierze koszty produkcji , a te od dwoch lat stale rosna. Cena zboża jest wyższa o 30 procent ,wzrosly ceny energi ,wody ,pracy mimo szczerych chęci nie mozemy produkować tak tanio jak w ubiegłych latach .Stabilna cena uwzględniajaca wzrosty kosztów to nasze marzenie ,ale wystarczy parę dni upalnych a już odbiorcy zbijają cenę a przecież nie wpywa ona na zwiększenie letniego popytu .Naszą bronią jest jak pokazał ten rok zmniejszanie produkcji jedynie w ten sposób możemy zatrzymać spadek cen poniżej kosztów.Jesień pozwala na powrót do normalnej produkcji w przyzwoitych cenach.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kapitalizm jest okrutny i nikt sie tu nikogo nie pyta czy mu sie oplaca czy nie wiec koszty przynajmniej w drobiarstwie nie maja wplywu na ceny kiedys nawet slyszalem takie chaslo jak ci cena nie pokrywa kosztów produkcji to nie produkuj.wezmy 1-wszy przyklad z brzegu w ubieglum roku w czerwcu 1a byla po 15gr jest to cena daleka od oplacalnej a jednak takie byly ceny.w polsce produceci sa sobie sami tego winni bo inwestuja setki tysiecy w nowe kurniki powiekszajac produkcje tylko kazdy z nich chyba zapomina ze rynek nie jest z gumy no i wtedy ceny w dół. ja jestem churtownikiem chce kupic towar sprzedac i zarobic to normalne czy po 20gr czy po 40gr i czy to sie komus oplaca czy nie to mnie w zasadzie nie interesuje i tak nie zyje na takim poziomie co produceci (mowa o duzych).jest odwieczna zasada ten co sprzedaje chce jak najwiecej a zas ten co kupuje dokladnie na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie chodza sluchy iz cena lekko poszla w dol, hurtownicy naciskaja , ale mysle ze nizej niz 0,22netto za 1a nie ma co opuszczac, tym bardziej ze ceny zboz sa bardzo wysokie. wlasnie dzis dostawca paszy poinformowal mnie o nadchodzacej podwyzce o 40 zl na tonie. nad morzem sezonu zostalo juz max 2tygodnie takze zejscie troche spadnie , ale mysle ze bez specjalnych rewolucji dotrwamy do swiat przy nie zmienionych cenach.

 

a tak na marginesie jak na innych fermach z wymogami GHP, GMP, HACCP?

czy tylko u nas tak mecza, czy dotyka to juz wszystkich producentow?

 

kol.janosik u mnie pusty magazyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM: tez jestem za tym zeby ceny sie zatrzymaly kolo 22gr. za 1a zaniskie ceny rozpsuwaja klijetów i puzniej ciezko podniesc cene a za wysokie blokuja rynek nie chca brac bużą sie. cenka jest umiarkowana dosyc dobrze sie sprzedaje wedlug mnie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Janosik, ze masz w zupelnosci racje, ale moglbys jeszcze popracowac troche nad podstawami ortografii jezyka polskiego Bez obrazy rzecz jasna )) Goraco pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ja tam pisz co wiem i mysle i nie zadko w pospiechu wiec sie nie zastanawiam nad pisownia wazne ze wiadomo o co chodzi to jest portal rolny a nie ortograficzny zeby sie podniecac ortografia. a tak na marginesie to sa lepsi pisaze odemnie ale mi to nie przeszkadza i w necie nikt na to nie zwraca uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jajcarzy:co slychac w tym temacie jak ktos ma ochote to niech cos napisze co nowego a moze wszystko po staremu.pozdrawiam goraco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...