Skocz do zawartości
Gość Tomek

Co sądzicie o kombajnie BIZON ZO56?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze jest przy kłopotach z rozruchem sprawdzić spadek napięcia podpinajac voltomierz w czasie kręcenia rozrusznikiem ,przy inst 24v dopuszczalny spadek to ok.18v .Pamietajmy że 1kw mocy rozrusznika pobiera przy 24v instalacji ok 40 amper a rozruszniki moą miec moc ok 5-7 kw.Wiekszy prad rozruchu może mieć zwiazek ze zużytymi tulejkami na rozruszniku a one sa powodem uszkodzen jego uzwojeń.Zdarza sie ze pozornie dobry akumulator odmawia posłuszenstwa i tracac pojemność nie jest w stanie zapewnić pradu o odpowiedniej wielkości.Wykluczam slizgające sie sprzęgło rozrusznika gdyz tą usterke po prostu słychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje porady jak ustawić poziomo bemben młucący, gdzie śruby są to wiem ale na co patrzeć czy przez co patżeć żeby go dobże ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie ale to jest bardzo pilne nie moge zwiększyć obrotów na bembnie młucącym ponieważ jak podkręce do 900 to opciera mi regulacia o szajbe od młucarni czym to jest spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pas jest O.k. winne są własnie odkształcone obejmy które dociskaja oprawę łożyska i tarcze ,odkształcenie jest mało widoczne ale jak porównasz z nowymi widzc je wyrażnie ,odkształcenie powoduje że przy ustawieniu obr na max są niższe od maksymalnych a przy okazji regulacja opiera o tarcze i słychać charakterystyczny szum,trzeba minim. zwolnić bo praca z tym może spowodować iskrzenie.Warto sie przyjrzec temu elementowi przy wymianie pasa bo to już połowa drogi a rzeczy te są tanie.Wnioski takie wyciągam z podobnego problemu u siebie ,moze być vcos innego ale na 99% to to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ze jeszcze raz ale chyba chodzi ci o ustawienie rownolełości klepiska wg. bębna. Zrobisz t sciągając z buków wzierniki i mierza c odległośc .Z obu stron powinna być identyczna.Wykorzestaj regulacje z obu stron .Gdy nie ma równoległości to chcac nie miec niedomłotu kruszysz ziarno a niekrusząc masz niedomłot.Czy masz ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do obrotów to chyba będą obiemy bo ten kombajn ma 17 lat i nie było chyba to w nim wymieniane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj ze obejmy o ile pamiętam muszą być zalożone w odp. strone ,choć wyglądają indentycznie zdaje się ze nie sa symetryczne ,dobrze tez by kupić oryginaly a nie podróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. Mam też ten sam problem z obrotami wiatru (pasek jast wpożądku to będą też obiemy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klepisko wyregulowałem(mieżyłem sówmiarką mam rużnicę 1 minimetra międy lewą stroną a prawą trohe sie namęczyłem ale warto było) jest wszystko wpożądku nic nie śrutuje i wszystko domłaca. ale czy wystarczy tak ustawić czy jest jakaś zależność pomiędzy szczeliną wlotową a wylotową, czyli np jeśli wlotowa ma 15mm to wylotowa musi mieć 8mmczy nie ma toznaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tamtej pory pali ładnie nie wiem o co mu chodziło. bo ledwo zakrecił ze 2 razy i koniec, ateraz pali rano czy na polu bezwiekszego problem,u. oststnio nawet zapomniałem wyłaczyc młocarnie i też odpalił Jedyne co zrobiłem to wyczysciłem jedna kleme lacząca akumulatory, była treoche zasniedziała, ale palił na takiej jak była wczesniej Naprawde dziwne sa czasami niedomagania maszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to w z056 akumulator wybuchl dobrze ze nik nie stal z boku bo twarz by popazylo. A za nowy z Centry zaplacilem 488 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki stary był ten co pozostal.Wydaje mi sie ze szkoda było kasy na centre.Gdy pozostały jest juz podhełtany ta centra w parze z nim dlugo nie pociągnie.Pewno miałeś nie drożne korki albo iskrzenie klemy spowodowalo wybuch wodoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty bralem na szybkiego co bylo pod reka tamtem stary ma 7 lat. Nie nazekam na centre w kazdym sprzecie siedza u mnie i siadaja srednio po 8 latach ale 1 raz mi sie zdazylo zeby wybuchl. Korki byly drozne pzed sezonem sprawdzalem a pozatym maja one zabezpieczenia ze akumulator jak gazy sie zbiora to nie wybuchnie tylko srodki z korkow wypchnie. A przyczyna wybuchu nylo zwarcie miedzy komorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak wy***bal wodor .Wiesz powiem ci ze kupilem w zyciu sporo aku i w zasadzie kazde wytrzymuja taki okres, fabryczne w bizonie miałem ok 7 lat ,pozniej kupiłem centry tyl ze 150 ah i tez ok 7 lat ,teraz trzeci sezon jezdże na taskich z napisem bizon ,na razie wszystko O.K. nawet mam lepsze wskazania na ładowaniu i o dziwo nie dolewam wody.Oszczednosć na parze ok 400 zyla.One padają ze starosci bo ja używam tylko w kombajnie czyli 3 tyg w roku ale w czasi postoju co 3-4 msc doładowuje.Czy to w ciągnikach czy gdzie indziej staram sie wym.pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierszy post i odrazu zgłaszam się z prośbą o pomoc. Dziś w moim bizonie zapaliła się instalacja elektryczna... Niestety muszę ją wymienić ale w mojej instrukcji obslugi brakuje kilku stron. W związku z tym proszę jeżeli ktoś ma, czy mógłby mi wysłać na maila schemat instalacji elegtrycznej w bizonie. Proszę. Mój mail neila3@o2.pl

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki poratujcie!!! Jak mówiłem jestem nowy w fachu kombajnisty. Wyszykowałem sprzęt ale mam jeden problem: Zatrzymuje mi się żyto pomiedzy kosą, a ślimakiem, a potem jak złapie to sprzęgło na gardzieli mi wyje i trzeba zatrzymać maszynę. Jakie są tego przyczyny? Dodam, że słoma gromadzi się z prawej strony i nic nie pomaga jak nagarniacz opuszcze maksymalnie do dołu. Nie wiem co jest. Doradzcie bo dopiero 2 kawałki zmęczyłem... Ale tak dalej to nie koszenie. Prosze o szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz zle ustaweiony slimak.Za duża przerwa miedzy slimakiem a podloga hedera i slimak nie zgarnia,dopiero jaki jest wiecej slomy to lapie, wtedy idzie za duzo do gardzieli i dlatego omyka ci sprzeglo.Morzesz sprobowac dokrecic nakretke na kole ktore daje naped do hedera tak aby spreżyna mocniej je dosickala i sprzeglo nie omykalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andi, grabie do dolu i do tyly tak aby nie bily o slimak a jak nie da rady to przestaw slimak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żyta fajnie się młóci miałem to samo jak pierwszy raz w nie pojechałem.jak masz rozdzielacz łanu w domu to go załóż na prawą stronę a te dwa druty które z niego wystają daj do środka tak z 30-40 cm od boku hedera i nic ci się na prawej stronie nie zatrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rady! Opuściłem ślimak i grabie dokręciłem sprzęglo i idzie. Ale mam nowy problem... Maszyna troche za mocno tnie mi zboże. Klepisko mam rozkręcone (tak aby tylko wymłacało) wiec raczej nie jest to jego wina... Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Może za luźny podajnik zbozowy...?? Dodam, że tnie mi żyto a beben macherzy ustawili mi na 10-10,5... Czy to nie za szybkie obroty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw bęben na 800 obr w żytach zawsze trochę miażdży ale nie powinno aż tak być tego widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w życie wysuwam nagarniacz do przodu i zwalniam obroty do minimum tak że pochyla mi żyto do przodu i wciąga go ślimak a co do śrutu w zbiorniku to tylko obroty bębna za duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam nastepujace ksiazki do Bizona :

 

-instrukcji obsługi i katalogu części do Kombajnu zbożowego Bizon Super ZO56

-instrukcja montarzu, obsługi i katalog części rozdrabaniacza słomy zmodernizowanego do kombajnu zbożowego Bizon Super Z056

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /K1,SW 400/K1/1

- instrukcja obsługi silnika wysokopreznego SW 400

- katalog czesci silnika wysokopreznego SW 400 /R3/4, SW 400/R3/5

 

 

 

Jeśli ktoś chce , mój mail : Comp4ct@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...